Внос от Китай. Много въпроси.

От: Внос от Китай. Много въпроси.

Най-тъпото е че не мога да пусна жалба в прокуратурата, нито оплакване където и да е.
Китаеца казва сър, приятелю, нас не ни ебе за тези пари защото не сме ги дали ние - оправяй се.

Счетоводителката казва, че ако подам в прокуратурата, ще ме разсипят от проверки и разследване, да не би да съм инсценирал тази измама, за да ми ги приспаднат.
Ебати закона... един вид тъкмо са те натаковали отзад и си се разработил, да минем и ние някой лев да изкараме.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Амун незнам до колко е възможно това което ти предлагам но ако си ги превел в Китайска банкова сметка що не опиташ да отидеш до Китайското посолство и ако има възможност там да пуснеш жалба. Китайците не си поплюват и за такива неща режат тикви - Ако обаче парите си ги превел в Хонг Конг няма смисъл да ходиш до посолството.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

И така.... Искам да купя около 200 броя флаш памети от Китай. Намерил съм фирма която да ми ги произведе и да ми ги прати. Въпроса ми е колко ще трябва да платя за данъци и мито? Да ми ги пратят като физическо лице или юридическо? Как да ги вкарам в счетоводството на фирмата? Има ли друга страна от Европейският съюз близка до България където митото и данъците ще ми излязат по евтино? Колко време ще отнеме цялата галамация от приемането на стоката до свободната и продажба.

Благодаря!

За 200 флашки не си струва занимавката с митници и лайнарщините покрай това. Аз лично вкарвах всичките си китайски стоки от ЕС, където друг вече е обрал луфта по вноса, само и само да избегна удоволствието да се сблъсквам със служителите на бг митниците. Излиза малко по-скъпо, но запазването на присъствие на духа и добро настроение е прайслес. Имам един агент, който внася всякакви такива неща (разбирай корпоративно-подаръчни и прочие) и после печата върху тях каквото искаш, много от тях са на склад, други идват за 1-2 седмици. Пусни ми мсг, ще ти дам контакти, ако това ти е целта.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Аз пък да се оплача от друга измама със самия Алиескпрес. Поръчвам 10 продукта на обща стойност 1500$ от един утвърден търговец. Той бави изпращането и накрая казва, че няма възможност да изпрати продуктите и ме моли да отворя диспут, че да ми върне парите. Отварям диспут и до два дена парите ми се връщат. Получавам имейл от Алиекспрес, че в рамките на 10 работни дни парите ще се появят в банковата ми сметка. Имейла е получен на 16-ти септември. До този момент никакви пари не съм получил в банковата си сметка. Говорих с банката - нямам никакви постъпления. Пратил съм им над 10 имейла на Алиекспрес - отговор НЯМА! Помолих един познат да звънне на номера в сайта - дежурен отговор - ще разследваме случая и ще се свържем с Вас. Почти съм се отказал вече да ги чакам.

П.П. Направих нова поръчка от същия търговец и продуктите ми бяха доставени. В случая се оказва, че самият ALIEXPRESS.COM СА НЕКОРЕКТНИ, а не търговеца!
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Историята има куриозен край. Докато лаптопа е бил на "ремонт" се случва кражба и са откраднати 2 лаптопа и др. техника. Така моя приятел всъщност закупува със собствени средства лаптоп със оригиналните параметри (PentiumM, 1Gb, 60Gb, etc) за да и го върне. За жалост това става няколко часа преди да направи и да ми изпрати дисков имидж със Ghost за да разгледам това софтуерно китайско чудо на техниката.

Още ли мислиш че магазин е по-добрата идея?

Тука местните туземци му казват на това cluster fuck. :)

Иначе по темата - прави ми впечатление, че в ибей цената на едно и също нещо е следната: директно от китай Х лв, от ЮК Х+60%, и в БГ 2,5*Х.
Т.е. ясно е, че в БГ праскате надценки като за световно, ами що не купувате директно от ЮК и да няма после болка, че в случая си е точно 'лаком гъз'
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Възобновявам стара тема, но мисля,че някой от хората писали тук, може да има опит... Предстои ми внос от Китай. Пратката ще е около 100кг. и най-изгодно ми е да пътува по вода. Някой получавал ли е пратки с този транспорт? С кое пристанище е най-добре да се работи, ако аз съм от София? Митническите власти веднага след, като пристигна пратката ли реагират и се оведомяват получателя?
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Работих известно време в посолството на Китай. Мисля, че винаги ще обърнат внимание.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Възобновявам стара тема, но мисля,че някой от хората писали тук, може да има опит... Предстои ми внос от Китай. Пратката ще е около 100кг. и най-изгодно ми е да пътува по вода. Някой получавал ли е пратки с този транспорт? С кое пристанище е най-добре да се работи, ако аз съм от София? Митническите власти веднага след, като пристигна пратката ли реагират и се оведомяват получателя?

С ДХЛ ли? аз внесох със самолет електроника около 70кг за 2 дни от хонг конг пристигна и dhl за 3 дни ми я освободиха, дори ддс-то като дойде камиона пред нас, на него му платих ддс-то.
ЕОРИ номер ходих да си вадя в бургас митницата ( то става за 2 минути - фирмено ) и пълномощно за пред дхл пак фирмено. много съм доволен от dhl
 
От: От: Внос от Китай. Много въпроси.

С ДХЛ ли? аз внесох със самолет електроника около 70кг за 2 дни от хонг конг пристигна и dhl за 3 дни ми я освободиха, дори ддс-то като дойде камиона пред нас, на него му платих ддс-то.
ЕОРИ номер ходих да си вадя в бургас митницата ( то става за 2 минути - фирмено ) и пълномощно за пред дхл пак фирмено. много съм доволен от dhl

Ами не с DHL, тъй като ми излиза доста скъпо. За електроника вероятно е по-рентабилно, но са по-тежки еденични артикули не е изгодно.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Какъв е най-удачния вариант за внос на стока от 500 до 1000(2000) кг?
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Най-вероятно кораб. Обади се на някоя компания предлагаща такива услуги и ги разпитай. 2 тона си е сериозно количество.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Само групаж е твоя вариант. Но има много тънкости, трябва да се запознаеш подробно преди да предприемеш нещо.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Здравейте,

аз съм посредник на внос на стоки от Китай от 2007 година и затова ще ви дам малко съвети.

Дори и да отидете в китайското посолство, няма вариант да си върнете парите, защото Вие нямате реален договор с китайската фирма. За да има стойност договор тук или в Хонг КОнг, договора трябва да е между китайски фирми.
При флашките има най много измами. Пускат много ниски цени уж на промоция - събират много поръчки и просто изчезват.
Има форум в алибаба, където е пълно с клиенти, които са измамени.
Знам, че пазара в бг е много зле в момента и на всеки му се свиди да плаща на посредник, но Ви препоръчвам да си намерите посредник и да работите с него.
Но когато търсите посредник, задължително трябва да има офис в Китай. Има много български фирми, които предлагат услугата посредник, а адреса им е в България. Смешно , но факт. Този агент ще направи точно това, което Вие може да направите сами - да поръча по интернет. Така Вие пак нямате сигурност.
Нека да Ви кажа какво ще направи агент за Вас в Китай :
1. ще сключи договор - когато 2 китайски фирми сключат договор, производителя на 100% ще изпълни срока на доставка, качеството и тн
2. стоков контрол - китайците имат страшно много поръчки и много често изпращат грешни поръчки ( кога неволно, кога си чистят склада от застояла стока), лошо качество продукти, а някои и въобще не изпращат. Но когато знаят, че има човек, който ще провери стоката - тогава вече рядко стават грешки. Но и да има грешки при проверка на стоката те се отстраняват, защото завода още не си е получил баланса и няма избор. Агента трябва да ви изпрати снимки на самите продукти, като и натоварването им в контейнер.
3. транспорт - ако сте малак клиент и искате да пазарувате от няколко места, то агента ще ви събере стоката и ще ви я изпрати в 1 пратка. Така ще спестите от транспорта. Ако пък пазарувате с контейнер - сигурността е най важна за Вас.
4. агента ще ви изготви необходимите документи за внос, както и при изискване от бг законите ще ви подготви сертификати.
Всички големи вносители или имат офиси в Китай ( като фирма Сапир например, но те внасят по над 300 контейнера годишно) или ползват посредник. Това са фирми, които работят с години с Китай и знаят, че им трябва сигурност. Сигурност, че не само ще си получат поръчката, но и че ще е точно модела и качеството, за което са платили.

Преди години, когато строителството беше пик в бг и всички внасяха строителни платна с нас се свърза фирма, която при 3 си внос от завод, който и до ден днешен си съществува, изгоря с депозит 45 000$. Изпратиха го при нас за съдействие. Свързахме го с адвокат, но абсолютно нищо не стана. Защото въпреки, че има плащане - няма реален договор. Имаха само договор пуснат по емайл и факс.

И за да не звучи като реклама или нещо друго - няма да пиша нашия сайт или така нататък.
Просто ви давам съвет как да пазарувате безопасно от Китай
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Полезни съвети. Изпратете си сайта на ЛС. Може някой ден да се възползвам :)
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Моят опит в тази сфера е неуспешен, все попадах на хора от форума, които искаха да търгуват с Китай, но не правеха това, което е нужно, а понякога гледаха и да прекарат другите.

Svilena Hristova - хубави съвети даваш и дано имаш успех и да намериш коректни потребители от тук, с които да работиш. Успех в начинанието!
 
От: От: Внос от Китай. Много въпроси.

Доста точно сте изброили проблемите! Добре ще е да си пуснете отделна тема за услугите, които предлагате и линк към сайта ви. Това не е обикновен форум и тук линковете към полезни ресурси свързани с темата на форума не са забранени, напротив желани са.

На първо време можете да ми пратите линк на лично, че ми стана интересно. А темата можете да си пуснете в секция "пазар", след като минете рестрикциите за публикуване там.


Здравейте,

аз съм посредник на внос на стоки от Китай от 2007 година и затова ще ви дам малко съвети.

Дори и да отидете в китайското посолство, няма вариант да си върнете парите, защото Вие нямате реален договор с китайската фирма. За да има стойност договор тук или в Хонг КОнг, договора трябва да е между китайски фирми.
При флашките има най много измами. Пускат много ниски цени уж на промоция - събират много поръчки и просто изчезват.
Има форум в алибаба, където е пълно с клиенти, които са измамени.
Знам, че пазара в бг е много зле в момента и на всеки му се свиди да плаща на посредник, но Ви препоръчвам да си намерите посредник и да работите с него.
Но когато търсите посредник, задължително трябва да има офис в Китай. Има много български фирми, които предлагат услугата посредник, а адреса им е в България. Смешно , но факт. Този агент ще направи точно това, което Вие може да направите сами - да поръча по интернет. Така Вие пак нямате сигурност.
Нека да Ви кажа какво ще направи агент за Вас в Китай :
1. ще сключи договор - когато 2 китайски фирми сключат договор, производителя на 100% ще изпълни срока на доставка, качеството и тн
2. стоков контрол - китайците имат страшно много поръчки и много често изпращат грешни поръчки ( кога неволно, кога си чистят склада от застояла стока), лошо качество продукти, а някои и въобще не изпращат. Но когато знаят, че има човек, който ще провери стоката - тогава вече рядко стават грешки. Но и да има грешки при проверка на стоката те се отстраняват, защото завода още не си е получил баланса и няма избор. Агента трябва да ви изпрати снимки на самите продукти, като и натоварването им в контейнер.
3. транспорт - ако сте малак клиент и искате да пазарувате от няколко места, то агента ще ви събере стоката и ще ви я изпрати в 1 пратка. Така ще спестите от транспорта. Ако пък пазарувате с контейнер - сигурността е най важна за Вас.
4. агента ще ви изготви необходимите документи за внос, както и при изискване от бг законите ще ви подготви сертификати.
Всички големи вносители или имат офиси в Китай ( като фирма Сапир например, но те внасят по над 300 контейнера годишно) или ползват посредник. Това са фирми, които работят с години с Китай и знаят, че им трябва сигурност. Сигурност, че не само ще си получат поръчката, но и че ще е точно модела и качеството, за което са платили.

Преди години, когато строителството беше пик в бг и всички внасяха строителни платна с нас се свърза фирма, която при 3 си внос от завод, който и до ден днешен си съществува, изгоря с депозит 45 000$. Изпратиха го при нас за съдействие. Свързахме го с адвокат, но абсолютно нищо не стана. Защото въпреки, че има плащане - няма реален договор. Имаха само договор пуснат по емайл и факс.

И за да не звучи като реклама или нещо друго - няма да пиша нашия сайт или така нататък.
Просто ви давам съвет как да пазарувате безопасно от Китай
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Дайте инфо откъде да намеря актуална тарифа за мито на стоки закупени от Китай, искам да пробвам нещо ново и ми трябва реална цена за да се направят сметките предварително и да няма изненади
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Ок, мерси ще го разцъкам да видя какво ще покаже, а да попитам и още нещо, искат да ми изпратят мостри около 5 кг е пакета, но според тях с китайски пощи доставката е 35 долара и ми се вижда прекалено скъпо, да не са се объркали с някой куриер, имате ли наблюзение за цени за доставка
 
Последно редактирано:

Горе