Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
предишната такава гигантска измама (СПИН).
Стига, бе! Това сериозно ли го твърдиш? СПИН = измама? Защо? Как? Кое?...

По възможност да не влизат в магазините дето им изискват маски, да не ходят да се тестват за щяло и нещяло, да не участват в играта доколкото им е възможно.
Мога да ти кажа възможностите са доста малко. Ако работиш във физически обект, учиш или ползваш медицински услуги е дори невъзможно.

Аз пък смятам, че поединичното спасяване и скатаване не е решение. Масовите протести СА ефективни. Виж какво става в Канада. Само 10-ина дни блокаж и отделните провинции започнаха да клякат.
 
Истината е, че имунитет след преболедуване почти няма, а те раздават зелени сертификати на килограм. Аз отново съм с положителен тест и зле физически, а го изкарах към края на миналата година. Евентуално човек ако се ваксинира ще издържи с някой месец повече и пак е на легло в болница. За мен лично най-доброто решение си е ограничаване на заразата, докато дойде лятото и се кротнат нещата и така до намиране на истинска ваксина или лекарство, а не сегашните ментета.
 
Истината е, че имунитет след преболедуване почти няма, а те раздават зелени сертификати на килограм.
Зелените сертификати са с кратък срок на валидност, така че са в пъти по-легитимни от ваксинационните паспорти. И искам да ти кажа, че в момента има бум на бустерирани наскоро болни, докато преболедувалите през есента в момента са пушка.

Иначе - да, има го тоя феномен. Почти всички, които боледуваха лани, са отново на пангара, но карат много по-леко.

Те "експертите" си казаха: Делта не пази срещу омикрон, но омикрон пази от всички други варианти. Това се дължи на мутацията на спайк протеина на вируса. Тоест, ваксините не са модифицирани към нея и НЕ пазят от Омикрон. Всеки, който твърди обратно лъже като дърт циганин и го прави умишлено и съзнателно.

Бъди смел. Скоро ще имаш имунитет срещу всички щамове и варианти. А може и грипа да караш, съдейки по достоверността на тестовете. :)
 
Зелените сертификати са с кратък срок на валидност, така че са в пъти по-легитимни от ваксинационните паспорти. И искам да ти кажа, че в момента има бум на бустерирани наскоро болни, докато преболедувалите през есента в момента са пушка.

Иначе - да, има го тоя феномен. Почти всички, които боледуваха лани, са отново на пангара, но карат много по-леко.

Те "експертите" си казаха: Делта не пази срещу омикрон, но омикрон пази от всички други варианти. Това се дължи на мутацията на спайк протеина на вируса. Тоест, ваксините не са модифицирани към нея и НЕ пазят от Омикрон. Всеки, който твърди обратно лъже като дърт циганин и го прави умишлено и съзнателно.

Бъди смел. Скоро ще имаш имунитет срещу всички щамове и варианти. А може и грипа да караш, съдейки по достоверността на тестовете. :)
Не е грип със сигурност. И двата пъти ме удря по един и същ начин и то вечерта и дори без теста си знаех, че е ковид. Говорят сега и за нов вид Омикрон...
 
Не е грип със сигурност. И двата пъти ме удря по един и същ начин и то вечерта и дори без теста си знаех, че е ковид. Говорят сега и за нов вид Омикрон...
Спокойно. Виж Христонев колко бързо е минал имунизацията. Ти, като преболедувал, ще минеш още по-тънко. Постоянно говорят за нови варианти, но не казват да има разлика в начина, по който протича инфекцията.

Наливай течности в системата и аспирин/упсарин. До 2-3 дни си забравил.
 
Стига, бе! Това сериозно ли го твърдиш? СПИН = измама? Защо? Как? Кое?...
Говорили сме за това. Не съм го проучвал чак толкова за да го твърдя, но действително има супер много паралели със сегашната измислица. Сякаш онова е било един филм, на който в момента гледаме римейк с добавени ефекти. Мистериозен вирОс тръгнал от симпатично животинче, планетата е наплашена, правителствата хвърлят милиони за защита, пишат се книжки за най-малките и се настройват да не общуват един с друг, а спасение никога не идва. Че дори някои от главните герои са същите.

Мога да ти кажа възможностите са доста малко. Ако работиш във физически обект, учиш или ползваш медицински услуги е дори невъзможно.
Да, да... възможностите са малко, извиненията са много... Също като с диетите - невъзможни на пръв поглед, а винаги има следващ Понеделник. За да се случи трябва саможертва.

Аз пък смятам, че поединичното спасяване и скатаване не е решение. Масовите протести СА ефективни. Виж какво става в Канада. Само 10-ина дни блокаж и отделните провинции започнаха да клякат.
Понякога протестите са много ефективни с това, че ги използват срещу протестиращите и срещу народа. Сега тези протести с камионите, въпреки че на пръв поглед изглеждат оригинални и работещи, става въпрос за камиони. Камионите превозват храни и стоки. Още от 2020 се знае, че евентуално по някое време се очакват проблеми с доставките на храни и стоки. Иска ми се да са истински тия протести и да дадат ефект, да приключи накрая всичко, да се предадат и да ни оставят на мира. Но в последно време нещата не се случват точно така, както изглеждат.
 
Стига, бе! Това сериозно ли го твърдиш? СПИН = измама? Защо? Как? Кое?...
Преди доста години бях гледал един документален филм, в който казваха, че спина е създаден изкуствено от американците и са го инжектирали на хората в Африка като ваксина срещу едра шарка. След това плъзва по целия свят, а те казали, че бил тръгнал от маймуните.
 
Между другото, сега се сетих за един цитат от книгата на Михаел Морис - "Неща, които не би трябвало да знаете". Искам да уточня, че тази книга е издадена 2018, но по принцип мисля че е написана няколко години по-рано. Както и да е, със сигурност е създадена преди вируса, а това е цитат от нея.
И двамата, Гейтс и Рокфелер, от много години инвестират чрез фондациите си в научните изследвания на тема стерилизация. Те непрекъснато правят официално протоколирани изявления, че част от населението трябва да „отпадне“! Но как биха могли да бъдат накарани хората, доброволно да се оставят да бъдат „ваксинирани“ с вредни субстанции?

Много просто – като не им се казва, че ваксината ще ги направи безплодни или че дори е в състояние да ги убие. Ще се обяснява, че целта на имунизацията е уж да ги защити!

Всичко, от което ще има нужда, би била някаква потенциална опасност. Нещо, което би накарало всички, непосветени в замисъла, да изпитат страх, да се уплашат толкова силно, че по свое желание да се затичат към лекарския кабинет и да молят като просяци за инжекция.​
 
Говорили сме за това. Не съм го проучвал чак толкова за да го твърдя, но действително има супер много паралели със сегашната измислица. Сякаш онова е било един филм, на който в момента гледаме римейк с добавени ефекти. Мистериозен вирОс тръгнал от симпатично животинче, планетата е наплашена, правителствата хвърлят милиони за защита, пишат се книжки за най-малките и се настройват да не общуват един с друг, а спасение никога не идва. Че дори някои от главните герои са същите.


Да, да... възможностите са малко, извиненията са много... Също като с диетите - невъзможни на пръв поглед, а винаги има следващ Понеделник. За да се случи трябва саможертва.


Понякога протестите са много ефективни с това, че ги използват срещу протестиращите и срещу народа. Сега тези протести с камионите, въпреки че на пръв поглед изглеждат оригинални и работещи, става въпрос за камиони. Камионите превозват храни и стоки. Още от 2020 се знае, че евентуално по някое време се очакват проблеми с доставките на храни и стоки. Иска ми се да са истински тия протести и да дадат ефект, да приключи накрая всичко, да се предадат и да ни оставят на мира. Но в последно време нещата не се случват точно така, както изглеждат.
Айде, понеже си нямаме опозиция, да се емнем помежду си. :)

Асене, знаеш колко те харесвам, ама днес говориш пълни глупости.

Първо за спина - нищо общо със сегашната ситуация. Тогава сума хора бяха оставени на произвола и си заминаха. СПИН има и днес, но е поддържан чрез медикаменти. Не му се дава гласност, не се налагат рестрикции заради него, но го има, включително у нас.

Относно протестите - естествено, че са правилното решение. Това, което предлагаш ти, е поединично спасяване чрез заобикаляне/нарушаване на законови норми.
Протестите от друга страна водят до реални законови промени. Многократно е доказано - виждаме го и в момента.
 
Преди доста години бях гледал един документален филм, в който казваха, че спина е създаден изкуствено от американците и са го инжектирали на хората в Африка като ваксина срещу едра шарка. След това плъзва по целия свят, а те казали, че бил тръгнал от маймуните.
Вярвам, че хив вируса е също изкуствено създаден, както и ковид.

Спорът между мен и Aseas Roa е за съществуването на двата вируса изобщо - той твърди, че са измислица, което е пълен абсурд, предвид достатъчното доказателства за съществуването им.
 
Между другото, сега се сетих за един цитат от книгата на Михаел Морис - "Неща, които не би трябвало да знаете". Искам да уточня, че тази книга е издадена 2018, но по принцип мисля че е написана няколко години по-рано. Както и да е, със сигурност е създадена преди вируса, а това е цитат от нея.
Още 1 мръсен конспиратор в темата :D
 
Вярвам, че хив вируса е също изкуствено създаден, както и ковид.

Спорът между мен и Aseas Roa е за съществуването на двата вируса изобщо - той твърди, че са измислица, което е пълен абсурд, предвид достатъчното доказателства за съществуването им.
Малко си изостанала с нещата :) Въпросът НЕ Е дали съществува HIV вирус или не, а дали причинява тази така наречена имунна недостатъчност. Не кой да е, а Kary Mullis е имал тези съмнения още в началото:


Навремето не е имало интернет и тия неща са минали ей така между капките. Останала е само идеята, която всички знаем - че СПИН е чумата на 20 век.
 
Марто, гледам бунтарски коментари :) Да не си станал фрилансър брат :love:
Иначе ако е не, нали знаеш, че бързо ще те открият :D:D:D
 
Първо за спина - нищо общо със сегашната ситуация. Тогава сума хора бяха оставени на произвола и си заминаха. СПИН има и днес, но е поддържан чрез медикаменти. Не му се дава гласност, не се налагат рестрикции заради него, но го има, включително у нас.
Я се замисли малко. Какво се казва за сегашната ситуация - милиони хора умират в болниците, положението е апокалипсис, всички ша омрем от Корона! Какво е мнението ти по този въпрос? Може би, че всъщност неадекватното лечение убива хората?

30-40 години назад във времето. Мистериозна болест, появила се от нам си къде убива хората. Така казва Фаучи. Апокалипсис. Всички ша омрат! Хм, лечението...
 
Я се замисли малко. Какво се казва за сегашната ситуация - милиони хора умират в болниците, положението е апокалипсис, всички ша омрем от Корона! Какво е мнението ти по този въпрос? Може би, че всъщност неадекватното лечение убива хората?

30-40 години назад във времето. Мистериозна болест, появила се от нам си къде убива хората. Така казва Фаучи. Апокалипсис. Всички ша омрат! Хм, лечението...
Мисля, мисля и аналогия между двата вируса не мога да направя. :)
 
Мисля, мисля и аналогия между двата вируса не мога да направя. :)
По-интересна е аналогията между двете ситуации. За по-лесно ще ги наричам филми, даже направо Епизод 1 (СПИН) и Епизод 2 (КОВИД). Имаме един общ герой и в двата епизода - Антъни Фаучи. Както сега се появи от нищото да ни съобщи за Ковид, така и някога се е появил от нищото да съобщи за СПИН. Другият общ герой - Кари - той за съжаление не участва директно в Епизод 2, но участва индиректно като лудият учен, създал PCR теста, използван в Ковид филма. В Епизод 1, който ние явно сме пропуснали, е участвал като противник на злодея Фаучи. Ето какво пише в Wikipedia за Кари:
Личните възгледи на Мълис след получаването на Нобеловата награда са противоречиви. Той изразява несъгласие с научните доказателства по отношение на изменението на климата, изтъняването на озоновия слой, започва да вярва в астрология и отрича, че СПИН се причинява от ХИВ.[14][17] Той определя тези явления като продукти на световен заговор на учени, които целят единствено печалба на пари.
И поради тези несъгласия:
Статия на The New York Times го нарежда сред малкото учени, които след успех в областта на изследванията си започват да правят необосновани и понякога странни изказвания в други области.

Ако вярваме напълно на тези писания, следва да приемем Кари като един полудял учен, съчиняващ си конспирации, а Фаучи като гений, опитващ се просто да спаси света. Само че след като сме гледали Епизод 2, ние не сме напълно съгласни с второто твърдение, нали така? Не само това, а сега ние сме тези, които вместо Кари Мълис хвърляме същите обвинения към Фаучи. И ние ли сме полудели като Кари, и ние ли сме се самозабравили до толкова, че правим необосновани и странни изказвания? Определено ни обвиняват в това - конспиратори, антиваксъри, плоскоземци, не разбираме от наука... какво ли не. Дали това е вярно, или е по-вероятно Епизод 2 да е потвърждение, че Кари Мълис е бил прав?
 
Между другото, ако още търсиш аналогии между вирусите, сети се, че сегашното "безсимптомен преносител" е аналогията на някогашното "Хив-позитивен". Освен това не е от голямо значение дали СПИН съществува или не. Не е задължително двете ситуации да са напълно идентични. Но определено много си приличат, което кара човек да се замисли.

Аз съм казвал, че съм фен на разни криминални истории. Понякога първите жертви на убиеца минават като инцидент, като нормална смърт, макар и да изглеждат странно. И когато убиеца направи поредното си убийство по същия начин, приликите стават достатъчо за да се направи по-сериозно разследване. Ето и конкретен епизод, който гледах наскоро. Баща и син умират по един и същи начин в рамките на няколко месеца. Година по-късно и дъщерята е на косъм от смъртта... със същите симптоми. Случайност? Не съвсем.
 
По-интересна е аналогията между двете ситуации. За по-лесно ще ги наричам филми, даже направо Епизод 1 (СПИН) и Епизод 2 (КОВИД). Имаме един общ герой и в двата епизода - Антъни Фаучи. Както сега се появи от нищото да ни съобщи за Ковид, така и някога се е появил от нищото да съобщи за СПИН. Другият общ герой - Кари - той за съжаление не участва директно в Епизод 2, но участва индиректно като лудият учен, създал PCR теста, използван в Ковид филма. В Епизод 1, който ние явно сме пропуснали, е участвал като противник на злодея Фаучи. Ето какво пише в Wikipedia за Кари:

И поради тези несъгласия:


Ако вярваме напълно на тези писания, следва да приемем Кари като един полудял учен, съчиняващ си конспирации, а Фаучи като гений, опитващ се просто да спаси света. Само че след като сме гледали Епизод 2, ние не сме напълно съгласни с второто твърдение, нали така? Не само това, а сега ние сме тези, които вместо Кари Мълис хвърляме същите обвинения към Фаучи. И ние ли сме полудели като Кари, и ние ли сме се самозабравили до толкова, че правим необосновани и странни изказвания? Определено ни обвиняват в това - конспиратори, антиваксъри, плоскоземци, не разбираме от наука... какво ли не. Дали това е вярно, или е по-вероятно Епизод 2 да е потвърждение, че Кари Мълис е бил прав?
Добре, при така поднесен сюжет, могат да се направят някои аналогии. Това обаче не означава да отиваме в крайности и да твърдим, че двата вируса не съществуват, а инфектирането на хора с тях е измислица/лъжа.

Аз лично винаги съм твърдяла, че сезонният грип е дизайнерска разработка. И всяка година щамовете се модифицират, за да не може този, който е преболедувал предишния сезон, да изгради имунитет и да не боледува през следващия.

Всеки, който следи темата ще се сети, че визирам себе си. :)

Тая зима още не съм се разболявала и това започва силно да ме притеснява. o_O
 
273658654_487491512855239_93966687895533221_n.jpg
 
Марто, гледам бунтарски коментари :) Да не си станал фрилансър брат :love:
Иначе ако е не, нали знаеш, че бързо ще те открият :D:D:D
Не съм, даже 2 седмици бях под карантина, но новия вариант много прилича на обикновения грип, който изчезна някъде безследно. От доста време не бях влизал във форума, даже не знаех че и ти още си тук :D
 

Горе