Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Аз тоя значи изкарах наскоро, симптоматизацион досущ като ковид, ама бех отрицателен. Само че ако бях отишъл да го направя официално в център, 100% щеха да ме ковидитнат в бързината, гаранция ;)
Не е вярно ходил съм 2 пъти бях болен и двато пъти ходих за PCR и бяха отрицателни. Познавам и други болни с отрицателни.
Това ,че пишат хората с позитивни пък те са болни от друго е пълна измислица. Все пак както казаха е възможно да даде фалшиво позитивен резултат явно понякога. Но да пишат нарочно положителни трудно. Нали може да направиш и вкъщи антигенен, нали може да пуснеш за антитела после.
 
Нищо не мога да ти разбера човек. Къде по строги мерки имаше в Китай и други държави и имаше много починали и болни.
В Норвегия преди ваксините пак е нямало смъртни случаи. Колкото и мерки и маски да има в цяла Норвегия е нямало повече от 3 смъртни случая на ден.
Това, което казваш не е обяснението
Да, определено имат мозък, така е.
 
Дотук добре, но гледам смъртните случаи преди и след ваксината и какво да видя - и преди и след ваксината т.е през цялата пандемия смъртните случаи са най-много 2-3 на ден. За цялата пандемия (дори когато е нямало ваксини) общо смърните случаи са 850.
Някой може ли да ми обясни
То е срамота да ти обяснявам елементарни неща, ама айде, щот съм пич.

Обяснението е по-просто и от Тедката - добра здравна система, навременно и правилно лечение. Нищо повече.
Да, определено имат мозък, така е.
И най-вече добро здравеопазване. В скандинавските страни (поне в Швеция със сигурност) здравеопазването е безплатно.
 
То е срамота да ти обяснявам елементарни неща, ама айде, щот съм пич.

Обяснението е по-просто и от Тедката - добра здравна система, навременно и правилно лечение. Нищо повече.

И най-вече добро здравеопазване. В скандинавските страни (поне в Швеция със сигурност) здравеопазването е безплатно.
И хората спазват законите. И дори и без мерки са сто пъти по-отговорни от много други. За нас да не говорим, на светлинни години сме от тях.
 
И хората спазват законите. И дори и без мерки са сто пъти по-отговорни от много други. За нас да не говорим, на светлинни години сме от тях.
Така е, но не това е причина за ниската смъртност. То ако беше само до дисциплина, швабите нямаше и да разберат, че има вирус.

И тук стигаме до един много интересен момент. В Германия здравеопазването също е добро, или поне не е по-лошо от това в скандинавските страни. Защо тогава там броят на заразени/починали е по-висок?

Хипотеза 1: умишлено завишаване на бройките, за да могат да прокарват фашистката си политика;
Хипотеза 2: Хората ги е страх да потърсят навреме медицинска помощ, заради фашистката политика на фрау Хитлер.

Германия е живото доказателство, че само с дисциплина не става. Требе и акъл. ;)
 
Да, тия ще хванат пет вида инфекции допълнително, като бонус :) и после ходи доказвай от какво са умрели :D

Веком ту БеГе ЗдРаВеОпАзВаНеТо :D :D :D
 
Така е, но не това е причина за ниската смъртност. То ако беше само до дисциплина, швабите нямаше и да разберат, че има вирус.

И тук стигаме до един много интересен момент. В Германия здравеопазването също е добро, или поне не е по-лошо от това в скандинавските страни. Защо тогава там броят на заразени/починали е по-висок?

Хипотеза 1: умишлено завишаване на бройките, за да могат да прокарват фашистката си политика;
Хипотеза 2: Хората ги е страх да потърсят навреме медицинска помощ, заради фашистката политика на фрау Хитлер.

Германия е живото доказателство, че само с дисциплина не става. Требе и акъл. ;)
Добро утро ! То е ясно, че не е това причината за ниската смъртност. Идва ми да си блъсна лаптопа в земята, че вече не знам как хората не могат да го видят и да разберат. Преди малко го написах и в една ваксърска група и там ми викат, заради мерките.. алооо в Китай какви мерки слошиха на първата вълна имаше хиляди починали там бяха само в костюми на улиците и пръскаха, никой не излизаше. Тука на първата вълна помня излязох навънка по работа и няма нито един човек, изглеждаше като някой филм дето целия свят е изчезнал и пак имаше стотици починали на ден, а Норвегия и преди ваксините ходиха навсякъде просто са имали маски и някой други ограничения явно и са имали максимум 3 починали на ден
Какви мерки какви глупости се говори вече не издържам на тая идиотщина
 
Е като гледам и слушам се сещам за се Неделя Щонова от бг телевизиите....
Оф ми нищо не ми говори. Проврих коя е Неделя Щонова и ми е позната. Виждал съм я по телевизията за някакво здравно предаване, но изобщо нищо не знам за предаването и за нея и защо точно тя ви напомня :D
 
Ако някой може да рабори с документи или такава информация и е по-оправен може да провери
1. Дали се взимат повече пари на починал пациент от Ковид отколкото от друго инфекциозно заболяване или са на обща пътека.
2. Дали на починал от Ковид на ICU се взимат повече пари отколкото не
3. Дали на починал от Ковид на вентилатор се взимат повече пари отколкото на ICU
 
Оф ми нищо не ми говори. Проврих коя е Неделя Щонова и ми е позната. Виждал съм я по телевизията за някакво здравно предаване, но изобщо нищо не знам за предаването и за нея и защо точно тя ви напомня :D
Медиина звезда
 
Ако някой може да рабори с документи или такава информация и е по-оправен може да провери
1. Дали се взимат повече пари на починал пациент от Ковид отколкото от друго инфекциозно заболяване или са на обща пътека.
2. Дали на починал от Ковид на ICU се взимат повече пари отколкото не
3. Дали на починал от Ковид на вентилатор се взимат повече пари отколкото на ICU
Това е от 24.08.2021
Комисията по здравеопазване в НС гласува актуализация на бюджета на НЗОК със 134 млн. лв. Разбивката - 120 млн. лв. за здравноосигурителни плащания за първична, болнична помощ, лекарства и т.н., 4 млн. лв. за административни разходи - лихви, дългове към фирмите, 4 млн. лв. резерв, който трябва да се отдели при всяко вдигане на бюджета.
Петко Салчев съобщи, че се преговаря с БЛС за увеличение на цените на трите клинични пътеки за лечение на коронавирус - от 1200 лв. на 1400 лв.

Има обаче определени условия, ако не е доказан ковид, получават 1200 лв. Всички колеги пращат писма, че себестойността на лечение била по-висока. Цената на трите пътеки е висока, в актуализацията на бюджета са предвидени средства, обясни Салчев. Макар управителят на НЗОК да не уточни в какъв размер ще са средствата за увеличението, от думите му стана ясно, че пари за това в актуализацията на бюджета на НЗОК са предвидени.
 
Ако някой може да рабори с документи или такава информация и е по-оправен може да провери
1. Дали се взимат повече пари на починал пациент от Ковид отколкото от друго инфекциозно заболяване или са на обща пътека.
2. Дали на починал от Ковид на ICU се взимат повече пари отколкото не
3. Дали на починал от Ковид на вентилатор се взимат повече пари отколкото на ICU
Темата е за ваксините все пак, пък и явно тя се изчерпа. Или се боцкаш, или не. Трето положение няма.
 

Горе