Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

eLast

Active Member
Здравейте, колеги.

Интересно ми е има ли някой съфорумец, който има/е имал вендинг машинка или просто е запознат със сферата и какви са впечатленията от бизнеса. Заслужава ли си да се инвестират парички в такива машинки?
Чета разни новини за отчитането на приходите на автоматите - това как ще се отрази и дали наистина ще се случи?

petya77

Well-Known Member
От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

Вероятно, ако се комбинират с безплатно Wi-Fi за определен период от време.

• Like
Реакции: Alf

blackout8

Well-Known Member

Само ако имаш конкурентно предимство и то да е локацията. А добрите места са заети, а случайно не заети пък рекет може се направи. Средно от една такава машина 200-300 кинта носи, ама с тази глупост дето искат за кас. апарати ще се отсфири. Като цяло добър бизнес е за пасивини доходи - но трябва е добре локиран наблизо да нямаш прека конкурнеция от вендинг и близки заведения - най-добре е сред училища дори вътре в тях

Akademika

Active Member

Беше добра, преди 2-3 години

Mad Neno

Member

И аз мисля,че беше добра преди 2-3 години.Много голямо значение има каде ще я поставиш,защото аз с 5 машини мога да правя колкото други 20 немогат.Дори и ако вкарат да имат фискални устройства в тях ще има хляб.Печалбата не е лоша.

eLast

Active Member

Някаква идея имате ли как ще се случат нещата с фискалните апарати. Как ще се инсталират, колко ще струват, как ще се отрази на цените/печалбата. Не мислите ли, че това ще закопае голяма част от бизнеса, нещо като предпоставка за жесток монопол?

bgseoeu

Active Member

Определено този бизнес не е това, което беше. До преди няколко месеца имах много близък досег с кафе автомати, но нищо добро не последва от този бизнес. Най-важното е локация, потребление от хора, брой машини и поддръжка. Ако не е добра локацията е пълна загуба на време, нерви и средства. Ако в близко местоположение има кафене, ресторант, малко хора или дори хора, които "се страхуват" да употребяват този род кафе, то отново ще си на загуба. Ако щеш вярвай, но имаше инциденти с хора в България, които са пили кафе/чай от подобни автомати и после лекарите се оправдаваха именно с тях - качеството било под всякаква критика.
Поддръжката не е сложна, но да не ти се налага да поправяш нещо - ужас. Обшо взето не бих те посъветвал да се впускаш в подобна бизнес възможност, но като във всеки бизнес - всичко зависи от човека и вижданията му. :)

white_pawn

Active Member

А някой да знае как седят нещата с автоматите за цигари? В Германия са на всеки ъгъл. Тук при нас не съм виждал. Едва ли няма кой да се е сети. Може би имаме някой "умен" закон?

rombeca

Active Member

А някой да знае как седят нещата с автоматите за цигари? В Германия са на всеки ъгъл. Тук при нас не съм виждал. Едва ли няма кой да се е сети. Може би имаме някой "умен" закон?
Да. Как ще разбереш има ли 18 г. тоя дето пуска стинките? И нали има някакъв годишен рекет- разрешително за продажба. Автомата какъв обект точно се води?

white_pawn

Active Member

Да. Как ще разбереш има ли 18 г. тоя дето пуска стинките?
Пускаш стинките само след като предварително пъхнеш личната си карта, става и с някои от дебитните. Можеш и да си извадиш такава която е само за тая работа. Естествено за да я получиш трябва да имаш 18...

dintronix

New Member

Ако в близко местоположение има кафене, ресторант, малко хора или дори хора, които "се страхуват" да употребяват този род кафе, то отново ще си на загуба. Ако щеш вярвай, но имаше инциденти с хора в България, които са пили кафе/чай от подобни автомати и после лекарите се оправдаваха именно с тях - качеството било под всякаква критика.
Поддръжката не е сложна, но да не ти се налага да поправяш нещо - ужас. Обшо взето не бих те посъветвал да се впускаш в подобна бизнес възможност, но като във всеки бизнес - всичко зависи от човека и вижданията му. :)
Пълни глупости! Защо качеството да е под всякаква критика?

Имам пет автомата за топли напитки, поставени само на мои обекти. Наистина има разлика по отношение на печалбата от преди години, защото кафето и консумативите поскъпнаха, а цените на повечето места останаха непроменени, защото конкуренцията е голяма. Ако гласуват закон за фискализация на вендинг автоматите, ще бъде пълна глупост и пак ше сме едни от първите приели такъв закон.
А на въпроса, защо в България няма много вендинг автомати за цигари - защото не е изгодно. Цигарите в България имат фиксирани цени и малка надценка, а и автоматите за цигари са с по-малко асортимент, също така на много места вендинг машините биват разбивани, а при тях загубата ще е много по-голяма. Миналата година в Англия забраниха вендинг автоматите за цигари. Просто този сегмент е обречен за в бъдеще. Доколкото знам най-много вендинг автомати за цигари има в Испания.

Мнението ми е, че сега не е момента за започване на вендинг бизнес, конкуренцията е голяма, а и не се знае каква секира точат от НАП.
Гербаджиите направо се уляха, искат да затрият напълно дребния бизнес, искат всички да слугуват на едрия бизнес, който може да си купи политици и лоби в парламента.
Касовите апарати, които наложиха на търговците най-облагодетелствени са мобилните оператори и фирмите за касови апарати.
Сега с вендинг апаратите пак се цели същото, но вследствие на това ще има много отказали се от този бизнес.

Последно редактирано:

coolice

Owner
аз напоследък стигам до извода че малкия бизнес трябва да се изнася от България ... ако искате като честно работещи собственици на малък бизнес да живеете като бели в хора като средна класа по западен стандарт...

dintronix

New Member

Ами да си припомним какво стана с бензиностанциите. Колко селски бензиностанции спряха да работят, защото за да изпълнят всички рестриктивни мерки на правителството трябваше да почнат да работят на загуба, и държавата какво спечели - нищо, но едрия бизнес премахнаха от пътя си тези малки бензиностанции.

Сега за готвения закон за билбордовете, пак има натиск от лобито на едрия рекламен бизнес, и пак няма да остане нищо за малките в този сектор.

petar 999

New Member

zdraveite as sam petar iskam da popitam imali pe4alba ot vending mahini i kolko qbva da kupia za da imam pe4alba koq e nai dobrata marka i na kakvi mesta trqbva da gi postavq trqbva li da imam dokomenti za tqx i kam kogo trqbva da se obarna za podra6kata na vending ma6inite imam li pravo da gi postavqm v zavodi i trotoarni mesta blagodarq mnogo

blubest

New Member
От: От: Вендинг машинки - добра инвестиция или не?

давам кафе-автомат под наем.Много добър и работещ.Може и аз да плащам наем за мястото.Всичко е въпрос на договорки.0889516303-stoyan rusev.

beautyFear

Active Member

Едно време от вендинг лапаха като невидяли, напънаха ги НАП и сега всеки когото попитам, е болка за умиране. Иначе в КПД вендинги бол.

dintronix

New Member

Едно време от вендинг лапаха като невидяли, напънаха ги НАП и сега всеки когото попитам, е болка за умиране. Иначе в КПД вендинги бол.
Това е пазара, като се пренасити и почва кривата надолу, именно затова има много за продаване, просто пазара се отсява, а при нас има и друг непазарен фактор, който разпределя влияние и по-големите се намесват в пазара

Горе