Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Малко ми остава поне на теория да докажа, че всички боци-боц развиват един доста неприятен синдром - злобарикус.. нещо като реакция както при "синята светлина" - цветове.. :) Форума е в тази група също, вижте цветовата гама преди да се зачудите защо всички са войнствено насторени ;) Почти съм убеден, че тези "антитела" предизвикват реакция на огранизма на неврогенно ниво, съпоставими с поведението на зомбитата или поне на неуравновесени нетрезвомислещи невротици (в мекия вариант)
Мисля да търсят обезщетения :D
 
Малко ми остава поне на теория да докажа, че всички боци-боц развиват един доста неприятен синдром - злобарикус.. нещо като реакция както при "синята светлина" - цветове.. :) Форума е в тази група също, вижте цветовата гама преди да се зачудите защо всички са войнствено насторени ;) Почти съм убеден, че тези "антитела" предизвикват реакция на огранизма на неврогенно ниво, съпоставими с поведението на зомбитата или поне на неуравновесени нетрезвомислещи невротици (в мекия вариант)
Мисля да търсят обезщетения :D
Аз ще споделя два вида реакции на хора ваксинирани, мои близки роднини и приятели.
Едната е: когато стане въпрос за Ковид, мерки - аз съм спокоен, ваксинирах се, не ме интересува. Почти всички придобиват усещане за безсмъртие.
Другата реакция е - когато кажеш на някого нещо съмнително за ваксините - "ти не вярваш в науката, а на конспирации". Не ги интересуват никакви данни, щом "науката", ЕМА и СЗО са одобрили елексирите против Ковид.
 
Това ли са ти аргументите - "който казва, че не е опасен може да се хвърли от някой блок." Аз ще се аргументирам, защо смятам тази истерия, унищожаване на икономиката, натискът за ваксиниране, за излишни и ненормални. В България средната възраст на починалите от Ковид е 72г, средна продължителност на живот в БГ - 74г. Ти казваш - Ковид е определено опасен, аз казвам - всяка вирусна инфекция е опасна, както грипа, например. За възрастните хора, всяка вирусна инфекция е опасна, защото лесно може да предизвика пневмония с фатален край. Отделно има много по - опасни заболявания, придобили епидемичен характер - като диабета. Другият голям проблем сега е, че хора ваксинирани или неваксинирани, на възраст над 70г, се разболяват, звънят на личен лекар, единственото което той им казва е да си направят PCR, без да ги види, оставят ги без лечение, докато не се влошат до степен да постъпят в болница с двойна пневмония. Няма кой да лекува реално възрастните хора, преди всеки случай се следеше, за да не се достигне до тежки последствия. Повече няма какво да ти кажа, на такива телевизионни аргументи, като твоите, съм се наслушал достатъчно.
Аргументите ми могат да бъдат на доста добро медицинско ниво, но не смятам, че ще ме разбереш.
Ти остави смъртността, а усложненията след Ковид ? Дори и младите знаеш ли колко усложнения имат след Ковид - автоимунни заболявания, кръвоностна система, когнитивни, бял дроб и да не изброявам сега всичко.
Не случайно Ковид протича като Испански грип с цитокинова буря, но тогава са нямали и днешните лекарства. Така че преди да си обясниш как протича заболяването и защо е по-опасно от друг грип няма смисъл да си пишем. Ако беше прочел сега щеше да си на моето мнение. Както казах младите не умират, но имат много усложнения и затова както казах и пак ще го кажа Ковид е опасен.
При колко грипа се образуваше цитокинова буря ? Кои цитокини се отделят ? Колко време продължават да стоят в тялото ? Тук имаме определен спайк протеин, а при другите грипове какви имахме ? И така мога да ти покажа достатъчно разлики. Ако пък искаш млади хора с усложнения след Ковид мога да те свържа ? Например един 30 годинишен, който след Ковид още 2 месеца е на апаратно дишане с увреждания по бял дроб и още куп други и сега не го пишат в статистиката, че е починал, но ...
 
Аргументите ми могат да бъдат на доста добро медицинско ниво, но не смятам, че ще ме разбереш.
Ти остави смъртността, а усложненията след Ковид ? Дори и младите знаеш ли колко усложнения имат след Ковид - автоимунни заболявания, кръвоностна система, когнитивни, бял дроб и да не изброявам сега всичко.
Тогава моя аргумент е - защо все вируса, дали понякога лечението не е виновно за усложненията? Да припомня, преди дни разгледах добре описан случай в една от онези групи във фейса, където майката доста подробно описва как е процедирала с детето си. Накратко - от един иначе безобиден обрив, горкото е стигнало до болница с няколко антибиотика и кортикостероиди. Защо за всичко е виновен Ковид, а не подлагаме на съмнение Ковид протоколите за "лечение" на болните?

Ако пък искаш млади хора с усложнения след Ковид мога да те свържа ? Например един 30 годинишен, който след Ковид още 2 месеца е на апаратно дишане с увреждания по бял дроб и още куп други и сега не го пишат в статистиката, че е починал, но ...
Механичната вентилация носи много потенциални усложнения, включително пневмоторакс, нараняване на дихателните пътища, вентилаторна пневмония, повреди на алвеолите, нарушаване на основно-киселинния баланс на кръвта или баротравма.
 
Любимият професор на Д-р @Noke пак не позна. Според него нямало да има избори две в 1. Обаче ще има.
Интересно ми е какво мисли бунтарката мис/ис/ Манди по въпроса
^ не е офтопик
 
Ясно е, че командното дишане не е като обикновеното дишане. Няма как машина да контролира перфектно налягането. Отдавна са измислени много по-добри машини, които обогатяват директно кръвта с кислород, но все още са много скъпи и не са налични масово по болниците. Ако имаше достатъчно от тях голяма част от болните в интензивните отделения нямаше да умират.
 
Ясно е, че командното дишане не е като обикновеното дишане. Няма как машина да контролира перфектно налягането. Отдавна са измислени много по-добри машини, които обогатяват директно кръвта с кислород, но все още са много скъпи и не са налични масово по болниците. Ако имаше достатъчно от тях голяма част от болните в интензивните отделения нямаше да умират.
Освен да почнем да събираме капачки и за тях.
 
Май накрая доц. Мангъров все пак ще се окаже прав. Според някои учени /виж публикация на страницата на Илиян Василев/ ваксините са главна причина за непрестанните мутации на Ковид 19. Т. е. ако нямаше световна кампания за ваксиниране вирусът отдавна щеше да е минал, да си е заминал и да сме го забравили. Ваксините го поддържат в активно състояние и му дават време да мутира, тъй като огромен брой реципиенти са изградили имунитет без да са преболедували. Това по косвен начин поддържа висок броя на хората, които не са преболедували и не са ваксинирани. Не изключено по този начин след време да се появи някоя особено опасна мутация на Ковид 19, която наистина да застраши човечеството. Никой обаче не е в състояние да отговори на въпроса дали световната ваксинационна кампания трябва да продължи или е по-добре да бъде прекратена. Дали пък вече вирусът не е изградил такава способност за самоусъвършенстване чрез автомутации, че вече да не подлежи на никакъв контрол. Ако е така, най-застрашени ще бъдат хората, които не са ваксинирани и не са преболедували и обратното, най-малко застрашени ще бъдат хората с естествен имунитет на база преболедуване. Накрая май "печеливши" ще се окажат хората, които отказаха да се ваксинират, преболедуваха и оцеляха. Останалите да му мислят.
 
Т. е. ако нямаше световна кампания за ваксиниране вирусът отдавна щеше да е минал, да си е заминал и да сме го забравили. Ваксините го поддържат в активно състояние и му дават време да мутира, тъй като огромен брой реципиенти са изградили имунитет без да са преболедували.
Това е една от най-глупавите теории, които съм чувал. Делта вариантът, който сега е масов, е засечен за пръв път преди да започне масовото прилагане на ваксините. При всички останали вируси, открити в историята, за които има ваксини, няма засечени мутации, причинени от ваксина.
 
Май накрая доц. Мангъров все пак ще се окаже прав. Според някои учени /виж публикация на страницата на Илиян Василев/ ваксините са главна причина за непрестанните мутации на Ковид 19. Т. е. ако нямаше световна кампания за ваксиниране вирусът отдавна щеше да е минал, да си е заминал и да сме го забравили. Ваксините го поддържат в активно състояние и му дават време да мутира, тъй като огромен брой реципиенти са изградили имунитет без да са преболедували. Това по косвен начин поддържа висок броя на хората, които не са преболедували и не са ваксинирани. Не изключено по този начин след време да се появи някоя особено опасна мутация на Ковид 19, която наистина да застраши човечеството. Никой обаче не е в състояние да отговори на въпроса дали световната ваксинационна кампания трябва да продължи или е по-добре да бъде прекратена. Дали пък вече вирусът не е изградил такава способност за самоусъвършенстване чрез автомутации, че вече да не подлежи на никакъв контрол. Ако е така, най-застрашени ще бъдат хората, които не са ваксинирани и не са преболедували и обратното, най-малко застрашени ще бъдат хората с естествен имунитет на база преболедуване. Накрая май "печеливши" ще се окажат хората, които отказаха да се ваксинират, преболедуваха и оцеляха. Останалите да му мислят.

Тва точно нема особен смисъл.
Мутациите стават най-вече при размножаване, т.е. при пръкване на нови единици.
Рядко се случва спонтанно у вече живи клетки (освен при извънредни обстоятелства - радиации, химични агенти и т.н.)
 
Последно редактирано:
Пийте бира. Използвайте промеждутъка между Demension Door. Сега тече яка кампания срещу алкохола. ERGO.
 
Тогава моя аргумент е - защо все вируса, дали понякога лечението не е виновно за усложненията? Да припомня, преди дни разгледах добре описан случай в една от онези групи във фейса, където майката доста подробно описва как е процедирала с детето си. Накратко - от един иначе безобиден обрив, горкото е стигнало до болница с няколко антибиотика и кортикостероиди. Защо за всичко е виновен Ковид, а не подлагаме на съмнение Ковид протоколите за "лечение" на болните?


Ами няма значение вируса или лечението, важното е че като сложиш ваксина нито се налага да попадаш в лечението нито да караш вируса тежко. Ако не си ваксиниран може да попаднеш на това лечение дето казваш, че те уврежда. И сега ще кажеш не няма да се лекувам с тяхнтие лекарства, ама акто си с 40 градуса температура и не спада вкъщи или не можеш да дишаш искаш не искаш там ще идеш
 
Дъра-бъра, дъра-бъра - имало туй, имало онуй и накрая от 34 човека в болницата, само един ваксиниран, другите не :D
Гледах и цялото интервю, не ми харесаха някой неща и в отговорите на Илиев ли как беше, но те тези журанлисти така и не се научиха да задават правилните въпроси. Искам да кажа, че Илиев не беше прав за много неща, но все пак Мангъров уж много знаеше, а го видяхме днес направиха го на 2 стотинки
 
Турция и Гърция се надлъгват в момента на локално гео ниво.
 
Любимият професор на Д-р @Noke пак не позна. Според него нямало да има избори две в 1. Обаче ще има.
Интересно ми е какво мисли бунтарката мис/ис/ Манди по въпроса
^ не е офтопик
Не знам за какво говориш. Чорбанов ли визираш за нещо? Конкретизирай.
 
Иво Христов.
И какво точно трябва да мисля по дадения въпрос? Че не става за наследник на Ванга??? :)

Как мислите, Теди дали ще си направи труда да прочете това?


Добре, че беше НОЩ, та да ни спаси от живота. Успяха да спасят доста хора. Е, закупените чували няма да ходят зян, я.
 
Иво Христов.
Тва оная примадона от БСП ли беше?

Не ми е любимец ама ако махне тупето ще стане такъв за Нанди.
 
Англия натри носа на ковидите. Не се предвиждат повече локдауни и се отказват от всякакви сертификати за ваксини или ковиди.

По-добро доказателство, че всичко е ала бала не можаха да дадат. Борката ще го обяви следващата седмица. Изчистиха си държавата от плявата, показаха среден пръст и на ЕС сега.
 

Горе