Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Те хората се ваксинираха преди половин година и забравиха за КОВИД, тази тема още я търкалят торните антивакс бръмбари. :)

Едно куче не го пускат да излиза навън докато не му се бият първите 4 ваксини, за да има пълноценен живот, а те хората тук си въртят още палачинките как КОВИД е измама и ваксините са бича на човечеството и са пропаганда от злите правителства. Може да те махнат от бг-мама, но бг-мама няма как да я махнат от теб.

Същите тези антиваксъри се скъсват да четат статии писани за 0.70лв. на 100 думи за 5-те тайни лечебни сили на чая от чия и годжи бери. Цивилизация ли бе да я опишеш...
 
До колкото разбрах от предишни предавания на Шпигел
През годините последвали демокрацията и малко преди това съм разбрал едно от предавания и статии в Шпигел и Дойче зеле. Всичко което не е политически коректно и извън налагането на новото модерно нормално според тях е точно правилното нещо. Така и не разбрах как такива пропагандни машини се радват на огромно доверие в обществото...
 
С коя ваксина ?
И какво забравиха? Слагат бустери като щури и пак са в локдаун...

loloer-lol.gif
 
Д-р Малоун бил при Джо Роугън и счупил Гугъл...


Откъс:

 
И какво забравиха? Слагат бустери като щури и пак са в локдаун...

loloer-lol.gif
Важното е да си вакснат. Другото няма значение. Забравяш за всичко и си живееш живота. Тедката и Камен сигурно сега препускат курортите с бустерите и се кефят на макс :)
 
Д-р Малоун бил при Джо Роугън и счупил Гугъл...


Откъс:

За тази масова формация писах преди месеци още: https://www.predpriemach.com/threads/Ваксинирахте-ли-се.87684/page-179#post-1003496

Малко е трудна за асимилиране и явно тогава мина между капките, но е хубаво че сега тази теория е хванала някаква популярност.
 
За тази масова формация писах преди месеци още: https://www.predpriemach.com/threads/Ваксинирахте-ли-се.87684/page-179#post-1003496

Малко е трудна за асимилиране и явно тогава мина между капките, но е хубаво че сега тази теория е хванала някаква популярност.
Тоя ли е "Белгийския професор" дето се споменава повсеместно неска?
 
Между другото, ще споделя и още един интересен психологически феномен и начин на контрол на масите. Не знам как точно да го определя или как се нарича (ако вече е определено), но е когато в обществото има механизъм, каращ хората сами да плащат за нещо, от което няма смисъл, или да контролират другите хора да плащат.

Например, касовите бележки. В идеалния случай никой не би издавал касови бележки, така НАП мафията не би разбрала кой колко приходи има и съответно няма как да рекетира бизнесите за данъци. Как да се реши тоя проблем? Ами като се убедят всички хора, че трябва винаги да се издават касови бележки. Спомняте ли си, преди години имаше инициатива да се карат хората да изискват касови бележки, даже имаше такива лепенки по вратите на магазините "Моля, изисквайте касова бележка". Така самите клиенти бяха убедени да налагат този рекет върху бизнесите, неразбирайки че касовите бележки само вредят на икономиката.

Фактурите са почти същото, само че между бизнес и бизнес. Механизъм, който кара един бизнес да иска фактура от друг бизнес уж за да си намали данъците. Да, ще намали някой данък, но може би никога няма да разбере, че това е схема за самоконтрол, която ограбва всички бизнеси заедно накуп. Или че данъците са нищо повече от рекет, който държавата упражнява върху бизнесите.

Гражданска отговорност. Ей, все си мислех, че понеже е застраховка, значи ако не я плащам, после просто няма да ми изплатят щетите. Няма такова нещо, ако не я плащам ще трябва да изплащам щетите на другия. Т.е. ако карам некоя скапана бангия и нямам ГО, то ако блъсна някое Ферари ще трябва бая да се изръся. Тук отново го имаме този механизъм, който убеждава хората да плащат за абсолютна държавна измама, само и само да спестят нещичко. В случая евентуално ще спестят някой разход в бъдещето... но само евентуално.

Направихте ли вече паралелите с вирОса? Цялото това убеждаване да се крием и така едва ли не да спасим бабите си. Магазините лепят бележки "Тук се влиза само с маски" уж за да си спестят някой разход, а тъпите Karens са способни по всяко време да ги "обадят" на РЗИ или най-малкото да вдигнат скандал. Пак това самоконтролиране.

Накратко - в различни сфери обществото е обхванато от механизми за самоконтрол, които обаче са само в ощърб на обществото. Някой ще каже - данъците е добре да се плащат, за да се плащат заплатите на полицията, на учителите... Да, хубаво че плащаме заплатите на полицаите, че да могат после да ни гонят из улиците. Хората сами финансират ограниченията, които държавите им налагат.
 
Между другото, ще споделя и още един интересен психологически феномен и начин на контрол на масите. Не знам как точно да го определя или как се нарича (ако вече е определено), но е когато в обществото има механизъм, каращ хората сами да плащат за нещо, от което няма смисъл, или да контролират другите хора да плащат.

Например, касовите бележки. В идеалния случай никой не би издавал касови бележки, така НАП мафията не би разбрала кой колко приходи има и съответно няма как да рекетира бизнесите за данъци. Как да се реши тоя проблем? Ами като се убедят всички хора, че трябва винаги да се издават касови бележки. Спомняте ли си, преди години имаше инициатива да се карат хората да изискват касови бележки, даже имаше такива лепенки по вратите на магазините "Моля, изисквайте касова бележка". Така самите клиенти бяха убедени да налагат този рекет върху бизнесите, неразбирайки че касовите бележки само вредят на икономиката.

Фактурите са почти същото, само че между бизнес и бизнес. Механизъм, който кара един бизнес да иска фактура от друг бизнес уж за да си намали данъците. Да, ще намали някой данък, но може би никога няма да разбере, че това е схема за самоконтрол, която ограбва всички бизнеси заедно накуп. Или че данъците са нищо повече от рекет, който държавата упражнява върху бизнесите.

Гражданска отговорност. Ей, все си мислех, че понеже е застраховка, значи ако не я плащам, после просто няма да ми изплатят щетите. Няма такова нещо, ако не я плащам ще трябва да изплащам щетите на другия. Т.е. ако карам некоя скапана бангия и нямам ГО, то ако блъсна някое Ферари ще трябва бая да се изръся. Тук отново го имаме този механизъм, който убеждава хората да плащат за абсолютна държавна измама, само и само да спестят нещичко. В случая евентуално ще спестят някой разход в бъдещето... но само евентуално.

Направихте ли вече паралелите с вирОса? Цялото това убеждаване да се крием и така едва ли не да спасим бабите си. Магазините лепят бележки "Тук се влиза само с маски" уж за да си спестят някой разход, а тъпите Karens са способни по всяко време да ги "обадят" на РЗИ или най-малкото да вдигнат скандал. Пак това самоконтролиране.

Накратко - в различни сфери обществото е обхванато от механизми за самоконтрол, които обаче са само в ощърб на обществото. Някой ще каже - данъците е добре да се плащат, за да се плащат заплатите на полицията, на учителите... Да, хубаво че плащаме заплатите на полицаите, че да могат после да ни гонят из улиците. Хората сами финансират ограниченията, които държавите им налагат.
А как аджеба предлагаш да се промени това? Защото аз тук прочетах само какво му е кривото или казано на чист български (хейт). Може би искаш да се разделим на племена или всеки за себе си. Така ако мен ми хареса каква дървана маса си направил ще мога спокойно да те издебна, тесла във врата и масата става моя. Иначе да държавата лапа и това е неизбежно. Големия въпрос е как да намалим краденето. И да никой няма да ти пречи да живееш без благинките на света.
Гледах преди известно време едно филмче. Някакви анти системни мъж и жена обясняваха колко са невероятни и колко много пазят околната среда. В един момент обаче започна да захладнява убиха лос натовариха го в пикапа, караха Х километра, като Х е четирицифрено число. Отидоха на брега на океана и започнаха да добиват сол, чрез огън и изпаряване на водата.
Да обобщим, изгориха стотици литри гориво (петролен продукт), изгориха огромно количество дърва за да добият 5кг сол. Бах тоо ню ейдж А?
 
Знаех, че Нокето е специален, но не знаех, че е чак толкова уникален - грандоман и комплексар едновременно. o_O
Ооофф, така са, нанде, кво да ти кажа. В началото всички сресани, гримирани, напудрени, и като им се удаде шанс за изява - елА да им скиваш магарията...

А няма и да се променят, кво да се прави? Така ли ще я караме, с тоя бъгнат матрял? И докъде ще я докараме?..

Е го тоя хубавец, дето споменаваш - дръто магаре и ни иска, ни може да се промени. Такава България ли искаме?..

После хората ми се смеят, като казвам че
Ноке все го увещавам да навие ръкава
Мислят ме за луд, за шегобиец. Но аз мисля, милея за тая държава, за нас читавите - аз, ти и още двама-трима. Да ни има нас, а с нас - и бъдещето на България!

Е го Нокиту: по село, пилятата, овощята, цъка на компа.. Това ли искаме за децата си, такъв модел ли ще им покажем?
 
Е го Нокиту: по село, пилятата, овощята, цъка на компа.. Това ли искаме за децата си, такъв модел ли ще им покажем?
По- добре на село от колкото в панелка :D

Между другот, според мен трябва да се направи нова тема, нещо от рода на " Конспирация и Реалност" в която също може да се говори за вирОси но много неща излизат, и тази тук ми се струва не подходяща вече.
 
По- добре на село от колкото в панелка :D
Аз му завиждам яко от панелката, затва така говоря...
Между другот, според мен трябва да се направи нова тема, нещо от рода на " Конспирация и Реалност" в която също може да се говори за вирОси но много неща излизат, и тази тук ми се струва не подходяща вече.
Какво, какво??? А това пропуснахме ли го?
Замислям скоро от моя да си отворя една друга тема "Игрътъ с иглътъ" и да си пиша там на воля само от тия постове с нулев интерес тук. Демек: разбирането (на иглата) като предприемачески процес. Така и тук може да се възвърне стария зрял дух и да се надяваме част от старите коментатори. Ще има математически точно броене, офиц. данни, проверуемо инфо. А в моята само недоказуемите и несериозни: подмолни биодигитал. конвергенции, IoT, IoB, днк трансформ., депопул., петжита, графени, човешки мак адреси... Звучи добра идея.
Може би ш'си направя поне 2 нови теми и ше си пиша там на воля. Както аз виждам нещата и което следя.
Конкуренция ли ми правите, номера ли ш'си въртим? Това ли заслужих?!? Ас ша ви кажа...

Мойте теми, чиито заглавия вече са патентовани, ше са:
1. "Нов Световен Ред с две липи отпред: мрачна версия", която ще е рай за хейтъри и присмехулници (И в която не казвам, че ш'си пиша само аз и че ви забранявам да пишете и че не ме интересуват ваще глупости, които ще докладвам и трия. Не го казвам, просто ще има много строги изисквания за публикуване, контрол, интелектуален и образователен ценз, лична карта, удостоверение за расова чистота, доказателство за ваксинация. Такива неща.)

2. "Нов Световен Ред: версия цветя и рози. Всичко се подобрява. Напред - науката е слънце!", където аз сигурно няма да пиша и може всеки да си поства глупостите...
:):):)
 
Иначе да държавата лапа и това е неизбежно. Големия въпрос е как да намалим краденето.
Просто се опитвам да си обясня този психологически феномен, който води до това хората да приемат да ги гърчат по различни начини и дори сами да си го налагат. Виж че дори и ти си написал "това е неизбежно", приемаш го като даденост, като така е било и така ще бъде. Така го възприемат и хората, това са правилата на играта и те трябва да се съобразяват с тях. Хората наистина обожават да им бъдат налагани правила и да ги спазват, докато мрънкат как не ги харесват. Виждаш, че дори за абсурдни неща като тоя измислен вирОс се намират достатъчно количество промити мозъци, желаещи да им бъдат налагани мерки и да следят другите дали ги спазват. Какво остава за неща, които са вкоренени в главите на всички от десетилетия.

Как да намалим краденето... те повечето хора дори не разбират, че е крадене. Финансовите неща са усложнени до степен, че когато обикновен човек се опита да ги разбере, много бързо му изпушва мозъка и спира да се мъчи да ги разбере. Дори повече, те са убедени, че всичко това е за добро. Питай който искаш защо трябва да се плащат данъци, и ще ти каже, че ако не се плащат данъци държавата няма да може да функционира, няма да има училища, няма да има пътища, няма да има пожарна, няма да има полиция. Само това може да се превърне в безкраен спор, от който не може да се излезе на следващото ниво. Единствено хората, които знаят какво са истински пари могат да разберат за какво става въпрос, но те са единични бройки. Повечето не знаят как да си закърпят личния бюджет, камо ли да мислят на такова глобално ниво.

Проблема е, че е напълно възможно и с короната да се докараме до такова ниво на идиокрация. Ние сега все още помним какво е било преди - никакви маски, никаква вакс-пропаганда, влизаш си спокойно в който магазин искаш. Обаче не след дълго може моловете да се превърнат в едни изоставени руини от едни добре забравени времена, когато хората са се трупали в тях без маски да пазаруват, и никой не е говорил за вирОси въобще. Това, което ние сме имали преди 2 години може скоро да се възприема не само като странно, а и като нещо неправилно. Точно както сега редовия човек не може да възприеме идеята да няма данъци и му се струва неправилно.
 
Не бъдете песимисти, от Световния Икономически Форум с лъч надежда казват:
"Ето пет неща, за които да бъдете оптимисти през 2022 г"

Подбрано:
"Над 75% от хората по света смятат, че 2022 г. ще бъде по-добра от 2021 г.
Внедряването на ваксината срещу COVID-19 дава надежда за по-добри времена.
И един на всеки трима души смята, че обществата ще станат по-толерантни.
...
Въпреки пристигането на Omicron варианта на COVID-19, хората по света се чувстват изненадващо позитивно за новата година, според глобално проучване.

Ipsos помоли над 22 000 възрастни в 33 държави да дадат своите лични прогнози за 2022 г.
...
1. Напредък в борбата срещу COVID-19

COVID-19 не е очевидна причина за оптимизъм, но напредъкът на програмите за ваксиниране дава на хората надежда, че нещата ще се подобрят. Повече от половината от запитаните вярват, че над 80% от световното население ще получи поне една доза ваксина през 2022 г.

Хората в Латинска Америка бяха най-положително настроени, като 81% от перуанците, 76% бразилци и 69% от чилийците очакваха успех от ваксинацията през 2022 г. Европейците бяха по-скептични. Само 42% във Франция смятат, че целта от 80% е постижима, 38% в Швейцария и 33% в Германия."
(За да не останат съмнения в авторитета на мега-проучването, нека отбележим, че "Над 75% от хората по света", "81% от перуанците, 76% бразилци и 69% от чилийците...42% във Франция, 38% в Швейцария и 33% в Германия" са от тия запитани "над 22 000 възрастни в 33 държави". Което си е представителна извадка за мнението на близо 8млрд. отвсекъде:) )
---
Като причина номер 5, която да ни вдъхне оптимизъм, е записано:
5. Извънземно нашествие
"Разбира се, през 2022 г. все още има за какво да се притеснявате. Но според проучването нашествието на извънземни не е на първо място в списъците на повечето хора - само 14% смятат, че е вероятно, въпреки че почти една трета от хората в Индия очакват да поздравят посетители от друга планета..."

Което ме подсети за поста на Деф-а
Индия всксинираха ли се? Или чакат новата година? Пуснете си видеото на минус 40 минути.
Видео
Може би повече трябва да се ваксат - и 10-те етнически и религиозни групи, всяка от които чака своята нова година на различна дата. Участниците в това предаване от линка също е препоръчително да се вакснат. След като и четиримата дадоха 4 грешни отговора на "Втората по население държава в света ще посрещне 2022г. десетина пъти. Коя е тя?"

А може би "най-голямото куче се крие" в заглавието на предаването от 31.12.2021 - "Последният печели". Последният останал невакснат през новата година?:)
 
Последно редактирано:
След 2 години страх, настава време на оптимизъм и надежда. :D
Това ме подсети за тупан бота и поговорката "пусни балъка напред и после го придърпай"
 

Горе