Взрив на газови бутилки в центъра на София?

От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

бахти нещастниците

Ако чакахме МВР да потвърди информация, или новина...още нямаше да знаете, че в Чернобил е имало взрив... Освен това не е страшно да си спомняме за атентата в Бургас... защото има сигнали, като този, който цитирах преди малко.. и то не един. В пресцентъра на МВР никъде на се споменават... дано всички подобни взривове се окажат инциденти.. с газови бутилки, които са се самовзривили от немарливост.. факт е обаче, че има вероятност този взрив да е провокация.. както казах не вярвам в случайности.. Колкото до заглавието не разбирам защо е променено... предишното беше точно.. а това е с въпросителна накрая... тоест е по - подвеждащо и манипулативно от предишното... както и да е..
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Съгласен съм, че заглавието трябва да грабва, но всичко си има граници и при добрата журналистика трябва да има автоцензура, тъй да се каже, да не се преекспонира и да се търси голям интерес за сметка на емоциите и страховете на гражданите
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Съгласен съм, че заглавието трябва да грабва, но всичко си има граници и при добрата журналистика трябва да има автоцензура, тъй да се каже, да не се преекспонира и да се търси голям интерес за сметка на емоциите и страховете на гражданите

Заглавието беше абсолютно точно. Кратко и ясно. Не беше атентат в София .. а взрив в София... (когато го писах нямаше подробности, пък и да е имало взрива е факт, а това с газовите бутилки все още е теория) ..Страховете и въображението са отделна работа. Преди време пуснах статия за един старец, който прави свирки и ги продава. Нарочно заглавието беше: " Прекрасни свирки за два лева" .. или нещо от сорта... познай какво стана... както и да е да не задълбаваме...

П.П какво значи автоцензура в журналистиката и новините?
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

И аз кво казах, заглавието може да грабне, но статията трябва да се отразят само фактите, без слухове и непотвърдена информаця
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Заглавието трябва да е ясно и точно.
а не след като прочета статията да си кажа - Боже..то било газова бутилка!!!!!!!!!

Както правят други тъпи медии - жестоко убийство, изнасилвания, катастрофи и всякакви други такива инциденти и като си загубя 5 мин да чета статията - то било от другия край на света.

Примерно вчерашната - за гръмналите бутилки в ресторанта - не бих я чел или ако я бях прочел до днес да съм я забравил...но сега какво се получава - по всички медии извънредна емисия и повтарят едно и също...като че ли е станал атентат.
Набиват ни го това в главите и после ще кажат - не е атентат, а газова бутилка....и в други ден вече няма да говорят за това...

и какъв беше смисъла от всичката тази ПАНИКА и ИСТЕРИЯ?

Ако се окаже терористичен акт, тогава ще го напишете в заглавието. Но дотогава то не трябва да бъде навеждащо към тази мисъл защото е страшна.
 
Последно редактирано:
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

oтносно това защо е променено заглавието на темата: пъво да кажа, че това стана когато от МВР излязаха с информация, че става въпрос най-вероятно за взрив на газова/и бутилка/и.

Когато не се знае причината не бива да се насочва мисълта към една или друга, защото може да се окаже невярна!
Заглавието ти сам трябваше да го промениш веднага след като от МВР казаха, че най-вероятно става въпрос за газова бутилка.

А защо е с въпросителна - защото не е сигурно :wink:
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Мъж за вчерашната експлозия в София: Това е атентат (видео)

Човекът посочи: Това не е случайно, мястото е подбрано точно където трябва, защото това е Демирбанк (клонът се намира на ъгъла на булеварда и ул. Бенковски на метри от заведението), а отгоре е главният мюфтия по време на Възродителния процес Неджим Генджев. Мъжът, който твърди, че живее в близост ресторант с екзотична кухня, където вчера имаше експлозия не пожела да застане пред нашите камери и да разкрие самоличността си.

Тъй да ми падат в очите тия новинари и журналисти с опитите си да направят сензация от всяка една случка.. : )
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Аз затова и не гледам телевизия вече 1 година, от време на време влизам тук http://www.dnes.bg/ да се информирам засега такива глупости (като на стойнеф) не са писали
Мъж за вчерашната експлозия в София: Това е атентат (видео)



Тъй да ми падат в очите тия новинари и журналисти с опитите си да направят сензация от всяка една случка.. : )
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Аз затова и не гледам телевизия вече 1 година, от време на време влизам тук http://www.dnes.bg/ да се информирам засега такива глупости (като на стойнеф) не са писали

А бе казанлъшки, принципно с такива гоБна, като теб не се разправям, ама ми писна да ти чета простотиите. Купувай си там промоционални домейни и редактирай, чуждите кодове по темплейтите и не се произнасяй по въпроси, които не само не са ти ясни, а и не разбираш.. и най - малкото ти си тоя, който ще дава оценки ... нещо неясно има ли?
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

ДА!Що си толкоз заблуден?
А бе казанлъшки, принципно с такива гоБна, като теб не се разправям, ама ми писна да ти чета простотиите. Купувай си там промоционални домейни и редактирай, чуждите кодове по темплейтите и не се произнасяй по въпроси, които не само не са ти ясни, а и не разбираш.. и най - малкото ти си тоя, който ще дава оценки ... нещо неясно има ли?
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Мъж за вчерашната експлозия в София: Това е атентат (видео)

Тъй да ми падат в очите тия новинари и журналисти с опитите си да направят сензация от всяка една случка.. : )

oще един пример за тъп журналистически похват
пишат "видео" или "снимки" за да привлечат вниманието
след като влезеш то се оказва, че нямат нищо общо със заглавието :)
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

ДА!Що си толкоз заблуден?
Обърках се ...не си казанлъшки.., кое беше твоето родно село, че не ми се търси в кеша? Ма като сте толкова големи мъже и капацитети заставайте поне с имената си зад това, което казвате.. иначе струва колкото изцвъканото от едно пиле.. Тоя бил такъв, оня онакъв.. погледнете се първо вас и тогава хранете другите.. :lol:
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Сори,не може всички да сме от големия град,умни и да излизаме с имената си.Някси на село караме още на псевдоними
Обърках се ...не си казанлъшки.., кое беше твоето родно село, че не ми се търси в кеша? Ма като сте толкова големи мъже и капацитети заставайте поне с имената си зад това, което казвате.. иначе струва колкото изцвъканото от едно пиле.. Тоя бил такъв, оня онакъв.. погледнете се първо вас и тогава хранете другите.. :lol:
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

С приятелката ми минахме оттам 10-тина минути преди това, точно от тази страна на булеварда. После седнахме да пием по бира в градинката до Кристал. Да ти кажа - СИЛНО СЕ ЧУ! Жалко за рестортанта, готвеха добре в него. След такъв инцидент трудно ще си възстановят доверието.
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

жалко е когато единствената възможност за нападка остава това кой откъде е
в 21 век сме и значението кой откъде е (село или град) ще става все по-малко и така докато стане 0.

Искам да кажа , че трябва да измислите нещо друго - това вече не е обида :)


П.П. имам предчувствието, че скоро ще трябва да се маха въпросителната от заглавието на темата!
:lol:
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Сори,не може всички да сме от големия град,умни и да излизаме с имената си.Някси на село караме още на псевдоними

Ма срамуваш ли се от себе си нещо.. или? Покажи се да те видим (аз съм ти разглеждал снимките, но може да си ги покажеш и на останалите във форума)... аз уважавам българския селянин ... всички в България имаме селски корени.. мисълта ми беше, че като кажеш Стойнев пише глупости, за да фане декиш и хората да ти повярват, това дето пишеш е хубаво да изпъчиш гърди ... за да видят хората кой го казва.. сещаш ли се..?!
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

жалко е когато единствената възможност за нападка остава това кой откъде е
в 21 век сме и значението кой откъде е (село или град) ще става все по-малко и така докато стане 0.

Искам да кажа , че трябва да измислите нещо друго - това вече не е обида :)


П.П. имам предчувствието, че скоро ще трябва да се маха въпросителната от заглавието на темата!
:lol:

Отдавна няма значение кой от къде е... То ако заглавието беше останало : "Взрив в центъра на София" - пак щеше да е вярно.. 100%
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Гръмнал е сладко-киселия сос на жълтите, друг път да не използват ГМО продукти
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Всички "свободни медии" са кът от новини този месец, все пак 90% е политика платена по медиите сега като си почиват как да пълнят времето. Ей една експлозия половин емисия пълни. Другото е черната хроника, кво се учудвате не знам.
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Пичове, миналата седмица или по-миналата гръмна газова бутилка в Люлин - имаше демидж обаче, в този китайски ресторант дето кухнята му е навряна някъде си навътре имат баси и големите газови бутилки. Отвън няколко коли са разхвърчани и т.н.
Според мен си е чист атентат. Ама тези дето са го направили са толкова глупави и толкова не им пука за другите, че просто не знам.
Така и така ще правят атентат - ми направете го нощем, когато няма никой бе! А сега 1 в кома, и още не знам си колко човека ранени.
Оххх, БГ Реалити, к'во да се прай.
 

Горе