Влияят ли рекламите негативно на PageRank-а?

petrova

New Member
Здравейте, имам сайт на няколко месеца, който все още няма PageRank. Добра идея ли е да го напълня с реклами (към момента има по 1-2 реклами само на вътрешни страници) или да изчакам PR? Тези реклами биха ли повлияли негативно на сайта, в смисъл такъв Гугъл ще ми даде ли по-ниска оценка заради платените линкове?
 
Здравейте, имам сайт на няколко месеца, който все още няма PageRank. Добра идея ли е да го напълня с реклами (към момента има по 1-2 реклами само на вътрешни страници) или да изчакам PR? Тези реклами биха ли повлияли негативно на сайта, в смисъл такъв Гугъл ще ми даде ли по-ниска оценка заради платените линкове?

От 8 месеца няма пейджранк ъпдейт и най вероятно няма да има до края на годината според каквото е казал мат кътс преди няколко дни.... няма как да получиш на нов сайт ПР като няма ъпдейт ...

преди на всеки няколко месеца (около 3 имаше и затова със сайт на няколко месеца имаш) виж как си се ранкваш не го гледай този пр
 
От: Влияят ли рекламите негативно на PageRank-а?

petrova - Ако имате добри посещения слагайте реклами които да ви носят приходи. Сайтът ви не е на гугъл и той не ви плаща хоста и разходите, за да ви пука за пр-а му. Но ако имате по 100-200 посещения на ден и целия да го наблъскате с реклами, ефекта ще е най-вероятно нулев. Освен ако не е някоя специфична ниша. Поздрави.
 
Здравейте, имам сайт на няколко месеца, който все още няма PageRank. Добра идея ли е да го напълня с реклами (към момента има по 1-2 реклами само на вътрешни страници) или да изчакам PR? Тези реклами биха ли повлияли негативно на сайта, в смисъл такъв Гугъл ще ми даде ли по-ниска оценка заради платените линкове?
Да, нещо се бавят с PR-а на сайтовете, както каза 2coolice. Но това реално не трябва да те спира да си сложиш някакви реклами. Не ми се вярва да сложиш толкова, че да дропнеш PR-а на сайта си. Като изключим опцията с нас 10 изходящи линка. Тогава и за друго ще трябва да се притесняваш. :)

Негативно влияят рекламите само когато се прекали с тях на страницата. За това може да следваш и това какво се казва в правилата на Google - не повече от 4, даже някой за да са сигурни си поставят 3 техни реклами. Може да го сведеш до толкова. А за какви реклами става дума - банери, текстови (с линкове). :)

Сигурна бъди, че ако набуташ много линкове и си проличи, че продаваш или разменяш, ще отнесеш и наказание, не само дропване на PR-а. :)
 

Горе