Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Привет,

Вчера получих съобщение по скайп, което ми е неудобно да публикувам поради нецензурни думи.Потребителят е "Despart", но не вярвам да е той самия и това ме навежда на мисълта, че някой му е хакнал паса.Писал съм му на лично тук, но до момента не ми е отговорил.Молбата ми е ако някой го познава лично да го предупреди да си погледне Скайпа.

Поздрави
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

И на мен също ми писа нецензурирани думи :) И си викам какво става :)
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Много интересно ми стана и на мен вчера, когато ми изпрати в скайп този буквен низ :D .
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Здравейте,
Искам да се извиня на всички с които си пиша по skype, Паролата ми бе открадната, и човека които я открадна пише разни глупости от моето skype.
моля не обръщайте внимание. Блокирате го, новия skayp е в профила ми. Още веднаж се извинявам за глупостите които е сътворил оня.
Вече е локализиран, до няколко дни делото ще в прокуратурата.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

дело? за откраднат скайп?
взема ли се насериозно това от прокуратура?
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

би ли споделил... така и така е хакнат
паролата ти каква е била?
нещо елементарно ли ? и как са я намерили?
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

дело? за откраднат скайп?
взема ли се насериозно това от прокуратура?

Не исках да давам повече подробности, не става въпрос само за хакнат скайп, първо е хакнат емайла ми от там скайпа, от там още много други неща включително и сайта ми.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Нищо няма да направиш, ще привикат виновника да напише едно обяснение и до там.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Не знам, дали ще го привикат да пише обяснение, но разследването се води от БОП , от отдела на Явор Колев, За сега са повдигнати няколко обвинения срещу нахалника. Говорено е с прокурор тази седмица ще се внесе делото в прокуратурата, според новия закон не оторизирания достъп е наказуемо престъпление.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

е ако попаднеш случайно на някоя директория и не си оторизиран ? престъпление ли е? или влезеш по-погрешка в скайп чужд.. как ще докажеш че не си му дал ти паролата?
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

е ако попаднеш случайно на някоя директория и не си оторизиран ? престъпление ли е? или влезеш по-погрешка в скайп чужд.. как ще докажеш че не си му дал ти паролата?

Не знам, не мога да ти отговоря на тези въпроси не съм адвокат, нито имам юридическо образование. Но когато умишлено вземеш паролата, за даден сайт и унищожиш информацията в него, предполагам извършваш целенасочени действия.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

да за унищожаване на сайт мисля дори че ще можеш и да го осъдиш!
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

AMOUN - никак.
Понеже съм имал вземане даване с тези органи, ще си позволя да дам някакво обяснение. Нарушението не е същото, но така се процедира от сектор БОП (за което специално в моя случай се радвам).
1. Подава се сигнал - оплакване.
2. "Спецовете" го преглеждат и пускат преписка до окръжния съд.
3. Окръжния прокурор чете и пуска преписка до районния.
4. Районния поглежда малко по-сериозно на нещата и казва, че няма доказателства за нарушение и връща всичко в окръжния.
5. Окръжния за да не седи без работа праща същите истории до регионалния сектор на БОП за събиране на допълнителни доказателства.
6. Викат човека заради който е делото (мен - обвиняемия) като свидетел за събиране на допълнителни доказателства.
7. Чакаш.

Та срещу мен има преписка за нарушаване на авторски права от сайта Gledai.be от Януари месец 2010 година. Извикаха ме по точка 5 - Септември месец, като Търновския окръжен съд е изискал това Август месец. Предполагам, че до съд рано или късно ще се стигне, но истината е че процедурата е преееекалено тромава. Това се отнася за всички интернет престъпления/нарушения.

@despart - ще си изпотрошиш нервите и парите, за нещо което не си заслужава - това е моето мнение и не те задължавам да го следваш, но според мен просто няма смисъл.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Лично аз, нямам намерение да водя гражданско дело за сега, стига ми това че ще се води наказателно дело.
На мен адвоката ми го обесени простичко по следния начин. Предполагаме, че въпросният човек се опитва да разбие ключалка на вратата на дома ми. След като е успял да отключи, по някакъв начин е проникнал в дома ми и е унищожил цялата ми собственост.
Затова и ще го съди прокуратурата а не самия аз да водя гражданско дело. Но това не изключва възможността аз да подам иск за обезщетение.
 
Последно редактирано:
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Despart, искам да те попитам в "abv" ли беше пощата, на която са ти откраднали паролата?

Съжалявам не мога да ти отговоря на този въпрос. В момента ми е казано да не изнасям факти и данни, по счулия докато делото не влезне в съдебна зала.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Просто питам, понеже имах две хакнати пощи там.

Съжалявам не мога да ти отговоря на този въпрос. В момента ми е казано да не изнасям факти и данни, по счулия докато делото не влезне в съдебна зала.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Интересно ми е как точно ще докажат кой точно е извършил престъплението. Ако е само по IP адрес ми изглежда несериозно - всеки може да кракне някой безжичен рутер и да направи поразии. Как ще се докаже, че собственикът на рутера не е виновен?

Глава девета.
"a" КОМПЮТЪРНИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ (НОВА - ДВ, БР. 92 ОТ 2002 Г.)

Чл. 319а. (Нов - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който копира, използва или осъществи достъп до компютърни данни в компютърна система без разрешение, когато се изисква такова, се наказва с глоба до три хиляди лева.

Предполагам, че изпращането на съобщения чрез Скайп може да се разглежда като добавяне на данни. Друго по-близко не можах да намеря.

Чл. 319б. (Нов - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който без разрешение на лицето, което администрира или ползва компютърна система, добави, промени, изтрие или унищожи компютърна програма или компютърни данни, в немаловажни случаи, се наказва с лишаване от свобода до една година или глоба до две хиляди лева.

(2) Ако с деянието по ал. 1 са причинени значителни вреди или са настъпили други тежки последици, наказанието е лишаване от свобода до две години и глоба до три хиляди лева.

(3) Ако деянието по ал. 1 е извършено с цел имотна облага, наказанието е лишаване от свобода от една до три години и глоба до пет хиляди лева.

Ако е вкарал троянски кон с цел да разбере паролата има още наказания:

Чл. 319г. (Нов - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който въведе компютърен вирус в компютърна система или компютърна мрежа, се наказва с глоба до три хиляди лева.

(2) (Нова - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Наказанието по ал. 1 се налага и на онзи, който въведе друга компютърна програма, която е предназначена за нарушаване на дейността на компютърна система или компютърна мрежа или за узнаване, заличаване, изтриване, изменение или копиране на компютърни данни без разрешение, когато такова се изисква, доколкото извършеното не съставлява по-тежко престъпление.

(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Ако от деянието по ал. 1 и 2 са настъпили значителни вреди или е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба до хиляда лева.
 
От: Вероятно (хакнат скайп) на потребител от форума

Ако знаеш кой е извършил поразията, може просто с две, три яки момчета да го понапляскате. Какво ще се занимаваш с глупости.
 

Горе