Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Лошото е,че нито ваксините, нито боледуването вече действат. Тези Т клетки и ваксини действат за определени щамове. За следващите не. Така че има 2 варианта или боледуваш постоянно или да се ваксинираш постоянно
Тук тънкия момент е, че ако се наложи, нали на теория, постоянно да се преболедува или съответно постоянно да се ваксинираш, то в първия вариант с всяко преболедуване развиваш все по-добър имунитет и отговор, а при втория увеличаваш вероятността от бъговете, в случая - тромбите, но със сигурност не само това ;)
 
Са се сещам по този случай, една врътка за ваксерите :) Биете си първата ваксина. По този начин - първо преодолявате страха, че може да ви бутре първата среща с вируса, а второто - предпазвате се от най-лошия сценарий. После, умишлено се заразявате некъде... :) След като минат няколко месеца, пак се заразявате някъде или просто спирате да ви дреме за вируса, защото имунитетът вече ви се е сблъсквал с него. Дори да излезе нов щам, все пак ще го прекарате в пъти по-леко, и по-добре така, отколкото да си биете отрова непрекъснато ;)

Иначе никой не споменава за "пустите врели пари". Аз ги практикувам всеки път кат се пребера от някъде, където е имало голяма вероятност да са ме заразили. Нито знам дали са ме заразявали до сега, нито съм имал некви тежки симптоми. нямам идея дали "парите" действат, но ако са ме заразили некъде и при положение, че не практикувам тая хитринка, със сигурност щяк да разбера, защото имам една торба хронични простотии. И смятам така да продължавам, но вакса няма да си турна, освен ако не почна да виждам как падат хора по улиците :)

А в горния смисъл, за падането.. Хайде да играем на статистика! Нали статистиката отразява реалността. В тази тема до сега не видях някой да се оплаква, че е прекарал супер тежко вируса, още повече да е бил в болница..на апарат.. Е добре де, колко души са писали тук? Ще играем ли на статистика? :D Щото ако на ваксерите не им се играе, трябва да спрат да пишат, че имаме пандемия със смъртоносен вирус :p
 
Са се сещам по този случай, една врътка за ваксерите :) Биете си първата ваксина. По този начин - първо преодолявате страха, че може да ви бутре първата среща с вируса, а второто - предпазвате се от най-лошия сценарий. После, умишлено се заразявате некъде... :) След като минат няколко месеца, пак се заразявате някъде или просто спирате да ви дреме за вируса, защото имунитетът вече ви се е сблъсквал с него. Дори да излезе нов щам, все пак ще го прекарате в пъти по-леко, и по-добре така, отколкото да си биете отрова непрекъснато ;)

Иначе никой не споменава за "пустите врели пари". Аз ги практикувам всеки път кат се пребера от някъде, където е имало голяма вероятност да са ме заразили. Нито знам дали са ме заразявали до сега, нито съм имал некви тежки симптоми. нямам идея дали "парите" действат, но ако са ме заразили некъде и при положение, че не практикувам тая хитринка, със сигурност щяк да разбера, защото имам една торба хронични простотии. И смятам така да продължавам, но вакса няма да си турна, освен ако не почна да виждам как падат хора по улиците :)

А в горния смисъл, за падането.. Хайде да играем на статистика! Нали статистиката отразява реалността. В тази тема до сега не видях някой да се оплаква, че е прекарал супер тежко вируса, още повече да е бил в болница..на апарат.. Е добре де, колко души са писали тук? Ще играем ли на статистика? :D Щото ако на ваксерите не им се играе, трябва да спрат да пишат, че имаме пандемия със смъртоносен вирус :p

Имаше един от форума дето го изкара тежко, ама в къщи, не помня кой беше. Държа се мъжки, мина му.
 
Щом е в къщи, значи не го броим за статистиката :) И аз 2008 ли коя беше, буквално 3 дни не съм станал от леглото от свинския.. най-големото ми геройство тогава беше, че на зверси инат не пиках в леглото ахахаха
После две години от страх се боцках с многовалентна и двете години пак си карах некви тежки грипища през зимата. От как спрях (тва е повече от 10г), нямам нищо по-сериозно от цигарената кашлица :)
Вирусите са си част от човешката история, ествестени чистители.. :) Нека не ги унищожаваме :D:D:D
 
Са се сещам по този случай, една врътка за ваксерите :) Биете си първата ваксина. По този начин - първо преодолявате страха, че може да ви бутре първата среща с вируса, а второто - предпазвате се от най-лошия сценарий. После, умишлено се заразявате некъде... :) След като минат няколко месеца, пак се заразявате някъде или просто спирате да ви дреме за вируса, защото имунитетът вече ви се е сблъсквал с него. Дори да излезе нов щам, все пак ще го прекарате в пъти по-леко, и по-добре така, отколкото да си биете отрова непрекъснато ;)

Иначе никой не споменава за "пустите врели пари". Аз ги практикувам всеки път кат се пребера от някъде, където е имало голяма вероятност да са ме заразили. Нито знам дали са ме заразявали до сега, нито съм имал некви тежки симптоми. нямам идея дали "парите" действат, но ако са ме заразили некъде и при положение, че не практикувам тая хитринка, със сигурност щяк да разбера, защото имам една торба хронични простотии. И смятам така да продължавам, но вакса няма да си турна, освен ако не почна да виждам как падат хора по улиците :)

А в горния смисъл, за падането.. Хайде да играем на статистика! Нали статистиката отразява реалността. В тази тема до сега не видях някой да се оплаква, че е прекарал супер тежко вируса, още повече да е бил в болница..на апарат.. Е добре де, колко души са писали тук? Ще играем ли на статистика? :D Щото ако на ваксерите не им се играе, трябва да спрат да пишат, че имаме пандемия със смъртоносен вирус :p
Да, контролирано заразяване или по-скоро поддържане на антитела.
Първия вариант е биеш една доза, пиеш цинк, почиваш си и като си готов се заразяваш умишлено :D Звучи откачено и не препоръчвам да се пробва. Ако го прочете някой лекар сигурно ще иска да ме намери и да ме пребие.
Втория вариант слагаш две дози или сложил си една и си се заразил и си сигурен, че имаш имунитет и вече трябва да поддържаш антитела, за да не си слагаш ваксина т.е отиваш и ставаш доброволец при Ковид болни или пък отиваш в дискоетката и почваш да се целуваш с всяка :D Само че не знам дали въпреки голямото количество антитела и не изпитването на симптоми този непрекъснат вирусен товар, който попада в теб дали пак не се образуват този спайк протеин, който причинява щети. Добавяме и варианта да се заразиш от нов щам от който не си предпазен
 
Като цяло Кацаров взе добро решение. Хем има някакви мерки, хем всичко си е свободно. Ако бяха Майтапчийски и Ботокса досега да са извадили пак черните чували и да са сложили КПП-тата.
А аз си мислех, че си червен. То ти си бил тъмночервен...
 
Тук тънкия момент е, че ако се наложи, нали на теория, постоянно да се преболедува или съответно постоянно да се ваксинираш, то в първия вариант с всяко преболедуване развиваш все по-добър имунитет и отговор, а при втория увеличаваш вероятността от бъговете, в случая - тромбите, но със сигурност не само това ;)
Във всяко боледуване се крие риска от смърт, трайни увреждания, пост-ковид и др.
При ваксините знаем какъв може да е риска.
Така че избора дали да боледуваш постоянно или да се ваксинираш не знам кое е правилното.
Може пък всеки път да го караш леко, може пък ваксините да нямат странични ефекти или точно ти да нямаш.. и така
 
Камене, ела да ги видиш тия хора тук, съвсем са се бъгнали. Как ги измислят такива...и аз се чудя. То такива небивалици и от съседката не съм слушал. А тя е доста напред с антиваксърството.
 
Във всяко боледуване се крие риска от смърт, трайни увреждания, пост-ковид и др.
Това си е вирус, поведението му е ясно. Щом един път не си умрял, няма да умреш и следвашия ;) Не е като да ти скопи трупешката некой хипопотам :D
 
Камене, ела да ги видиш тия хора тук, съвсем са се бъгнали. Как ги измислят такива...и аз се чудя. То такива небивалици и от съседката не съм слушал. А тя е доста напред с антиваксърството.
Квит сме, издебнах те на нещо... но признавам - трудно ми беше :D:D:D
 
Щом е в къщи, значи не го броим за статистиката :) И аз 2008 ли коя беше, буквално 3 дни не съм станал от леглото от свинския.. най-големото ми геройство тогава беше, че на зверси инат не пиках в леглото ахахаха
После две години от страх се боцках с многовалентна и двете години пак си карах некви тежки грипища през зимата. От как спрях (тва е повече от 10г), нямам нищо по-сериозно от цигарената кашлица :)
Вирусите са си част от човешката история, ествестени чистители.. :) Нека не ги унищожаваме :D:D:D

Еми... в този случай няма. Явно форумните членове са неуязвими. :)
 
:) А не би трябвало да е така, поне за редовните ;) Повечето сме комп-кибици, със силно намалена имунна защита. Това е така, защото когато няма външен афект и това е факт постоянно, иминутетът естествено притъпява и един вид бездейства.
Значи просто забравяме, че има каквато и да е пандемия..щом при нас нема, ела да видиш в "направи си сам" дали има, при това, че там всички са 50+ :)
Значи триеме темата и тва е, освен ако не искате да си седи, хей така да се забавляваме, хем и да "мерим" умствен багаж :D
 
Само казвам :D:D:D


241078915_10226474610554640_7784072661925081799_n.jpg
 
Имаше един от форума дето го изкара тежко, ама в къщи, не помня кой беше. Държа се мъжки, мина му.

Кой знае как е хлипал, прегърнал възглавницата във фетална поза.
 
По-добре така да похлипаш 1-3 дена и организмът ти САМ да се пребори с тая твар, отколкото един ден изведнъж да те "прехлипа" през гърдите, да се помъчиш в кански мъки 2-3 минути да си поемеш въздух, и да паднеш като застрелян вол на земята ;)
 
Имаше един от форума дето го изкара тежко, ама в къщи, не помня кой беше. Държа се мъжки, мина му.

Много приятели имам са така, много им е тежко от петък до неделя, това притеснително ли е ?
.... за приятелите питам :D :D
 

Горе