Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Аз нямах представа, че се упойват кучетата за да ги подстригват, това предполагам не се прави на всички, а само на по-буйните, аз лично бих си подстигал кучето сам, но няма да позволя да му бият упойка па макар и лека за една подстрижка, ако ги е страх да не ги ухапе в тая клиника да не се заемат просто, а дори и да мърда и да е буйно няма ли някакви други методи, последното ми куче беше каракачанка и не съм се замислял за фризурите каква е процедурата
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Всъщност това е още един от проблемите - трябва да е успокоително, а не упойка. При 1вото се отпуска, но е буден и антидот не му е нужен. Просто отминава действието за 1-2ч. Те ми казаха, че е това. Както се вижда от клипа обаче си е упоен, за което не съм се съгласявал.
 
Подписвал ли си някакви документи и прочие, в което да са ти бутнали някоя точка? Нали винаги го има момента с "попълнете тази бланка", където всичко е уж "стандартни неща", но се оказва, че са ти вкарали някой друг "стандарт" не по твоите разбирания. Както написах и в предишният си пост - изтипосай ги тия нещастници, защото реално от некадърност се е случило това. Напоследък се случва много често това - плащаш си за нещо някакви пари и не само не получаваш някакво качество, но след "изпълнението" на заплатеното идва момента да оправяш "направеното" от тях. В момента мога да дам няколко примера от моето ежедневие. Да се чудиш тия хора с какво самочувствие го работят това. За това моя съвет е просто да си им направиш едно ревю. Коя е клиниката или там каквото се води?
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Няма документи. Ако изключим документално, то тези хора са абсолютно безконтролни. Клиниката е Провет Пловдив, клипа е кръстен така. Иначе за отговорност от какъвто и да е тип да им се търси? И дума не може да става.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Оооо тарикат гледам си дошъл от страната на клиента и си почнал чак сметка да държиш на хора професионалисти как да си вършат работата! Ти лекар ли си или си мислиш, че като си някъв клиент имаш право за нещо и не задаваш малоумни въпроси? Духаш супата тарикат и се благодари, че още не са те осъдили за умишлено уронване на престижа на клиниката.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Оооо тарикат гледам си дошъл от страната на клиента и си почнал чак сметка да държиш на хора професионалисти как да си вършат работата! Ти лекар ли си или си мислиш, че като си някъв клиент имаш право за нещо и не задаваш малоумни въпроси? Духаш супата тарикат и се благодари, че още не са те осъдили за умишлено уронване на престижа на клиниката.

Кажи, игральон? Къв престиж, кви 5 лева? Беги у лево, пий вода и стой на сянка, че и без да те напича не си в кондиция!
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Не си прав Максиме, не си прав...и сам знаеш, че е така.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

То се вижда, как първо удари по-главата, после бутна! :evil:Както казаха по-нагоре, пробвай се във Господари на ефира, прати клипа на Бтв, Нова....
 
Re: От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

То се вижда, как първо удари по-главата, после бутна! :evil:Както казаха по-нагоре, пробвай се във Господари на ефира, прати клипа на Бтв, Нова....

Аз съм за едно социално споделяне, просто с едно добро описание и кличето ще ти се поучи вайръл. Пусни го в няколко групи и страници, в които се подвизават именно любители на животни и гледай какво става. Не забравяй да споменеш клиниката, адреса и ако си набрал на някой, и име. ;)
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Нищо не се вижда от клипа. Направен е по възможно най-тъпия начин, от 100км разстояние, а няма да се учудя и ако е от шпионска камерка в ръчен часовник :lol: Дотук с вайръла.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Да вметна 1 въпрос, колко пари е 1 подстригване на куче, защото и мойто искам да му махна козината ?
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Във фейсбук има десетки бг страници свързани с бити, изоставени, малтретирани кучета и са много активни. Прати по едно лично съобщение на всички с малко информация и видеото... после гледай само какво ще стане...
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Да вметна 1 въпрос, колко пари е 1 подстригване на куче, защото и мойто искам да му махна козината ?

Зависи къде отидеш и колко ти е голямо кучето. Може 20лв. може и 40-50лв. да ти излезе. ;)

По-темата: Сменяй клиниката. Не мисля, че това е подобаващо отношение на ветеринарен лекар. Това, че кучето се е опитало да я охапе не е оправдание. В такива случаи се слага наморник или се навива бинт на муцуната на животното. А и така като ти гледам кучето, толкова е опасно, че сигурно е щяло да и отхапе ръката. Кво прави ако и докарат питбул, ротвайлер или 80-90кг мутант от някоя овчарска порода? Пак ли ще посяга да удря? Тая преди да реши да стане ветеринар, не се ли е замислила, че ще има и такива ситуации. Пък тоя дето беше с тебе докато гледахте видеото няма да го коментирам. "Ограничавайте се от такива въпроси господине.", "Не, не видях, защото спорих с вас господине." Баси плюнката долна...
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Ако някой се отнесе по този начин с моето куче, бих му ударил подобаващо "успокоително" и бих го бутнал от масата. Тъп селяк, който вместо да се извини, се правеше на интересен.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Наскоро ми се наложи понеже бях в дивото за известно време, да водя котката ми на конски доктор, така, че не се оплаквайте много, човека освен с рогат добитък, прасета и коне друго не се беше занимавал, гледаше котката като изтърван(защото по селата ги пуцат със съчми, възприемат котките по друг начин, абе знаете как е), накрая се престраши и му набаца една инжекция, която извади от багажника на колата, естествено беше използвана, в друга ситуация не бих се съгласил, но случая беше спешен и нямаше къде да ходя, слава бого животното се оправи, дано всичко е наред.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Наскоро ми се наложи понеже бях в дивото за известно време, да водя котката ми на конски доктор, така, че не се оплаквайте много, човека освен с рогат добитък, прасета и коне друго не се беше занимавал, гледаше котката като изтърван(защото по селата ги пуцат със съчми, възприемат котките по друг начин, абе знаете как е), накрая се престраши и му набаца една инжекция, която извади от багажника на колата, естествено беше използвана, в друга ситуация не бих се съгласил, но случая беше спешен и нямаше къде да ходя, слава бого животното се оправи, дано всичко е наред.

Това е доста рисковано. Ако е била инжектирана на болно животно, то може да стане по - зле.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Знам, че е рисковано, ама да се надяваме, че от прасе, кон, крава не се предава на котка примерно, просто ситуацията беше такава, че нямаше начин.
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Всеки, който е имал домашен любимец, знае какво му е било и още му е на колегата "ляля". Тези, които са нямали, вероятно няма как да го разберат. За съжаление омагьосаните бюрократични кръгове са във всички сектори в тази държава, ветеринарната мафия също не прави изключения(масово издават документи за умрели крави, коне и магарета, и скорошният случай с антракса, е показателен за това). Показателен е и този случай. Ако бяха постъпили с моето куче така, щях да се "погрижа" виновниците да куцат поне 1 месец, ама без упойка!
 
От: Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?

Пичове, който както иска да го разбира, но това е с тенденция да стане епична битка...Още не мога да събера всички документи, които бих искал да приложа. Дори с Виваком за нелоялна търговска практика ми беше по-лесно да ги ошамаря спрямо това...Такова чудо съм срещал само с хуманитарните лекари. Всъщност са една и съща клика като тази на ветеринарите.
 
Абе ние контролни органи, полиция имаме ли? Питам, защото днес си отварям фейса и във фида имах поне 2 (не съм скролвал напълно до долу за деня) на шернати видео кадри от крадци на телефони, паркирали на място за инвалиди, тормоз над животни? Да вземем да си ориентираме данъците към закупуване на някакви предпазни мерки или адвокати, ако и правосъдната система въобще работи. :)
 

Горе