Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Помолих един приятел, който има машина на времето да отиде 10 години напред и да погледне как се развива темата. Резултатът не ме изненада.


W2l3noj.png
 
Помолих един приятел, който има машина на времето да отиде 10 години напред и да погледне как се развива темата. Резултатът не ме изненада.


W2l3noj.png

eyeroll-4.gif


Добре, че си използвал тая опция, че не е сигурно след 10 години дали ще ни радваш с приятния си характер и невероятното си чувство за хумор.

п.с. Може ли да помолиш приятеля ти да ни информира след колко години назлъндисване Митко7 е приел да заеме поста министър-председател? Мерси!
 
Последно редактирано:
Между другото темата започва много добре преди да се появят антиваксърските тролове. То така беше и в България. Точно преди да дадат на Мангъров гласност.
 
Между другото темата започва много добре преди да се появят антиваксърските тролове. То така беше и в България. Точно преди да дадат на Мангъров гласност.
Мангъров, и не само той, е един от обективните УЧЕНИ/СПЕЦИАЛИСТИ, които не се продадоха на директивата. Естествено, че вие робите искате да заглушите гласа на разума, който ви пречи да си реализирате антиутопичния свят, в който искате да ни вкарате.

Мангъров ще влезе в учебниците по история, като достойна, непримирима с диктатурата личност, докато вие ще бъдете просто статистика - тъжната статистика от един ужасен експеримент.
 
Последно редактирано:
 
3-ти ден преглеждам списъка с починали и едно се питам:

Защо държавата и медиите не таргетират конкретно заплашените групи, ами се борят само за увеличаване на общата бройка боцнати?

Очевидно е кой има малък шанс за оцеляване ако го хване Ковида. Ако искат да спасяват животи, да наложат локдаун САМО на въпросните хора и да организират Гражданска Защита + доброволци да разнасят храна и тоалетна хартия по домовете им или нещо от рода.
 
3-ти ден преглеждам списъка с починали и едно се питам:

Защо държавата и медиите не таргетират конкретно заплашените групи, ами се борят само за увеличаване на общата бройка боцнати?

Очевидно е кой има малък шанс за оцеляване ако го хване Ковида. Ако искат да спасяват животи, да наложат локдаун САМО на въпросните хора и да организират Гражданска Защита + доброволци да разнасят храна и тоалетна хартия по домовете им или нещо от рода.
И ти отне 3 дни фокусиране върху списъка, 200 страници от поредната тема във форума и кой знае още колко от предишните, за да достигнеш до това умозаключение, което на съвременните анти-ваксо-конспиратори (сиреч, нормални хора) ни е хрумвало още по времето на първия локдаун? :D Представи си тогава какво усилие би било за някой про-ваксор да достигне до такова върховно прозрение. Което прозрение между другото е с entry level ниво на трудност и вероятно е първото нещо, което е хрумнало и на повечето деца.
 
А кой заразява заплашените групи? Незаплашените.

Ясно е, че повечето възрастни хора са недисциплинирани. Ходят където и когато си искат, не носят маски, не се ваксинират и са по-зле от деца, с тази разлика, че децата подлежат на възпитание, докато старците са такива каквито са и това е. Значи ли това, че трябва да измре голяма част от тях? Аз не съм съгласен.
 
И ти отне 3 дни фокусиране върху списъка, 200 страници от поредната тема във форума и кой знае още колко от предишните, за да достигнеш до това умозаключение, което на съвременните анти-ваксо-конспиратори (сиреч, нормални хора) ни е хрумвало още по времето на първия локдаун? :D Представи си тогава какво усилие би било за някой про-ваксор да достигне до такова върховно прозрение. Което прозрение между другото е с entry level ниво на трудност и вероятно е първото нещо, което е хрумнало и на повечето деца.

Първия локдаун немаше ваксини, недей да правиш фейк ретроспекции сега.

Само Мангъра проповядваше за стадния имунитет - всички да излезем дружно навънка да спортуваме и да обменяме бацили, което изглежда щеше да реши проблема досега щото НЕМАШЕ ДА ИМА КОЙ ДА РАзНАСЯ ЗАРАЗАТА сред по-аланкат популацията!

Понеже ваксините се оказаха доста по-неефективни от СТАДНИЯ ИМУНИТЕТ (да се свети името му!)

!
 
Значи ли това, че трябва да измре голяма част от тях? Аз не съм съгласен.
Което значи какво? Да ги набодем с гняс, която ще ги убие по-бързо и сигурно от мега страшния вирус? Да ги заключим? Да ги бием с пръчки? Дай някой по-садистичен метод, че на мен не ми хрумват идеи. Вие, маркираните говеда сте по тая част.

Тест, Личен въпрос: имаш ли деца? И ако да, какво мислиш за ваксинирането на деца с експерименталните химикали? Какво казва чисто новата наука по въпроса?
 
Тя и без това е в течение с личните данни на повечето тука - въпрос на време е и твоите да докопа.

На мене само точната възраст не ми знае.
 
Между другото темата започва много добре преди да се появят антиваксърските тролове. То така беше и в България. Точно преди да дадат на Мангъров гласност.
И това го казва баш трола....
 
Тя и без това е в течение с личните данни на повечето тука - въпрос на време е и твоите да докопа.

На мене само точната възраст не ми знае.
Знам за другите само това, което лично са споделили в постовете си. Виж за теб знам от 3-ти лица, нищо, че си толкова потаен. Всъщност и за възрастта ти имам известен ориентир. ;)

Дишай спокойно, истината е, че почти нищо не знам. :)

Как ли пък няма да споделя лична информация с някаква психо-патка.
Ми не споделяй личната, щом не искаш. Кажи си мнението за ваксинирането на деца от 8-12 годишна възраст. Нали си експерт по темата.
 
Първия локдаун немаше ваксини, недей да правиш фейк ретроспекции сега.
И сега няма ваксини, има само вакси :D

Първото нещо дето се изясни още при първия локдаун беше, кои са застрашените. А именно възрастните. Нали тогава се коментираше защо имало толкова жертви в Италия. Отговора беше защото били застаряваща нация и имали твърде много баби и дядовци.

Другата причина дето казваха - вирОса сред умиращи хора си остава силен, но иначе когато се разпространява навред сред силни имунитети отслабва, защото и неговата цел не е непременно да убива, а да се разпространява, той така живее.

Коментирали сме ги тия неща и по време на маските. Защо всички да носим маски, вместо да защитим само възрастните, а младите да се прегръщат и обичат повече, за да си предават вирОса един на друг, за да се разнесе по-бързо сред силните имунитети, за да отслабне вирОса по сила. После като се пуснат възрастните и всички са здрави и щастливи.
 
А кой заразява заплашените групи? Незаплашените.

Ясно е, че повечето възрастни хора са недисциплинирани. Ходят където и когато си искат, не носят маски, не се ваксинират и са по-зле от деца, с тази разлика, че децата подлежат на възпитание, докато старците са такива каквито са и това е. Значи ли това, че трябва да измре голяма част от тях? Аз не съм съгласен.

И това значи ли че трябва да убиваме 20-годишни жени? Виж там фактите - има си съответната черна статистика, макар че доста я потулват.

Тука трябва хирургическа прецизност с отчитане на всички рискове и прочие. Ама не, САМО МАСОВ ВАКСИНАЖ ЩЕ НИ СПАСИ!!!

Не виждам много медицина тука, а предимно някакви идеологии, псевдоморализъм и проповеди.
 
Знам за другите само това, което лично са споделили в постовете си. Виж за теб знам от 3-ти лица, нищо, че си толкова потаен. Всъщност и за възрастта ти имам известен ориентир. ;)

Дишай спокойно, истината е, че почти нищо не знам. :)

Аз потаен? Маса народ тука ми знаят житието и битието. Сигурно всички дето сме разменяли повече от 10 бележки (примерно).
В общия "чат" си трая просто щото публичния ми форумен образ няма много общо с държанието ми 1:1 или пък наживо.

Анонимността е хубаво нещо по форумите. По-личните работи са за лични бележки.
 
Не виждам никакъв проблем да се ваксинират деца на каквато и да е възраст. В България още преди навършване на една година децата получават ваксини срещу 7-8 различни неща, като някои от тях понякога включат и втора доза за затвърждаване на имунитета.
 

Горе