Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
@AseasRoa , щом го играем, го играме. Аз няма какво да крия. ;)


- ВирОса - има ли го, няма ли го?
Да, има вирус. Не е кой знае какво. Не е нещо, което няма да преживеем. За жалост загубих близък, много мои познати минаха тежко, а моя роднина даде през тези 2 години поне 3-4 дежурства в такова отделение. Малко ще е глупаво, ако смятам, че няма такова нещо. ;)

- Медиите - всяват ли излишна паника или още може?
Да, всяват. Това е целта им, от това се хранят и всеки, който ми каже "така казаха по телевизията" му тегля игнор, и спирам да го слушам. И винаги може още. Да не говорим, че репортажите целят рейтинг, а не обективност, което сами може да преценим какъв бълвоч се излива от екрана.

- Локдауни и мерки - трябва ли да се забранява на хората да излизат или на бизнесите да работят, и до каква степен?
Не, не трябва. Това са мерки, целящи сриване на едно общество. Пълна глупост, която измислиха, защото са безсилни и безмозъчни. СЗО е абсолютно безполезна организация, която доказа това в последните 2-3 години. Не работят от това, което виждам и КПП-тата бяха върха на глупоста, която някога съм виждал като мярка. А да, виждал съм го във 2-рата част на Заразно зло, вируса да не напуска границите на града. ;)

- Маските - вършат ли работа, не вършат ли? Двойни, тройни, петорни трябват ли?
Вършат, но минимлна. И са абсолютна безсмислица в ситуацията, в която като се натъпчеш в метроро до теб се натиснат още 10 човека.

- Науката - какво е наука?
Науката са факти и доказани теории, които могат да се прилагат с цел бъдещо развитие на дадено общество. (Не знам идеята на този въпрост тук, но отговарям)

- Ваксините - старите и новите, нужни ли са и до каква степен?
Да, нужни са. В много случаи те помагат, когато организма не може сам да пребори или не минава лесно през някои болести. За здрави и уркепнали организми.

- Цензурата - нужна ли е и до каква степен?
Твърдо не. Не трябва да има никаква цензура за нищо, което е доказано и проверено. И твърдо да за информация, която е фейк.

- Боцването - трябва ли да е задължително и за кои групи хора?
Боцкането трябва да е пожелателно. И определени групи трябва да могат да имат възможност да се запознаят с рисковете, ако си сложат и ако не си гложат. Всички аспекти трябва да бъдат представени, за да се направи правилен избор. Да вкараш принудително някоя група не е опция, ако няма съгласие.

- Сертификати - трябва ли да ги има, и ако да - за кои групи от хора и до кога?
Пълна глупост, измислена от идиоти за идиоти. Благодарение на тях в момента страда бизнеса, както и хората. Как точно можеш да си огранизираш някакъв ивент някъде. Създават напрежение и определено това ще даде своя отпор.

- Отговорност - трябва ли фармацевтичните компании да носят отговорност за препаратите си или не?
Да, трябва. По-скоро трябва не ние да им искаме такава, а правителствата и огранизациите, които защитават интересите на населението. За жалост живеем в някакъв доста материален и подкупен свят, и нищо по веригата не е нормално. За жалост, ние се доверяваме както на науката и експертите, които седят зад тях, за да може да същестуваме. Не говорим само за ваксините тук, а за много препарати и лекарства.

- Загриженост - недостатъчно, достатъчно или прекалено достатъчно са загрижени държавите за народите си в тази ситуация?
Държарите са загрижени за едно - да имат работещи, прави и плащащи данъкоплатци, които си гледат като дойни крави. В този ред на мисли, би трябвало да имат някакъв интерес да е здрав народа, или поне тази част, която не товари социалния апарат на държавата. Никога няма да им пука така както ние искаме, както и на нас не ни пука за държавата. Мерките, на които сме свидетели не е защото ни цакат, а защото толкова си могат глупаците там. ;)

Казах ти, че ще се оцелим. Но защо човек, които е скептичен към ваксините, да не е скептичен и към другите хора? :)
 
Спорът с ваксинираните е абсолютно безсмислен - те са направили своя избор и то избор от типа "връщане нема".
Ще защитават избора си до последно.
Има и хора, които променят коренно мнението си, но те са достатъчно интелигентни, за да го направят. Когато имаш умствения капацитет да надушиш смрадта, е лесно да си кажеш "абе, май се преебах - май ни преебаха". :)

 
Добре поне, че си избрахме добри лидери:

 
Скоро по-необразованите хора ще могат спокойно да си бъркат Австрия и Австралия. Засега Австралия е в по-напреднала фаза на фашизъм, но Австрия е силно мотивирана да докаже, че не случайно е родината на Хитлер. Двубоят си заслужава да се следи. ;)
 
Четем за задължително боцкане в предприемач - конспирации, смешни картинки, немало такова нещо...

Няма задължителни боцкания. Има условия, с които се събразяваш, ако не си. Това е всичко момци.

По-късно през деня по ТВ: "Германия ще гласува въвеждане на задължителна вакса"... пак влизаме смело с "логическите" разсъждения...

Мен друго ми е инстересно. Не знам за какво драпат, кво борят, като накрая всички ще ги наредят на Арена Аремеец с заголени дупенца, и ще си играят на дартс с тях. Явно важното е да се правим на интересни до последно. :)

В Германия вече са ги почнали със задължителните ваксинации, тотален бан на "революционерите" и така ще има едно разделение, което не е зле. Като ходиш из мола поне няма да се блъскаш с безмозъчни. :)


Чей да ти направя едно дежавЮ да си имаш за след време..
Някои боцнати са го направили и не мислят да го правя 4,5,6ти път. След 3тата вече идва малко в повече, и нормално. Не може цял живот да се бодеш, защото излизат нови и нови лайна. Според мен който каквото могат, ще го навият до макс трета игра и после всеки ще тегли по един среден.

Тва е едно мое старо конспиративно мнение:

Това е какво ОЩЕ каза Меркел...
She added that vaccinated people will lose their vaccination status nine months after getting their last shot, apparently in an effort to encourage booster uptake.

Късно е за средния пръст дето смяташ да теглиш по-натам...
 

Тез не бяха ли ТОПа на Европа преди няколко седмици? Махаха рестрикции, пяха песни и се целуваха по площадите.
Също се нареждат за задъжлителна вакса... Явно тия 5-10% сеят ли сеят заразата....

Винаги съм се чудил как ли би изглеждала пред-историята на оняя филм Idiotcracy... мна ся я гледам лайф-стрийм.
 
Швабите кога изгубиха войната, кога почнаха да диктуват на цяла Европа...

Тая нация като цяло няма място в Европа, а принадлежи по-скоро към Азия.
Същия манталитет - овча колективна мисъл, дисциплина, старателност.
Никакъв индивидуализъм, въображение, иновативност... То почти нема и германски откриватели на каквото и да било.
 
Понеже ние като големи мислители и изобретатели след ВСВ изобретихме и измислихме всичко по света, само мързела, подкупността и простащината си не успяхме да преодолеем.
Ето ги Германците как се представят по въпроса:
- Албърт Анщайн е германец;
- изобретили са дизеловия двигател;
- електронния микроскоп;
- принт пресата;
- радарите;
- вертолетите;
- контактните лещи;
- реактивните самолети;
- въздушните възглавници;
- аспирина;
- бирата (така твърдят);
- велосипеда;
- програмируемия компютър;
- акордеона;
- пепсина и множество открития, свързани с човешката анатомия;
- кучетата водачи;
- теорията на цветовете;
- откриват Уран, Нептун, стратосферата;
- откриват клетъчното деление, хемоглобина, описват дислексията, и като цяло имат множество открития по отношение на биологията и генетиката, като същото важи и за химията;
- измислят бинарната бройна система и смарт картите;
- първия електрически асансьор;
- електрически задвижваната дрелка;
- бетонната помпа;
- хидравличния чук;
- тяхна е концепцията за пасивните къщи;
- модерните зоологически градини, каквито ги познаваме днес.

Това е един от малкото народи, който може да се похвали с множество изобретения и открития, и то в практически всяка насока. Народ, на който ние в текущото си състояние не можем да им стъпим на малкия пръст.
 
Никакъв индивидуализъм, въображение, иновативност...
Нещо като новия ти аватар. Не го очаквах от теб.
hmmm.gif
 
А прави ли ви впечатление, че Митрето 7 го няма никакъв тия дни. Дано не се е вапцал и да е дал фира. o_O
 
За добро или за лошо продължавате да не ми разбирате шегите. Че Света се промени, ами промени се, но вие ми изграждате някаква аура на гестаповец, понеже ви подавам двусмислени сигнали. Тъй де и аз съм виновен. Ама хайде, де, Леонидас чака да извика 300-аааааа :)
 
но вие ми изграждате някаква аура на гестаповец, понеже ви подавам двусмислени сигнали.
По принцип не обръщаме никакво внимание на постовете ти, па камо ли да ти бараме аурата. За което се извиняваме. :)
 
По принцип не обръщаме никакво внимание на постовете ти, па камо ли да ти бараме аурата. За което се извиняваме. :)
Мадмоазел, аз знам че си ми обидена отдавна, но не ми е ясно защо.
 

Горе