Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Явно и десетимата гърбите на едно място и просто трябва да се поддържате/търпите един-друг... а кат сте с гръб, среден пръст си показвате :) Ясни сте ми отсекъде.. колективно смеене ахахаха

Кофти, че е далече първо число :D:D:D за да се нажмулите в ОГРОМНОТО разнообразие от куци кръчми и да се дерете като ранени глигани аахахахаха
 
Явно и десетимата гърбите на едно място и просто трябва да се поддържате/търпите един-друг... а кат сте с гръб, среден пръст си показвате :) Ясни сте ми отсекъде.. колективно смеене ахахаха

Кофти, че е далече първо число :D:D:D за да се нажмулите в ОГРОМНОТО разнообразие от куци кръчми и да се дерете като ранени глигани аахахахаха
Леле, ти само бисери ръсиш, не е истина. Вече се смея с глас. Кви глигани бе, човек? Ковидът съвсем ви изтрещя. Ааа, то нямаше Ковид, сетих се.
 
Люлин, Обеля и Младост, та дори и Надежда, отдавна не са копторите, които бяха. Не знам до колко ти е пресен опита или дали визираш нещо конкретно, което не си споменал.
Не знам и кое смяташ за не-коптор, ама Лозенец няма една нормална улица, модерният Малинова Долина от скоро най-сетне има и втора асфалтирана такава.

Пп. В София хубаво място за живеене няма от много отдавна, но то е и въпрос на гредна точка.
В Лозенец поне от 15 години комшийкaта може да врътне свирка без да ти идва на гости, толкова е презастроено, че ако го извадиш на терасата поне две могат да го поемат. Един малкото останали по-спокойни райони за мен е Павлово.
Аз пък съм в центъра и не гледам никого надменно. Но мен така ме гледат подобно екземпляри като теб.
Ти ли? Дето всеки втори пост ти е кое поколение софиянец си, а с всеки две ракии поколенията се увеличават :D
 
Леле, ти само бисери ръсиш, не е истина. Вече се смея с глас. Кви глигани бе, човек? Ковидът съвсем ви изтрещя. Ааа, то нямаше Ковид, сетих се.
Е толко начи и ти си ходил по кръчми, щом не си ревал като ранен глиган ахахах

Кажи по-добре, ама честно - какво наистина ти харесва у тая клоака, освен, че има гърбуч почти за всеки, и че можеш да се наакаш некъде и тва да мине незабелязано.. ;)
Семейство, деца, имаш ли? Как се оправяте, как го водиш на градина, как го прибирате, вечер играе ли си навън, или е с белезници на компа? Викендо и ти ли ходиш в южния парк :D:D:D или фащате колата и пилите гуми към най-близкото около клоаката място, да разтоварите малко? ;)

Разпознавам придобитите софианци от 2км само по любовта им към столицата :p
 
Тук в темата е. От вчера е, потърси. Мисля, че беше споменато от partytime. :)
Така е имам няколко примера, като това е за 1 ваксинация, значи умножете по 2. В Англия е към 200 паунда, в Румъния 100 евро а в България между 50 и 150 лв в зависимост от мястото. Говорим за легално всичко с вписване на номера в системата и тнт. Колкото по-малък е града или населеното място толкова е по евтино по принцип.

В кръга на шегата да ме извиняват, ако трябва да спомена за София и кореняците там, то не им трябва на тях ваксина, те са си отровени по рождение :D Не ме разбирайте погрешно, София не е изключение от другите столици по света на стандарт на живеене и качество на живот, спрямо държавата. В Лондон, Ню Йорк, Париж и тнт я има мизерията, не си мислете че е много чисто но чистят малко повече :D. Фалирвал съм и съм живял и без пари в Лозенец в мухлясало мазе от обща баня и тоалетна в коридора до през всеки един квартал с различен финансов еквивалент в джоба. Както и в други столици по света. Ще бъда кратък, това е матрица, както столицата, така и Европа и света. Там се правят обороти и пари. Взима се физическата и психическата сила на хората. Или пример за заблудата на човек:
Човек от селото иска да живее в града,
Човек от града иска да живее в столицата,
Човек от столицата иска да живее по Европа или света
Човек искащ да живее по Европа или света се стреми към столиците им от финансова гледана точка.
Човек минал през всичко и осъзнал това, иска да се върне в българско село и да живее скромно и нормално.
Аз съм живял и в София и в Лондон и на много различни места, включително и в села около София или Лондон, но докато не излезеш от тези градове не Осъзнаваш заобикалящата те мизерия, в мисъл виждаш я в началото, като отидеш но после свикваш и казваш, като човека кореняк, ма каква мизерия, супер си е! Ако се питат всички, които живеят 10-30км извън околовръстното на София може би ще дадат по обективно мнение от хората живеещи там. И последна фаза е когато, след като си продал всичко, само за да си купиш нещо в столицата ти и твоите деца сте осъзнали грешката и плюете всичко и всички, опитвайки се да запазите илюзията на "ние столичаните сме това и това правим". Няма как да се съглася с това понеже както някой беше написал по горе, се познават от километри. Познавам потомствени столичани в различни столици и краища по света но те си приличат по това, че я няма тази злоба спрямо другите. Хората родени и отгледани с широк мироглед не са така късогледи. И обратното хората от провинцията го знаят и не се присмиват НО осмиват такива хора, това в никакъв смисъл не е завист а реалност ;)
 
Абе какво става тука бе? Телевизора вика, че това, кое чиче Ади не успя, Кови е на път да го постигне. Най-ваксинираната нация, с най-много заразени.... Как е възможно това, акъла не ми го побира :eek:
 
В кръга на шегата да ме извиняват, ако трябва да спомена за София и кореняците там, то не им трябва на тях ваксина, те са си отровени по рождение :D
Да, тва е единствено хубаво, че сме развили доста висок ЕСТЕСТВЕН имунитет към бая гадости :D
Пий и ти 40г софийска вода и дишай софийски въздух, и ще станеш здрав като бик ахахахах
 
Е толко начи и ти си ходил по кръчми, щом не си ревал като ранен глиган ахахах

Кажи по-добре, ама честно - какво наистина ти харесва у тая клоака, освен, че има гърбуч почти за всеки, и че можеш да се наакаш некъде и тва да мине незабелязано.. ;)
Семейство, деца, имаш ли? Как се оправяте, как го водиш на градина, как го прибирате, вечер играе ли си навън, или е с белезници на компа? Викендо и ти ли ходиш в южния парк :D:D:D или фащате колата и пилите гуми към най-близкото около клоаката място, да разтоварите малко? ;)

Разпознавам придобитите софианци от 2км само по любовта им към столицата :p
Личният си живот няма да коментирам пред теб, сорка.
 
Пратете линк нещо, или е тук в темата, че не съм видял?

И мен ме интересува, че трябва да се пътува, има ли човешки фактор винаги може да се пробие системата, но все пак важно е каква посока се задава в глобален мащаб. Мернах днес из фб клип от Париж как полицаите ги проверяват по кафетата дали са със сертификат...

Не ти трябва линк, а личен лекар. Просто поразпитай приятели, ако твоя не ваксинира по този начин, което е малко вероятно.
 
Абсолютна лъжа, като другите антиваксърски простотии на @старичанти и компания.

Reuters Fact Check:
Епа, разбира се, че е абсолютна лъжа, щом тестиса (на галено - ташака) така казва. Мноо ясно, че истината казва централата на Phizer, а не бивш служител на компанията, който застава с името и лицето си, знаейки срещу каква мощна машина се изправя. ;)

Слушкаме, папкаме и се боцкаме, когато големите чичковци ни кажат. Там е истината!

Edit: айде още малко лъжи от "антиваксъри", които имат всички стандартни ваксини, ама се дърпат на "бързо забърканите":

 
Последно редактирано:
Понеже съм в групи за ковид, днес ми излезе една анкета - гласувалите не са много, но...
26 човека са гласували какви усложнения са получили след Ковид
- 10 автоимунно заболяване (1 от тези и преди това е имал автоимунно заболяване, но е гласувал, така че са 9)
- 9 косопад
- 3 тромб
- 2 атопичен дерматит
- 1 перикардит
- 1 високо кръвно, сърцебиене, прескачане на сърцето
 
Прикачавам в нов коментар, за да не остане незабелязано

Малък акцент на статията:

Накратко 74% от заразените и 80% от хоспитализираните в Масачузетс са били напълно ваксинирани!​


В студията не се казва колко от останалите скромни 26% са били ваксинирани с една доза, или не им е бил изтекъл 14 дневния срок за да започне да “действа“ ваксината ....
Толкова по въпроса кой, кого и от какво пази, кой заразява близките си, кой е отговорен, Кой безотговорен, кой е примитивен и кой ЕнтелЕгентен ...


Вече спокойно можем да кажем, че делта щама, всъщност е вирус, които идва благодарение на ваксината.​


 
Както е в спора за това дали Земята е кръгла или плоска, за всяко едно твърдение на едната страна има опровержение от другата страна. Когато е трудно да се докаже едното или другото, всеки си преценява според личните нагласи. Дали има графин в отварите ние не можем да кажем със сигурност, както не можем да кажем със сигурност и обратното... просто защото нямаме нито знанията, нито оборудването да го проверим лично.

Има предостатъчно други сигнали, че цялата пандемия е една пЛандемия. Те са толкова очевидни, че ако сектантите не ги виждат тях, няма как да насочат поглед към по-трудните за доказване.

Ако наистина няма графин в отварите, това ще означава че някой пробутва фалшиви теории пред обществото и следва да си зададем въпроса Защо? Според мен една от основните цели на пландемията е да се случва разделение и един от начините може да бъде пробутването на налудничави конспиративни теории. Хората трябва да знаят, че само защото едно твърдение идва от източник, който привидно е на тяхна страна, не значи че непременно е истина. Аз затова приемам цялата пландемия като едно криминално дело в развитие, което трябва да се разследва. Едно разследване предполага да се правят предположения, да се търсят доказателства, да се проверява кое отговаря на истината и кое не... и т.н.
 
Както е в спора за това дали Земята е кръгла или плоска, за всяко едно твърдение на едната страна има опровержение от другата страна. Когато е трудно да се докаже едното или другото, всеки си преценява според личните нагласи. Дали има графин в отварите ние не можем да кажем със сигурност, както не можем да кажем със сигурност и обратното... просто защото нямаме нито знанията, нито оборудването да го проверим лично.

Има предостатъчно други сигнали, че цялата пандемия е една пЛандемия. Те са толкова очевидни, че ако сектантите не ги виждат тях, няма как да насочат поглед към по-трудните за доказване.

Ако наистина няма графин в отварите, това ще означава че някой пробутва фалшиви теории пред обществото и следва да си зададем въпроса Защо? Според мен една от основните цели на пландемията е да се случва разделение и един от начините може да бъде пробутването на налудничави конспиративни теории. Хората трябва да знаят, че само защото едно твърдение идва от източник, който привидно е на тяхна страна, не значи че непременно е истина. Аз затова приемам цялата пландемия като едно криминално дело в развитие, което трябва да се разследва. Едно разследване предполага да се правят предположения, да се търсят доказателства, да се проверява кое отговаря на истината и кое не... и т.н.

И кой ще го разследва това криминално дело?
 
Прикачавам в нов коментар, за да не остане незабелязано

Малък акцент на статията:



Аз такова нещо не намирам в оригиналната статия, че 80% от ваксинираните са хоспитализирани.

80% заразени имало, които имали симптоматика - кашлица и някакви дребни. От 5 хоспитализирани - 4 са били ваксинирани.
Не че съм за ваксините, ама тази статия е или не вярна или напълно подвеждаща. Изследване от 5 човека и правим статистика
80% са били зарезените с ваксина- симптоматика имат, но лека. Ваксината е да не боледвуаш тежко, т.е според тях всичко е катко трябва.
 
  • Like
Реакции: Test
Отново гнусни лъжи в стил @старичанти. В тоя сайт e-zdravey.com, който за пръв път го чувам, дори са дали линк към оригиналния доклад и като го отвориш и прочетеш никъде не пише нищо за 80% лежащо болни ваксинирани. Явно авторката на българския материал има развито въображение или просто целта е примамване на малоумните антиваксъри да споделят във Фейсбук и форумите. Тактиката явно работи.

Всъщност в официалния доклад пише, че от тези 74% заразени само четирима души лежат в болница, а останалите го карат вкъщи с леки или без симптоми.

В материал на заслужаваща доверие водеща медия в САЩ изрично се подчертава:
Roughly 97% of new hospitalizations and 99.5% of deaths in the U.S. are among unvaccinated individuals, U.S. health officials repeated this week.

Ето линк към оригиналния доклад на CDC: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/pdfs/mm7031e2-H.pdf
 
И кой ще го разследва това криминално дело?
Всеки желаещ. Ние тук нали това правим - намираме информация, обсъждаме я, преценяваме колко е достоверна, колко е логична, това е разследване. А разследването е криминално, защото съмненията ни са, че се прилагат действия срещу човечеството (а не в полза на човечеството, както обичат да си мислят някои).

То не е реално разследване с всичките му там професионални полицаи, детективи, съдии и какво ли не, но си е разследване в движение така или иначе. Разбира се някои го наричат със звучната дума "конспирация", но както видяхме през последната година, бяха положени големи усилия тази дума да се превърне в синоним на "пълни измислици".

Ако възприемаме и най-дребното несъгласие към правителството като конспирация, то вече сме в комунизъм. Короната не е само медицински проблем, Короната е малко медицински и много политически проблем. Много хора си затварят очите за политическия проблем, сложили са си медийните очила със специален филтър и виждат само и единствено медицински проблем.
 
@nandibandi, не се занимавай да търсиш информация за "ваксинирани" в болниците, виж че каквото и да намериш е кликбейт - в заглавието пише едно, в статията друго, а всъщност нищо съществено не пише. Не е много по-различно от онези новини дето имало спад на заразените в Неделя или шоково покачване във Вторник.

Директно няма да напишат "Ей, половината от умрелите са били ваксинирани". Нали такова признание разбива всички политически действия и мултимилиардния бизнес на компаниите за отвари. Макар че ако такъв вид информация може да доведе до силно разделение сред народа, не бих се учудил да вземе и да се появи.
 

Горе