Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Според мен е по добре да се изясни тоя въпрос най-накрая. Не мислите ли ?
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Според мен е по добре да се изясни тоя въпрос най-накрая. Не мислите ли ?

Само си вкарвате автоголове (и на останалите) като ходите да дърпате НАП за опашката и да им отваряте очите. Не си струва да си имате вземане-даване с БГ бюрократичната крадлива машина след като както ви каза Алан НИКОЙ НЕ ВИ ГОНИ. :)
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Да е, спрете да се бутате в НАП и да си играете с огъня. По ДДС ТРЯБВА да се регистрираш, но за дребни суми предполагам никой няма да те гони... Все пак нарушаваш закона...
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Аз знам за един, който доброволно реши да се регистрира, щото търгувал акции някъде или не знам какво беше, разкатаха му фамилийката :) . Завъртяха го с някакви документации простотии и още не може да се оправи. Намериха му и някакви други нарушения и го вкараха е еба*и филма...
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Добре де няма да се регваме по ддс няма да регваме фирми ,а ще чакаме парите.НО от там искат VAT номера на фирмата?И как ще дойдат парите?
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Че защо ти е регистрацията на адсенс като фирма? Регистрирай се като частно лице. Много добре ви пише в акаунта " ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ - НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА" - но нямаше кой да чете едно време и бързахте да се набутвате да давате пари на държавата, а аз не знам държавата как ви е помогнала за интернет бизнеса ви?
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Така ... получих отговор от "Информационния център" на НАП и познайте какво ??? - Е как какво и те незнаят :Д Ще цитирам част от това което ми написаха :

Вашият въп рос явно касае тълкуван ето на нормативни актове и е извън компетен цията на „Информационният център” ...
 
От: От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Само си вкарвате автоголове (и на останалите) като ходите да дърпате НАП за опашката и да им отваряте очите. Не си струва да си имате вземане-даване с БГ бюрократичната крадлива машина след като както ви каза Алан НИКОЙ НЕ ВИ ГОНИ. :)

Това че никой от потребителите на този форум не се е опарил, не означава че това няма да стане днес, утре или вдругиден. Според мен е по добре да си знаем правата, а не да пробваме докато стане и да слушаме разсъжденията на някой си. Не визирам никого, просто не вярвам на всеки който изказва личните си предположения :) Няма да кореспондирам повече с никой от агенцията, аз за себе си си направих изводи ;)
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Имаше цяла тема някъде и всичко беше обяснено.
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

И аз съм съгласен, че два трима побъркаха всички да ходят в счетоводни къщи и т.н.
Всичко беше с цел да се рекламират опрделени лица, които бяха счетоводители и да им се прави реклами на техни сайтове.
Приятел в НАП ми каза, че почти е нулева възможноста да се хване частно лице.
Това може да стане ако самата банка в, която си теглиш парите подаде сигнал или се направи пълна ревизия на бнакта и евентуално видят лицето Х, че взима пари от Гугъл и то за суми над 1000 евро. За по-малки суми въобще не правят разни проверки.
Така другото, което е че трябва да поискат справка от самия Гугъл Ирландия за лицето Х, което тегли пари и евентуално тогава могат да направят някаква глоба или нещо подобно.

ВАЖНО! НИКОЙ ОТ НАП НЕ ВИЖДА, ЧЕ ВЗИМАТЕ ПАРИ ОТ ГУГЪЛ! САМО АКО САМИ НЕ ОТИДЕТЕ ДА ГИ ДЕКЛАРИРАТЕ ТОГАВА ЩЕ СТАНЕ ЯСНО.

НУЛЕВ Е ШАНСА ДА БЪДЕТЕ ГЛОБЕНИ ИЛИ ХВАНАТИ, ЧЕ ВЗИМАТЕ ПАРИ ОТ ГУГЪЛ.
ИНФОРМАЦИЯТА Е ОТ ДОВЕРЕН ЧОВЕК ОТ НАП.

Вие си решавате какво да правите :)
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

НУЛЕВ Е ШАНСА ДА БЪДЕТЕ ГЛОБЕНИ ИЛИ ХВАНАТИ, ЧЕ ВЗИМАТЕ ПАРИ ОТ ГУГЪЛ.
ИНФОРМАЦИЯТА Е ОТ ДОВЕРЕН ЧОВЕК ОТ НАП.

Аз вече реших прибирам си кинтите и си чукам филтъро!
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Е шанс има и то голям ако някой те изпее, а то не е като да е трудно, за това си е малко риск, но ако се абстрахираме от това - всичко е ок в да сме в сивото
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

И аз не вярвах, че правят проверки на частно лице за доходите, докато не видях с очите си. 5 години назад пълна ревизия, с извадки кога и къде си излизал в чужбина, какви пътни глоби имаш, осигуровки, банкови извлечения, преводи, лизингови договори, данъчни декларации и тн, и тн - всичко. Много е лесно в днешно време да извадиш и майчиното мляко на някого, ако разполагаш с правомощията на НАП. Правете си нещата така, че после да няма теми - Набараха ме, кво да правя.
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

И аз не вярвах, че правят проверки на частно лице за доходите, докато не видях с очите си. 5 години назад пълна ревизия, с извадки кога и къде си излизал в чужбина, какви пътни глоби имаш, осигуровки, банкови извлечения, преводи, лизингови договори, данъчни декларации и тн, и тн - всичко. Много е лесно в днешно време да извадиш и майчиното мляко на някого, ако разполагаш с правомощията на НАП. Правете си нещата така, че после да няма теми - Набараха ме, кво да правя.

ХЕХЕХЕХ сценарий за филм на ужасите -смешно ,но никой нема да поверва че е риъл
 
От: Взимаш пари от адсенс без да плащаш нищо!

Всеки да вярва в каквото си иска. Имате си глави, преценявайте си :)
 
НАП ЗНАЯТ ЗА ВАШИТЕ ПАРИ!!! ОЩЕ ПРЕДИ ДА ГИ ПОЛУЧИТЕ! Понеже сме в ЕС, а Ирландия също е в ЕС, то още при пускането на парите, когато Google си осчетоводява документите, от НАП разбират, че сте получили нещо. Друг е въпроса дали някой ще ви гони за стотинки.

Но е факт, НАП разбират за тези пари. Ако не бяха в ЕС Ирландия, то нямаше да ви хванат, защото банките са длъжни да пазят тази информация.
 

Горе