Вирус (спам) по имейл от Атанас Сталев

При мен точно ейся се появи една - мъжа и починал, искала да даде наследството си от 9.5 милиона на тия, които нямали.

Тук предимно се обсъждаха до сега имена, линкове и рар формати. Какво ли се крие зад тези писма, които просто ти казват, че искат да ти дадат пари?

Nigerian 419 scam. Google it. Използват предимно събдомейни на mail.com и бръмчат на WesternUnion.
 
В момента, по мои наблюдения, летят доста фишинг мейли, където подателя се представя за някоя банка, това са най-вече -DSK & Fibank. Предполагам не сте ги пропуснали и тях. :) Нищо, че не сте клиенти, сигурно сте получили, преди време имаше на ЦКБ подобни. Ще видим следващата вълна какви ща са. ;)
 
В момента, по мои наблюдения, летят доста фишинг мейли, където подателя се представя за някоя банка, това са най-вече -DSK & Fibank. Предполагам не сте ги пропуснали и тях. :) Нищо, че не сте клиенти, сигурно сте получили, преди време имаше на ЦКБ подобни. Ще видим следващата вълна какви ща са. ;)
На мен преди месец или два ми пратиха на куп: Фибанк, ДСК, Пейпал, Райфайзенбанк. Искат ми лична и кредитна/дебитна карта, за да потвърдя профила си. Аз даже нямам профили в тези банки! Оставям ги в спам и това е! Подателите са едни и същи.
 

Горе