Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Абе, аз нали живея в замък. Та слизам додолу да търся иконома и срещам общия работник. Заговорихме се така, за ваксите стана дума. Вика:

- На генномодифицираните им растял нов израстък: уй в гъзъ.

:) Общак е момчето, такъв му е хумора.
 
Т.е. ако проблема е Корона - НЕ отиваш на доктор
Няма да се съглася с това, въпреки че за всичко останало съм съгласна. Сестра ми щеше да си замине, ако не бяхме намерили пулмолог, който да я прегледа и да назначи правилните лекарства. Преди това я лекува личния по телефона, с което доведе само до влошаване на състоянието.

Всъщност, 100% съм убедена, че всички хора, които си отидоха през тия 2 години, си отидоха от ненавременно и неправилно лечение.

И за това си имаше конкретна цел, а именно: паника, която да накара паникьорите да се включат в клинично изпитване на медикамент. А главната цел беше покрай клиничното изпитване да се въведат дигиталнни документи и пропуски.
 
Така, така. Хубаво да има варианти и свобода на избор. Хубаво да се даде възможност за удобна за тях реализация на по някакъв начин маргинализираните от обичайните (работни и други) практики хора. Дотук добре.

Проблемът е, че организиращите и участващите в цирка, точно това желаят и правят чрез конациркуса. Изтласкването към дигиталното пространство за сметка на реалното, е от най-точно различимите и тиражирани цели (дори много говорят и действат за прекратяването на "дигиталното неравенство", така че се стремят да дигитализират колкото може повече от света; защо ли).
Това е малко като със счупения крайник на Тедката - зависи от случая. Ние и сега сме дигитализирани до някаква степен, което според мен от началото на века се е случило в по-голямата си част натурално. Аз нямам против когато нещо се случва натурално и хората си го искат. Проблемите идват когато нещо започне да се забранява или налага. Затова очевидно не съм съгласен с такъв вид наложена дигитализация. А понякога не е директно наложена, но е наложена във времето, например дигиталните валути. Въпреки че хората свикват и дори предпочитат да се разплащат само дигитално, което от една страна е свободен избор, този свободен избор всъщност е измама и съответно съм против това.

Най-общо, аз съм За това хората да имат пълна власт над живота си, и Против това правителството или монополите да имат контрол (дигитален или не) върху хората (освен за неща като криминални престъпления).
 
Няма да се съглася с това, въпреки че за всичко останало съм съгласна. Сестра ми щеше да си замине, ако не бяхме намерили пулмолог, който да я прегледа и да назначи правилните лекарства. Преди това я лекува личния по телефона, с което доведе само до влошаване на състоянието.

Всъщност, 100% съм убедена, че всички хора, които си отидоха през тия 2 години, си отидоха от ненавременно и неправилно лечение.

И за това си имаше конкретна цел, а именно: паника, която да накара паникьорите да се включат в клинично изпитване на медикамент. А главната цел беше покрай клиничното изпитване да се въведат дигиталнни документи и пропуски.
Съгласен съм, но с добавки (мойте си, знаеш ги).

Еййй, тая твойта работа, как си се тренирала да обобщаваш точно, като същевременно си достатъчно изчерпателна. (И талант, де, не е само трейнинг.) Тъпаците и затова така ти яростно ти скачат, дразнят се.
 
Няма да се съглася с това, въпреки че за всичко останало съм съгласна. Сестра ми щеше да си замине, ако не бяхме намерили пулмолог, който да я прегледа и да назначи правилните лекарства. Преди това я лекува личния по телефона, с което доведе само до влошаване на състоянието.
Ти не си съгласна, но в същото време си :) Проблема дето описваш се е създал точно след "ходене" на доктор с причина Ковид. Той може да е бил личния доктор и да не е имало физическа среща очи в очи, но да не издребняваме. Практически сестра ти е "отишла" при доктор и той явно я е влошил.

На Тедката трябва да му се обяснява по начин по който да разбере. Но ти си голям човек и трябва да разбираш какво имам предвид. А то е, че когато алармата е надута и паниката е на макс, има голям шанс дори без диагноза Ковид да се озовеш в болницата и да те уморят. Затова с две думи казвам, че "Не отиваш на доктор" като основно правило. Ако все пак доктора е читав, върши си работата с разбиране и случайно има време да ти обърне качествено внимание докато навън линейните вилнеят, окей. Но каква е вероятността да попаднеш на такъв...

Освен това би трябвало да се анализира ситуацията. Личния е предписал едно, другия съвсем друго - защо се е получила такава разлика?
 
Еййй, тая твойта работа, как си се тренирала да обобщаваш точно, като същевременно си достатъчно изчерпателна. (И талант, де, не е само трейнинг.)
В моя случай не е талант, защото не ми идва директно :) Ако разговарям с някой съм точно обратното - бръщолевя неща сякаш на случаен принцип, никаква подреденост. Когато мога да го напиша обаче, имам време да го подредя. Приоритет ми е да го напиша подредено и разбираемо, което обаче отнема време. Понякога мога един пост да го пиша с часове, да препрочитам, да трия, да пренаписвам... и така докато ми хареса за пускане. А понякога съм писал и цели постове без въобще да ги пусна :)
 
В моя случай не е талант, защото не ми идва директно :) Ако разговарям с някой съм точно обратното - бръщолевя неща сякаш на случаен принцип, никаква подреденост. Когато мога да го напиша обаче, имам време да го подредя. Приоритет ми е да го напиша подредено и разбираемо, което обаче отнема време. Понякога мога един пост да го пиша с часове, да препрочитам, да трия, да пренаписвам... и така докато ми хареса за пускане. А понякога съм писал и цели постове без въобще да ги пусна :)
Ето, че разкрихме поне един човек с два профила: писах към нандибанди, отговори асеас! Един и същ човек сте, признайте!:)
А понякога съм писал и цели постове без въобще да ги пусна :)
Пускай си всички постове, и тия недообработените, ние обичаме всякакви манджурляци. Ъ-ъ, такова: нешлифовани диаманти да кажа.:)
 
Това е малко като със счупения крайник на Тедката - зависи от случая. Ние и сега сме дигитализирани до някаква степен, което според мен от началото на века се е случило в по-голямата си част натурално. Аз нямам против когато нещо се случва натурално и хората си го искат. Проблемите идват когато нещо започне да се забранява или налага. Затова очевидно не съм съгласен с такъв вид наложена дигитализация. А понякога не е директно наложена, но е наложена във времето, например дигиталните валути. Въпреки че хората свикват и дори предпочитат да се разплащат само дигитално, което от една страна е свободен избор, този свободен избор всъщност е измама и съответно съм против това.

Най-общо, аз съм За това хората да имат пълна власт над живота си, и Против това правителството или монополите да имат контрол (дигитален или не) върху хората (освен за неща като криминални престъпления).
Да. Но: кои държат и от кои зависи посоката на развитие, налагането и прочее? Ако някой иска, нека провери: кой от значимите играчи в дигиталния (а и в който и да е друг сектор) е явно против корона цирка. Всички подкрепят властовата мантра и изпълняват директивите, вървейки по коловоза. (Може би некои изключения за цвят, които доказват правилото.)

Така, натурално развилите се процеси попадат в рамките на строго контролираната посока.

Затова натъртвам, че това с повсеместната дигитализация е от явно тиражираните и изпълнявани цели на същите, които организират ковцирка и тези, които играят в него. Това не е натурално развил се процес покрай цирка, това е ясна част от целите на цирка. Ако щеш: засилването на (натурално или не развилата се) дигитализация.

И то има много конкретни параметри и рамка на развитие.
Кой няма да го приеме в умножени по няколо условия на "държавна и корпоративна битка с дезинформацията", с "антиваксърството". Кой от тези, които и сега на драго сърце приемат дигитализационното развитие, или пък от онези, които не го. За фирми изобщо не говоря - никой против няма там. Затова е тази битка с несъгласието, с "конспирратори и антиваксъри". Нали някой не мисли, че това са отделни, несвързани процеси? Пък може и да мисли - негова работа.
И т.н. и т.н...

/Абе намаляте малко от силата на нещата, сега, просто си признайте.:) Аз не ви коря, разбирам го. (Но все пак не оценявате мощтта на апокалиптичните събития и след време ще съжалявате за това. Влезте в правилен конспи ритъм овреме.):)
 
Ето, че разкрихме поне един човек с два профила: писах към нандибанди, отговори асеас! Един и същ човек сте, признайте!:)

Пускай си всички постове, и тия недообработените, ние обичаме всякакви манджурляци. Ъ-ъ, такова: нешлифовани диаманти да кажа.:)
Хаха. Ние не сме един човек, обаче си приличаме по мнение и начин на писане... поне в тая тема. При нея обаче трябва да е талант, че може да бълва постове едновременно в няколко теми.

Мани, то дори не ми е за сефте тия дни да ми пишат едно, а да чета съвсем друго. Май съм почнал да окьоравявам. От пост-ковид синдрома ще да е.

В идеалните ми представи, темите в които пиша ще са пълни само с премислени и шлифовани постове. За съжаление реалността е много далече от това :D
 
Мани, то дори не ми е за сефте тия дни да ми пишат едно, а да чета съвсем друго. Май съм почнал да окьоравявам. От пост-ковид синдрома ще да е.
Ето, виждаш ли - от пост-ковид синдрома, но също и от тва, че след засилената по ковид-време дигитализация, си повече дигитално, повече онлайн и очите дават назаде.
Сега Мъск(арата) ще каже:
Сложи си едно Неуралинкче, директно мозък-комп приема-предава, няма кво да се тормозиш с тия кьорави Очи. Натурално, одобрено, гимнастика за мозъка, каланетика за нервната система! Парят, парят, не се барат!

Кеф ти дигитално, кеф ти чипчи, кеф ти биодигитално! :D
 
Комшийката я ударила музата, похвали се.


Дойди пак за бустер време.
Казват, че е запоследно.
Ковида ще нае*еме
и ще дигнеме ръце победно.


...след няколко месеца

Па за бустер време стана -
кови взел измутирАл.
Язе нема да го фана,
мамито съм му е*ал!


...след няколко месеца

Нов щам, неговата мама!
По-опасно бИло, вредно.
Бустер - кови за да няма.
(Тоя път е запоследно.)


...след няколко месеца...
 
Така, натурално развилите се процеси попадат в рамките на строго контролираната посока.
Това трябва да е така. Например YouTube, стартирал просто като сайт за клипове, в крайна сметка придобива обществена популярност, Google го купуват и насетне те започват да налагат правила по тяхно осмотрение, с които тубърите щат или не щат трябва да се съобразяват. Ние зрителите уж имаме някакъв контрол, все пак избираме кои канали да гледаме. Или поне така си мислим, щото в крайна сметка YouTube се притежава от Google, които могат да си позволят да изпозлват YouTube с каквато си искат с цел, без да се интересуват толкова много колко са доволни потребителите.

/Абе намаляте малко от силата на нещата, сега, просто си признайте.:) Аз не ви коря, разбирам го. (Но все пак не оценявате мощтта на апокалиптичните събития и след време ще съжалявате за това. Влезте в правилен конспи ритъм овреме.):)
На ваксърите казвам, че съм долен мръсен конспиратор, но иначе имам критики и към хардкор конспираторите. Истината винаги е някъде по средата. Не ща да съм хардкор конспиратор аз :)

И все пак ако имаш предложения какво трябва да се прави против тия апокалиптични събития? Тук в темата само си спорим с ваксърчетата, и то както се вижда напразно.
 
Ето, виждаш ли - от пост-ковид синдрома, но също и от тва, че след засилената по ковид-време дигитализация, си повече дигитално, повече онлайн и очите дават назаде.
Ааа не, даже хитвам фитнеса сравнително редовно, докато преди това ми беше нормално да не излизам от нас с дни. Само от ковид синдрома ще е, може дори да съм хванал някоя нова версия дето засяга очите o_O Очикрон.
 
Съвсем сериозно ти казвам, че дали този италик е твой или не, Ми-то те утрепа с рими.
Естествено, че не е мой италика, я съм поетичен антиталант. Как нема да утепе италика Мито с рими, гледай само ква ритмика има неговото, кво нещо, а и темата му е ток. Италика пасти да яде.:)
 
И все пак ако имаш предложения какво трябва да се прави против тия апокалиптични събития?
То вие вече сте го направили, неглижирайки мощтта им. Няма такива чак апокалиптични, така че може да сме по-спокойно оффтопични.:)
Тук в темата само си спорим с ваксърчетата, и то както се вижда напразно.
Да бе, а днес кво става? Чакам, все чакам да дойде някой хардкор провакс и да ни напсува на тъпи антивакси, както обикновено се случва, - няма днеска. Брейй да му се незнае.:)
 
Личния е предписал едно, другия съвсем друго - защо се е получила такава разлика?
Защото единият е специалист, а другият е просто издател на направления и получател на потребилска такса за всяка човеко глава, имала неблагоразумието да го избере за свой личен лекар.

И не, не е ходила на лекар при първите симптоми. Обадила се е на личния, който е реагирал със: ''сакън не ми идвай, за да не ме заразиш - пий тоя антибиотик 5 дни и мри''.

Нещо много важно да държа да кажа и настоявам на мнението си: всеки грип може да се окаже фатален при някои хора, затова, тези, които боледуват по-тежко, трябва да бъдат лекувани правилно и навреме - ОТ ЛЕКАР!!!
 
Ти не си съгласна, но в същото време си :) Проблема дето описваш се е създал точно след "ходене" на доктор с причина Ковид. Той може да е бил личния доктор и да не е имало физическа среща очи в очи, но да не издребняваме. Практически сестра ти е "отишла" при доктор и той явно я е влошил.

На Тедката трябва да му се обяснява по начин по който да разбере. Но ти си голям човек и трябва да разбираш какво имам предвид. А то е, че когато алармата е надута и паниката е на макс, има голям шанс дори без диагноза Ковид да се озовеш в болницата и да те уморят. Затова с две думи казвам, че "Не отиваш на доктор" като основно правило. Ако все пак доктора е читав, върши си работата с разбиране и случайно има време да ти обърне качествено внимание докато навън линейните вилнеят, окей. Но каква е вероятността да попаднеш на такъв...

Освен това би трябвало да се анализира ситуацията. Личния е предписал едно, другия съвсем друго - защо се е получила такава разлика?
Не е толкова просто. Личния лекар е задължен да следва правила, или излита.
 
Не е толкова просто. Личния лекар е задължен да следва правила, или излита.
Вече никой не ги спира да преглеждат и лекуват пациенти с ковид. Това тяхното се нарича безхаберие, алчност и немарливост.

И понеже знам, че сега някой от паникьорите ще вресне: ''ама, как ще ходи в поликлиниката, като е заразена?''. Ми, ето така, както ходехме преди ковид - всички грипави отивахме при личния, чакахме на тумби в чакалните, без маски, кихащи, кашлящи, обменящи флуиди. Ееех, хубави времена бяха. :)
 
Гледайте че утре го смъква. Свобода на словото, само дето не дават дума да се издума, че инокулирането може да е опасно, че и последно в живота. Несъвместимо с живота, както се изразява доктора.
Бурла вече не се крият, в прав текст ви казва, че ще избият половината човечество. 37-ма минута. До 2023 г.
 
Последно редактирано:

Горе