Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

vladko82

Active Member
Обръщам внимание на всички за този опит за измама,понеже в паниката си някой би се объркал да цъкне на линка.Линка умишлено го резвам,както и имейла си,ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ИМЕЙЛА НА ПОДАТЕЛЯ:

Подател: Godaddy <[email protected]> добави в адреси
До: [email protected]
Относно: Account Notice : Error 6855
Дата: Петък, 2015, Януари 23 14:51:26 EET

Confirm Your Identify.

An unknown user was trying to login your GoDaddy account with an incorrect password on Thursday 22 January, 2015 20:17 GMT, and with an unknown DNS IP Location:
(USA) IP=166.70.91.65, as a result of that we partially blocked your GoDaddy accounts due to major security protocols.

Kindly visit our GoDaddy account Re-Activation Center Click here:
ХТТПС://l.godaddy.com/rp.aspx?check=цифри


We are sincerely sorry for any inconvenience.
GoDaddy Customer Support.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Copyright (c) 1999-2015 GoDaddy.com, LLC. All rights reserved.
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

аз не вдявам измамата....:(

Ами това е фишинг имейл,линка го изрязах,за да не цъкне някой на него,иначе човек може да го цъкне в паниката си,да въведе АйДи-то и паролата си за Годеди, и да му откраднат домейните.Оригиналните мейли от дедито имат винаги графики,този няма,но това не пречи някой начинаещ да се излъже,именно затова отворих темата...
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Е как фишинг, пък линка води към домейна на татенцата?!

Не трябва ли да води към друг домейн?
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

И аз получих такъв e-mail. Само дето ми излезе директно в СПАМ папката. Честно казано не знам как някой би се хванал на уловката. Изобщо не прилича на GoDaddy. Особено на външен вид е огромна разликата.
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Тази схема ми напомня на принцът от Нигерия, който щеше да ни прави милионери. :D :D
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Е как фишинг, пък линка води към домейна на татенцата?!

Не трябва ли да води към друг домейн?

Не съм кликал върху линка,понеже имам опит с подобни измами от името на пейпал.Предполагам,че води до страница наподобяваща годеди.Целта им е жертвата да си вкара АйДито и паролата,после да се логнат в акаунта и и т.н....
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Бах ма..му,на мен явно ми върви на опити за измама.Сега си гледах историята на другия имейл и гледам, че някой хубостник се е опитвал да се логне вчера...
22.01 Чт 17:11:45 грешна парола IP адрес 93.152.193.137 Държава България
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

И аз нещо не схващам. Как така, при положение че линка е към godaddy.com, ще видят данните ви? Това нали е оригиналния домейн. Как от там ще се отвори друга страница?
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Как ще няма измама , като това че пише годади в текста на линка и това накъде води са съвсем различни неща. Естествено , че като кликнеш ще те отведе в страница много приличаща на годади - ще си вкараш юзър и парола и скоро ще забравиш за домейните си. Не вярвам някоя голяма компания да има практика , да те кара да си въвеждаш юзър и парола където и да е освен на тяхната страница за лог ин.
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

http не е равно на https - проблемът е разрешен:)
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

случайно намерих тази тема, докато търсех инфо за ай-пи-то на този измамник който ми беше активирал защитата с опитите да ми се логне в пощата....

Пфу................. :?

05.02 Чт 16:37:01 грешна парола 93.152.193.137 България
29.01 Чт 12:55:44 грешна парола 93.152.193.137 България
23.01 Пт 13:38:48 грешна парола 93.152.193.137 България

имам и с днешна дата, но няма смисъл да пействам, пробвал се е и на 4-те ми пощи :shock:


как да го спра това чудо?
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Имах подобен случай,по айпито намерих мейла на доставчика,предупредих ги,че ако пак има опит,ще пусна жалба,същия ден ми отговориха,че са взели мерки и е предупреден потребителя с това айпи: 91.236.144.141 България .Повече не се е опитвал.
 
Re: От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Имах подобен случай,по айпито намерих мейла на доставчика,предупредих ги,че ако пак има опит,ще пусна жалба,същия ден ми отговориха,че са взели мерки и е предупреден потребителя с това айпи: 91.236.144.141 България .Повече не се е опитвал.

Звучи на някакви заразени компове, които си правят заявки. Но ако е целенасочено, ще е кофти. Имам предвид потребителя зад IP-то да не знае, че прави проби.
 
От: Re: От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Звучи на някакви заразени компове, които си правят заявки. Но ако е целенасочено, ще е кофти. Имам предвид потребителя зад IP-то да не знае, че прави проби.
Това ми отговориха на същия ден от фирмата еволинк,чийто имейл излезе при хуиз на айпито и на които писах.Предполагам,че са хлапета,които се опитват да поемат по кривия път и все още си нямат хал хабер.Надявам се да са се обадили на таткото и той да е взел мерки,докато е време. :)
"RE: Ваш клиент се е опитвал да се логне в пощата ми
Направихме проверка на посочения от Вас IP адрес: 91.236.144.141.
От справката на RIPE NCC (https://apps.db.ripe.net/search/que....144.141&search:doSearch=Search#resultsAnchor) е видно, че този адрес се ползва от
Фирма АСИСТ ЕООД Монтана. Адресът е от тяхното PI адресно пространство.
Асист Монтана са наш клиент за Интернет услуги и ние не знаем посочения от Вас IP адрес на кой техен краен потреботел са предоставили за ползване.
Ще им препратим Вашето писмо и ще ги помолим за съдействие, изразяващо се в проверка на крайния потребител на този IP адрес (ако могат да установят кой е) и да го предупредят да не предприема отново подобни действия. "
 
От: Внимание!Опит за измама в ГоДеди!!!

Някой ползва ли Близу,че не ми се отваря нова тема.Интересува ме всичките им абонати с динамични айпи-та ли са и на колко време се сменят.Става въпрос за взломена поща и присвоен фейсбук на моя близка.
 

Горе