Верно ли, че националният ни туристически портал струва 5 мил., вместо $24

$INeed$

Well-Known Member
Абе, това леджит ли е:


Говореше се нещо такова, но пак греда. То вече се чудиш каква глупост пак са пуснали, за да приберат пари. И за това си пиша? По темата на форума е, имаме и секция за WordPress, може дори да седнат там девовете да прочетат как стават нещата, че като гледам какво са направили, щях да сменя професията.

НАП също се издъни, да видим там колко от нашите пари ще потънат. И под секрет знам, че скоро и КФН ще сменят сайтове и системи, като преди време се опитаха, но греда. Абе тия псевдо агенции и министерства грам не им върви и това е. Явно краденето е повече от работата. И яко си личи.
 
Е има и Elementor освен тва.

Страниците с текстове изглеждат ето така:
https://bulgariatravel.org/рилски-манастир/
(липса на базови теоретични познания по дизайн)

А и още от менюто си личи че е правено от някой скаран с CSS-a.
 
Абе някой има ли обяснение защо го правят по този начин. Винаги съм се чудил.... Дай 500 000 лв. на някоя фирма, ще го направи за чудо и приказ, пък останалите 4 и кусур милиона си ги дай на децата за пико, кока и амфети.... Каква е тая неземна алчност да откраднеш цялата сума.
 
Това някй от фейсбук групата за фрейлинсъри го е направил за 300 лева...
Pone са заключили рест апито
 
Абе някой има ли обяснение защо го правят по този начин. Винаги съм се чудил.... Дай 500 000 лв. на някоя фирма, ще го направи за чудо и приказ, пък останалите 4 и кусур милиона си ги дай на децата за пико, кока и амфети.... Каква е тая неземна алчност да откраднеш цялата сума.
То и тук явно планът е бил такъв, ама явно нещо по-веригата са се излакумяли и до изпълнителя (реалния) е стигнало такъв бюджет, на който това е резултата.
Това някй от фейсбук групата за фрейлинсъри го е направил за 300 лева...
Pone са заключили рест апито
Ти направо им намери положителното. :) А какво според теб е онова досадно лодъче горе, което се мъчи с нещо. :) Слагам пари на някакво меню. :)

Е има и Elementor освен тва.

Страниците с текстове изглеждат ето така:
https://bulgariatravel.org/рилски-манастир/
(липса на базови теоретични познания по дизайн)

А и още от менюто си личи че е правено от някой скаран с CSS-a.
Сложи и един WPML плъгин. Нещата няма как да се случат иначе така "елегантно" с мултиезичните функционалности. :)
 
Без да развалям купона, недейте да реагирате толкова първосигнално. Че сайта е балъшки спор няма, ама и да сравняваш сайт пълен със съдържание и снимки, всичките защитени с авторски права и преведени на четири езика, не е като да инсталираш гол wordpress с два плъгина. Нали сте наясно, че снимките, текстовете и превода не са дошли от stock images, които идват заедно с темата за $24?

Критика трябва да се прави по-адекватно, а т.нар журналистически разследвания да с една идея по-фокусирани. Да изровят целия бюджет за какво е изхарчен, по кое перо колко. Да се разпитат професионалисти в областта кое колко струва. А тук нишката се къса от началото и журналистическото разследване се изчерпва до бучене за кукитата и гениално разследване колко струва една WP тема и WPML.

Елементарно заяждане в случая, сигурно някой яко е крал покрай тоя сайт, ама доказателствата не са в цената на плъгините.
 
Как ще е първосигнално като всеки му е отделил 10 мин. поне да се порови да види какво точно струва тия 5 мил.

Иначе за този текст ли говориш:

Седем са балнео- и СПА дестинации, обхващащи 60 населени места в България. Потребителите ще могат да получават информация за минералните води в региона, за показанията и противопоказанията им, за климата, за какви заболявания и профилактики са подходящи, за СПА обектите с обществено предназначение, за близките туристически атракции и т.н.

И как точно се превежда една картинка на няколко езика? :) А за разследващите журналисти, дори няма и какво да те оборвам този.

Какви точно специалисти са ти нужни. Обсъдиха го в DevBG, лети по ит форумите. Явно няма някой достоен. Прочети статията, виж едни други какво са направили с WP, ако искаш ще се поровя да ти намеря и колко им е излязнъл техния портал и пак ще си пишем. Ако искаш и да мине, по всеки един пиксел от сайта.... :) Не е заяждане. Ако си следял наскоро темата за това колко трябва да струва един WP, тук направо ни удрят всички всезнайковци в земята. ;)
 
Гледай сега, ако ми беше толкова интересна темата, сигурно щях да задълбая. Когато очаквам сериозен човек да повдигне сериозна тема за дискусия трябва да е по-сериозен начин. А не да ме разкарва из ит форуми и девБГ все едно те са мана небесна на адекватната информация.

Ей сега колко да не е без хич, кликнах на линка към Капитал в линка цитиран от теб, където се оказва че тия милиони са похарчени преди една камара години и сайта е изглеждал по съвсем друг начин. И 2.7 милиона от тях са отишли за adwords, фейсбук и популяризиране като цяло. Никъде няма информация колко се дава в момента за този WP, но със сигурност не са 5 милиона. Не били компютри, а компоти. Нямам намерение да задълбавам повече.

Факт е, че заглавието ти е супер фалшиво. Дори и да не си имал предвид, че WP+тема+WPML струват 5 милиона, само виж какви отговори си генерирал тук и ще разбереш, че повечето са го интерпретирали точно по този начин. Без грам филтър на критично мислене.

И пак казвам, темата грам не ме вълнува чак толкова, би ми била леко любопитна, ако беше развита що-годе грамотно както е в линка на Капитал, макар че и там са доста повърхностни. Основно съм ти на контра, защото ми е тъп начинът, по който я представяш.
 
Да разбирам ли, че 2.5 мил. са ок? Ти харесваш ли го? Защото ти и аз сме го платили. После ми обяснявай какво е фалшиво и какво не. Къде искаш да го видиш публикувано? В държавен вестник? Или по БНТ? Може би сега се е повдигнала темата, както казах в девбг, и яко забележиш заглавието е под формата на въпрос. Питайки "верно ли".....Капитал и грамотно... добре, добре. :) Прокопиев харесва това. :) Еми да ти е честит новия портал. Утре буди готов да ти бръкнат в джоба за нов сайт на КФН, примерно, за 3 милиона с всякакъв тип реклама и не знам си какво, които са блажени вярващите колко са отишли точно в това направление. ;)
 
Изплескал си нещо в стил ПИК, ма и ти точно като тях вместо да се скриеш някъде се репчиш и се отваряш още повече. Аз казах каквото имах да казвам по случая, пусни още един отговор с 4-5 емотикона, няма да ти преча последната дума да е твоя.
 
Крият се мишките, момче. Тия емотки са, защото се смея зад монитора. Пак ще те потърся за коментар като ни плеснат поредната система за няколко милиона. Щото не се случва въобще, и спекулирам.
 
Абе някой има ли обяснение защо го правят по този начин. Винаги съм се чудил.... Дай 500 000 лв. на някоя фирма, ще го направи за чудо и приказ, пък останалите 4 и кусур милиона си ги дай на децата за пико, кока и амфети.... Каква е тая неземна алчност да откраднеш цялата сума.
Тея пари се пренасочват по поне 20 човека, мутри и фирми "ръкави" на някой във властта. Не случайно 1 км асвалтирана обикновена градска улица струва милионче и дори вече над милионче. Просто... чакайте си някой да ви вдигне гащите и да ви освободи от новото робство.....Понеже само се питате, а отговорите ги виждате и всеки коментар бе зда има действие е безсмислен.
 
Точно пък мен реши да цитираш, бъди сигурен, че аз каквото мога правя по въпроса. Не е като да седя и да се чакам.... Мойте гащи са вдигнати много отдавна.


Тея пари се пренасочват по поне 20 човека, мутри и фирми "ръкави" на някой във властта. Не случайно 1 км асвалтирана обикновена градска улица струва милионче и дори вече над милионче. Просто... чакайте си някой да ви вдигне гащите и да ви освободи от новото робство.....Понеже само се питате, а отговорите ги виждате и всеки коментар бе зда има действие е безсмислен.
 
Точно пък мен реши да цитираш, бъди сигурен, че аз каквото мога правя по въпроса. Не е като да седя и да се чакам.... Мойте гащи са вдигнати много отдавна.
Говоря принципно за за масовото население, не съм сложил никой в конкретно, инак трябва да разделя и да си играя да чакам 20 секунди за да добавя това във втори пост. Под това имам предвид че масово хората чакат или правителството само да се самоинициира и да се промени всичко или някой да дойде и да оправи държавата, вместо да се обединим и да действаме... За това казах че чакаме някой да ни вдигне гащите, а не го правим сами.. Тук не говоря да си бачкаме и сам всеки за себеси да си решава проблемите, а всеобщо решаване на генерални проблеми в държавата, защото всеки сам за себе си ще реши проблема временно, но не и за бъдещото си поколение. Няма и как да знае ккак да реши за бъдещето му поколение проблема, просто защото дори и много пари да има не се знае те 2али няма да бъ2ат обезценени един ден, както и златото и биткойни и петрол и т.н.
 
То ако беше толкова лесно, дайте да се обединим, до сега да се е случило.
Няма как хората да се обединят ей така от нищото и да настъпят масови генерални промени.
Без лидер с харизма, чар и визия, готов да поеме отговорността и да рискува живота си, семейството и мечтите си, забрави някаква маса от хора да се обедини.
Кой иска да е в тази позиция?
Това че хората ще им "писне" и ще излязат да "променят" обединени е някаква детска фантазия, дето няма отърсване от нея.
 
Аз се досетих, че е така, ама викам да го направя на въпрос. :)


Говоря принципно за за масовото население, не съм сложил никой в конкретно, инак трябва да разделя и да си играя да чакам 20 секунди за да добавя това във втори пост. Под това имам предвид че масово хората чакат или правителството само да се самоинициира и да се промени всичко или някой да дойде и да оправи държавата, вместо да се обединим и да действаме... За това казах че чакаме някой да ни вдигне гащите, а не го правим сами.. Тук не говоря да си бачкаме и сам всеки за себеси да си решава проблемите, а всеобщо решаване на генерални проблеми в държавата, защото всеки сам за себе си ще реши проблема временно, но не и за бъдещото си поколение. Няма и как да знае ккак да реши за бъдещето му поколение проблема, просто защото дори и много пари да има не се знае те 2али няма да бъ2ат обезценени един ден, както и златото и биткойни и петрол и т.н.
 

Горе