Взехте ли custom URL в Google+ ?

nikolaicho

Active Member
Вече може адреса на профила Ви да изглежда по този начин plus.google.com/+Име, изискванията са:

- акаунтът да е по-стар от месец
- да има профилна снимка
- да има над десет последователи
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Нещо ме притесни в условията им, че пише, че е възможно да стане платена тази услуга срещу абонамент. Засега не съм го направил. Някой знае ли нещо по темата?
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Нещо ме притесни в условията им, че пише, че е възможно да стане платена тази услуга срещу абонамент. Засега не съм го направил. Някой знае ли нещо по темата?

Да, тия общи условия от 2 реда са супер странни и пише, че още са в разработка. А това за абонаментът и плащането, предполагам, че ако го въведат и решиш да не си плащаш, няма да ти затрият профила, а най-вероятно ще го върнат на стария вариант с цифрите. Въпреки че при потвърждението за ползване на новите адреси пише, че миграцията обратно не е възможна, също така и промяната на адреса в по-късен етап.

*Само предполагам, но не вярвам да са чак такива идиоти.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Не ми се вярва да го направят платено - ще е голям автогол. И без това искат да я наложат тази мрежа. Може да имат нещо наум да вкарат допълнителни благинки/шукарийки срещу заплащане ама знае ли човек :)
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Аз вече получих. Само още не съм го активирала. Изисква се въвеждане на телефон.
 
Re: От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Аз получих автоматично за една от страниците си. Активирах го от любопитство. (Не че ме кефи, но поне не са цифри)

Виж файлът 7643

Аз още очаквам. :) Голяма тръпка няма що. Facebook ще има да го гонят още години наред. :)
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Бе много тъпо тва! На личната - ок, името ми, ама на фирмената не хваща името на фирмата, а домейна на единият от магазините. Е, за чий съм с верифицирани Г+ страница, клеймант блог и авторство, клеймнат и потвърден локал бизнес, УМТ, Аналитикс и кво ли още не?!?!?! Тия честно стават от тъпи по-тъпи! Имам усещането, че понеже не са досъбрали телефони и сега с това си попълват пропуските...
 
От: Re: От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Аз още очаквам. :) Голяма тръпка няма що. Facebook ще има да го гонят още години наред. :)

С настъпването на Андроид доста още ще се закачат към Г+. А навързването им с Пикаса и другите услуги, постепенно ще оформи контингент от хора, които ще ползват тази соц мрежа. Дали ще изпревари, настигне, или надживее ФБ е въпрос на маркетинг и иновативно мислене сега и в бъдеще на компаниите. Видяхме доста ИТ гиганти за загиват, или поне да залязват .. Яхо, Ай Си Кю са пример за лидери, които тотално загубиха позициите си..
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Е как няма да загубят като не вкарват никакви иновации? То и скайп залязва (въпреки, че то не е баш соц.), но няма ли иновация, рано или късно загиваш. Докато от Google постоянно шънкат разни неща и правят нещо ново.

Все пак тази гугълска окупация не е на добре. :/
 
Залязват защото толкова си могат. НЕ успях до ден днешен да разбера какъв е проблема на Yahoo да подобри търсачката си и да завоюва по-голям пазарен дял. Нямам идея как ICQ успяха да клекнат след появата на Skype. И още ей такива неща. Това е слаб мениджмтн в 99% от случаите. Утре като започне всеки да бачка с Linux, е си кажем - Еее, имаше добро бъдеще Windows. Но трудно, защото Microsoft са се насочили в нещо и си държат на него, купуват нови компании - Yahoo, Skype, развиват каквото могат (без Bing и подобни) и са лидер още.

А Google трудно ще стъпят успешно на два фронта - търсачка и социална мрежа. Определено правят подобрения, но са далеч от това, което предлагат Facebook. Да, имайки иновативно мислене, добра маркетинг стратегия и полза за хората, ще го мине, но до тогава са си опити, каквото и да си говорим. ;)
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Тия май знаят какво правят. Играят големи играчи там.
Относно Скайпа - всички свикнали..... ама май има и g+ hangouts - с много по-големи възможности е :)
Тези Скайп историй са заради "покупката" "голямата" на Майкрософт - ще си пишем и пращаме още.... поне до като не навлезе по-масово Google Hangouts
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Ако си със смартфон с Андроид - това значи ли, че автоматично си логнат в г+ ?
Понеже не съм със смартфон...

Не означава принципно, но в крайна сметка принуждава масовите патребители да си направят пощя в gmail. И от там се започва ..

А Google трудно ще стъпят успешно на два фронта - търсачка и социална мрежа. Определено правят подобрения, но са далеч от това, което предлагат Facebook. Да, имайки иновативно мислене, добра маркетинг стратегия и полза за хората, ще го мине, но до тогава са си опити, каквото и да си говорим.

Ма Гошо мрази да е втори. До тук единствено руснаците с Яндекса тотално го дискриминират.

Все пак тази гугълска окупация не е на добре. :/

Монополисти са и е плашещо. Добре, че ФБ се държи на ниво.
 
Re: От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Не означава принципно, но в крайна сметка принуждава масовите патребители да си направят пощя в gmail. И от там се започва ..

Пощата им е много добра, няма спор, но не всичко им е супер. :)

Ма Гошо мрази да е втори. До тук единствено руснаците с Яндекса тотално го дискриминират.

Не само, и baidu.com му се опъва.

Монополисти са и е плашещо. Добре, че ФБ се държи на ниво.
Да, добре е на да няма монопол. И специално за социалните мрежи, ще е трудна борбата. Също и при месинджърите - Skype. При мобилните платформи поне още водят. Но там Microsoft проспаха момента.

За блогове, нищо че WordPress са спонсорирани от тях, Bloggеr е втори тук. Но пък и са само те реално на пазара, което не знам колко е пазар това с две тотално доминиращи платформи. ;)

PayPal си е №1, докато на Google още си е на второ място. Няма как да си винаги първи. Ако е така, то няма да има смисъл.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Много са ми неинтуитивни почти всичките услуги на Google. Сякаш не са чували никога за принципа KISS. Винаги се лутам по менютата и бутоните, докато намеря това, което търся. А като отворя настройките на някое приложение, направо се хващам за главата...

поне до като не навлезе по-масово Google Hangouts

Абе то преди имаше и GТalk, ама нещо не успя да пребъде.

Хм, на мен пък ми предложи на страница, която няма нито един последовател и не ми е искало потвърждение със смс...

А аз още чакам, въпреки че, и страниците, и профилът ми, отговарят на изискванията.
 
От: Взехте ли custom URL в Google+ ?

Монополисти са и е плашещо. Добре, че ФБ се държи на ниво.

От трън та на глог. И те същите. Но фейсбука поне разполагат с по-малко инфо. - > това, което ти им дадеш. А гуглето - то браузър, то поща, то социалка, търсачка, опер. система за моб. тел., рекламна мрежа, блогърска система, един куп приложения, google maps и т.н. и т.н. Сигурно са изградили по-добър профил за хората, отколкото те самите могат да си изградят. Не е хубаво толкова много инфо.


П.П.: Дано някога и ние бг-тата си имаме наша бг търсачка и готина социалка, които да са доминиращи за бг.
 

Горе