Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Ти си един страхливец и наивник да вярваш на всички числа от началото на цялата измислица, а сега и на някакво ново магическо "лекарство".

Блокирам те, защото ми писна от такива мекотели. Този път ако някой каже, че блокирам защото не мога да приема чуждото мнение, ще бъде напълно прав... след което и него ще блокирам. Такива като теб са ми напълно излишни в живота. Предпочитам да използвам темата да се информирам за нещата от съмишленици или да ги информирам.
Да, много удобно, което не ти изнася да е измислица. Дори и завишени бройки това не го прави по-малко опасен. Пак ти казах, че дори и да не гледаме статистиките всички се увериха в това. И да това хапче може да лекува какво толкова му е странното ?
Както хапчето за глава помага, както хапчето за кръвно помага или както другите противовиурни за други вируси помагат. Не мога да разбера кое му е странното... ама ми е ясно мисленето. Мислите си, че ви лъжат и каквото кажат го обръщате наобратно и си мислите, че това е истината. Може и да лъжат за някой неща ама това мислене е тотална глупост.
Големи конспирации, голямо нещо - нямало хора в болниците, болниците не били пълни, не били болни от Ковид, а умирали от инсулт, бройките завишени стократно всъщност има само 100-200 човека болни, а на другите така им се струва само, нямало да има хапче или лекарство
 
Последно редактирано:
 
Нормално. И по зле ще става.
 
Направихте тема да питате хората, дали са ваксинирани масови ви се обеснява от ПЪРВО ЛИЦЕ, че след ваксината на никой нищо му няма и пак сте в световна конспирация!
Извода явно е, че имате вътрешен страх явно и от двете? Страх ви е от вируса ама ви е страх и от ваксината? Иначе за какво го дъвчите това всеки ден?
 
Да, това исках, но след като започват да се споделят някакви глупости и започвам да споря и аз понеже според мен не е правилно някой да каже, че няма вирус например. Или пък не искат ваксини, казвам тогава, че скоро ще има хапчета, ама то нямали да помагат. Как го разбраха не знам. Други пък чета хапчето била поредната отрова.. а тези хора замисляли ли са се, че половината хапчета дето ги пият сега ги произвеждат същите фармацевтични компании ? Нямал да пие това хапче, но пие по 10 от техните без да знае. На това какво се казва ? На това можел ли да останеш спокоен без да напишеш, че е пълна глупости ?
Някой ден като направят и да се слага ваксината в храната и ще ядете баница с антитела и ще видя тогава какво ще правите. Сигурно ще спрете и да ядете. И постоянно се замислям, че най-богатите хора както споменах в Дубай се ваксинират и дали тези хора не могат да наемат най-добрите експерти да проверят графени, мрафени, че да са сигурни и са се ваксинирали, но тука ние знаем най-много.
 
Проучването е обхванало 46 035 израелци, които или са били напълно ваксинирани до края на февруари тази година, или са дали положителен тест за коронавирус по същото време. От него става ясно, че ваксинираните с две дози от ваксината имат 6 пъти по-голям риск от заразяване с Делта варианта отколкото пациентите, които са преболедували COVID-19.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/interest/k...d-preboleduvane-ot-covid-19-news_1644748.html © Actualno.com
 
Проучването е обхванало 46 035 израелци, които или са били напълно ваксинирани до края на февруари тази година, или са дали положителен тест за коронавирус по същото време. От него става ясно, че ваксинираните с две дози от ваксината имат 6 пъти по-голям риск от заразяване с Делта варианта отколкото пациентите, които са преболедували COVID-19.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/interest/k...d-preboleduvane-ot-covid-19-news_1644748.html © Actualno.com
Ето за такова нещо говорех в горния коментар.
Според теб предположение, че по-голямата част от населението е ваксинирано, дали процента на ваксинираните няма да е по-голям като заразени ?
Според теб предположение, че ваксинираните не боледуват тежко и не се пазят изобщо дали няма да са по-често заразени ?
Ваксината не предпазва от заразяване, а от тежко протичане и смърт. Я виж тежките случаи и смъртните колко са при ваксинираните и неваксинираните ? И да може ваксинираните смъртни случаи да са повече, но пак е очевидно, че работят ваксините и давам пример
Ваксинирани 90%, неваксинирани 10% - починали ваксинирани - 200, починали неваксинирани 100. Сега ако погледнеш смъртността излиза, че повечето починали са ваксинирани, да но те са 90% от населението на държавата. Ако беше 10% ваксинираини и 90% неваксинирани това число щеше да е починали ваксинирани - 10 човека, починали неваксинирани 2000. И като погледнеш сега недействат ли ваксините ?
 
Проучването е обхванало 46 035 израелци, които или са били напълно ваксинирани до края на февруари тази година, или са дали положителен тест за коронавирус по същото време. От него става ясно, че ваксинираните с две дози от ваксината имат 6 пъти по-голям риск от заразяване с Делта варианта отколкото пациентите, които са преболедували COVID-19.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/interest/k...d-preboleduvane-ot-covid-19-news_1644748.html © Actualno.com
Трябва обаче да се отбележи, че резултатите на изследването не са преминали независима оценка.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/interest/k...d-preboleduvane-ot-covid-19-news_1644748.html © Actualno.com
 
Ето за такова нещо говорех в горния коментар.
Според теб предположение, че по-голямата част от населението е ваксинирано, дали процента на ваксинираните няма да е по-голям като заразени ?
Според теб предположение, че ваксинираните не боледуват тежко и не се пазят изобщо дали няма да са по-често заразени ?
Ваксината не предпазва от заразяване, а от тежко протичане и смърт. Я виж тежките случаи и смъртните колко са при ваксинираните и неваксинираните ? И да може ваксинираните смъртни случаи да са повече, но пак е очевидно, че работят ваксините и давам пример
Ваксинирани 90%, неваксинирани 10% - починали ваксинирани - 200, починали неваксинирани 100. Сега ако погледнеш смъртността излиза, че повечето починали са ваксинирани, да но те са 90% от населението на държавата. Ако беше 10% ваксинираини и 90% неваксинирани това число щеше да е починали ваксинирани - 10 човека, починали неваксинирани 2000. И като погледнеш сега недействат ли ваксините ?
Ами боцкай са и приключвай с темата, кво са пънеш тука с фейсбуки доктори и объркани представи. Както на всички други боцнати мрънкачи ти бяха давани линкове към други мнения, статистики и сравнения. Щом твто казва - боцкайй.
 
Това не е истина. Лъжат по телевизията. Освен това, ако е вярно не е необичайно за грип
Аз телевизия не гледам. :) Следя нещата по социалните медии и сайтовете, на които имам доверие, и си проверяват нещата. Поне така мисля, че правят. :)
 
Аз телевизия не гледам. :) Следя нещата по социалните медии и сайтовете, на които имам доверие, и си проверяват нещата. Поне така мисля, че правят. :)
Никой нищо не проверява. Никой не е влизал в болница да снима прословутите Ковид отделения. Още нещо, при нас болницата не работи събота и неделя, което е пълен абсурд. Ма иначе много работа вършат, на предела на силите са, искат си бонуси и аплодисменти :)
 
Днес лекарите искат пълно затваряне /умнокрасивите искат локдаун/ на София, защото изнемогвали. Като изразявам пълната си подкрепа за тези, които спасяват живот и са верни на Хипократовата клетва, които се борят за живота на всеки един пациент, ще изразя и моята гражданска позиция за здравеопазването ни.


Когато преди повече от 18 години направиха болниците търговски дружества, никой лекар не протестира. Никой не протестира, когато пациентите бяха накарани да си плащат. Никой не протестира, когато българи умираха на стълбите и по коридорите на болниците. Никой не протестира, когато мазилката падаше върху главите на болните. Никой не протестира, когато деца умираха, защото родителите им нямаха пари за операции. Никой не протестира, когато парите от осигуровки потъваха при чиновниците от здравната каса.


Всъщност голяма част от Вас не протестираха освен за заплати. Дори не подкрепихте медицинските сестри, когато те се бориха за по-достойно заплащане, а без тях не можете да лекувате! Не направихте нищо да задържите и Вашите колеги, които си намериха по-добро заплащане в чужбина. Всъщност колко медицински кадри – лекари, специалисти, акушерки, медицински сестри и т.н., получиха безплатно образование в България, а ни оставиха и отидоха да лекуват чужденци срещу повече пари. Вярно, всеки има право на достойно заплащане. Но можехте тук да се борите за това. И за пациентите си!


Днес на Вас Ви плащат добри пари за всеки ковид-случай. Плащат Ви за всяка диагноза и лечение. Плащат Ви за ваксинирането. Вие не приемате болни в кабинетите си, докато не оздравеят. Някои от Вас се превърнаха в търговци, а цената е живота ни.


Сега предлагате пълно затваряне защото не достигат кадри, защото не Ви достига оборудване и лекарства. Сега искате ДА ЗАТВОРЯТ НАС, ЗАЩОТО ДОСЕГА ВИЕ НЕ НАПРАВИХТЕ НИЩО ДА СПАСИТЕ ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО!


Истината е, че проблемът не е ковид-19, а тоталната катастрофа на здравната ни система, постоянно съсипвана и разграбвана последните три десетилетия. Истината е, че превърнахте живота и здравето в търговия! Проблемът е здравеопазването. И този проблем не може да се реши, като си затворите пациентите!!!!


Елена Гунчева
 
Според теб предположение, че ваксинираните не боледуват тежко
Днес се видях с приятелка, чийто мъж беше УБИТ на респиратора. И тя, и родителите ѝ изкараха ковид по същото време, но не стигнаха до болница, въпреки, че не са били от леките случаи.

Когато стана въпрос за ваксините, аз казах "ми те дори не са ефективни", а тя отговори "познавам хора, които умряха от ВАКСИНИТЕ". Какво ти говори това? За нея ваксините са по-опасни от вируса, който е изкарала и знае какво представлява. Загубата на мъжа ѝ не е притъпил критичното ѝ мислене. Тя знае, че не вирусът го е убил, а неадекватното поведение на тия, дето трябваше да го лекуват.
Нанди, Хапчето без да те познава е направил видео специално за теб. Ще разбереш защо
Запалвам си цигарка по тоя случай. :love:
 
Нормално. И по зле ще става.
Много хора са недоволни от отношението на медицинския персонал в големите градове по-специално. Аз не адмирирам отношението им, не е правилно, не ми изглежда редно някаква медицинска сестра сложена за супервайзър на смяна да решава на "тука има, тука нема", кой е спешен случай и кой не, но при положение, че голямата част от тях са напуснали България поради ред причини е напълно нормално качеството да спада главоломно. Освен това с години ни тъпчат главите с лекари, от които в добрия случай един от десет е способен. И при положение, че основната тежест пада на раменете на други. А и това е професия-призвание от първостепенно значение и необходимост. Много мога да кажа по тази тема, много. Но все пак бъдете благодарни и на това, което е останало в "сектора".
 
Забелязвате ли как сектантите мълчат по темата. Когато фактите говорят и боговете мълчат са казали старите хора. :)
 
Хората са казали още и "Луд умора няма". На нормалните в един момент им писва да водят дискусии с малоумни идиоти. Държа да отбележа разликата между глупав и малоумен. На глупавия може да му обясниш нещо, ще го разбере и ще стане малко по-умен. Малоумният е глупав човек, който се мисли за изключително умен. На него не е възможно да му обясниш каквото и да е, защото той се смята за последна инстанция, знаеща всичко, което може да се знае, въпреки че в действителност е просто глупак с огромно самочувствие. В случая с тази тема малоумните са много лесни за разпознаване. Подиграват науката постоянно, както и работата на лекарите, които са учили 10 години, за да спасяват живота на хората срещу заплата малко по-голяма от тази на касиерка в хипермаркет.

Ето малко пресни факти:

Добавили са и уточнение за малоумните:
yPEU3dn.jpg
 

Горе