Вестник "Възродено село"

Колко страници е тоя вестник?
Колкото оня вестник. :D

Сега серозно, не повече от 20-24 и в размер "таблоид" 29.0х42.0 см, като трета възраст или вестник шок, които са по-малъки от големите ежедневници
 
хартията е 45 гр. вестникарска
Белота: ~59%
Непрозрачност: 93%
Гладкост: 70%
Влага: 6%
 
Цената на отпечатването не е единственият проблем в начинанието. Аз виждам още следните съществени проблеми при издаването:

1. Екип от автори. Наистина аз мога да напиша примерно един брой, но тъй като това няма как да се превърне в единствена работа за мен, то няма как да отделям всеки път достатъчно време. Трябва множество хора да участват при писането.

2. Разпространението. Идеята на partytime да разпространявам локано вестника има съществен недостатък. Това отнема много време, а в крайна сметка нямаме някаква заявка за това изданието да е за цялата страна. Не е хубаво да се залага на самоделни варианти, които няма да дадат правилното възприятие за начинанието.

Измислих едно начинание, чрез което с течение на времето горните проблеми да бъдат разрешени. Но тази идея предстои да я представя (тук в темата) чак утре...
 
според моето скромно проучване разпечатването на брой вестник излиза ДО 0.10ст с хартията и печата при малки тиражи на средно качество хартия и 2-3 цвята. Вече предпечата и други неща свързани с печата, които все още не знам не мога да ги коментирам. Със сигурност няма да са толкова не посилни за изпълнение
около 400 бройки с предпечат, хартия, сгъване, черно бяло излизат около 350 лв. плюс грубо, за цветни мисля че вече излзиат около 450-500 лв. По-малко бройки по-скъпо излзиат. Не мога пак казвам сега да смятам, колко излизат, но това беше и то преди някоя година, нямам идея с точност какви са центие в момента. А дизайн на страниците, а писане на статии, а подготовка за изпращане, а колата която ще се грижи за доставките например ?! А доставките - разходи и хора ?!

Дори 200 бройки да са, няма да ти излезе фрий. Освен това зависи - всекидневник, седмичник, ежемесечен ?!

Може и да има доброволци, но там не можеш да ги задължиш да не си спазват примерно работното време на мястото където работят или да пренебрегват семейство и работа за да се грижат за вестника. Има много въпросителни детотрябва да обмислят за да се калкулира финалния разход. Първият вестник който правих, беше като бях малък, беше чернобял, побираше се в ЕДИН лист а4, беше учуилищен седмичник. Печатах си го сам на един стар лазерен принтер. Печатаха се по 200 бройки. Сравнително лесно се организираше защото малко неща побираше вестника, малко писане имаше, на компютъра на Word и печаташ. Но бих казал че това по-скоро е бюлетин, не вестник което тогава правих. Може и така да го направи :D
 
Ама ти измисли ли какво искаш да се пише?
Вестник "Запознанства за хора от село" :)
 
Вестник "Запознанства за хора от село" :)
Долкот' съм чувал в някои държави имат политика за заселване на техните, също обезлюдени села. Та?
 
  • Like
Реакции: Vbb
Ама ти измисли ли какво искаш да се пише?
Съдържание, което би помогнало за възраждането на селата е твърде рано да се прави. В началото трябва да се запознаят хората с вестника и да почнат да му имат доверие. Така че в началото общо взето всякакви "сладки приказки" изглежда като вид подходящо съдържание. Но дори и това не е засега на дневен ред, защото трябва да се решат преди това споменатите от мен два проблема, които описах в предишното си мнение.
 
Законите на Републиката са гнилата ябълка.
Преди да се говори за корупция, трябва да се поговори за законодателство.
 
Измислих едно начинание, чрез което с течение на времето горните проблеми да бъдат разрешени. Но тази идея предстои да я представя (тук в темата) чак утре...
Въпросното начинание смятам да го опиша малко по-нататък, но мястото му не е тук (където ще потъне в темата), а в личния ми профил. Там мога да го редактирам много пъти с течение на времето. За момента съм поместил само заглавието. Когато допиша някаква по-съществена част от въпросния текст, то ще спомена за това тук.
 
le jur
 
Не съм обърнал внимание дали си писал за две неща:
1. Каква е аудиторията, която ще чете въпросния вестник?
2. Каква е целта към дадената аудитория?
Аудиторията са хората от селата, а целта е те да въздействат (стимулирани от представяното във вестника) върху хората върху градовете.
 

Горе