Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Нещо общо с мега смъртоносната корона?
И разбира се тези данни са за нещо в което е нямало почти никакъв фокус. Добави солидна финансова изгода, предложения (на които няма как да се откаже), непрекъснат 24/7 медиен фокус, малко идеи от "How To Lie With Statictics" и ето ти вирус дето убива 2-3 милиона за година. Даже 2-3 милиона на година ми се виждат доста малко за тези усилия, трябваше да са поне 50 милиона на година.
 
Това вече беше беше публикувано по-назад в темата и е абсолютна лъжа. Нещата, за които говори жената не са свързани с ваксината. Виж кога последно е работила за Пфайзер и на каква длъжност. На такива неща ако вярва човек, трябва да повярва и в Дядо Коледа.

Водещия коментар поствам тук, за да бъде запазен за поколенията.

Ииии, верно ли, бе? Мали, колко е уверен в правотата си, та чак на самодоволство мирише, както винаги.

Апа тука некъв си доктор на науките по клинична фармакология твърди друго. Можеш ли да го обориш на експертно ниво или просто капацитетът ти не може да надхвърли функцията на "попивателна на евтина пропаганда"?

 

Това не ми беше направило впечатление, че върха на многото случаи в Индия се пада в момент когато боцнати с една игла са само около 10%, а с две игли по-малко от 3%. Спада на случаите при тях просто няма връзка с никакви ваксини... в случай че някой си го е помислил.

И също във видеото, какво става след премахването на редица мерки в UK и по други места, или след големи протести и събирания на хиляди хора. Става това, че случаите само намаляват. Както намалява смелостта на Тедката да покаже носле през прозореца.
 
Разгледах профила на този доктор и прилича на някакъв абсолютен маниак. Много неграмотен, смята че от маските няма смисъл и публикува постоянно някакви секс мемета. На човек, който пише "съжелявам" как да повярвам за неща, от които зависи здравето ми? Ти ако искаш вярвай.
 
Разгледах профила на този доктор и прилича на някакъв абсолютен маниак.
Като си тръгнал да разглеждаш профили на маниаци, разгледай този на Klaus Schwab.
 

Това не ми беше направило впечатление, че върха на многото случаи в Индия се пада в момент когато боцнати с една игла са само около 10%, а с две игли по-малко от 3%. Спада на случаите при тях просто няма връзка с никакви ваксини... в случай че някой си го е помислил.

И също във видеото, какво става след премахването на редица мерки в UK и по други места, или след големи протести и събирания на хиляди хора. Става това, че случаите само намаляват. Както намалява смелостта на Тедката да покаже носле през прозореца.

За това нещо наУката до преди година и нещо казваше, че това, което си описал е естествения ход на всеки вирус. Смъртните случаи намаляват, защото така се адаптира вируса. В крайна сметка, вируса иска да живее и да се разпространява, не да се самоубие заедно с приемника. Мънги и хиляди други специалисти от цял свят се опитаха да го обяснят това преди доста време. Ама малцина го разбраха, че по телевизора друго казваха математичетата, травматолозите и специалистите по гъбички. :)

Май, май, ваксините нямат нищо общо с намалената смъртност, а си е естествен ход на вируса.
 
От десетилетия се пише, че Земята е пренаселена и не може да ни изхрани вече. Ресурсите свършват! Тъй като не можем да се прехвърлим на друга планета и нея да я опасем... кой е начина да се реши този проблем, да, като населението се редуцира. Много логично ми звучи, че Ковид и други такива лесно заразни болести е единия начин да се постигне това, а ваксините ще довършат наивните и оцелелите от Ковид-а.

Както писах по-горе, живота е много кратък, тук сме временно и всички ще умрем. Въпроса е след това, какво става!?
 
Последно редактирано:
Въпроса е след това, какво става!?
А това е единственият въпрос, на който 100% гарантирано всеки от нас ще получи отговор. Нека не търсим спойлъри. Тръпката от неизестното е опияняваща. Неизвестността на "после" предизвиква различни реакции - някои се бодат с неизвестни отвари, други се лашкат между две решения, всяко от които ги плаши (авторът на темата), а трети сме настроени за всеки вариант - седим и чакаме. :)
 
... неща като факти, наука и достоверни източници на информация.

Да не ти спойлвам представите, ама медиите не са достоверни източници на научна информация.

А и народът масово почна да се интересува от наука и медицина преди 1-1.5 години.
Най-вероятно и ти влизаш в тая категория.
 
медиите не са достоверни източници на научна информация.
Кога точно съм твърдял нещо подобно, че да ми спойлваш каквото и да е? Има колкото искаш първоизточници на научна информация в нета. Въпросът е дали търсиш истината или потвърждение на някакви предварително изградени представи.
 
Кога точно съм твърдял нещо подобно, че да ми спойлваш каквото и да е? Има колкото искаш първоизточници на научна информация в нета. Въпросът е дали търсиш истината или потвърждение на някакви предварително изградени представи.

Кои са тия "първоизточници"? Ройтерс и УебМД ли?

За да можеш да отличиш поне до някаква степен кое е булшит и кое има някакъв смисъл в тая тежка сфера, трябва да имаш необходимото образование, т.е. доста страници изчетени, в продължение на години.

ПП: По някаква случайност имам такова (без да съм доктор).
 
Хора като Тедката. Казват им носи маска - правят го, казват им да се инжектират с незнайна отвара - правят го. Без да се замислят или задават въпроси, стига да е някой авторитет, доктор, "експерт" по телевизията. Има ли вурус, няма ли, има ли странични ефекти ваксината. Ако им кажат да се хвърлят от някой мост ще кажат от кой мост. Такива хора им трябват за Новият Световен Ред/Голямото Рестартиране. Лесно манипулирани, без да задават въпроси, само изпълняват.
 
Хора като Тедката. Казват им носи маска - правят го, казват им да се инжектират с незнайна отвара - правят го. Без да се замислят или задават въпроси, стига да е някой авторитет, доктор, "експерт" по телевизията. Има ли вурус, няма ли, има ли странични ефекти ваксината. Ако им кажат да се хвърлят от някой мост ще кажат от кой мост. Такива хора им трябват за Новият Световен Ред/Голямото Рестартиране. Лесно манипулирани, без да задават въпроси, само изпълняват.

Фейсбук и Туитър има от около 15 години вече.
Това е почти едно цяло поколение.

Преобладаващото обществено мнение се формира от стаден (овчи) манталитет и от дебили с почти никаква обща култура или реален жизнен опит.

'Ваксинирайте се! СПАСЕТЕ ЖИВОТИ!!!"
 
Кои са тия "първоизточници"? Ройтерс и УебМД ли?
Щом твърдиш, че имаш необходимото образование, значи знаеш за какво говоря. Има колкото искаш научна информация и е супер лесно да се различи от другата. Ако си прочел определен брой научни статии, в която и да е област, ще се научиш веднага да различаваш измислиците на тема наука в медиите, тъй като има универсални принципи на научното изследване, които за тренираното око веднага става ясно ако са нарушени. Най-лесно се намират статии с Google Scholar, защото вътре са индексирани много реферирани бази данни, но има и други лесни начини. Само да има желание човек да чете.

Несвързаните приказки на някаква бивша търговска мениджърка на Пфайзер, която е напуснала компанията преди близо 15 години и другите налудничави сайтове и фейс страници, които се пускат тук, за доказателство, че ковид бил грипче, а ваксината е отровна, не могат да бъдат аргумент за нищо. Ако си имал дори минимален досег с науката това трябва да ти е ясно. А флагманката на антиваксърското стадо @старичанти не може дори да различи новинарски сайт от сатиричен, нищо чудно че вярва сляпо на всяка простотия, която й попадне из фейса, стига да съвпада с нейната неподкрепена от никакви достоверни факти теза.
 
Щом твърдиш, че имаш необходимото образование, значи знаеш за какво говоря. Има колкото искаш научна информация и е супер лесно да се различи от другата. Ако си прочел определен брой научни статии, в която и да е област, ще се научиш веднага да различаваш измислиците на тема наука в медиите, тъй като има универсални принципи на научното изследване, които за тренираното око веднага става ясно ако са нарушени. Най-лесно се намират статии с Google Scholar, защото вътре са индексирани много реферирани бази данни, но има и други лесни начини. Само да има желание човек да чете.

Несвързаните приказки на някаква бивша търговска мениджърка на Пфайзер, която е напуснала компанията преди близо 15 години и другите налудничави сайтове и фейс страници, които се пускат тук, за доказателство, че ковид бил грипче, а ваксината е отровна, не могат да бъдат аргумент за нищо. Ако си имал дори минимален досег с науката това трябва да ти е ясно. А флагманката на антиваксърското стадо @старичанти не може дори да различи новинарски сайт от сатиричен, нищо чудно че вярва сляпо на всяка простотия, която й попадне из фейса, стига да съвпада с нейната неподкрепена от никакви достоверни факти теза.

Добре бе, учения, информация за ваксините има повече от достатъчно. Кога в историята на ваксините, ваксини са се прилагани масово няколко месеца след излизането им от лабораторията и то без да са минали всички фази на изпитания, и то в условията на пандемия? Кога е било това? 3 пъти ме е връщал личния лекар при ваксинацията на децата ми, само заради съмнения, не температура, кашлица, хрема, съмнения, че детето не е 100% здраво. Защо за грипните ваксини казваха, че за да има някакъв ефект, трябва да се бият месеци преди сезона, щото иначе няма никакъв смисъл? Защо промениха цялата медицина, градена стотици години, само в рамките на месеци, за да я адаптират към Кови. Това са червени лампи, които нормален човек не може да ги пропусне.
 
ТЛДР: Всеки да решава за себе си. За един КОВИД може да е по-голям риск от ваксината, за други може да е обратното. Тънкият момент е че въпросният риск е невъзможно да се измери и всеки поотделно ще трябва да се уповава на акъл, интуиция, медии или врачки.

Аз не знам нищо с категоричност, но да речем че инфото до тоя момент оставя достатъчно съмнения в качествата на ваксините и в добрите намерения на разпространителите им.

ТЛДР2: Пускането на ваксини толкова скоро и толкова едновременно, оставя САМО 2 логични варианта:
  1. Ваксините са НЕТЕСТВАНИ.
  2. Разработката им е започнала ПРЕДИ избухването на пандемията .
:)
 
Последно редактирано:
Несвързаните приказки на някаква бивша търговска мениджърка на Пфайзер, която е напуснала компанията преди близо 15 години
Ама не казваш нищо за свързаните приказки на специалиста по клинична фармакология - що така? Не отговаря на доктрината, в която ти сляпо вярваш?

Ще ти я плесна пак, белким я видиш:


И не се опитвай да бъдеш духовит, използвайки обидни прякори. Високомерието ти не те прави по-интелигентен. Звучиш и изглеждаш като най-обикновен рандъм задник. ;)
 
налудничави сайтове
Няколко заглавия от популярни медии:
- Афганистанския президент избягъл с 169 млн от Кабул,
- Президентеът на Афганистан пристигнал с хеликоптер и стотици милиони в САЩ,
- Президентът Ашраф Гани е с милиони долари в ОАЕ,
- Ашраф избягалият президент на Афганистан, превозил 170 млн долара с кола

Та с ковида е същото....
 
Добре бе, учения, информация за ваксините има повече от достатъчно. Кога в историята на ваксините, ваксини са се прилагани масово няколко месеца след излизането им от лабораторията и то без да са минали всички фази на изпитания, и то в условията на пандемия? Кога е било това? 3 пъти ме е връщал личния лекар при ваксинацията на децата ми, само заради съмнения, не температура, кашлица, хрема, съмнения, че детето не е 100% здраво. Защо за грипните ваксини казваха, че за да има някакъв ефект, трябва да се бият месеци преди сезона, щото иначе няма никакъв смисъл? Защо промениха цялата медицина, градена стотици години, само в рамките на месеци, за да я адаптират към Кови. Това са червени лампи, които нормален човек не може да ги пропусне.
Никъде не твърдя, че съм учен или че не съм. Всеки да си преценява сам.

В историята на медицината такава пандемия не е имало от 100 години, а оттогава медицината е напреднала страшно много. Естествено, че подходът ще е съобразен с наличните към момента технологии, а не с тези отпреди стотици години. Ваксините са минали всички фази на изпитания, но по-бързо благодарение на милиардите долари, налети от най-богатите държави в света. Ваксините и сега не ги слагат на болни хора. Производителите дават ясни предписания да се слагат само на здрави хора без симптоми на заболявания. Грипният сезон можеше да се предвиди кога е, а коронавирусът не е изчезвал откакто е дошъл. Медицината се променя постоянно, а ако се налеят много пари почти няма невъзможни неща и то в кратки срокове.

В миналото лекарите са лекували всичко с кръвопускане, а сега вече се знае, че това не само не е помагало, а е утежнявало състоянието на хората.

От твоите червени лампи всъщност всички са зелени.

1. Ваксините са тествани и то много. Точно за тази цел са налети огромни количества държавни пари, за да стане бързо и качествено.
2. Технологиите, по които са разработени са отпреди пандемията и са универсални за този тип вируси. Коронавирусите са познати на науката още от средата на XX век. Ваксини за сегашната разновидност на коронавируса са разработени след появата му.
 
Ковид изобщо не е с най-малката смъртност. Не знам точно, но според мен е около 5-10 пъти по-смъртоносен от обикновените вируси, като изключим някои наистина смъртоносни.
Освен това не е важно колко са умрели, а също и колко са с усложнения.
В сравнение с ебола и разни други гадории е като лек рилски ветрец :D Може да се сравнява само със сезонните грипчета. Горе-доле 5-7 пъти по-смъртоносен. Но тази статистика е повече производна на както споменаха по-горе - острия фокус към вируса и умишлена взискателност към статистиката. Нали не вярваш, че всеки умрял от последствия свързани със сезонен грип, са му записали в картона - починал от сезонен грип :) До като всеки прекарал ковид и в последствие е умрял, 100% е категоризирам като починал от ковид.. Никой не умира от вируса, умира се от последствията - най-често гадната пневмония. Тия, които развиват пневмония зимата с помоща на сесонното грипче, да не мислиш, че ги пишат - умрели от вирус. А пък тия същите с пневмония с череез кораната, гаранция всички ги пишат - умрели от корона ;)
Всичко е пунта мара и кал по гърба, ясно е отвсякъде..
Но все пак има и реален проблем, по-сериозен от този със сезонните. Той е в шибаният факт, че ковида се разпространява в пъти по-лесно. Тук идва разковничето и мисля, че в тази насока трябва форумните специалисти да поработят - защо аджеба е така? Аз специално още умувам :D
 

Горе