Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

cik

New Member
Здравейте, от няколко дни не мога да вляза в админ панела на сайта си и не знам от къде идва проблема.Когато напиша site.com/wp-admin и ме пренасочва към хостинга,който е безплатен на 000webhost и ми дава error404. Нямам си никаква идея какъв може да е проблема. Ще съм ви благодарен ако съдействате.
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Сигурно е свързано с масовата bruteforce атака към WP сайтове през последните дни. Като нищщо може да са забранили всички зявки към wp-admin :D
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Нещо мога ли да направя по въпроса изобщо?
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

До колкот знам, без въобще да съм в сферата, дори покрадват трафик тез с трите нули а и постоянно ги налазват спамери. Много често някой от сървърите е в тъча. Тоест, за начало може да започнеш с това щом си решил да е на безплатен*. Гледам, услугата на колега от форума е отлетяла в небитието, за това може да разгледаш предложението на happyslacker. Не съм го ползвал, но може да го пробваш, поне юзъра е тръстед и едва ли ще предложи нещо скапано.

*безплатен обяд няма
 
От: От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Нещо мога ли да направя по въпроса изобщо?
Може да им пишеш, поне да ти дадат право да си направиш един бекъп. И се замисли за нещо платено. За да е ти е безплатно, те са го измислили така, че да има нещо, с което да правят пари и в доста от случаите е свързано и с твоя сайт. скрити рекламки, линче към някой техен сайт и подобни. Но свържи се с тях и им обясни ситуацията. Бих се съгласил с @s1yf0x, че са предприели мерки срещу масовата bruteforce атака към WP сайтове, като и твоя сайт е бил попаднал в това число.
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Хм на един от сайтовете ми дава: Wordpress administrator area access disabled temporarily due to widespread brute force attacks. :( дали е от хостинга, какво следва да направя? Не е безплатен хостинг-а, да им пиша ли?
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Хм на един от сайтовете ми дава: Wordpress administrator area access disabled temporarily due to widespread brute force attacks. :( дали е от хостинга, какво следва да направя? Не е безплатен хостинг-а, да им пиша ли?
Здравей,
Да пиши им. Попитай ги как може да си достъпиш админ панела на блога. Но имай предвид, че сигурно ще изчакаш малко повечко, защото все пак говорим за много тикети. От хостинга е, не мисля, че ти се е сдухал блога. Предполагам, че ако е на БГ хост, ще получиш доста бързо отговор. ;)
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

000webhost са под хакерска атака вмомента. Като се опитвам да вляза изобщо някъде в сайта ми дава доста често странни грешки, а тъкмо тези дни бях решил и намерил време най-сетне да седна да си го довърша.

еdit: Голяма глупост казах по-горе. Не е от хоста ами си е атака на wp сайтовете. Затова и при мен се е появил същия проблем.
еdit 2: Влез си в админ панела в 000уебхост и там си е написано какво се случва.
 
Последно редактирано:
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Аз пък наблюдавам друг проблем с 000webhost, първо сайта ми бе временно вчера offline, при което в cPanela пишеше, че са под атака, а сега ми извежда само 'It works!', като файловете са си там (през ftp ги виждам). Един друг сайт, който е много по-стар няма никакви проблеми там.
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

А като изключим админ панела имаш ли достъп до сайта?

Ако да, може би проблема е в хакнат темплейт. Изтрий темплейта, който е включен в момента през FTP и опитай да презаредиш. Би трябвало да проработи. :)
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

при мен всичко друго си въррви освен админ панела на wp. Тя атаката върху wp сайтове продължава ли още, че да знам ако е свършила и нямам достъп поради тях да се изнасям, че в момента трябва да разработвам сайта, а не мога да вляза да си направя темплейта като хората.

А тук е момента да питам дали 000webhost са подходящ хост, говорим за безплатната част, след като пусна сайта или да се ориентирам към някой български, вече разбира се платен.
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Пак повтарям, проблема може да е в темплейта. Изтрий през FTP въпросния включен темплейт и опитай да влезеш в панела. :)
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Аха. Сега ще се пробвам, че хич не разбирам от Word Press. Благодаря за помощта.

Еdit: Същия батак е. Най-вероятно е от хостинга.
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Хм, вероятно наистина е от хоста. В такъв случай използвай друг хостинг. Може да си купиш временно с sms от smshosting или да ползваш безплатен от freehostia. Просто копирай всички файлове през FTP и ги качи на другия хост, а също и базата данни от 000уебхост и я качи в другия хост. Така, ако не тръгне, значи проблема е в сайта някъде, а не в хоста. :)
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

Хм, вероятно наистина е от хоста. В такъв случай използвай друг хостинг. Може да си купиш временно с sms от smshosting или да ползваш безплатен от freehostia. Просто копирай всички файлове през FTP и ги качи на другия хост, а също и базата данни от 000уебхост и я качи в другия хост. Така, ако не тръгне, значи проблема е в сайта някъде, а не в хоста. :)

При директен трансфер на файлове и БД може да се появят проблеми, ако няма опит в това ще му е трудно. От към файлове - липсващи права на файлове/директории. От към БД - липсващи настройки, например разположение на инсталация.

Моя съвет е да си направиш нова инсталация на WP на друг хост, така поне правата на файловете ще са както трябва. Реално ако не си пипал много, освен wp-content\uploads и wp-content\themes другите файлове не са ти необходими (май). Така темата ти, промените върху нея, както и качените файлове ще са ти на новия хост.
Относно постовете, изчакай още ден-два да се оправят нещата на 000уебхост и след което си дай export на всичко от wp-admin панела и му дай import на другия хост. Ако ли не се оправят, тегли си БД и пробвай да си я сложиш на новия хост.
Има бая теми у форума за увеличаване на защитата на WP, прегледай ги.
Успех.

ПП: я иди на Account Activity Log и виж как са нещата. При мен са бъгясали...
VY2oTS0.png
 
От: Влизане в админ панела на Wordpress сайт.

При директен трансфер на файлове и...


При мен всичко е със статус ОК. Доста кофти начало в заниманията с домейни, хост и WP и изобщо нещо по-сериозно сайт в ovo с леки подобрения.
 

Горе