Взрив на газови бутилки в центъра на София?

От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Къв е смисъла от атентат без жертви?
Пичове, миналата седмица или по-миналата гръмна газова бутилка в Люлин - имаше демидж обаче, в този китайски ресторант дето кухнята му е навряна някъде си навътре имат баси и големите газови бутилки. Отвън няколко коли са разхвърчани и т.н.
Според мен си е чист атентат. Ама тези дето са го направили са толкова глупави и толкова не им пука за другите, че просто не знам.
Така и така ще правят атентат - ми направете го нощем, когато няма никой бе! А сега 1 в кома, и още не знам си колко човека ранени.
Оххх, БГ Реалити, к'во да се прай.
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

аз съм виждал как гърми туристическа газова бутилка - ония малките от по 2,5 или 3 литра

двустаен апартамент - бутилката е в кухнята - всички прозорци на целия апартамент бяха като заря, вратата на кухнята е на няколко парчета из целия коридор, входната врата излетя през 5-тия етаж на стълбището (входната врата да излетя на улицата) вътре апартамента беше на ошаф

тва е атентат само в очите на жадните за кинти журналя за останалите си е китайска немарливост с българско безхаберие
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Къв е смисъла от атентат без жертви?

Винаги по-голямата цел е психологичният елемент - психоза, параноя, страх, терор във възприятията на хората, удряне на първичните емоции и т.н като цяло се цели да има сериозни сътресения в социалният живот. Все още никой не е поел каквато и да е отговорност, така че .....
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

П.П какво значи автоцензура в журналистиката и новините?

Има етичен кодекс на българските журналисти.
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Има етичен кодекс на българските журналисти.

Е в него пише ли нещо за автоцензура?

Като потвърждаваме, че трябва да бъде гарантирано правото на медиите да работят без всякаква цензура;
 
От: От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Е в него пише ли нещо за автоцензура?

Избирателно четене май? А това що го пропускаш:?

1. Предоставяне на достоверна информация на обществото

1.1. ТОЧНОСТ

1.1.1. Ще предоставяме на обществото точна и проверена информация и няма преднамерено да скриваме или изопачаваме факти.

======

1.1.3. Няма да подвеждаме обществото и ясно ще посочваме къде са използвани манипулирани текстове, документи, образи и звуци.

======

1.3. ИЗТОЧНИЦИ

1.3.1. Ще се стремим да проверяваме информацията преди нейното публикуване, като търсим и използваме различни източници, и доколкото е възможно ще посочваме нейния произход.

======

1.3.4. Винаги ще посочваме, когато информацията не е потвърдена.
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Не ми се спори. Автоцензура е дума, която няма нищо общо с журналистиката. Освен това - Новината, която се коментира отговаря 100 % на

1. Предоставяне на достоверна информация на обществото

1.1. ТОЧНОСТ

1.1.1. Ще предоставяме на обществото точна и проверена информация и няма преднамерено да скриваме или изопачаваме факти.

======

1.1.3. Няма да подвеждаме обществото и ясно ще посочваме къде са използвани манипулирани текстове, документи, образи и звуци.

======

1.3. ИЗТОЧНИЦИ

1.3.1. Ще се стремим да проверяваме информацията преди нейното публикуване, като търсим и използваме различни източници, и доколкото е възможно ще посочваме нейния произход.

======

1.3.4. Винаги ще посочваме, когато информацията не е потвърдена.
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Автоцензура е дума, която няма нищо общо с журналистиката.

Напротив, точно в журналистиката има автоцензура!
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

Тая газ в ресторантите трябва да се забрани според мен, на плажа преди месец имаше подобен случай в съседното заведение, което е винаги претъпкано изведнъж всички хора започнаха да скачат крещят и да бягат на вън, може би около 200 човека и в последствие се оказа една газова бутилка, която изпуска газ.
 
От: Взрив на газови бутилки в центъра на София?

То ако заглавието беше останало : "Взрив в центъра на София" - пак щеше да е вярно.. 100%

то щеше да бъде вярно, но е непълно и подвеждащо :)

ако заглавието беше - "Гръмна газова бутилка в София" нямаше да има такъв ефект, нали?
разбира, че сега сте малко разочаровани - защото макар хората подведени от заглавието, като прочетат статията вече не се връщат да ви чета

Радвам се, че ФБ не е залят от тази новина! Днес сутринта забелязах, че почти всички постове на тази тема бяха за една пострадала жена която подкрепя протестите!

Знам, че искате постоянно да има сензации...
дано от време на време поне да си признавате на себе си, че това което правите не е правилно...


п.п. сега видях, че в заглавието си писал "има жертви"

кратък наръчник за начинаещия журналист:
(състой се от една точка)
1. Ако искате трафик, винаги в заглавието поставяйте колкото може повече кл. думи от тези: смърт, жертви, ранени, снимки, видео, ужас, терор, атентат.
(всякакви подобни вършат работа! заглавието е много важно! то трябва да ГРАБВА! четете БЛИЦ и се учете ако искате да "успеете")

Какъв е смисълът от атентат?
На кого са офисите около китайския ?

няма бомба бе хора
как си мислите, че някой ще влезе нощес в заведението - ще среже няколко маркуча и на другия ден ЧАК вечерта ще гръмне?

ако е за разчистване на сметки - ще е направено нощта (има безброй примери - залагат си малка бомбичка и развалят бизнеса на човека)
в случая става въпрос за инцидент

иначе смисъла на атентата е да всява ужас, страх и паника.
Разбира се за атентат не е задължително да има бомба
но медиите с техните писаници постоянно ни държат в страх
да не би да збаравим някой вид ужас

правят от мухата слон и това най-много ме дразни
 
Последно редактирано:

Горе