Валутния борд падна!

Виж една малка Латвия сле еврото... 1/3 от колегите ми са латвиици. Много са зле нещата там.
Едва ли е база за сравнение Латвия с население колкото това на София.
 
Кое му е негативното на точно този факт не мога да разбера аз?

А достоверноста му няма да я коментирам. Ти имаш само 7 кила захар на година в хляба, това че не ядеш 30 кила захар на кристали не означава, че не ядеш 60 кила във формата на кока кола, шоколади, сухи пасти и марс барове.
Само да добавя, че в купешката лютеница има захар, като в нутела
 
Едва ли е база за сравнение Латвия с население колкото това на София.
Моделът е същия. Еднакво приложим и за 2 мил. и за 5 мил. В България дори ще е по-зле.
 
Моделът е същия. Еднакво приложим и за 2 мил. и за 5 мил. В България дори ще е по-зле.
Точно валутният борд опровергава това. Колкото по-голям и централизиран контрол имат нашите институции отвън, толкова по-малка вазможност имат да правят поразии. Като например периодът на 'кредитните милионери'.
 
Точно валутният борд опровергава това. Колкото по-голям и централизиран контрол имат нашите институции отвън, толкова по-малка вазможност имат да правят поразии. Като например периодът на 'кредитните милионери'.
Ей, го де е. Скоро ще разберем. Балона се пръска, всички квичът. Мале ко стана... И престанете да сравнявате София с България. Може да е столица, но в никакъв слуай не е показателна за реалната ситуация и живота в държавата.
 
Последно редактирано:
А мисълта ми бе.Не ни приемат в еврото,.Валутния борд пада.
И какво става в България-Апартаменти и имоти за хиляди евра нема да има, кой да ги купи.
И ще се продават на евтино дори и на загуба.През 97 заплатата ми бе 6000лв към 180 $ , а след това взех 6000лв точно 8 долара:)
Този сценарий приложим ли е след валутния борд?
 
Последно редактирано:
30, ама друг път.
Виж файлът 26611
Оставяйки на страна мемета сравани международното положение на България, образование, здравеопазване, земеделие със сегашните нива. Без мантрите за субсидии и евростатистики, моля. Името България означаваше нещо, БДС означаваще нещо, БГ черномерието и туризъм през 60-70-80те означаваще нещо. Сега 0
 
Последно редактирано:
Оставяйки на страна мемета сравани международното положение на България, образование, здравопазване, земеделие със сегашните нива. Без мантрите за субсидии и евростатистики, моля. Името България означаваше нещо, БДС означаваще нещо, БГ черномерието и туризъм през 60-70-80те означаваще нещо. Сега 0
 
невинно осъдени от така наречения "Народен съд" и тук ме загуби. Когато сперш да вярваш на глупости и намериш истинската информация за така нарения Народен съд може и да проумееш за какво става дума.

Другата тъпотия ...целенасоченото и преднамереното унищожаване на традиционните ценности на европейската цивилизация... дори не си струва да коментирам.

Като цяло какво можеш да очакваш от закон написан и гласуван от хора като Кирил Маричков ( убил човек и му се размина ), Александър Йорданов и останалите бивши членове на БКП с цел да се покажат и докажат като верни подлоги на Козяк 2?
 
...безогледното унищожаване на природата....

А това каква глупост е майко мила.... Армията всеки месец засаждаще хиляди дръвчета. Всяка събота от заводите и училищата караха учениците и работниците да правят почистване на междублоковите пространства и парковете - викаха му Ленински съботник и се смяташе за терор. Сега БТВ си правят реклама всяка година с 3 камиона боклук "голямато почистване" на София и България и е демократично и европейско и благородно дело...


Това трябва да гледате всяка сутрин и вечер ти, метата и военните експерти от другата тема докато проумеета за какво става дума.
 
Последно редактирано:
А мисълта ми бе.Не ни приемат в еврото,
Идеално.

Валутния борд пада.
Остава си и си я караме като по-умните държави в ЕС с национална валута. Не са прости те да висят солидарно за чужди борчове.
 
...безогледното унищожаване на природата....

А това каква глупост е майко мила.... Армията всеки месец засаждаще хиляди дръвчета. Всяка събота от заводите и училищата караха учениците и работниците да правят почистване на междублоковите пространства и парковете - викаха му Ленински съботник и се смяташе за терор. Сега БТВ си правят

Това трябва да гледате всяка сутрин и вечер ти, метата и военните експерти от другата тема докато проумеета за какво става дума.

Знаеш ли забелязвам разлика и в празнуваните официални празници.
Преди по празници и манефестации се усещаше, как народа се подготвя, участва и има някаква еуфория.Нас ни караха да манифестираме къде с желание къде без, но после всички се събирахме на чевермета, хапка и т.н.
А сега е е уж празник с едно безличие, народът не е усмихнат, а зъл и смачкан.
Защото държавата не ти дава сигурност.
Но родените след демокрацията няма да разберат, че за кварталния злосторник или пияница в семейството.Идваше родната милиция и го прибираше да чука камъни.Когато хванаха крадците в Хасково за 100 хиляди лева им наложиха смъртна присъда, за да няма последователи.Ако не бяха посегнали на милиционера щяха само да са в затвора.
А демокрацията на учи на хубави неща
"За милиони няма прошка... за кокошка"
 
Остава си и си я караме като по-умните държави в ЕС с национална валута. Не са прости те да висят солидарно за чужди борчове.
Солидарно но колко ще ни струва лева като сме на запад.Нали затова направиха демокрацията да се движим свободно и харчим кинти.
 
Голяма част от цената на една валута идва от обема износ на общноста, която ползва дадената валута.

Разбирайте, че лева ще е 10 пъти по-смешен от лирата ако опре дотам работата. Валутният борд ни пази в момента.

Мен ми плащат в долари, така че не ме бърка колко ще е лева, но другите 5 милиона българи ги бърка и такива потенциално глупави ситуации могат да ни върнат икономиката 25 години назад откъм инфлация, но с никакъв износ този път да я поспре малко.
 
невинно осъдени от така наречения "Народен съд" и тук ме загуби. Когато сперш да вярваш на глупости и намериш истинската информация за така нарения Народен съд може и да проумееш за какво става дума.
Ясно. Ако някой ме попита за пример на "промит мозък", ще давам теб за пример.
Ако ставаше въпрос за средновековна история и при липса на документи да се налага да се правят догатки и интерпретации е едно. Но когато цялата информация е пред очите ти, на един клик е просто срамно това невежество.
 
Ясно. Ако някой ме попита за пример на "промит мозък", ще давам теб за пример.
Ако ставаше въпрос за средновековна история и при липса на документи да се налага да се правят догатки и интерпретации е едно. Но когато цялата информация е пред очите ти, на един клик е просто срамно това невежество.
С кликове не можеш компенсира неграмотността си :D
 
Ясно. Ако някой ме попита за пример на "промит мозък", ще давам теб за пример.
Ако ставаше въпрос за средновековна история и при липса на документи да се налага да се правят догатки и интерпретации е едно. Но когато цялата информация е пред очите ти, на един клик е просто срамно това невежество.
Няма проблем. Но все пак хубаво е да знаеш и да не се излагаш, че така наречения Народен съд не е изобретенние на БКП или СССР а е наложен на България от Съюзниците. В една Франция същия този така наречен Народен съд е в пъти по-страшен.
 
но с никакъв износ този път да я поспре малко.
Доста пъти в този форум се тръби и превазнася как след влизането ни в ЕС икономиката е мега яка и имаме бесен и страховит износ с положителен знак растящ с егати процентите всяка година.

Не се заяждам с теб просто се обърквам при противоречиви твърдения.
 
Доста пъти в този форум се тръби и превазнася как след влизането ни в ЕС икономиката е мега яка и имаме бесен и страховит износ с положителен знак растящ с егати процентите всяка година.

Не се заяждам с теб просто се обърквам при противоречиви твърдения.

Много е просто - еврото и паунда са едни от най-много използваните валути за инвестиране, разплащане и складиране в света след долара. Докато лева е 1/2 от еврото, ние също печелим от целия този поток на използване на валутата ни, макар че никой не я ползва, тя се държи все едно сме топ 4 валута в света.

Ако падне валутния борд, тъй като никой не ползва валутата ни за нищо, ще падне като метеор. В момента л;ева е силен заради износа на ЕС като цяло, не на България в частност.
 

Горе