Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Някъде мина. Овце има и при нас.
Няма да мине, те вече се видяха в чудо с тази една шепа земя.
 
Точно в това е проблема. Не само ти, а и всичките про-ваксъри отдавна нямате какво да добавите. Единствено повтаряте каквото са ви казали по телевизията, което ние всички го знаем. За последно тук във форума съм имал по-интересно обменяне на гледни точки може би с Камен още през 2020 по времето на маските. След това ви набиха в главите тия две думички "конспиратор" и "антиваксър" и от тогава само това знаете да повтаряте. Това е супер отегчително.

Междувременно никое от очакванията ви не се сбъдна. Нито измре половината планета, нито изчезна вирусчето, мерките не ви спасиха и всички хванахте вируса така или иначе, а от ваксинтие файда не се видя и трябваше Путин да влезне в Украйна за да намалеят случаите. Единствената полза от цялата работа беше, че хората зорлем се научиха на дистанционна работа и обучение.
Много добре казано, за което е и лайка ми, освен това последното:
Единствената полза от цялата работа беше, че хората зорлем се научиха на дистанционна работа и обучение.
Ама, Асеас, нали 1000 пъти се каза, повтори, потрети от най-високи нива, който щеш - на практика всички важни частни и държавни организации и наднационални сдружения, банки и който друг си избереш - всички; те казаха, че "пандемията представлява възможност за повсеместна дигитализация на обществото", "тесен прозорец" по реториката на дядо Клаус, който написа и цяла книга за това.

Е, как мислиш ти: не е ли това една от основните цели на цирка? Много просто защо: бъдещето, очертано от организаторите и участващите в цирка (организации от които зависи на практика всичко), е в пълната дигитализация и моментална свързаност на всичко, включително хората, в мрежа (IoE - интернет на всичко и от тоя сорт евфемизми). Какви са ползите, защо биха искали да го направят (ако вече имат достатъчно ниво на ефективен контрол) - просто ги попитайте. Защото те го правят (и очевидно ще го направят).

И така: ти мислиш, че това с нарасналата дигитализация, което е от техните топ цели, е "единственото" добро в цялата работа. Изчакай тогава малко и помисли пак. Нека изчакаме заедно да видим колко хубаво ще е.:)
 
Е как да се наричат. Проваксъри ли.
Всъщност да. В повечето случаи така наречените "антиваксъри" се обявяват За класическите ваксини и са Против само тези новите. И то по обясними причини - направени са по експериментална технология и действието им е неясно. Всеки съвременен човек знае, че първите версии на всяко ново нещо са пълни с проблеми. Ако е нов телефон - все тая, има гаранция, ще се купи нов, няма да стане голяма поразия. Обаче ако е собственото тяло...

Но те казват "Не, Ковид е по-страшен от ваксината и ако половината ваксинирани умрат, значи другата половина са спасени". И напълно се пропускат фактори като възраст. Това е обсесия, неглижират се потенциални опасности и се въвличат хора (млади и деца), които очевидно въобще не трябва да бъдат въвличани.

Нарочените за "антиваксъри" бих ги определил като качествен контрол. Технически са про-ваксъри, щото се грижат за това следващата ваксина да излезе от фабриките възможно най-читава. Докато тия дето се наричат про-ваксъри реагират от страх и прибързано, въобще не се интересуват какво им инжектират, но все пак наричат течностите "ваксини" и си вярват, че са про-ваксъри.
 
Всъщност да. В повечето случаи така наречените "антиваксъри" се обявяват За класическите ваксини и са Против само тези новите. И то по обясними причини - направени са по експериментална технология и действието им е неясно. Всеки съвременен човек знае, че първите версии на всяко ново нещо са пълни с проблеми. Ако е нов телефон - все тая, има гаранция, ще се купи нов, няма да стане голяма поразия. Обаче ако е собственото тяло...

Но те казват "Не, Ковид е по-страшен от ваксината и ако половината ваксинирани умрат, значи другата половина са спасени". И напълно се пропускат фактори като възраст. Това е обсесия, неглижират се потенциални опасности и се въвличат хора (млади и деца), които очевидно въобще не трябва да бъдат въвличани.

Нарочените за "антиваксъри" бих ги определил като качествен контрол. Технически са про-ваксъри, щото се грижат за това следващата ваксина да излезе от фабриките възможно най-читава. Докато тия дето се наричат про-ваксъри реагират от страх и прибързано, въобще не се интересуват какво им инжектират, но все пак наричат течностите "ваксини" и си вярват, че са про-ваксъри.
Нямам с какво да опонирам на това.
 
И така: ти мислиш, че това с нарасналата дигитализация, което е от техните топ цели, е "единственото" добро в цялата работа. Изчакай тогава малко и помисли пак. Нека изчакаме заедно да видим колко хубаво ще е.:)
Като оная жаба от притчата, турили са ни у тенджерата, и са включили котлона на едно.
Стремят се на всеки да включат по един абокат, да си ни наливат дневната доза, докат пукне и последният бедняк.
Урсулата да ме терминирала принудително, правеше си устата, ама издрискала 7 деца. Сигур те не са въглероден отпечатък, пръцкат чист кислород, и самолетите им направо събират СО2 от атмосферата, кат си возят гъзовете да коментират климата.
Като плевели ни третират в момента, ето Пасков утре ще си маха видеото, щото медиите не дават дума да се издума, че от инокулациите мрат хора, със стотиците хиляди! Решили са, че сме прекалено глупави за тая хубава планета. Искат я само за тях си, за нас тромби и миокардити! Който откаже - затвор и колосални глоби. В Австрия дори го бяха въвели. Аз се чудех що пазят Хитлеровите концлагери, те ги пазели за антиваксъри. Дори застреляха няколко от нас, тъй ни спасяват. Смъртоносни инжекции, куршуми и съсипана икономика. Бурлата само прави пачката, не се е инокулирал, дори го спряха от Израел заради това.
 
Последно редактирано:
В повечето случаи така наречените "антиваксъри" се обявяват За класическите ваксини и са Против само тези новите.
Не знам дали са "в повечето случаи", но със сигурност се отнася за една част, а не за всички. (Но е възможно и да са повечето, де.) Дълга тема.

Има едно друго интересно нещо: След като тези пичове направиха това с тая вакса, след като го направиха толкова масово и настойчиво колкото може повече, ако може всички да я приемат, изглежда, че те държат това, което е във ваксичките, да ни влезе, по какъвто и да е начин. Е, това е практически цялата или огромната част от фарма общността. Те произвеждат и останалите нековид ваксички, както и всевъзможни лекарствени препарати.

Е, щом е така (ако е така), как мислите: дали не биха го направили и чрез останалите средства, без да питат? Всеки си знае за себе си, разбира се, но интересно как човек се доверява на същите фарма компании след това (мислейки, че това важи само за оная вакса и не биха го вложили в други препарати). Чудя се просто, любопитно ми е.:)
 
Виж сега. Когато си пишете с Ванчо си се псувайте и се дръжте като деца от детската градина колкото си искате. Когато аз ти пиша, аз очаквам и настоявам за отговори от пораснал човек. Питах те най-културно според теб за какво служат ваксините, ти вместо това взе да ми се правиш на кретен. Но явно това ти е целта в тая тема, което след събитията през последните 2.5 години е напълно разбираемо.


Тедка, Тедка... до кога ще изкривяваш всичко прочетено. Никой не е говорил за счупени крайници в тая тема. Поясних, че за случаи различни от Короната е според проблема. Т.е. ако проблема е Корона - НЕ отиваш на доктор. Ако проблема не е Корона - отиваш или не, зависи от проблема. При счупен крайник отиваш, и то незабавно, щото трябва възможно най-бързо да се снима, намести и обездвижи.

Тъпо е, че всеки път трябва да ти се обясняват елементарни неща толкова детайлно, а ти все да не си разбрал. Още по-тъпо е, че не изглежда да се правиш на шут като ReminD, а изглежда просто си си такъв. При това положение моя съвет е да си намериш занимания на по-приятно място и с други хора - такива, че да не ти напомнят постоянно за по-слабия ти интелект :)
Поведението ти показва слабост. Човек, който се мисли за постоянно прав за всичко се нарича комплексар. Той тайничко завижда на другите и се опитва да бъде по-добър от тях. Но това съвсем не го прави по-умен. А за моя интелект си много далеч да съдиш какъв е, просто защото не ме познаваш.
 
Е, щом е така (ако е така), как мислите: дали не биха го направили и чрез останалите средства, без да питат? Всеки си знае за себе си, разбира се, но интересно как човек се доверява на същите фарма компании след това (мислейки, че това важи само за оная вакса и не биха го вложили в други препарати). Чудя се просто, любопитно ми е.:)
И аз съм го мислил. Като нищо ще почнат да ни инокулират през питейната вода. Ще се чудят уж, що мрем като мухи. Хитлер е като пионерче по къси гащи пред тия изверги!
А за моя интелект си много далеч да съдиш какъв е, просто защото не ме познаваш.
Двата бустера ти показват интелектуалния багаж. :p
 
Много добре казано, за което е и лайка ми, освен това последното:
Кой ги гледа тия лайкове. Аз така и не знам за какво са :)

Ама, Асеас, нали 1000 пъти се каза, повтори, потрети от най-високи нива, който щеш - на практика всички важни частни и държавни организации и наднационални сдружения, банки и който друг си избереш - всички; те казаха, че "пандемията представлява възможност за повсеместна дигитализация на обществото", "тесен прозорец" по реториката на дядо Клаус, който написа и цяла книга за това.

Е, как мислиш ти: не е ли това една от основните цели на цирка? Много просто защо: бъдещето, очертано от организаторите и участващите в цирка (организации от които зависи на практика всичко), е в пълната дигитализация и моментална свързаност на всичко, включително хората, в мрежа (IoE - интернет на всичко и от тоя сорт евфемизми). Какви са ползите, защо биха искали да го направят (ако вече имат достатъчно ниво на ефективен контрол) - просто ги попитайте. Защото те го правят (и очевидно ще го направят).

И така: ти мислиш, че това с нарасналата дигитализация, което е от техните топ цели, е "единственото" добро в цялата работа. Изчакай тогава малко и помисли пак. Нека изчакаме заедно да видим колко хубаво ще е.:)
Това е малко по-сложна тема. Но мисля може да се сведе до примера с ножа - когато се използва по предназначение е много полезен инструмент, но също така някой може да го използва и като оръжие.

Аз лично ненавиждам училището, също така ме отвращава дори идеята за това да работя някъде за някой шеф. И това е откак се помня, няма нищо общо с Короната. За такива като мен възможността да правя нещата дистанционно и да не се занимавам с хора всеки ден е благодат.

До преди Короната трябваше да си самонаемен или много специален случай, че да можеш да си попзволиш да изкарваш пари от вкъщи. Дори за неща дето принципно би могло да се правят от вкъщи, пак се ходеше на крак в офис. Но по време на Короната се установи, че то много хора могли да си работят от вкъщи и това да не е голям проблем.

Аз не казвам, че трябва всичко да се дигитализира и всички да работят задължително от вкъщи. Просто е хубаво човек според характера си да има опцията да избере - да работи от вкъщи или да ходи в офиса при другите колеги. Ако се изисква само единия вариант, това е ограничение за едната или другата част от служителите (интровертите или екстровертите).

Просто след цялата работа се даде възможност на интровертите да работят от вкъщи. Вече как ще се развие това за в бъдеще не знам, може или да се върнем обратно към предимно екстровертния начин на работа или да се дигитализираме прекалено и работата да се върши предимно интровертно. И двете крайности са кофти и предполагат ограничения за една част от хората, затова казвам че е най-хубаво човек да може да избере по кой начин да работи. Свобода на избор :)
 
И аз съм го мислил. Като нищо ще почнат да ни инокулират през питейната вода. Ще се чудят уж, що мрем като мухи. Хитлер е като пионерче по къси гащи пред тия изверги!

Двата бустера ти показват интелектуалния багаж. :p
Инокулацията чрез ваксинацията е спасила милиони човешки животи. Ти явно искаш хората да умират. Не ти се сърдя, всеки си има мнение.
 
Спокойно бе, след 2 години изпитания "на живо" в/у милиарди хора, ваксините вече са станали ефективни и безопасни.

Chill.
 
Последно редактирано:
То
Инокулацията чрез ваксинацията е спасила милиони човешки животи. Ти явно искаш хората да умират. Не ти се сърдя, всеки си има мнение.
Знам кво ви дуднат по СМРАД.
Истината е малко по-инак. На 90 % инокулирани нации влизат в поредна епидемия.
Инокулацията има друга цел. Лекува планетата от такива като тебе. По-добре се набодете. Да не мъчите и нас.
 
Има едно друго интересно нещо: След като тези пичове направиха това с тая вакса, след като го направиха толкова масово и настойчиво колкото може повече, ако може всички да я приемат, изглежда, че те държат това, което е във ваксичките, да ни влезе, по какъвто и да е начин. Е, това е практически цялата или огромната част от фарма общността. Те произвеждат и останалите нековид ваксички, както и всевъзможни лекарствени препарати.
Определено тая прекалена настоятелност беше твърде неестествена.

Аз съм напълно съгласен, че хардкор феновете на конспирации обичат да прекаляват. Ако имаше магически начин да разберем колко от теориите на конспирацията са верни и колко не са, вероятно резултатът би бил да кажем 50:50. Някои теории биха се оказали верни, други не. Това може да се каже и за теориите конкретно при Ковид. Една част са прекалени, но друга част са верни. Най-малко вероятно от всичко е 100% от теориите да са верни или 100% от да не са.

Затова например може да не ни инжектират умишлено смъртоносни неща, Bluetooth чипове или 5G приемници. Но тази неестествена настоятелност демонстрира някаква цел. Целта може да е просто завладяване на повече контрол върху фармацията, медиите и хората. Или просто схема за забогатяване. Или както аз мисля някъде от началото на годината - gaslighting, който е малко труден за обяснение, но в основата си е начин за постигане на различни цели чрез психическо претоварване.

В много сфери всъщност човек лесно става склонен да отстъпва каквото има (свобода, пари...) когато психиката му е претоварена, не знае в какво да вярва и желанието му е просто да направи (даде) нещо и да се надява това да го облекчи. Например в търгуването е така. Там винаги има противоречащи си сигнали за купуване и продаване и се знае много добре, че повечето хора се провалят и губят парите си. В любовта също е така. Когато някой получава противоречиви сигнали от друг, може толкова да се обсеби че да почне да прави абсолютни глупости. Освен това действията в такива ситуации са много трудни за самоанализ, човек става жертва на собствената си психика без да осъзнава. Съвременната политика от Тръмп насам все повече добива вид на една такава обсесия. За да се противодейства на това трябва първо да се осъзнае, да се сложат едни граници и те да не се прекрачват.
 
Кой ги гледа тия лайкове. Аз така и не знам за какво са :)


Това е малко по-сложна тема. Но мисля може да се сведе до примера с ножа - когато се използва по предназначение е много полезен инструмент, но също така някой може да го използва и като оръжие.

Аз лично ненавиждам училището, също така ме отвращава дори идеята за това да работя някъде за някой шеф. И това е откак се помня, няма нищо общо с Короната. За такива като мен възможността да правя нещата дистанционно и да не се занимавам с хора всеки ден е благодат.

До преди Короната трябваше да си самонаемен или много специален случай, че да можеш да си попзволиш да изкарваш пари от вкъщи. Дори за неща дето принципно би могло да се правят от вкъщи, пак се ходеше на крак в офис. Но по време на Короната се установи, че то много хора могли да си работят от вкъщи и това да не е голям проблем.

Аз не казвам, че трябва всичко да се дигитализира и всички да работят задължително от вкъщи. Просто е хубаво човек според характера си да има опцията да избере - да работи от вкъщи или да ходи в офиса при другите колеги. Ако се изисква само единия вариант, това е ограничение за едната или другата част от служителите (интровертите или екстровертите).

Просто след цялата работа се даде възможност на интровертите да работят от вкъщи. Вече как ще се развие това за в бъдеще не знам, може или да се върнем обратно към предимно екстровертния начин на работа или да се дигитализираме прекалено и работата да се върши предимно интровертно. И двете крайности са кофти и предполагат ограничения за една част от хората, затова казвам че е най-хубаво човек да може да избере по кой начин да работи. Свобода на избор :)
Така, така. Хубаво да има варианти и свобода на избор. Хубаво да се даде възможност за удобна за тях реализация на по някакъв начин маргинализираните от обичайните (работни и други) практики хора. Дотук добре.

Проблемът е, че организиращите и участващите в цирка, точно това желаят и правят чрез конациркуса. Изтласкването към дигиталното пространство за сметка на реалното, е от най-точно различимите и тиражирани цели (дори много говорят и действат за прекратяването на "дигиталното неравенство", така че се стремят да дигитализират колкото може повече от света; защо ли).

Така че едва ли имат наум точно споменатото от теб за цел. Което сега е дошло много добре за някои, но така ли свършва? Мен - и много други - ако питаш: със сигурност не, а това е един етап към нещо много по-дистопично, което, смея да предположа, няма да хареса на почти никого. (Пък знае ли се..)


p.s.: Аз не съм много сигурен дали е като "ножа, с който може да режеш или убиваш". Въпреки, че корените на идеята за технокрация се губят неясно кога назад във времето, самото Технократско движение е от сравнително скоро - началните към средни години на миналия век, и си има много точни, конкретно установими и явни мозъчни тръстове от които произхожда, като и организации, които го финансират и движат (а те също подкрепят и мозъчните тръстове, като са и създали някои от тях). То не се ограничава само до тях, а се простира надолу, особено днес; също самите изобретатели на техническия прогрес не са директна част от звеното за вземане на глобални решения, а просто ползват предоставените за растеж възможности и си взимат заработените пари. Но фактите са, че много малко на брой изключително влиятелни организации държат и движат нещата. (И те май нямат наум да подобряват нещата за "масата безполезни ядящи [ресурсите им]").

Сега ще скочи някой: "илюминатите ли са?! хаха". Не, бе. Гледайте само каква относително права линия на развитие може да държи едно средно заможно семейство и как някои от тях си пазят родовата памет (което, второто, доскоро беше разпространено у нас, и сега не е съвсем избледняло). А по-заможно? А най-заможните? А организации от най-заможните? Колко ли дълго ли биха могли да държат линия на развитие, запазвай родовите си памет и интереси, ако не са застрашени особено (а те не са). Дали го правят?

Няма конспирация, има простота. И простотата казва това.
---

Кой ги гледа тия лайкове. Аз така и не знам за какво са :)
За ИИ-то като го включат хубаво, да раздели по-лесно хората по групи от вярвания, интереси, тип мислене.:)
 
Оставям ви да се самооблъчвате с глупости и отивам да пия вредна бира.
 
Оставям ви да се самооблъчвате с глупости и отивам да пия вредна бира.
айде тогава (и бустерчето на не забравиш, час запиши)
 
Кой ги гледа тия лайкове. Аз така и не знам за какво са :)
За ИИ-то като го включат хубаво, да раздели по-лесно хората по групи от вярвания, интереси, тип мислене.:)
Това е едно на ръка - за "заинтересованите страни". Но има и друго: показват. Например, когато комсомолче като Римайнди ти се изсмее на поста, това явно показва, че в поста ти има нещо стойностно и умно.
 

Горе