Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

От: От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Субсидиите ги лапат големите партии. Другото е дребна пара дето и за кампания не стига.

За какво им е кампания? Някои партии на олигуфрени като Светльо Витков си вземат парите и без кампания? Дребна пара казваш а? Знаеш ли колко е тая "дребна пара"?
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Формацията на музиканта ще получава почти половин милион на година благодарение на своите 1,39% от гласовете. НФСБ пък ще взима по 1,3 млн. лв. годишно, а партията на Кунева -по 1,12 млн. лв. 660 хил. лв. ще е годишната субсидия за ВМРО, а малко под 600 хил. тази на Янев.

Е "дребна" е, няма и милион :twisted:
Само по 40 000лв на месец за 4 години.....
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Нито си подготвен, нито имаш нужния капацитет да спориш с мене, както пролича от последния ти пост
Аз също не изгарям от желание да давам акъл на кретени, дето не гласуват и да им обяснявам, че по този начин наливат вода в чужда мелница

В парламента в момента има само една българска партия и тя се казва АТАКА

Всъщност това беше към Славчев, ама като и да е.

Да, аз съм неподготвен за разлика от теб верно е. Сигурно си ходил да ти промиват мозъка разни псевдо националисти.

Аз станах негласуващ кретен, когато ти ходел прав под масата, а Волен още е докладвал в държавна сигурност. Имал съм време да помисля и да преценя заслужава ли си.

И за последно. Въпрос на време е да си промениш позицията, ако изобщо имаш малко мозък в главата и мислиш самостоятелно.
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Всъщност това беше към Славчев, ама като и да е.

Да, аз съм неподготвен за разлика от теб верно е. Сигурно си ходил да ти промиват мозъка разни псевдо националисти.

Аз станах негласуващ кретен, когато ти ходел прав под масата, а Волен още е докладвал в държавна сигурност. Имал съм време да помисля и да преценя заслужава ли си.

И за последно. Въпрос на време е да си промениш позицията, ако изобщо имаш малко мозък в главата и мислиш самостоятелно.

Мисля, че съвсем скоро ще се убедят как са се възползвали и как са ги манипулира с "висши цели" - аз доста силно милия за страна ни, но никога няма гласувам за такава измислена парти и лидер Болен.
Не знам защо вот далите му се подмокрят като му чуят речите и за тях той е най-големият?!? Ууууууаааааааааааааааууууууууу!!! :) Всеки 3-то курсник учещ политически науки + ораторство майсторство + някой да го съветва точно какво да говори, може да говори като Боленчо и всеки политик, за който се сетите. Гледайте им действията и постъпките, а не какви говорят!

Виц по темата:

- Защо се кандидатирахте?
- Не виждате ли какво става във властта - корупция, подкупи, безделие, лукс...
- И вие искате да се борите с всичко това?
- Не, искам да участвам!
 
От: От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

За какво им е кампания? Някои партии на олигуфрени като Светльо Витков си вземат парите и без кампания? Дребна пара казваш а? Знаеш ли колко е тая "дребна пара"?
Явно си заслепен от излъчването на другия червен вожд, но все пак ще пробвам да ти го обясня с прости думи.
Конкретно за Светльо Витков не съм гласувал, но му симпатизирам, защото виждам колко се старае, а за разлика от много тука пишещи, аз съм запознат с това колко сложна и несправедлива е системата към новите партии. Човекът заслужаваше много по-добър резултат, но така са гласували хората (тук не включвам подозренията за фалшификация) и трябва да се приеме. Глас народен, глас Божий.
А иначе моето мнение е, че държавна субсидия не трябва да има за партиите, защото създава предпоставки за прекалено неравен старт. Ако една партия има достатъчно симпатизанти би трябвало да се издържа точно от тези си симпатизанти, но в България не е така, тъй като реални симпатизанти почти няма (теб, ReminD, си изключение). Ако все пак държавата финансира партийната дейност, е редно парите да се разпределят според това как народът е решил да се разпределят. В този смисъл не виждам проблем, че дадена партия, която е подкрепяна от камара хора от народа, ще вземе държавна субсидия.
Като се върнем пак на темата за Светльо Витков, за разлика от останалите партии той поне обеща, че ще даде публичност и прозрачност на изразходването на парите от държавната субсидия.

Относно цифрите:
На вас ви се виждат големи тези цифри, но всъщност не са. Това, че във вашите очи се виждат големи тези пари си е ваш проблем. Размерът на разходите зависи от естеството на дейността, за която е този разход. Не знам дали сте гледали колко пари отиват за космическите програми (и България, макар и слабо, участва в такива). Защо тогава не сравнявате тези разходи с нашите стотинки за банички?
За тези, които са фенове на култът към личността, ще напомня, че членовете на партиите са повече от един човек (лидерът), което означава сериозни разходи, а срещите, обсъжданията и обикновенните битови разходи струват също пари. Безплатен обяд няма.
На фона на около 18 милиарда бюджет за 2013-та няколко милиона (т.е. няколко промила) не са голям разход като се вземе предвид, че точно от партиите в момента зависи на къде върви държавата (това дали ни харесва е подробност).

Относно точния размер на субсидията:
Невярно е, че субсидията за глас е 12 лв. На основание чл. 27, ал. 1 от "Закон за политическите партии" точният размер е 5% от размерът на минималната работна заплата (сами сметнете какво ще стане ако В. Сидеров успее някак да промени размера на минималната работна запалта на 1000 лв. От началото на 2013-та доколкото знам минималната работна заплата е в размер 310 лв, което означава, че за глас субсидията е в размер на 15.5 лв.
Нека използваме официални данни от ЦИК и да сметнем колко получават ГЕРБ, БСП и ДПС и Атака и сравним с "големите пари", които Светльо Витков със своята партия ще получи.

-ГЕРБ-
Брой валидни гласове: 1 081 605
Субсидия: 16 764 877.5 лв

-БСП-
Брой валидни гласове: 942 541
Субсидия: 14 609 385,5 лв

-ДПС-
Брой валидни гласове: 400 466
Субсидия: 6 207 223 лв

-Атака-
Брой валидни гласове: 258 481
Субсидия: 4 006 455,5 лв

------- Глас Народен -------
Брой валидни гласове: 47 419
Субсидия: 734 994,5 лв

Сами виждате, че числата на тези "лоши лапачи на субсидии" са бая по-малко в сравнение с тези на "големите". Парите може и да са различни, но всяка партия, която иска някакъв резултат, трябва да хвърля пари за кампании и партийни дейности, което ги поставя в крайно нерваностойно положение според настоящите ни закони.
 
От: От: От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

-ГЕРБ-
Брой валидни гласове: 1 081 605
Субсидия: 16 764 877.5 лв

-БСП-
Брой валидни гласове: 942 541
Субсидия: 14 609 385,5 лв

-ДПС-
Брой валидни гласове: 400 466
Субсидия: 6 207 223 лв

-Атака-
Брой валидни гласове: 258 481
Субсидия: 4 006 455,5 лв

------- Глас Народен -------
Брой валидни гласове: 47 419
Субсидия: 734 994,5 лв

Сами виждате, че числата на тези "лоши лапачи на субсидии" са бая по-малко в сравнение с тези на "големите". Парите може и да са различни, но всяка партия, която иска някакъв резултат, трябва да хвърля пари за кампании и партийни дейности, което ги поставя в крайно нерваностойно положение според настоящите ни закони.

Само да вметна, това са парите на година, не общо.
ОБЩО е мъничко по-страшно:

-ГЕРБ-
Брой валидни гласове: 1 081 605
Субсидия: 67 059 510 лв

-БСП-
Брой валидни гласове: 942 541
Субсидия: 58 437 542 лв

-ДПС-
Брой валидни гласове: 400 466
Субсидия: 24 828 892 лв

-Атака-
Брой валидни гласове: 258 481
Субсидия: 16 025 822 лв

------- Глас Народен -------
Брой валидни гласове: 47 419
Субсидия: 2 939 978 лв

Само тези партии ни струват 169 291 744. Заслужават ги! .... Грешка - Заслужаваме си ги!


И понеже ми се услади математиката, един депутат ни струва (субсидия за 4 години, да не се бърка със заплата) 693 132,36 лв
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

От бая време отлагам да гледам видеото и по добре че ще ме извинявате ама да им еба майката не тея тапунгери Болен и другите идиоти които бяха с него!
 
От: От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Всъщност това беше към Славчев, ама като и да е.

Да, аз съм неподготвен за разлика от теб верно е. Сигурно си ходил да ти промиват мозъка разни псевдо националисти.

Мисля, че съвсем скоро ще се убедят как са се възползвали и как са ги манипулира с "висши цели" - аз доста силно милия за страна ни, но никога няма гласувам за такава измислена парти и лидер Болен.
Не знам защо вот далите му се подмокрят като му чуят речите и за тях той е най-големият?!? Ууууууаааааааааааааааууууууууу!!! :) Всеки 3-то курсник учещ политически науки + ораторство майсторство + някой да го съветва точно какво да говори, може да говори като Боленчо и всеки политик, за който се сетите. Гледайте им действията и постъпките, а не какви говорят!

Моят вот е националистически
Гласувал съм за националистическа партия, която има реални шансове да влезе в парламента
Би било добре националистите да са обединени, а не да се карат и да правят сеир и да дават повод за такива теми, но това не зависи от мен
И не си правя илюзии, по скоро съм песимист, отколкото оптимист, що се отнася до българската политика и въобще за бъдещето на България
Щом няма осъдени политици и в сегашния Парламент ни се хилят пак същите мазни мутри, скоро няма да се оправим

Волен не ми е кумир и не съм тръгнал да го защитавам,
а просто ви казвам да гледате малко по отдалече за да видите цялата картинка, а не да се вторачвате в едно парченце от пъзела
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Некоректно е да се показват числа за повече години. Да, така цифрите изглеждат по-големи и явно това е крайната цел. Най-коретно е да се представят данни на годишна база, тъй като бюджетът се разпределя годишно. Не е проблем, че хвърляме някакви пари за политика. Проблем е, че ефективността срещу тези пари е минимална или никаква.
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Колега Динтроникс, прав си не веднъж съм писал, че неговата макро визия за политика и икономика, ще е пагубна - човек умело боравещ с популизъм и говорещ за изземване на милиарди, не води добре.
 
От: От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Моят вот е националистически
Гласувал съм за националистическа партия, която има реални шансове да влезе в парламента
Би било добре националистите да са обединени, а не да се карат и да правят сеир и да дават повод за такива теми, но това не зависи от мен
И не си правя илюзии, по скоро съм песимист, отколкото оптимист, що се отнася до българската политика и въобще за бъдещето на България
Щом няма осъдени политици и в сегашния Парламент ни се хилят пак същите мазни мутри, скоро няма да се оправим

Волен не ми е кумир и не съм тръгнал да го защитавам,
а просто ви казвам да гледате малко по отдалече за да видите цялата картинка, а не да се вторачвате в едно парченце от пъзела

Национализмът в ръцете на луд и безпардонен човек е опасно нещо.
В момента най националистическото действие, което може да се предприеме е всички да си бият камшика от тука (без политиците) и да направят нова България на чисто, на Южния полюс да речем.
Нямало осъдени. Ми няма да има, това го говоря от години. как ще има като всички са в кюпа, включително и болния.
А той в момента се изсра на метеното. Първо с изцепките си с журналиста, и после с мишкарското си дезертиране от гласуване. Вчера - същата работа.

Единственото, което може да направи е да се пеняви от трибуната и да лае пред медиите. А комунягите и турците ще си управляват, защото той няма да гласува изобщо.
Това отговорно отношение ли е?

И да бе, не го защитаваш. Никак. Айде отговори ми, ти ако беше на неговото място къде щеше да си в момента? Веднага ти казвам - в районното с разбити бъбреци и дело за дребно хулиганство. С какво Волен е по-добър от теб, та да му се разминава?
Нали иска законност? Той спазва ли законите? Или да бе, той е имунизиран и може да си прави каквото иска.

Аз ви казвам. Единствената причина някой да го защитава за тая постъпка е да е като него. А те и такива си го поддържат де. "Мизия, Тракия, Македония, България на три морета, Зиг Хайл". Ти такъв ли? Ако да, да спирам да пиша.
А мишкарството с гласуването му е простено. Той толкова си може.
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Нашите прадеди са оставили кръвта си и душите си, за да можем да създадем и жиевеем в България точно тук и на тази земя. Бягането от проблемите не мисля, че ще реши нещо. Само би омаловажило всички дадени животи и усилия, за да можем днес да си живеем тук. Решението не е да бягаме и да градим България на друго място и всеки да се спасява поотделно. Решението е написано на сградата, която се обитава в момента от една шайка измамници, лъжци, крадци и убийци.

Ние сме срам за България. Срам сме, защото позволяваме на група алчни и нагли тъпани да ни управляват като добитък. Срам сме, защото позволяваме да ни манипулират, разделят и владеят, да ни стрижат и да ни лъжат без последствия за тях.

Съединението прави силата, те следват този съвет и макар и малко на брой, като се обединяват срещу народа са силни, а ние като се делим на червени, сини, зелени, бембяни и всякакви други сме слаби. Те се подкрепят и си прикриват един на друг мизериите.

Трябва да се измете всичката тази измет от обществения живот на България. Започвам да виждам надежда за това. Но трябва много работа.

Трябва да вземем пример от страни като Чехия, Полша и други, които изметоха боклука на време и сега се радват на добри условия на живот.

Нека останем в България и да се борим тук и сега, кой както може.

Ествествено има го и лесния вариант да избягаме в чужбина, който смята, че ще живее там по-добре, успех, нека го направи. Но знайте, че нашата борба трябва да е тук и сега, заедно, като застанем за правилните идеи и правилните хора. А не да преизбираме всеки път едни и същи лица, които се въртят от 20 години да ни стрижат и да си правят далаверите.

Надявам се тези, които се насочат към чужбина, да успеят да се върнат един ден в една по-добра България :)

Мислете, развивайте се, борете се. Надеждата умира последна :)
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Некоректно е да се показват числа за повече години. Да, така цифрите изглеждат по-големи и явно това е крайната цел. Най-коретно е да се представят данни на годишна база, тъй като бюджетът се разпределя годишно. Не е проблем, че хвърляме някакви пари за политика. Проблем е, че ефективността срещу тези пари е минимална или никаква.

По-скоро е некоректно да се показва колко ще вземе дадена партия без да се уточни, че това е само за 1 година. Аз например искам да знам колко общо ще изцицат партиите от народа, дори и сумата да е ориентировъчна, поради разликата в бюджетите. Не ме интересува колко ще вземат за година, за месец, за ден или за час - общо!

И само да ми обясниш с какво Светлъо и компания (визирам партиите, които не влизат) заслужават тия пари? Какво са направили или ще направят за държавата, че да взимат от нея пари? Няма ли да е по-добре тия пари да се дадат на майките или на пенсионерите, например, както предлага хуления в тая тема Волен?

И относно това, че ако Волен направил заплатите 1000 лева щели да се вдигнат и субсидиите за партиите, не няма да се вдигнат, защото друго негово предложение е субсидиите да се премахнат или да се намалят драстично. Още едно нещо, което никоя друга партия не предлага. И е логично да не го предлага защото кой нормален ще си намали собствените приходи? Само ненормален би го направил. Някой като лудия Волен.
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Некоректно е да се показват числа за повече години. Да, така цифрите изглеждат по-големи и явно това е крайната цел. Най-коретно е да се представят данни на годишна база, тъй като бюджетът се разпределя годишно. Не е проблем, че хвърляме някакви пари за политика. Проблем е, че ефективността срещу тези пари е минимална или никаква.

Ако ни управляваха на годишна база щях да се съглася с теб. Ефективността също може да се разглежда само на 4 годишна база. Ако мога да си позволя да я визуализирам, би изглеждала така:

4666_html_m2295798d.gif
,
първата година е реваншистка и узурпаторска, втората и третата са посветени на "батко и братко", четвъртата е замитаща и подготовка за нов цикъл.
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

хубава и точна графика явно си и икономист
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Колега Динтроникс, прав си не веднъж съм писал, че неговата макро визия за политика и икономика, ще е пагубна - човек умело боравещ с популизъм и говорещ за изземване на милиарди, не води добре.
Държавата е на това 'цветущо' положение не заради Волен и националистите.
Много съмнителни сделки в приватизацията и държавните концесии трябва да се ревизират.
Това, че Волен иска да се разследват бивши политици, които са крали не е пагубно.
Пагубно е чувството на отчаяние и безнаказаност в по-голямата част от народа.
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Държавата е на това 'цветущо' положение не заради Волен и националистите.
Много съмнителни сделки в приватизацията и държавните концесии трябва да се ревизират.
Това, че Волен иска да се разследват бивши политици, които са крали не е пагубно.
Пагубно е чувството на отчаяние и безнаказаност в по-голямата част от народа.


За голяма част от нещата си има съдебна власт. Много хубаво, ако иска само това Боленчо, но за жалост това е само за пред вас неговите фенове.
 
От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

За голяма част от нещата си има съдебна власт. Много хубаво, ако иска само това Боленчо, но за жалост това е само за пред вас неговите фенове.
Съдебна власт, законодателна власт, изпълнителна власт... много власти, ама престъпната власт е диригент на оркестъра
 
От: От: Волен нападна СКАТ-аджия и полицай /видео/

Национализмът в ръцете на луд и безпардонен човек е опасно нещо.
В момента най националистическото действие, което може да се предприеме е всички да си бият камшика от тука (без политиците) и да направят нова България на чисто, на Южния полюс да речем.
Нямало осъдени. Ми няма да има, това го говоря от години. как ще има като всички са в кюпа, включително и болния.
А той в момента се изсра на метеното. Първо с изцепките си с журналиста, и после с мишкарското си дезертиране от гласуване. Вчера - същата работа.

Единственото, което може да направи е да се пеняви от трибуната и да лае пред медиите. А комунягите и турците ще си управляват, защото той няма да гласува изобщо.
Това отговорно отношение ли е?

И да бе, не го защитаваш. Никак. Айде отговори ми, ти ако беше на неговото място къде щеше да си в момента? Веднага ти казвам - в районното с разбити бъбреци и дело за дребно хулиганство. С какво Волен е по-добър от теб, та да му се разминава?
Нали иска законност? Той спазва ли законите? Или да бе, той е имунизиран и може да си прави каквото иска.

Аз ви казвам. Единствената причина някой да го защитава за тая постъпка е да е като него. А те и такива си го поддържат де. "Мизия, Тракия, Македония, България на три морета, Зиг Хайл". Ти такъв ли? Ако да, да спирам да пиша.
А мишкарството с гласуването му е простено. Той толкова си може.
Ти си яко облъчен от медиите на Доган, пълен нихилист и антиАтакист
Само простите хора бъркат национализма със шовинизъм, нацизъм и ксенофобия
Нямам какво повече да ти кажа
 

Горе