Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Лекарят на годината за 2020 доцент някаквъ си от Алкесандровска източил от НЗОК 178 000 лева.....

И това е очен лекар. Може сами да сметнете каква е жътвата с ковид пътечките....
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Смятам се за млад и здрав, изкарах го леко. Не се ваксинирам, защото ваксината е много нова, в начален стадий на разработка, не предпазва на 100%, а на доста по-малко, ако добавим и конспиративните теории за стерилност, които вече са подплатени и с факти при някои млади двойки, които познавам, може и да е лоша случайност, но времето ще покаже. Като добавя и факта, че цялото това желание и подтикване на големите да ни помагат и да ни мислят здравето ми се струва малко нереално, не, не съм съгласен да се ваксинирам. Който желае и смята за добре, нека се ваксинира, останалите да си носим риска, животът да продължава и толкова. Защо са тези забрани и рестрикции?!
 

3146 са новозаразените с COVID-19 у нас, което е 7,6% от тестваните


Добре де къде точно и как успяват да направят толова тестове? Ако това са само 7-8% от тестваните 40-50 к тестове на ден .... Тези лаборатории кога работят, кога почиват?
Не се правят в лаборатории. Тва са всички, дето ръкчат на хората в носа, за да ги пуснат на работа, в кръчма, до тоалетната и т.н. Новото нормално.

Иначе 7.6% е смешка, ама леле-мале, всички шя умрем...
 
Смятам се за млад и здрав, изкарах го леко. Не се ваксинирам, защото ваксината е много нова, в начален стадий на разработка, не предпазва на 100%, а на доста по-малко, ако добавим и конспиративните теории за стерилност, които вече са подплатени и с факти при някои млади двойки, които познавам, може и да е лоша случайност, но времето ще покаже. Като добавя и факта, че цялото това желание и подтикване на големите да ни помагат и да ни мислят здравето ми се струва малко нереално, не, не съм съгласен да се ваксинирам. Който желае и смята за добре, нека се ваксинира, останалите да си носим риска, животът да продължава и толкова. Защо са тези забрани и рестрикции?!
Защото няколко големи държави така са решили, защото е бизнес на бялата мафия, защото трябва да се тества търпимостта на стадото, защото трябва да има икономически кризи, защото просто някои хора могат да си го позволят. Отговори много и все такива, които нямат нищо общо с така наречения смъртоносен вир0с.
 

Имам чувството че леля Елка следи форума.

Все едно си чета мойто мнение от по-горе, само че хвалещо ваксата, нищо че Сингапур и Дания са с близки до тяхните проценти ама Греда.

Че ги следим с интерес спейнците.
 
Ма какъв стаден имунитет с тия вакси, за които все се казва, че не предпазват от заразяване и пренасяне. Стаден имунитет е единствено възможен ако имунизирания не пренася и не се заразява повече. Няма как в другите държави да се заразяват и мрат вакснати, а само в Спания не. Ай стига с тия приказки от 1001 нощ.
 
Ма какъв стаден имунитет с тия вакси, за които все се казва, че не предпазват от заразяване и пренасяне. Стаден имунитет е единствено възможен ако имунизирания не пренася и не се заразява повече. Няма как в другите държави да се заразяват и мрат вакснати, а само в Спания не. Ай стига с тия приказки от 1001 нощ.

Мене самото проценто разделение ми направи впечатление, под 12 и по медицински прични. :D
Както и да е.. спейнците ще си покажат началото на 2022. Иначе разликата с други ЕС държави, които в момента са на топа е между ~5-15% повече ваксинирани.
 
В Испания есента и зимата идват по-късно.

Стаден имунитет - само с преболедуване.
 
Ето малко графики за БГ. Първата е отновно ваксите:

1636881761935.png

- Зелената линия е процента двойно вакснати, в момента гони 24%.
- Синята линия е какъв % от умрелите през деня са не-вакснати. Например, за днес ги дават 86,06 % (последната точка от графиката). Умрелите вакснати ще са 14% от всички, което число участва в следващата линия.
- Бледата оранжева линия е ефикасността на ваксите. Има отношение с процента вакснати. При данните за днес - вакснати 24% и умрели вакснати 14% - значи от вакснатите са умрели 58%, т.е. спасените от тях са 41%, което наричам ефективност.
- Оранжевата линия е 7-дневна средна на бледата оранжева линия, щото ефективността ден по ден е all over the place.

Следващата графика е колко общо са умрелите по години от 1 Август насам, което е началото на тая вълна. Общата бройка е почти 8000.
1636882750798.png
 
Лекарят на годината за 2020 доцент някаквъ си от Алкесандровска източил от НЗОК 178 000 лева.....

И това е очен лекар. Може сами да сметнете каква е жътвата с ковид пътечките....
Този 'доцент някаквъ си' беше бухалката на Кацаров да се разправи (омаскари) с предшественика си.
Ама истината ще излезе друга май...
 

Става дума за жена в много тежко състояние и дъщеря, която реагира неадекватно и не желае майка й да бъде интубирана и лекувана в нашата болница. Иска майка й да бъде лекувана в реанимацията на Инфекциозна. Направих необходимото, свързах се с колегите, но се оказа, че там няма свободен апарат, нито свободно легло.

Затова майка й ще бъде лекувана в нашата болница! Дъщерята е икономист в Здравна каса и счита, че знае повече, отколкото един лекар. Има неподходящо поведение! Съжалявам, че се стигна дотук".

Няма "не искам", няма "недей", на апарат ще те сложа, щот съм злодей.

Не знам, ама тоя Салутски ми изглежда като много странен микс от череп и сланина. Не знам от алкохол ли е, от какво ли...

Между другото:
На второ място след него в пловдивската класация е шефът на МК „Свети Иван Рилски“ Николай Салутски с 267 320 лева, получени за година.

Да почива в мир госпожата, която скоро ще бъде убита от тоя Франкенщайн.
 

Много се вълнува, едва успява да поеме достатъчно кислород.
И с тия килограми е пътник общо взето.
Даже Ковид не му трябва.
 

2019 vs 2020

2019
~108000

2020
~125000

Официално вписани в графа Covid*
~8500

125000(2020)-108000(2019)=17000(разлика) повече за 2020

17000(разлика)-8500(covid)=8500(други заболявания) / мога да ти кажа предимно какви, ама се сети сам.

* В графата ковид се вписват COVID-19, идентифициран вирус и COVID-19, НЕидентифициран вирус

COVID-19, НЕидентифициран вирус
когато COVID-19 е диагностициран клинично или епидемиологично, но лабораторните изследвания са неубедителни или не са налични.

klino.png

Тука за съжаление най-вероятно голяма роля в диагностиката играе Клиничната пътека...
 
Последно редактирано:
2019 vs 2020

2019
~108000

2020
~125000

Официално вписани в графа Covid*
~8500

125000(2020)-108000(2019)=17000(разлика) повече за 2020

17000(разлика)-8500(covid)=8500(други заболявания) / мога да ти кажа предимно какви, ама се сети сам.

* В графата ковид се вписват COVID-19, идентифициран вирус и COVID-19, НЕидентифициран вирус

COVID-19, НЕидентифициран вирус


Виж файлът 22201

Тука за съжаление най-вероятно голяма роля в диагностиката играе Клиничната пътека...
Просто споделям не знам колко е вярно, но имаше анализ, че починалите от Ковид са много повече, защото има хора, които са с отрицателен PCR, но са с Ковид, има хора, които са се лекували вкъщи с антигенен от аптека и са починали и тези хора не влизат в статистиката. Има хора, които след като ги изпишат от болница и някой може да почине след 1-2-3 седмици от последствията от Ковида, но те не влизат в статистиката. Така според това проучване имаше някаква завишена бройка за реално починалите от Ковид.
Не казвам, че е правилна или не. Просто споделям. Беше на на ройтерс или нейчър
 
 

Горе