Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Не е вярно ! Като има локдаун ще има повече адекватна медицинска помощ.
На икономиката вреди, на образованието не съм сигурен, тъй като за мен образованието и присъствено половината неща са пълна глупост и ненужна информация. Ако искаш мога да ти дам една задача от 6-7 клас по математика да видиш, че сигурно няма да можеш да я решиш, а и никога не ти е трябвало да можеш, освен при определени професии, но който иска такава да си ги учи. Аз например искам да стана агроном и не ми трябва геометрия и разни задачи. Другия пък иска да стане програмист и ако имаше време щеше да учи английски, математика и програмиране, информационни технологии, информатика и т.н., а не да му губят времето да учи география и то не основните важни неща за обща култура. Всъщност от толкова информация и да се опитат да им набутат всичко в главата накрая дори не знаят и нещата за обща култура по география например. Това е мое мнение за образованието по принцип
По първата точка - НЕ! Локдаунът се е доказал като неефективна мярка не само у нас, където е фиктивен, но и в страни, които го принизиха до крайна диктатура. Същият брой болни, както при нас, дето си щъкаме, но с озъртане. ;)

По втория пункт: Присъственото обучение няма да направи дебила гений - ясно. Но не в това е проблемът. Проблемът е, че децата се десоциализират и това се прави умишлено. Новият световен ред иска тъпи социопати и си ги създава от рано. Не гледаш глобално картината, Мите и следователно виждаш само некви неразбираеми пиксели. Трябва малко да се отдръпнеш назад. Да извадиш главица от онова тъмно място. ;)
 
Ама Стойчоооо...

Стойчо се провали с гръм и трясък, както и двамата му предшественици - бай Киро деменцията и Коца ботокса. Те (гербавите калинки) обаче си имаха НОЩ, който да отклонява вниманието от провалите им.
 
Те (гербавите калинки) обаче си имаха НОЩ, който да отклонява вниманието от провалите им.
В смисъл, че сега провала на Стойчо трябва да се насочи към този, който го назначи за министър?
 
Днес ходих да дарявам кръв и ме върнаха. Много работа имали, били по график, а в същото време плачат, че нямало кръв в цяла България. Е няма и да има като са такива тъпанари. А да не ви казвам хората от спешното, колко "хубави" думи отправиха по адрес на лекарите. Толкова с медицинско обслужване. Ръкопляскайте им за бездействието и абдикацията от задължения.
 
на образованието не съм сигурен, тъй като за мен образованието и присъствено половината неща са пълна глупост и ненужна информация. Ако искаш мога да ти дам една задача от 6-7 клас по математика да видиш, че сигурно няма да можеш да я решиш, а и никога не ти е трябвало да можеш, освен при определени професии, но който иска такава да си ги учи. Аз например искам да стана агроном и не ми трябва геометрия и разни задачи. Другия пък иска да стане програмист и ако имаше време щеше да учи английски, математика и програмиране, информационни технологии, информатика и т.н., а не да му губят времето да учи география и то не основните важни неща за обща култура. Всъщност от толкова информация и да се опитат да им набутат всичко в главата накрая дори не знаят и нещата за обща култура по география например. Това е мое мнение за образованието по принцип
Явно не схващаш защо се изучават така нещата. Няма никаква връзка с общата култура. Образованието тук в Англия е точно такова някаква избираеми предмети, общи прикази и тралала. По-ограничени хора не съм срещал в живота си.

И понеже и при нас голяма част от изучаваните в клас дисциплини бяха счетени за ненужни и поради което неглижирани през последните 20-25 години в крайна сметка получихме едно напълно невежо общество.

Което пряко ни води до днешната политическа, социална и здравна драма в България. Под невежи визирам и двата лагера. Но във ваксърския са по-зле.

Хората са загубили критичната си мисъл, не могат да разсъждават. Очакват всичко да им се поднася на готово. Без никакви усилия от тяхна страна.
 
Последно редактирано:
В смисъл, че сега провала на Стойчо трябва да се насочи към този, който го назначи за министър?
Ох, знаем болката ти, но тук се заанимаваме с глобални, а не с персонални (твоите лични) проблеми. Мога да ти намеря телефона на добър психоаналитик, ако искаш. С друго не виждам как мога да ти помогна. Ще ти трябва, поне в следващите 5 години. ;)
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Хапчето на Пфайзер се оказа орязана версия на Ивермектин.
Действа на същия принцип, с разликата че Ивермектин блокира вируса на няколко нива, а Пфайзерското хапче е one-trick-pony и следващи мутации е вероятно да го заобиколят.

Ивермектин е с изтекъл патент и следователно не могат да се изкарат пари от него. Освен това струва центове.

Ремдисивир е с подобен, но доста по-слаб ефект, и курс лечение с него струва $3000.

Ето ги анализите от цяла купчина научни институции, поднесени малко по-просто. Ама пак си иска адвансед инглиш и базова биология (демек не е за Митко7):

 
Действа на същия принцип, с разликата че Ивермектин блокира вируса на няколко нива, а Пфайзерското хапче е one-trick-pony и следващи мутации е вероятно да го заобиколят.

Ивермектин е с изтекъл патент и следователно не могат да се изкарат пари от него. Освен това струва центове.

Ремдисивир е с подобен, но доста по-слаб ефект, и курс лечение с него струва $3000.
Това ХХХХХХХХХХХХХ на 10-та степен доказателство, че целия цирк е финансов. Обаче не мога да разбера мисловния процес на някой хора.

А ако нямат такъв само мога да си представям за какви пари става дума. Щом някой се е хванал да пише такива тъпотии в полза на ваксините и да създава напрежение и страх у хората трябва наистина добри хонорари да се получават. Друго обясненние няма за всички изписани дивотии...
 
Това ХХХХХХХХХХХХХ на 10-та степен доказателство, че целия цирк е финансов. Обаче не мога да разбера мисловния процес на някой хора.

А ако нямат такъв само мога да си представям за какви пари става дума. Щом някой се е хванал да пише такива тъпотии в полза на ваксините и да създава напрежение и страх у хората трябва наистина добри хонорари да се получават. Друго обясненние няма за всички изписани дивотии...
За филантропи, фармацевтични компании, политици, шефове на болници и лаборатории и други замесени - разбира се, че цирка е финансов. Цялата ситуация е златна мина, украсена с диаманти, около която обикалят кокошки, снасящи златни яйца.

При хората положението е на психологическо ниво. Ще припомня това видео, което споделих и резюмирах неотдавна: https://www.predpriemach.com/threads/Ваксинирахте-ли-се.87684/page-179#post-1003496

Според мен настроенията по отношение на вирОса и цялата ситуация са формирани у всички още през март-април 2020. Който по начало е по-критичен, той започва да вижда всички нередности. А те са толкова много, че чак е смешно. Който пък е с робска психика, той до последно ще се убеждава, че всичките там филантропи, фармацевтични компании, политици, шефове на болници и лаборатории... всички те са се съюзили да се борят срещу страшния вирОс и да помогнат на нашия беден човечец с робската психика да оцелее в този враждебен свят, пълен с лоши антиваксъри и конспиративни откачалки.
 
Хапчето на Пфайзер се оказа орязана версия на Ивермектин.
Действа на същия принцип, с разликата че Ивермектин блокира вируса на няколко нива, а Пфайзерското хапче е one-trick-pony и следващи мутации е вероятно да го заобиколят.

Ивермектин е с изтекъл патент и следователно не могат да се изкарат пари от него. Освен това струва центове.

Ремдисивир е с подобен, но доста по-слаб ефект, и курс лечение с него струва $3000.

Ето ги анализите от цяла купчина научни институции, поднесени малко по-просто. Ама пак си иска адвансед инглиш и базова биология (демек не е за Митко7):

Ивермектин няма нищо общо с молнупиравир. Само че ивермектин не действа (според проучванията и наблюденията на много лекари дори и в България), а молнупиравир мисля, че ще бъде много вреден. Дал съм линк със странични ефекти вече
 
За филантропи, фармацевтични компании, политици, шефове на болници и лаборатории и други замесени - разбира се, че цирка е финансов. Цялата ситуация е златна мина, украсена с диаманти, около която обикалят кокошки, снасящи златни яйца.

При хората положението е на психологическо ниво. Ще припомня това видео, което споделих и резюмирах неотдавна: https://www.predpriemach.com/threads/Ваксинирахте-ли-се.87684/page-179#post-1003496

Според мен настроенията по отношение на вирОса и цялата ситуация са формирани у всички още през март-април 2020. Който по начало е по-критичен, той започва да вижда всички нередности. А те са толкова много, че чак е смешно. Който пък е с робска психика, той до последно ще се убеждава, че всичките там филантропи, фармацевтични компании, политици, шефове на болници и лаборатории... всички те са се съюзили да се борят срещу страшния вирОс и да помогнат на нашия беден човечец с робската психика да оцелее в този враждебен свят, пълен с лоши антиваксъри и конспиративни откачалки.
Не, ти пак не си ме разбрал сякаш, ако визираш конкретно мен.
Аз ти казах, че повечето неща са истина и да умишлено е всичко, но не знаеш каква е целта това казах аз.
Казах, че целта може да е просто да пускат дози и сертификати, за да свикне човек с това и след 2-3 години следва другото и така с цел контрол, а не че ще убиват хората умишлено. Като човек, който не може да се нарече антиваксър съм написал името на клип на тази тема с повечето доказателства от половината от изписаното в тази тема, но едва ли някой го е гледал.
Пак ще го напиша "монополи, ху олн дъ лорълд"
Не знам защо си мислите, че не съм гледал такива клипове, че не съм чел книги и т.н и че гледам само телевизия..
 
"Според мен настроенията по отношение на вирОса и цялата ситуация са формирани у всички още през март-април 2020. Който по начало е по-критичен, той започва да вижда всички нередности."

Само да споделя някои мои виждания относно настроенията по отношение на вирОса на по-критичните поначало.

Те са преди всичко поначало по-малко страхливи (да не казвам силни думи като "смели"). Защо е така, унаследено ли е, или е "отракване" от живота - трудно да се каже. От тези, които познавам и съм имал възможност да се запозная с техни родители, баби, дядовци, да науча за родовата им история, винаги се е оказвало, че е родова черта. Може просто да съм случил на такива, не знам.

Така че, по-малката страхливост е по-голяма устойчивост на истини, които не ти изнасят и не те карат да се чувстваш добре. Оттам можеш да си пропусклив за горчивата реалност без да чувстваш [твърде голямо] безпокойство.
Така че, по-критичният е следил развитието от много по-рано и много ясно вижда днешния цирк като заключителния напън на дългогодишни усилия. В тоя смисъл за него няма "днешната ситуация" отделно от "дългогодишният напън за свръхконтрол".

Ако тоя напън се проследи - с усилие да не го оцветяваме с излишни връзки, за да си допълним липсващите звена; нито да отнемаме връзки, за да не чувстваме безизходица - може да се стигне и до "вековен", а може и до "хилядолетен" напън. В крайна сметка фактите или са, или не са; не са като надписване на бройки и надуване на страшност за постигане на цел. Ако не е както казвам - значи не е, и точка.
Темата е бездънна, то е ясно.

С тъпите и незаинтересованите няма проблем, те са "хванати". Но умните трябва да се научат как да мислят, за да мируват и да съдействат.
Продажният или объркан днес чичо Чомски добре беше развил схемата с насочената към интелектуалците манипулация. (Както и Оруел) Обаче Ноам, колкото и да е дълбок, спира донякъде, откъдето натам академичната подготовка не му позволява да бръкне. Защото ще влезе в "недоказуеми или труднодоказуеми конспиративни теории". (Които нито са недоказуеми, нито труднодоказуеми.) Така че той също е жертва на манипулативна обработка за отбрани високи умове. И днес го четем и слушаме какво говори.

Това, поне за мен, е един от безценните дарове на днешната миришеща отдалеко ситуация, в която заемайки едната или другата страна, можеш да бъдеш или сринат, или тиражиран и сигурен за бъдещето. Че предлага почти безупречно мерило за показ на: 1. дълбоко законспирирани "честни" интелектуалци; 2. интелектуалци, оплетени в манипулативни мрежи от по-висок тип. 3. интелектуалци, които разбраха и просто се насраха и заиграха по свирката на директивата. (Сигурно има и още типове.)

Оруел го беше написал в '1984': "Дори висшите членове на партията малко разбираха целите на Ингсоц". И наще така. Но пък знаят, че изпълняват поръчки с пагубни за мнозинството последствия. В тая връзка да си кажа мнението, че според мен целите на цирка не са финансови; за печалба са, обаче има скъпо, има и много по-скъпо. Парите ги вземат изпълнителите, колкото по-високо - толкова повече.

А простите и неосведомените са ясни. Те виждат поредното от несвързаните помежду си "бедствия". И хората отгоре идват с "навременните решения".
Карбовчето - което е пълен продажник и сега пищи с общият хор колко сме прости, че не се доверяваме на Думата, - добре го беше казал навремето (по памет): 'Хора, които от толкова дълго живеят в кенефа и така са свикнали с кафявия цвят, че са престанали да го забелязват.' И те виждат поредица отделни лайна идващи отнякъде, без да ги виждат като част от разрастващият се кенеф, в който живеят.
Само дето карбовчето забравя да спомене, че активно е цапал и цапа кафяво.:) И той е някаква форма на контролирана опозиция вкарваща голям процент истини в грешни поначало коловози, с цел да отвлече мисловния поток на критично мислещите в сбъркани, лесно контролируеми релси.

Идва някой и казва "Ама той просто го прави за пари, не като конспирация!". А доброутро, много ясно, че изпълнителите го правят за пари, че за какво друго?! На различни нива - за различни пари. Но това как доказва, че няма поръчители с по-"високи" цели, които наемат изпълнители? Всяко задълбочаване, даже плитко, сочи към обратното.

По-приятно ми е да слушам някой тъп, той поне е честен, а има и непрепречен път за развитие. Както Оруел (член на Фабианско общество:) ) го беше казал чрез персонажа си Уинстън Смит "Ако има надежда, тя е в пролите". Да не казвам какво му беше отговорил партиецът О'Брайън, че да запазим чашата наполовина пълна. :)

Айде пак се осрах..Поне компенсирам със забавни стихчета, кво, не е ли? :):):) И кво постигнах: 1. казах неща на хора, които ги знаят, 2. другите и да не знаят, не се интересуват; а и да се поинтересуват, тва няма да им помогне с нищо. Поне пописах :)
(Според мен бях коварно подведен от Aseas, който, знаейки, че ми е слаб ангела, пуска фитили за разсъждения. Много е хитър той..:) Ше си заплатя дължината на поста със стегнати и макс кратки постове за Файцер, хапчетата, и вакссъдържимото.
Според теб, ако имаш всички пари дали парите са целта :D
Пък може и да нямат всички пари не знам.
Зависи от представите ви кой прави цялата работа
 
Върни се назад в постовете си, някъде беше сипала добре. Явно нервипките не ти издържаха тогава. Според мен активните участници в темата знаят, на теб какво точно да ти показвам, вече мозъка ти изключва.

Никой нищо не иска от теб. Не го ли разбра. Все ни е едно какво ще правиш, клати ти писах, гушваш дилдото и чакаш локдауна, другото остави на простите. ;)

Ниска топка, да ти имам изказа. :) Жива бъди и ти. ;)
Виж какво, за краткия си престой в този форум съм показала, че нося хранилка, но мога и да сипвам добре. Ако държиш, така ще комуникираме, ама нека поне не лъжем като дърти цигани. Къде и кого съм клела "на смърт", бре сине майчин. Айде цитирай ми "клетвите", за да видим как за пореден път не можете да схванете елементарно изречение.
Честно, омръзна ми да тълкувам на фикснати дебили елементарни изречения. Специално за вас се старая да използвам по-прости и кратки изречения, но явно и толкова не можете. Представителна извадка на ниско интелектуално ниво. Не се учудвам, че точно хора с такъв капацитет настояват всички да станат опитни мишки като тях.

Айде бъди здрав! И ако няма да общуваме с аргументи, а ще си измисляме "прегрешения", по-добре да прекратим всякаква комуникация. За мен това е твърде ниска топка. Дори за мен! ;)
 
Сравними данни (в абсолютни стойности) за един и същи ден:
Индия - 1,4 милирада! - 304 смъртни случая
България - 6,9 млн. - 334 смъртни случая
Румъния - 19 млн. - 240 смъртни случая
Бразилия - 214 млн. - 118 смъртни случая
Турция - 86 млн. - 187 смъртни случая
САЩ - 334 млн. - 452 смъртни случая
В цял свят след уикенда има натрупвания.
Булгар води. ;)
 
Само да споделя някои мои виждания относно настроенията по отношение на вирОса на по-критичните поначало.

Те са преди всичко поначало по-малко страхливи (да не казвам силни думи като "смели"). Защо е така, унаследено ли е, или е "отракване" от живота - трудно да се каже. От тези, които познавам и съм имал възможност да се запозная с техни родители, баби, дядовци, да науча за родовата им история, винаги се е оказвало, че е родова черта. Може просто да съм случил на такива, не знам.
Аз очевидно съм критичен, но не се мисля за много безстрашен или смел. В началото и аз се притесних, защото не ми се мре безславно от някакъв вирОс. То щеше да се мре на поразия, даваха ги как падат по улиците, обещаваха новия Испански грип, направо апокалипсис. Но много бързо се оказа, че нещата не са чак толкова страшни. А освен това се оказаха неизбежни. Тогава имаше една карта на света на която се появяваха червени точни върху държавите в които бил засечен вирОса, и просто един хубав ден установих, че почти няма място на планетата където да го няма това нещо. Още повече, че въпреки затварянията на границите и дори на градовете, и въпреки усиленото търсене на контактни когато имаше единични бройки "заразени", вирОса си се разпространи напълно безпрепятствано. И то навсякъде, във всяка държава. Стана така, че Китай (уж) се справиха, а всички останали държави се провалиха.

И така, стана ми ясно, че отърване няма. Както беше тръгнало, беше въпрос на време и мен да ме хване тоз вирОс. Обаче се оказа, че дори да ме хване, математически имам супер голям шанс за оцеляване. Толкова голям, че ако ще ме лови хипохондрията, по-обективно би било да се притеснявам повече от стандартните болести и причини за умиране. И ако хипохондрията не ме е хванала за тях, що да ме хваща за това грипче?

Отстрани изглежда все едно лодката потъва, хората се опитват с чаени лъжички да изхвърлят водата навън, което очевидно не дава никакъв резултат. Но няма значение, защото лодката се намира в детски басейн, а не по средата на бурен океан, както някои го описват.

Та не бих казал, че е смелост. За мен е наблюдение и малко елементарни изчисления.

Относно ваксите - след като не ме удря хипохондричната треска за вирОса, що зорлем да си играя със здравето, правейки си експериментална ГМО терапия? Ай сиктир, предпочитам някой да ми се изкашля в лицето.
 

Горе