Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

ReminD

Well-Known Member
За кой ли път се убеждавам, че ГЕРБ работи против държавата и обслужва чужди интереси.

Аню Ангелов - същият, който преди няколко години го возеха звездите от НСО и блъснаха друга кола с малко дете, та въпросния министър на отбраната не само, че преди няколко дни излезе информация, че ще купуваме самолети на стойност 700 милиона от НАТО / ООН , ами вижте какво се случва: ( нямаме пари за доходи, имаме за американски самолети ).


Искаме САЩ да докарат постоянна армия

Диян Николов, в-к "Труд"

Америка да се ангажира с постоянно военно присъствие в България. За това са настояли преставителите на нашето военно министерство на среща с експерти от Пентагона.

Военният министър Аню Ангелов и началникът на кабинета му Йордан Божилов бяха част от делегацията начело с премиера Бойко Борисов, която беше в САЩ преди десетина дни по покана на американския президент Барак Обама.

От МО са поискали САЩ да изпращат повече войници на полигон "Ново село" до Сливен, както и да има постоянно военно командване от US армия там.
Според договора за използване на съвместните българо-американски съоръжения в страната ни могат да пребивават постоянно 2500 войници от американската армия. Техният брой може да стига до 5000, но само за 90 дни. Това е период, който е даден, за да може да се извърши съответната ротация на контингентите и техниката.

Договорът между България и САЩ за отдаване на наши военни бази беше подписан през пролетта на 2006 г. Той има 10-годишен срок и може да бъде прекратен едностранно след едногодишно уведомление. Освен полигон "Ново село" САЩ могат да използват авиационните ни бази "Граф Игнатиево" и "Безмер", както и един военен склад до Бургас.

Мотивът за постоянното присъствие на американската армия на наша територия е да се постигне по-голяма сигурност в региона, казват от МО. От друга страна, ръководството на армията ни вижда възможност войската ни да тренира и да се обучава с по-опитните американски бойци.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1678506

Аз като казвам,че станахме щат на Америка и васал на Туция, май не ме слушахте, сега американските "войници" агресори ще тренират у нас, не мога да разбера от какво по дяволите ни пазят?? И как така те ще помагат за сигурността в региона и въобще защо се месят в сигурността на суверенна държава като нашата ( каквато очевидно не сме ). Не само, че ще намали сигурността, но ще се увеличи шанса някой да ни изтрепе с някой атентат заради тея американци, дето дойдаха на наша територия.


Ще припомня, че преди няколко години Сидеров поиска сметка за въпросните бази и връчи на Уорлик сметка за 2 милиарда, които трябва да си платят, така както плащат в Турция за да имат американски бази там.
 
От: Войските на САЩ идват в България - постоянно присъствие

Става ясно за какво е било посещението в САЩ, май някой верно си готви война.
 
От: Войските на САЩ идват в България - постоянно присъствие

Никой не отговаря, никой не се вълнува, коментари никакви, като че ли е нещо нормално да ни пращат войски.,
 
От: Войските на САЩ идват в България - постоянно присъствие

Aз съм потресен (буквално)..няма какво друго да кажа.
 
От: Войските на САЩ идват в България - постоянно присъствие

Определено не е нормално чужди войски да киснат продължително време на територията на твоята държава. Това доколкото помня се нарича окупация. Ние нямаме военни врагове и няма от кого да бъдем пазени. Нашата армия и без това ни е повече символична. Не казвам, че армията ни не струва, а просто, че за наше щастие нямат работа. Дори да ни е некадърна армията (в което дълбоко се съмнявам) е срамно да си го признаваме по този начин (като викаме друг да ни върши нашата работа).
С това си поредно изпълнение ГЕРБ-ерите затвърдиха у мен мнението, че са предатели и не защитават интересите на гражданите на Република България. Наближават изборите. Време е за уволнение.
 
От: От: Войските на САЩ идват в България - постоянно присъствие

Определено не е нормално чужди войски да киснат продължително време на територията на твоята държава. Това доколкото помня се нарича окупация.
Ако мислиш, че им пука какво се води това:). САЩ си местят 4аст от военната карантия по-близко до Иран за предстоящата офанзива там (от тук е на един хвърлей със самолет). Хем ще спестят някой и друг милиард от логистични разходи по снабдяване на оръжия и други атрибути, хем ще метнат отблизо и едно оче на една от натовските си сателитки-роби:)
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Аз като казвам,че станахме щат на Америка и васал на Туция, май не ме слушахте, сега американските "войници" агресори ще тренират у нас, не мога да разбера от какво по дяволите ни пазят??

Ти внимавай какво говориш, защото coolice е проамерикански настроен админ и дори би подкрепял една бъдеща окупация на страната от американците.
 
От: От: Войските на САЩ идват в България - постоянно присъствие

Ние нямаме военни врагове и няма от кого да бъдем пазени.
И аз така си мисля...
но "приятелството (всъщност не е приятелство!)" със САЩ няма да ни докара нищо хубаво...

относно армията ни: според мен като се има предвид колко пари се отделя и с каква техника работят - са много добре подготвени
че и завидно добре подготвени...дори някои страни които отделят повече пари може да се озорят :wink:
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Ето какво е било едно време - после някой ще ми обяснява глупости - поне сами сме си произвеждали техника, а не да поддържаме техниката като само ни казват какво да купим от тях.
За 3 десетилетия той ( Арсенал и другите военни заводи ) постигна огромно развитие. Мощностите му се увеличиха стократно, създадени бяха нови продукти и технологии както в традиционните оръжейни направления, така и в съвременни области: бронетанкова техника, специална електроника, оптикоелектроника, телекомуникации, телеуправление, радиолокация, УКВ радиостанции, специално приборостроене, лазерни технологии, металокерамика и твърди сплави, точно леене, хидравлика, пневматика, лагерно производство. Израснаха мощна научна база и специалисти в института НИТИ, Казанлък и в основните заводи.

Красноречив е примерът с бронетанковото производство.

Завод “Бета” бе построен само за две години. Покритите му площи са над 120 декара. Има уникално оборудване: 4000 и 2500-тонни преси, гилотина за рязане на ламарина с ширина до 3200 мм и дебелина до 25 мм, линии за газово и лазерно обрязване на метални листове, камери за обемно отгряване на танкови корпуси, кантователи, прибори за контрол на изпитателни стендове и полигони. Произвеждаше бронетранспортьори в много модификации: универсални, амфибии, спасителни, санитарни, специално защитени срещу газове и радиация, самоходни установки, танкове с оръдия 122 мм, снабдени с наша радио- и оптикоелектроника. ( сега всичко купуваме за да поддържаме икономиката на Щатите )

Военно-промишлената ни продукция беше под 0,1% от световното специално производство. Въпреки този малък дял комплексът осигуряваше от експорт годишен валутен доход на България над 1 милиард щ. д., създаваше работа на 100 000 души, спираше внос и задоволяваше основните нужди на армията. Това показва както неговата ефективност, така и причините за отдавнашните опити на чуждите сили да ни изключат от тази сфера.

Пред 1943-1944 г. англо-американската авиация бомбардира наши военни заводи. След войната ги възстановихме за година-две. Много по-успешни от бомбените удари се оказаха днешните действия на собствените ни управници. Усърдни слуги на чуждестранни господари, те обявиха военната ни промишленост като престъпна, изоставиха традиционни пазари, затвориха десетки заводи, разгониха специалистите, уволниха хиляди работещи и вече подготвят пълното закриване на комплекса. Тези невежи хора дори нямат представа какво рушат!

: )
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Процеса на изнасяне на САЩ максимално близо до Русия продължава от години. Всички наши правителства от 20-на години провеждат проамериканска политика, от която страната няма никаква нужда.
Да сте видяли някой да протестира против американското присъствие в България?
Дали улицата пред българското посолство в САЩ е преградена като на бойно поле? Две улици в София са заградени, все едно не са в столицата! :twisted: Някой да протестира?
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Да сте видяли някой да протестира против американското присъствие в България?
Да, виждал съм.
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Скоро ще приватизират и ВМЗ - Сопот.
За дълговете въобще не ми говорете - мисля, че тези дългове не са умишлено създадени.
Вместо да увеличаваме производството и да инвестираме в конкурентоспособност - ще продадат завода за смешни пари и след това ще купуваме от него...

една анкета от 2006-та - За/против американско военно присъствие в България.
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/77997-За-Против-американско-военно-присъствие-в-България?
 
От: От: Войските на САЩ идват в България - постоянно присъствие

Определено не е нормално чужди войски да киснат продължително време на територията на твоята държава. Това доколкото помня се нарича окупация. Ние нямаме военни врагове и няма от кого да бъдем пазени. Нашата армия и без това ни е повече символична. Не казвам, че армията ни не струва, а просто, че за наше щастие нямат работа. Дори да ни е некадърна армията (в което дълбоко се съмнявам) е срамно да си го признаваме по този начин (като викаме друг да ни върши нашата работа).
С това си поредно изпълнение ГЕРБ-ерите затвърдиха у мен мнението, че са предатели и не защитават интересите на гражданите на Република България. Наближават изборите. Време е за уволнение.

Това го болднах защото е абсолютно вярно. Не само окупатори, колонизатори са. Как можаха нашите политици да станат такива евтини долни курви ? Те дават ли си сметка в какво ще ни въвлекат ? Абе тикви с тиквите им - ще ни въвлекат във война с чалмите. Ония откачените чалми няма да се поколебаят да изстрелят някоя друга оперативно-тактическа ракета УРС ( Управляем Реактивен Снаряд ) насам. За тях къде що има база на USA всичко е мишена. Разформироваха поделения като Сливен - едно от най големите танкови поделение в България, сега го дават на американците, Безмер също. А така давайте - закривайте още поделения, съкращавайте нашите военни хранещи семейства, оставайте ги на улицата, а внасяйте американци. Подлоги мръсни. Даже чувам че и авиобаза Равнец която е изоставена, щели да я дават на американците да я възстановят и ползват.
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Да идват бе, да им иба мамата, и нас да на унищожават и тука само манго и хамерикано да останат, ебаси тиквениците сме!
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Това ми напомня за една песен от детството :D

[video=youtube;pv6pd3f2PTc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pv6pd3f2PTc[/video]


Жаба във небето плува,
слон прескача водопад,
котенурка се лекува
от хроничен косопад,
млада крава в униформа
придобива спортна форма,
а свиня от Анадола
се разхожда чисто гола.

Пъпеш зрее на топола,
диня съхне на върба,
син домат си сменя пола,
ей това е веселба!
Политик със ситна крачка
дави се във свойта храчка,
а служител на закона
пак си смъкна панталона.

Демокрация - проамериканска агитация!
Демокрация - интелектуална окупация!
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Виждам тука да се изразявам престъпмисли в писмена форма. Не остана много до края на света.
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Доживяхме и хамериканеца да прояде боб с наденица и люти чушки:)
Само ми е чудно защо трябва да правят нов експанд (wc3 термин) у бугарско, след като си имат плацдарм в Турция за експанзията в Иран
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Българските политици от край време са били долни подлоги и предатели. Нищо не ме учудва, още по - малко герберското поведение. Жалко за всички ония дето са измрели за този народ, с кръв са плащали за всичко тогава.. а тия сега пари прибират за да продават България! СРАМОТА!
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

В Германия има 50 000 американски военослужещи и не се оплакват.

Все пак сме съюзници. Някои хора тук не знаят какво значи тая дума.



До вчера беше пълно с руски войски и офицери тука, днеска сме големи патриоти и нещем чужди войски...
 
От: Войските на САЩ ще окупират за постоянно България - постоянно присъствие

Все пак сме съюзници. Някои хора тук не знаят какво значи тая дума.
Доста хора не знаят понятието на този термин, включителмо и моя милост.
И в крайна сметка, какво това трябва да значи?
 

Горе