Вече съм напълно отчаян !

Е само четене... по добре си набави 20 линка с висок пр да видим дали ще четеш..
 
Sobieski каза:
Е само четене... по добре си набави 20 линка с висок пр да видим дали ще четеш..


От къде знаеш че трябват линкове? Как го установи? И защо 20?
 
еми знам... може и 5 линка да са но от пр 5 например... и хващаш 2-3.. :)
 
Sobieski каза:
еми знам... може и 5 линка да са но от пр 5 например... и хващаш 2-3.. :)

А от къде знаеш какъв да е текста на линковете? Адреса на сайта или ключови думи? А от къде знаеш какво е ключова дума? От къде знаеш коя е най-подходящата дума за линка ти и от къде да я намериш? Без да си попрочел няма да ги знаеш тези неща :)
 
Tsanko каза:
Sobieski каза:
еми знам... може и 5 линка да са но от пр 5 например... и хващаш 2-3.. :)

А от къде знаеш какъв да е текста на линковете? Адреса на сайта или ключови думи? А от къде знаеш какво е ключова дума? От къде знаеш коя е най-подходящата дума за линка ти и от къде да я намериш? Без да си попрочел няма да ги знаеш тези неща :)

Това имах и аз предвид. Хвани някой и му кажи да ти промоутва саита - да практикува там..... не прочете ли от някаде или не му ли каже някой че трябва да прави линкове..... от де да знае човека. Да не говорим че линковете са само едно от нещата. И то далече не най важното. Мой конкурент дето е на първо место в Google има точно 2 линка към себе си. Значи не това е най- важното. и според мен линковете не са най важното. Ама го знам защото съм прочел и знам какво гугъл оценява в сайта
 
Аз искам само да поздравя автора на изречението "Вече съм напълно отчаян !" просто 10 пъти го виждам всеки път се засмивам . Яко е . До сега съм отчаян ..... сега вече напълно се отчайвам :)НЕ Трябва да се свиква ,а да се прави нещо за отчаянието :).
 
:)

Пари от интернет се искарват. Трабва да си упорит трабва четене и трябва опит. Почва се с четенето и си правиш си едно саитче/блогче за да експиремнираш с него :)

ПП неразбрах за каквоти е пеипал?
 
Просто съм си мислел, че за сичко трябва paypal-ла. Но вече знам какво трябва да правя. Може те ли да ми дадете някой саитче кадето се правят блогове за да експериментирам след като прочета доста неща ... :)

П.П. : Забелязах, че в сайта има соста четиво което може да ми е послезно. Можете ли да ми кажете кое ще ми е най-полезно като за начинаещ. :?:

http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=43
Това добро ли е
:?:
 
Зависи какво искаш да правиш :) дали ще е Affiliate или нещо друго :) а за блогове http://www.blogger.com/ е най удобен но ако мислиш да си зимаш домейн и хост по добре мини на WP
 
Tsanko каза:
Трябва и четене и практика, двете неща специално при СЕО-то вървят ръка за ръка.
По темата с четенето да вмъкна нещо:
Четенето не е ли по-скоро за изграждане на начин на мислене, отколкото за събиране и прилагане на информация?
Познавам хора, които знаят 3х повече от мен, а дори нямат завършен проект.
Сайт се прави и без четене (и аз съм заучил php/(x)html/xml/mysql от опит), но точно четенето създава начин на мислене у нас, както и подход към нишата и клиента. Това, от своя страна, оформя стабилна система за продукт, който сам да се продава. :wink:

п.п. Много са девелопърите, които правят чудеса на Borland Delphi (примерно), но на пръсти се броят онези, които могат да седнат и да сътворят нещо без нечии насоки.
 
yMladenov каза:
Tsanko каза:
Трябва и четене и практика, двете неща специално при СЕО-то вървят ръка за ръка.
По темата с четенето да вмъкна нещо:
Четенето не е ли по-скоро за изграждане на начин на мислене, отколкото за събиране и прилагане на информация?
Познавам хора, които знаят 3х повече от мен, а дори нямат завършен проект.
Сайт се прави и без четене (и аз съм заучил php/(x)html/xml/mysql от опит), но точно четенето създава начин на мислене у нас, както и подход към нишата и клиента. Това, от своя страна, оформя стабилна система за продукт, който сам да се продава. :wink:

п.п. Много са девелопърите, които правят чудеса на Borland Delphi (примерно), но на пръсти се броят онези, които могат да седнат и да сътворят нещо без нечии насоки.

Абсолютно си прав. Преди да започнеш да четеш всичко ти е като един голям пъзел който с течение на четенето запшочва да се подрежда и ти изгражда начин на мислене. И като се нареди пъзела вече виждаш картината която в началото ти е била в мъгла.... Прав си че сайт се прави и без четене. Ама сайта е най малкия проблем при Web бизнеса. Майката му е СЕО-то. Както казахме вече - може да си най добрия Web дизаинер в света и да намерил начин да продаваш мерцедеси по 20 лв. Ама ако си на 150-то място в Гугъл - никой няма да зняе че си жив..... и естествено никой няма да купува от тебе. Аз нищо не разбирам от Web дизайн. Но съм си правил сайтовете сам. Представи си само на какво ли приличат :)))))) ама много не ми дреме това. Ако в кварталното ти магазинче продават цигарите по 2 лв а в метро по 3 - от къде ще си ги купиш?
 
E-Business каза:
Абсолютно си прав. Преди да започнеш да четеш всичко ти е като един голям пъзел който с течение на четенето запшочва да се подрежда и ти изгражда начин на мислене. И като се нареди пъзела вече виждаш картината която в началото ти е била в мъгла.... Прав си че сайт се прави и без четене. Ама сайта е най малкия проблем при Web бизнеса. Майката му е СЕО-то. Както казахме вече - може да си най добрия Web дизаинер в света и да намерил начин да продаваш мерцедеси по 20 лв. Ама ако си на 150-то място в Гугъл - никой няма да зняе че си жив..... и естествено никой няма да купува от тебе. Аз нищо не разбирам от Web дизайн. Но съм си правил сайтовете сам. Представи си само на какво ли приличат :)))))) ама много не ми дреме това. Ако в кварталното ти магазинче продават цигарите по 2 лв а в метро по 3 - от къде ще си ги купиш?

Добре казано! :D
обещал съм си да се черпя едно малко тази вечер, та ще бъда кратък:
СЕО-то му е майката.. особено от как започнах да си оптимизирам един стар проект (е-вестник) се убедих в това.. но не точно СЕО-то води до повече конверсии. ;)
Наистина да сме дизайнери в света на е-маркетинга е безсмислено, но нека не подценяваме и тази страна на нещата. :)
 
yMladenov каза:
E-Business каза:
Абсолютно си прав. Преди да започнеш да четеш всичко ти е като един голям пъзел който с течение на четенето запшочва да се подрежда и ти изгражда начин на мислене. И като се нареди пъзела вече виждаш картината която в началото ти е била в мъгла.... Прав си че сайт се прави и без четене. Ама сайта е най малкия проблем при Web бизнеса. Майката му е СЕО-то. Както казахме вече - може да си най добрия Web дизаинер в света и да намерил начин да продаваш мерцедеси по 20 лв. Ама ако си на 150-то място в Гугъл - никой няма да зняе че си жив..... и естествено никой няма да купува от тебе. Аз нищо не разбирам от Web дизайн. Но съм си правил сайтовете сам. Представи си само на какво ли приличат :)))))) ама много не ми дреме това. Ако в кварталното ти магазинче продават цигарите по 2 лв а в метро по 3 - от къде ще си ги купиш?

Добре казано! :D
обещал съм си да се черпя едно малко тази вечер, та ще бъда кратък:
СЕО-то му е майката.. особено от как започнах да си оптимизирам един стар проект (е-вестник) се убедих в това.. но не точно СЕО-то води до повече конверсии. ;)
Наистина да сме дизайнери в света на е-маркетинга е безсмислено, но нека не подценяваме и тази страна на нещата. :)

Аз не подценявам дизайна а само правя съпоставка. Представи си състезание по е-търговия (кой ще продаде повече ) между най добрия Web дизайнер и най добрия специалист по SEO хахахахааааа. Дизайнера сам ще си гледа хубавия сайт :))))
 
E-Business каза:
Аз не подценявам дизайна а само правя съпоставка. Представи си състезание по е-търговия (кой ще продаде повече ) между най добрия Web дизайнер и най добрия специалист по SEO хахахахааааа. Дизайнера сам ще си гледа хубавия сайт :))))

Брутално направо. :lol: :lol:
 
Ако питате мен, нито дизайнерът, нито оптимизаторът биха продали една бройка от своя продукт. Ще продаде този, който има (интернет) маркетингови знания. Защото най-важен елемент от сайт е рекламният текст.

Стига разгадаване на митове :)
 
Митака каза:
Ако питате мен, нито дизайнерът, нито оптимизаторът биха продали една бройка от своя продукт. Ще продаде този, който има (интернет) маркетингови знания. Защото най-важен елемент от сайт е рекламният текст.

Стига разгадаване на митове :)

хахах Митака ни финишира! :)
Така е наистина. Макар, че сега имам проблеми със статиите за сайтовете ми. Свикнал съм да пиша само рекламни текстове и сега всичките ми статии звучат като запис на WS Teleshop. :lol:
 

Горе