Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Здравейте! Отдавна не е писано в темата, но имам един въпрос - ще се радвам, ако някой ми отговори. Имам предвид място, което считам за особено подходящо за поставяне на вендинг автомат. Задължително ли трябва да имам фирма, за да опитам? Какви документи всъщност са ми необходими?
Не е задължително да имаш фирма, може да работиш като физическо лице но ако искаш да сложиш машината на общинска земя то те дават разрешителни и сключват договори само с фирми. Ако мястото е подходящо както казваш и е на общинска земя то иди до общината първо да ги питаш дали дават разрешителни за там преди да предприемаш каквото и да било.
След това се консултирай със счетоводител защото трябва да се регистрираш по закона за регистър БУЛСТАТ. С една дума ти трябва БУЛСТАТ, понеже машината се връзва с НАП. От данъчна гледна точка трябва да имаш в предвид, че доходът от вендинг машина може да подлежи на облагане с патентен данък по Закон за местните данъци и такси.
Според мен, слагай я нелегално за няколко дена или седмица и ако върви си задействай легално нещата. Дори да ти наложат глоба то тя ще е минимална, ако не се лъжа беше нещо като 100лв. Имай едно на ум че ако е на общинска земя имат право да ти я премахнат, с една дума ще ти я вземат, ако се усетят де :)
 
Според мен, слагай я нелегално за няколко дена или седмица и ако върви си задействай легално нещата. Дори да ти наложат глоба то тя ще е минимална, ако не се лъжа беше нещо като 100лв. Имай едно на ум че ако е на общинска земя имат право да ти я премахнат, с една дума ще ти я вземат, ако се усетят де :)
Е голям съвет даде :D A ако глобата е по-голяма ? Според мен Ако ще правиш нещо, избери поне две локации, разучи всичко. Ако е в някое село, може ида минеш нелегално даже доста дълго време. Аз също съм намислил да сложа кафе маинки, но на места където наоколо няма
 
Е голям съвет даде :D


hell-yeah-icegif-1.gif
 
Един приятел има 5-6 машини, зимата е трудно, но пък от училищата се изкарват добри пари. Друг е въпроса с тоя ковид като ги затворят ( няма машини за кафе, само за храни ) .
 

Горе