Внос от Китай. Много въпроси.

От: Внос от Китай. Много въпроси.

Амуне това не е гаранция че са те изпържили - Според мен все още има шанс

Аз така им треперих на едни дето в други ден ми идва стоката така ме бяха увъртели че вече бях сигурен че съм изял дървото

Първа поръчка преди половин година за сравнително дребна сума с бърз транспорт - без никакъв проблем

Втора по голяма поръчка пак със бърз транспорт - забавиха се доста и понеже им дадох зор ми изпратиха само половината от стоката защото другата още не била произведена.

Трета поръчка - Разбираме се да направя голяма поръчка (част от контейнер с бавен транспорт по море) и с нея да ми пуснат и остатъка от втората поръчка - Тази поръчка трябваше да дойде в началото на септември - Дадоха ми някаква измислена хонгконгска банкова сметка с обяснението че така им е по евтино и аз още тогава почти бях изтръпнал но нямах избор, защото друг такъв доставчик на тази цена не мога да намеря. Преведох парите и се почна едно чакана и едва на 12 септември пусаха стоката по техни думи а тя вече трябваше да е при мен.

Принудих се да направя 4-та поръчка с бърз транспорт - защото изпусках сезона без да съм си получил още половината стока от втората поръчка и цялата трета поръчка - Този път настоях да платя по фирмената китайска сметка както първият и вторият път

Преди десетина дни си получих стоката от четвъртата поръчка и си отдъхнах - Сега имам известие че стоката от втората и третата поръчка ми е на порта в Саутхамптън

Да те излъже някой с една поръчка се случва да успее да те замъкне с две трябва да е голям специалист а да те замъкне едновременно с три си е направо висш пилотаж, този път на мен ми се размина но си ми е обица на ухото

Надявам се нещата при теб да се оправят почти съм сигурен че не са те завлекли просто явно са окъсели с парите и за това им трябват по скоро.


Странник в няколко теми чета за прехваленият ти посредник - Сега ще ти обясня защо дори и да бях в БГ нямаше да го използвам - Преди две години когато бях още в БГ и вноса ми беше мътна Индия подобен посредник му водехме счетоводството в счетоводната ни къща, помолих го да ми даде цени за определени продукти той се изхвърли какъв голям специалист е как зарежда подобни продукти за други фирми от бранша и в последствие ми даде цени като да си ги купя от БГ.
Тук има два варианта или ме е натоварил в цените или китайските фирми, които са ползвали другите фирми от бранша пазарувайки през него са им дебели цените. Да предположим че аз си намеря по добри цени от някоя фабрика и ползвам неговите услуги - каква ми е гаранцията че утре той няма най услужливо да полза този канал и за конкуренцията ми?!?!?!

След това ако се повтори случаят на Амун преведат парите и фирмата изчезне те нещо ще ми възстановят ли ?!?!?!?!?

Точно поради тези причина ако бях в БГ никога не бих ползвал подобни услуги . То и в УК не ги ползвам - Когато работиш самосиндикално рискът да изгориш е много по голям но който не рискува е обречен да диша прахта на конкуренцията.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

mantaman - прав си за себе си, имаш си своя опит. Но от друга страна слагаш всички под един знаменател. За пример - ако тук във форума има един идиот, това означава ли, че всички които пишат тук във форума са идиоти? Но да правиш такова обобщение... глупаво е. Аз пък обратното - мога да направя обратното обобщение, понеже бях участник и свидетел в тези контакти, които не бяха единични, и мога да заявя, че всички се правиха на тарикати. И да, това не бяха хора-еднодневки, а пишещи хора във форума!
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Доста ме наплашихте... От Алибабато мисля да ги поръчам. Гледах да не е най тънкажната цена и фирмата да има някакво реноме. Нещо комуникацията не върви добре с някои фирми и още не съм спрял на точно определена. Пък и бройките които ми трябват са смешни в сравнение с цифрите които произвеждат... Благодаря за инфото.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Навремето един приятел така внесе флашки от по 1Gb (2005-та година). После се оказаха 128 Mb, но пачнати да рапортуват като гигабайтови.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Аз за това му казах че точно със флашките почти на 100% ще изяде дървото - Флашки памети и други подобни носители на информация не е препоръчително да купувате дори маркови от Ебай - Почти на 100% са ментета - нищо че пише Сандиск - особено тези които ви се струват евтини. За да сте сигурни че флашките и паметите не са ментета трябва да ги купувате от Амазон но от самият Амазон а не от хора които продават в Амазон.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Искам и аз да питам нещо по темата, свързано със самата доставка и по-точно DHL да кажем. Мисля си го едно нещо и най-вероятно е невъзможно, ама да си го кажа. Например решаваш да поръчаш освен 200 флашки още 100 комп, мишки и 20 микрофона и 30 таблета и 40 телефона, примерно. Да кажем поръчваш ги тия работи от трима различни търговци и искаш доставка с DHL. Има ли вариант тези всичките неща да ти ги доставят заедно и да не плащаш за всяка доставка по 60-70$? Тоест да се спестят така малко пари?
 
От: От: Внос от Китай. Много въпроси.

Доста ме наплашихте... От Алибабато мисля да ги поръчам. Гледах да не е най тънкажната цена и фирмата да има някакво реноме. Нещо комуникацията не върви добре с някои фирми и още не съм спрял на точно определена. Пък и бройките които ми трябват са смешни в сравнение с цифрите които произвеждат... Благодаря за инфото.

Един път от алибаба ме врътнаха, писах на няколко фирми с голд от няколко години, не знам как какво и защо но ме врътнаха с малка сума преди 2 години.
После пак от там, получих един контейнер стока която нямаше нищо общо със снимките, та давах сума ти пари тук да ги преправят.

Фирмата която сега ме изпързаля, също е от alibaba с 5 години злато.

така че не се доверявайте лесно.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Няма как да платиш по-малко по простата причина, че ти плащаш на килограм товар, т.е дали плащаш 3 х 10кг или 1х 30кг разликата ще ти е минимална. А разликата ще ти дойде по две причини:
1. Колко те лъже китаеца в теглото на продукта за да избие още пари към цената. (Да, правят го! Последно ми листнаха камера от 400гр на 1,8кг та се наложи ги им пожелая успешна реколта от орис...)
2. Зависи какви тарифи ползва от логистиката. Имал съм случай 2 доставчика на по 100-15км един от друг. Първия ми дава цена на ТНТ колкото другият на DHL, а DHL по принцип са по-скъпи.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Ляля не е така особено ако става въпрос за малки пратки или обемни неща

Първо имат такса около 28 долара и след това по около 5 долара на килограм - Та ако поръчаш 1кг сигурно ще ти излезе около 33 долара - Обаче когато поръчаш нещо за 100 килограма вече тези 28 долара не те бъркат толкова.

Другият проблем е че не всичко се таксува на килограми в зависимост от стоката се ползват и обемни килограми

Така че до някъде има резон в това което пита - Но има смисъл само когато например трябва от 20 места да купи по 100 флашки - Ако има кой да му направи групаж със сигурност ще ми излезе по евтино
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Да точно за такъв групаж ми е идеята. В смисъл като поръчам 200 флашки от 20 различни места по 10 броя и навсякъде ми пише примерно цена за доставка 60$, 20x60$=1200$ , ето това ми се ще да го избегна :D
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Ляля не е така особено ако става въпрос за малки пратки или обемни неща

Първо имат такса около 28 долара и след това по около 5 долара на килограм - Та ако поръчаш 1кг сигурно ще ти излезе около 33 долара - Обаче когато поръчаш нещо за 100 килограма вече тези 28 долара не те бъркат толкова.

Другият проблем е че не всичко се таксува на килограми в зависимост от стоката се ползват и обемни килограми

Така че до някъде има резон в това което пита - Но има смисъл само когато например трябва от 20 места да купи по 100 флашки - Ако има кой да му направи групаж със сигурност ще ми излезе по евтино

Има резон в казаното от теб. Да, за обемното е ясно, ама и той няма да вкарва гирлянди или памук...
Не знам такси-макси, аз за моите неща си знам, че разумната и приемлива цена е около $7/кг, като под 21кг пратка не ми се връзва. За това като поръчвам, а аз си знам колко тежи стоката, си поръчвам бройка над 21кг, цената от $7 за въздушен ме устройва и така...Ако имах по-голям обем на поръчката - контейнерче и $1500 разхвърляни не върхи няколко стотин, а върху няколко хиляди артикула. За сега обаче не е така. Ама като порасна и почна да контейнери съм го решил от сега как да става :D
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Преди да стигнеш контейнер ще трябва бая време да стажуваш в ДХЛ а после и частични контейнери LCL :)

Амун знаеш че около празниците винаги става мазало в Китай - В момента чакам 5 различни пратки и петимата са се покрили като мишки и не ми отговарят на мейлите - Почти съм 100% сигурен че няма да те завлекат - Лошото е че сега ни да ги преведеш останалите ни да ги не преведеш
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Преди да стигнеш контейнер ще трябва бая време да стажуваш в ДХЛ а после и частични контейнери LCL :)

Амун знаеш че около празниците винаги става мазало в Китай - В момента чакам 5 различни пратки и петимата са се покрили като мишки и не ми отговарят на мейлите - Почти съм 100% сигурен че няма да те завлекат - Лошото е че сега ни да ги преведеш останалите ни да ги не преведеш

Тя е сложна, някой е писал на нас от тяхно име на тях от наше и на тях им е казал че не сме превели пари. Няма какво да се направи, днес правих разни пълномощни че не ми се разкарва до софия и да пускат жалба там в гдбоп. Китайците и те уж ходили в полицията, ама кой ги знае и тях какво. аз ще видя да пусна каквото трябва, да ги хванат поне да полежат малко, ако не, пореден урок и шамар :)
А на тия ще им мрънкам да ми свалят цени там поне да намаля загубата.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Така като ви чета мненията оставам с впечатление че повечето измами стават когато се търсят отношения с манифактури. Нормално е да хакват техните мейли, а други измамници да се представят за производители защото именно тях търсят хората.
Според мен най добре е да се работи с дилъри(китайски с физически магазин), понякога те получават и дават по добра цена отколкото фабриката към нов или малък клиент.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Така като ви чета мненията оставам с впечатление че повечето измами стават когато се търсят отношения с манифактури. Нормално е да хакват техните мейли, а други измамници да се представят за производители защото именно тях търсят хората.
Според мен най добре е да се работи с дилъри(китайски с физически магазин), понякога те получават и дават по добра цена отколкото фабриката към нов или малък клиент.

Ами... имам приятелка спортна журналистка посетила Китай по времето на световно първенство по нещо си през далечната 2005-06-та. Та по това време машините със Centrino струваха около 1.5-2к. И жената "закупила" един такъв на страшна далавера за около 500 лв от местен търговец, супер доволна и щастлива. Обаче... проблем... машината нещо взела да бави. Посъветвах я да се обади на един приятел който се занимава със ремонт и поддръжка. И пича ми звъни и вика... мале излъгали са я! Вместо Pentium M 1.7GHz са продали Pentium II 300 MHz; рамта от 1Gb станала 128Mb; диска от 60Gb се оказал 5Gb и т.н. Най-фрапатното е че почти навсякъде е писано WindowsXP, обаче се оказва Windows98SE. МНОГО ТЕЖКО модифициран за целта.

Проблема е че целия Windows е бил пачнат много зверски да рапортува такива неща. Моя приятел се е усетил защото dropdown-a на IE под 98 се държи по един начин; докато под XP под друг; говоря за самата анимация. Та пуснали една Sandra и нещата са си дошли на мястото.

Историята има куриозен край. Докато лаптопа е бил на "ремонт" се случва кражба и са откраднати 2 лаптопа и др. техника. Така моя приятел всъщност закупува със собствени средства лаптоп със оригиналните параметри (PentiumM, 1Gb, 60Gb, etc) за да и го върне. За жалост това става няколко часа преди да направи и да ми изпрати дисков имидж със Ghost за да разгледам това софтуерно китайско чудо на техниката.

Още ли мислиш че магазин е по-добрата идея?
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Няма никакво значение дали е магазин фабрика лодка в океана и тн. Реално всеки може да те опече - И както написах по нагоре не е проблема като те изпържат първата поръчка а втората или третата щото тогава е дебела работата

За да сте сигурни че срещу вас седи сериозна китайска фирма и няма да бъдете изпържени трябва да искате следните неща

Лиценз за износ на името на фирмата
Доларова банкова сметка на името на фирмата

Независима китайска одиторска компания която да потвърди горните две неща + това че е реална фирма с производство работници складове и тн.
Проверка от одиторска китайска фирма преди да се натовари стоката на кораба или самолета за количество и качество

Ето така можете да бъдете сигурни че няма да изядете дебело дърво - Обаче тази схема е приложима само когато сте много напреднали. Докато се поръчват поръчки за до 10 000лв просто не си заслужава да се ползват такива компании отделно че фирмите които имат лиценз за износ обикновено дребните клиенти не ги бръснат за сливи.

Обратната страна е Фирма регистрирана в Хонг Конг - банкова сметка във Хонг Конг - Превеждате парите и се радвате ако въобще получите нещо - Нито можете да си търсите парите нито някой ще ви обърне внимание.

Хонг Конг е офшорна зона регистрация на фирма и откриване на банкова сметка е около 1000 долара - Голден Съплаер в АлиБаба се става с Годишна такса не е на базата на реализирани поръчки и получени отзиви - Наемат си офис колкото да мине някоя сертифицираща компания и имат и сертификати.

Така само с 2-3 хиляди долара и изчакване на профилът им в АлиБаба да устарее могат да направят десетки хиляди долари в рамките на 2-3 месеца и след това да потънат в дън земи.

Така че както е казал народа на табелки не вервайте
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

И аз днес изгорях с известна сума за пратка от китаец и пратена по DHL.
Ставаше въпрос за продукт и исках по голяма бройка за това си платих и да ми ги доставят по бързо и да си платя и митническите му такси и всякакви такива.
Отивам днес в митницата-разкарваха ме 2 часа и повече от първи до втори терминал и обратно платих си всичко което им дължах предоставих им и документи с които показвам колко съм платил и абсолютно всичко и пак се заядоха че нещата не били добре написани.И след като заплатих суматите му разходи и самия продукт беше платен на китаеца цялата сума предварително, с митнически служител ми отвориха пратката да опишат какво има вътре, защото още съм бил съмнителен и така....Когато отворихме пратката започнаха да вадят празна кутия след празна кутия след кутия пълна с някакви 1-2 доларови боклуци и така..... Цял ден разправии с намусени митничари и накрая, пратката ми скапа тотално настроението.....
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Данко не се отчайвай дето се вика това е редовна практика, но който не рискува няма как да попадне на първоизточника - Производител или поне негов директен представител - Верно че тия проби излизат скъпи обаче иначе винаги ще си обречен да пазаруваш от 16-ти поред прекупвач на цена малко по ниска от тази която би могъл да намериш в БГ без никакъв риск и с гаранция.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Аз имам друг въпрос към вас като казвате че поръчвате за доста големи суми от alibaba не ползвате ли Escrow Service доколкото знам тя служеше като защита и с нея нямаше как да изгубите парите си :) ?
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Ескроу се ползва задължително само в Али експрес и там си що годе защитен - Защото трябва да му потвърдиш за да си получи парите - Проблема е че там са предимно само дребни прекупвачи и рядко можеш да хванеш добър дил - Сериозните играчи в АлиБаба не желаят да го използват, защото не искат да чакат да си получат парите и някой да им прави мизерии да и ги изнудва с необосновани претенции - Отделно че Ескроу таксува всички транзакции с 6% такса и ако се навие някой от Алибаба да ползва Ескроу в повечето случаи ще иска ти да поемеш тези разходи.
 

Горе