Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
:) Аз, Нандибанди, вземам за мъж дефа - няма да му готвя, няма да му пера.

И няма да му инвестирам в малоумните проекти, щото съм финансово несъстоятелна. :)

Тва да се застраховам, ако си воден от користни цели. ;)
 
И няма да му инвестирам в малоумните проекти, щото съм финансово несъстоятелна. :)

Тва да се застраховам, ако си воден от користни цели. ;)
Аз, deffnews вземам за невеста нанди-то. Тя няма да ми пере, нито да готви (освен ако не я науча) :)
 
То малко в страни на темата, но по време на такова преживяване, човек може да се свърже с първоизточника, като разбира за своята мисия тук на земята, и получава някаква дарба. Въпреки, че си била малка при теб получило ли се е нещо подобно?

Получи се така че странях от децата в детската, като седях в някой ъгъл и рисувах. Детската лекарка издава бележка, че съм бавно развиваща се и не съм за нормално даскало. Майка ми я прави на пет стотинки и два месеца бяхме лятото преди първи клас във военна болница в София. Доказа се, че мога да посещавам учебно заведение за нормални деца, като въпреки ръста ми трябваше да седя на преден чин заради недочуването ми.

Нямам дарба, освен да се доверявам на интуицията си и да се наслаждавам на "сънищата" в астралния свят . :)

Просто един крейзи аутсайдер съм. :)
 
и да се наслаждавам на "сънищата" в астралния свят .
Правиш ли осъзнати пътувания? o_O
 
Правиш ли осъзнати пътувания? o_O
Дотолкова, че да контролирам с мисълта си. Също успях да се овладея и да се изтръгна от втората сънна парализа.
 
Дотолкова, че да контролирам с мисълта си. Също успях да се овладея и да се изтръгна от втората сънна парализа.
Ти си про, тогава. Аз успях само да сложа край на кошмарите с височините. В един момент, вместо да падна в пропастта, просто си помислих ''това е сън'' и оттогава не са ме мъчили. Направих го неволно/неосъзнато, обаче.

Чела съм доста за астралното пътуване, но никога не съм искала да опитам. Страх ме е. :)
 
Ти си про, тогава. Аз успях само да сложа край на кошмарите с височините. В един момент, вместо да падна в пропастта, просто си помислих ''това е сън'' и оттогава не са ме мъчили. Направих го неволно/неосъзнато, обаче.

Чела съм доста за астралното пътуване, но никога не съм искала да опитам. Страх ме е. :)

"Просто си помислих" - мисълта в астрала действа мигновено. Падането го овладях с мисъл за полет, просто се нося, като понякога не успявам да "кацна" навреме и се озовавам на съвсем различно място. Когато бях малка, всяко падане от височина завършваше със събуждане или падане в леглото.

Нищо страшно няма. Сънят ти реално е излизане от физическото ти тяло. :)
 
Сънят ти реално е излизане от физическото ти тяло.
Именно, именно.

Чела съм за случаи, когато не можеш да се върнеш в правилния сектор на пространството, тоест в тялото си. А, пък при Кастанеда какви страшни неща, свързани с осъзнато сънуване имаше, не искам да си спомням. Имаше период, в който ме беше страх да заспя. Радвам ти се на смелостта и овладяното умение. :)

п.с. веднъж полетях на сън и тъкмо да се насладя на приятното изживяване, взех, че се сетих, че имам ужасна акрофобия. Полетът приключи мигновено. :)
 
А, пък при Кастанеда какви страшни неща, свързани с осъзнато сънуване имаше, не искам да си спомням.
Ти на него или той на тебе ти е идвал на гости?
 
Ти на него или той на тебе ти е идвал на гости?
Предизвиквам те да я прочетеш, ако не си. Аз я оставих, щото не исках разни хора от друго измерение да ми идват на гости.

 
Предизвиквам те да я прочетеш, ако не си. Аз я оставих, щото не исках разни хора от друго измерение да ми идват на гости.

Точно тая не съм я чел.
Надживях ги тея неща преди 20 години коги бех залюхан и наивен младежъ :)
 
Точно тая не съм я чел.
Надживях ги тея неща преди 20 години коги бех залюхан и наивен младежъ :)
Е, ние младите още се впечатляваме... :rolleyes:
 
Точно тая не съм я чел.
Надживях ги тея неща преди 20 години коги бех залюхан и наивен младежъ :)
Но умее да пише, нали?
Аз, честно казано, бях очарован как пише. Увлекателно. И някак си е на границата човек да се запита - дали Кастанеда си измисля, или не.
Доколкото знаем писанията му са измислица.
 
"Просто си помислих" - мисълта в астрала действа мигновено. Падането го овладях с мисъл за полет, просто се нося, като понякога не успявам да "кацна" навреме и се озовавам на съвсем различно място. Когато бях малка, всяко падане от височина завършваше със събуждане или падане в леглото.

Нищо страшно няма. Сънят ти реално е излизане от физическото ти тяло. :)
Много кофти късмет е било с тия индийци. Съжалявам за това, което ти се е случило.
Но!
Това не означава, че не трябва да има никакви ваксини! Има толкова коварни болести, че е немислимо бебетата да не се ваксинират. Ние сме хора, всеки си има мнение. Аз уважавам твоето и разбирам позицията ти. Но останалите хейтъри не ги разбирам. Аз не съм убеждавал или принуждавал никого никога. Не може се излива хейт, щото аз харесвам син цвят, а някой друг - червен. Затова започнах да се присмивам на тези, които пишат непроверени неща и едва ли не ме обвиняват какво правя аз с моето здраве. Еми тъпо е, нали?
 
@tedkata_m, след случая, майка ми е направила всичко възможно да ме освободи от последващи имунизации. Преди да ме вземат от детски дом, родителите ми са имали момченце, което е починало на три месеца. Просто съм благодарна за тази борба. И аз я продължавам в семейството ми. Но никога не налагам мнението си. Всеки сам преценява. Доверявам се на интуицията и фактите около мен, но не и на науката и медиите. :)
 
Проследил си трънци. :)

Факт ли е, че вече не мрем масово от дифтерит, тиф, холера, морбили, скарлатина, туберкулоза и т.н.? Факт е. Хубав ден. :)
Вече не живеем по начина, по който са живяли предците ни. Може да е имало епидемични епизоди назад в историята, но и хората образно казано са се въргаляли в лайната си. Не са знаели как да се лекуват, нито пък как да се предпазят. Това дори и в днешно време до голяма степен е така, така че не сме напреднали чак толкова.

Дали ваксините са променили нещо... трябва да имаме предвид, че това е сравнително нови изобретение и някак си човечеството е оцеляло векове наред без тях, въргаляйки се в лайна. Също така, ако следваме официалната логика на заразните заболявания, те се появяват, избиват наред и за няколко месеца отслабват и що-годе изчезват. Подчертавам, без ваксини. Вече ако извадиш ваксина в края на епидемията можеш да се биеш в гърдите, че тя е спряла заразата, но дали наистина ще е така? Да припомня, че дори короната свърши своя курс след като се появи Омикрончо, а не благодарение на прехвалените (до преди Омикрон) ваксинки.

Аз всъщност смятам, че човек трябва да се излага в умерени количества на вредни неща. На този принцип се изгражда имунитета, така се правят мускули, като цяло така се калява (заздравява) човек към всичко. Основната идея на ваксините е същата - да се вкара в системата нещо вредно и в умерени количества, след което тялото да се кали. Идеята е добра, нямам забележки. Но когато освен елементарни утрепани бацилчета започнат да вкарват в инжекцийката разни метали и генни модификатори... по-добре да си ги забият отзад тия инжекции.
 
Вече не живеем по начина, по който са живяли предците ни. Може да е имало епидемични епизоди назад в историята, но и хората образно казано са се въргаляли в лайната си. Не са знаели как да се лекуват, нито пък как да се предпазят. Това дори и в днешно време до голяма степен е така, така че не сме напреднали чак толкова.

Дали ваксините са променили нещо... трябва да имаме предвид, че това е сравнително нови изобретение и някак си човечеството е оцеляло векове наред без тях, въргаляйки се в лайна. Също така, ако следваме официалната логика на заразните заболявания, те се появяват, избиват наред и за няколко месеца отслабват и що-годе изчезват. Подчертавам, без ваксини. Вече ако извадиш ваксина в края на епидемията можеш да се биеш в гърдите, че тя е спряла заразата, но дали наистина ще е така? Да припомня, че дори короната свърши своя курс след като се появи Омикрончо, а не благодарение на прехвалените (до преди Омикрон) ваксинки.

Аз всъщност смятам, че човек трябва да се излага в умерени количества на вредни неща. На този принцип се изгражда имунитета, така се правят мускули, като цяло така се калява (заздравява) човек към всичко. Основната идея на ваксините е същата - да се вкара в системата нещо вредно и в умерени количества, след което тялото да се кали. Идеята е добра, нямам забележки. Но когато освен елементарни утрепани бацилчета започнат да вкарват в инжекцийката разни метали и генни модификатори... по-добре да си ги забият отзад тия инжекции.

Не съм експерт, затова няма да се впускам в празни полемики и то със съмишленици, но не мога да приема, че единствено хигиената е избавила човечеството от тежки инфекциозни заболявания. Мия си ръцете постоянно, чистя, проветрявам и грипът пак ни олепи с татя. Аз минах метър, ама той още е на антибиотик с дълбока кашлица.
 
@tedkata_m, след случая, майка ми е направила всичко възможно да ме освободи от последващи имунизации. Преди да ме вземат от детски дом, родителите ми са имали момченце, което е починало на три месеца. Просто съм благодарна за тази борба. И аз я продължавам в семейството ми. Но никога не налагам мнението си. Всеки сам преценява. Доверявам се на интуицията и фактите около мен, но не и на науката и медиите. :)
Да, поздравявам те, ти си единствената, която имаш аргументирана позиция. И аз я уважавам и те разбирам. Сега очаквам всички, които мислят като теб, да ме нахранят добре и да спят спокойно. Халал да им е!
 
Не съм експерт, затова няма да се впускам в празни полемики и то със съмишленици, но не мога да приема, че единствено хигиената е избавила човечеството от тежки инфекциозни заболявания. Мия си ръцете постоянно, чистя, проветрявам и грипът пак ни олепи с татя. Аз минах метър, ама той още е на антибиотик с дълбока кашлица.
Ти правиш най-лесния извод, че само грипа е виновен за състоянието ви. Стане зима, падне сняг и автоматично се грипясваш. Да, ама най-вероятно има други, по-дълбоки причини, и не е само въпрос на това какво бацилче сте вдишали. Съгласен съм, че миенето на ръцете, чистенето и проветряването са хубави неща и са необходими условия, но може би не са достатъчни условия. Тялото е доста комплексна система, и само в един аспект да имаш липса на нещо, може да си докараш проблеми. Неща като какво ядеш, колко ядеш, колко спиш, колко се нервиш, дали имаш добър фитнес и със сигурност още много неща, за които и аз не подозирам.

Аз например, като малък, и като тийн, и даже в 20-тте бях много кекав в много отношения, и чак като позастарях станах по-здрав. Според нормалната логика, колкото по-млад е човек, толкова е по-здрав, но при мен се случва обратното. Значи най-вероятно в миналото съм правил много неща неправилно, та дори и аз не знам кои точно. Но ще са сред нещата, които изброих, защото тях съм променил най-много. Бацила не те разболява, разболява те начина ти на живот преди това.
 

Горе