Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Е, при такива тежки случай най-много сеъжалявам, че нямаме медицински хеликоптери.

Мите, ако нямаш тежко автоимунно или друго хронично заболяване, те обявявам официално за хипохондрика на форума.

Ако имаш, се извинявам за грубата шега. :)

На пирони, на тел, на всякакви гадости съм се бола и драскала - нищо ми няма.

Едната ми сестра (айде пак) я ухапа техния котарак. Тогава ѝ сложиха тетанус извън имунизационния календар. Незнайно защо.
Не, знайно е, ама ти не можеш да го разбереш.
 
Е, при такива тежки случай най-много сеъжалявам, че нямаме медицински хеликоптери.

Мите, ако нямаш тежко автоимунно или друго хронично заболяване, те обявявам официално за хипохондрика на форума.

Ако имаш, се извинявам за грубата шега. :)

На пирони, на тел, на всякакви гадости съм се бола и драскала - нищо ми няма.

Едната ми сестра (айде пак) я ухапа техния котарак. Тогава ѝ сложиха тетанус извън имунизационния календар. Незнайно защо.
За кое съм хипохондрик ? Заради това, че ме е страх от татанус ваксината или затова, че заради такава малка рана ще се ваксинирам ?
 
За кое съм хипохондрик ? Заради това, че ме е страх от татанус ваксината или затова, че заради такава малка рана ще се ваксинирам ?
Заради всичко, Мите.
Първо - драснал се на пирон и звъни на 4-ма различни специалиста - ревматолог, дерматолог, джи-пи и имунолог.
Второ: страх от рутинна ваксина;
Трето: страх, че ако не се сложи ваксина ще има тежки последствия.

Единственото оправдание за това поведение е хронично заболяване, което прави нещата опасни. Не те съдя, но имам пълното основание да ти се смея. Надявам се да си напълно здрав, за да ти се смея с чиста съвест.

Споко, шъ живейш. :)
 
  • Like
Реакции: OSH
За кое съм хипохондрик ? Заради това, че ме е страх от татанус ваксината или затова, че заради такава малка рана ще се ваксинирам ?
Хора по селата нямаше да останат ако беше толко страшно.
Това е най-"опасната" среда щото точно дето има повече животни, там има и тетанус.

... а като живейш на село, просто нема как да не се порязваш, убождаш, издраскваш и т.н. доста по-често отколкото у града.

Едната ми сестра (айде пак) я ухапа техния котарак. Тогава ѝ сложиха тетанус извън имунизационния календар. Незнайно защо.
Средно на 2-3 дни някоя котка ми пробива кожата.

ПП: не помня кога съм ваксиниран против тетанус - вероятно като дете е бил последния път.
 
Средно на 2-3 дни някоя котка ми пробива кожата.
Одраскване или ухапване?

Одраскването от котка прави страхотни инфекции ако не се дезинфектира веднага, включително леките драскотини. Когато одраскат със злоба, режат като с бръснарско ножче гадовете. :D

Еленка ми е кротушка, но пуска нокти, когато си играем. Имам дезинфектант поне на 1 метър разстояние навсякъде - вкъщи, в двора, в дамската чанта. Дезинфектантът действа и кръвоспиращо.

Чу ли, Мите? Дезинфектант! :)
 
Одраскване или ухапване?

Одраскването от котка прави страхотни инфекции ако не се дезинфектира веднага, включително леките драскотини. Когато одраскат със злоба, режат като с бръснарско ножче гадовете. :D

Еленка ми е кротушка, но пуска нокти, когато си играем. Имам дезинфектант поне на 1 метър разстояние навсякъде - вкъщи, в двора, в дамската чанта. Дезинфектантът действа и кръвоспиращо.

Чу ли, Мите? Дезинфектант! :)
Дезинфекцирал съм възможно най-бързо, но нямах в мен.
Ако котката е домашна и вкъщи и има ваксини няма никакъв проблем май.
В случая не трябва кръвоспиращо, а обратно
 
Одраскване или ухапване?

Одраскването от котка прави страхотни инфекции ако не се дезинфектира веднага, включително леките драскотини. Когато одраскат със злоба, режат като с бръснарско ножче гадовете. :D

Еленка ми е кротушка, но пуска нокти, когато си играем. Имам дезинфектант поне на 1 метър разстояние навсякъде - вкъщи, в двора, в дамската чанта. Дезинфектантът действа и кръвоспиращо.

Чу ли, Мите? Дезинфектант! :)
Първак? :rolleyes: :D
 
Ако котката е домашна и вкъщи и има ваксини няма никакъв проблем май.
Абе, има си проблем, да ти кажа. Най-малкото ноктите им са изключително остри. Моята живее и вътре, но си щъка и по дворовете - наши, комшийски... С тия нокти ровят, за да ходят до тоалетна, а после заравят. Не си мият лапите със сапун.
 
Абе, има си проблем, да ти кажа. Най-малкото ноктите им са изключително остри. Моята живее и вътре, но си щъка и по дворовете - наши, комшийски... С тия нокти ровят, за да ходят до тоалетна, а после заравят. Не си мият лапите със сапун.
И аз едно време имах котка и беше дива и направо ме издираше ..
Но после я оставих на село на свобода
 
Одраскване или ухапване?

Одраскването от котка прави страхотни инфекции ако не се дезинфектира веднага, включително леките драскотини. Когато одраскат със злоба, режат като с бръснарско ножче гадовете. :D

Еленка ми е кротушка, но пуска нокти, когато си играем. Имам дезинфектант поне на 1 метър разстояние навсякъде - вкъщи, в двора, в дамската чанта. Дезинфектантът действа и кръвоспиращо.

Чу ли, Мите? Дезинфектант! :)
Ухапванията са по-редки.
Драсканията са си обичайни - я от игра, я се стреснало докато го носиш, ..

Само по-големите поражения дезинфекцирам;
Леките обикновено само мия със сапун.

Зачервява си се там и сърби някоя и друга минута ама приемам че досега много пъти през мене са минали всички възможни бацили от околната среда и съм изградил ЕМОНИТЕТ!
 
Последно редактирано:
И кво: ти го храниш - то та драска? Направо махайте тъпите котки и не се занимавайте. Долу котаците.
 
Всеки коткоман осъзнава, че котанките са мини хищници със силен инстинкт за самосъхранение. С разумен подход, не е трудно да се избегнат някои нормални за тях реакции.

Своенравни са, но точно затова са толкова прекрасни.

Каква е разликата между котката и кучето:

По адрес на своя стопанин кучето си мисли: Гледа ме, храни ме, обича ме... Сигурно е Бог.

Котката: Гледа ме, храни ме, обича ме... Сигурно съм Бог.
 
Е, тва за Митето като се бодне другия път на пирончИ. ;)

 
Да, трябва да стоиш далеч от мен, прав си!
Дали ще дойде нова вълна? Не ми харесва това отношение, да ти се нахвърлят. Даже не знам защо го правят.
 
@ReminD, сериозно ли се хилиш като пача на некролозите на деца??? По-ниско можеш ли? Щото току-що достигна Марианската падина.
 
Тея деца от снимките знаят ли, че са умрели от ковид ваксината, или още не им е казано, като в САЩ?

_88990275_ufo_placard_gettyimages-51970887.jpg



Дай линк с информация, показваща, че въпросните деца са умрели и връзката им с ваксините, или замълчи. Преди да кажеш, как се покрива всичко, и се крие, може да поясниш как са намерили информация за снимките и децата тогава.
 
Последно редактирано:

Горе