Време е за критика!

Frik

Active Member
Това е едно фирмено сайтче, и въпреки че платих за тази тема на джоомлата (първоначално много ми допадна), сега като застана срещу монитора и гледам и се питам какво му липсва, какво не е на ред?

Та, какво не ви харесва в butikgarden.com

Благодаря Ви предварително за органически важната критика!
 
От: Време е за критика!

На мене ми харесва.
Само това Read more не ми харесва. Преведи го де.
А и онази мацка на страницата "Свържете се с нас" ще е хубаво да я смениш. Направо ми е писнало вече все тая да гледам из всичките сайтове наредена.
 
От: Време е за критика!

Според мен Read more трябва да стане целия бутон ярко зелен цвят и ми липсва някоя и друга стилна рекламка/лого на даден продукт, ей така за цвят, нищо, че е фирмен сайт ;)
 
От: Време е за критика!

Не е лошо дизайнчето и на мен ми харесва. Може да пипнеш бекграунда да е нещо по светло зеленикаво. Това по-скоро леко кафевее
Информацията за контакт е крайно оскъдна
Търсенето излиза много наблъскано, липсва място между редовете
бутоните може да се открояват повече
 
От: Време е за критика!

На мен не ми харесва цвета и менюто, някак много "агресивно" дропва при преглед над друг "раздел" , категориите излизат с ракетна скорост и математическа бързина =) . Това беше в кръга на шегата. Аз бих избрал светли цветове - зелено, бяло , нещо WEB 2.0, с този цвят някак не можеш да постигнеш това, което зеленото и бялото ще постигнат, особено за такава тематика.Някак не върви в сайта да има новини, по-добре използвай поддомейн за блог, тъкмо ще ти помогне за главния домейн откъм seo.
 
Последно редактирано:
От: Време е за критика!

1) Малко скучна типография. Може много да си поиграе човек там. Най-малкото бих добавил някакъв serif шрифт, или бих позлвал само него - Джорджия примерно. Би легнал добре на темата. Разстоянията м/у елементите не са идеални.

2) Рамка на снимките би била добре.

3) Бутончетата е добре да са изпъкнали а не вдлъбнати като инпут елементите.

4) Курсорът на тия джаваскрптнати меню лементи вляво е добре да е pointer.

5) Бутончетата към социалките не се връзват - много са шарени. Бих ги направил едноцветни/монохромни демек.

Иначе е много приятна темичката. Просто малко детайлите й не са доодялкани.
 
От: Време е за критика!

Ето и моето мнение по въпроса:

1. Хедъра много контракстира пред останалата част от сайта. Едното е еднообразно, а другото цветно, не е зле, но за фон на сайт. При такава тематика (озеленяване) мисля, че цветовете са важни.

2. Логото ми се вижда голо....сложи му и един слоган. Пример: "Вашият зелен рай е вече реалност" или нещо подобно.

3. Превода на read more е ясен. Даже, сложи бутон с тревичка или нещо подобно, да има атрактивност.

4. Направи така, че да се знае кое какво е - разграничи елементите на сайта. Така ми е много слято всичко.

5. Сложи малко картинки, хората освен да четат, обичат и нещо визуално да им радва окото.

6. RSS Feed бутона не е кликъбал. Направи го и него.

7. Хедъра липсва на някои страници - Цени на услугите.

8. На Цени на услугите сложи нещо, това изглежда непрофесионално. Препоръчват ти събмит форма с определени параметри и да им генерира цена на база тях.

9. Напълни добре всичко с инфо. Колкото повече имаш толкова по-ясно става всичко за потребителя.

Това е от мен, като цяло на мен ми допада много сайта и му пожелавам много потребители. ;)

Успехи..
 
От: Време е за критика!

Сайтът е приятен,но какво не ми хареса:
1Менюто е много постно
2 Защо полезни статии и полезни съвети в менюто се дублират.
3Защо в ''нашите клиенти'' снимките в ''частни градини''и обществени паркове се еднакви
4В самите статии можеш да вмъкнеш някой и друга картинка за пояснение.Пример:

''Прекрасно решение би било да изградите миниатюрна вечнозелена градина в английски стил (групи дървета, храсти и цветя образуват произволни форми)''
Например в цитата думата ''градина'' можеш да я направиш като линк,който да отваря прозорец,който да визуализира как точно изглежда една градина в английски стил или дори да вмъкнеш картинката в самия текст.Относно-''(групи дървета, храсти и цветя образуват произволни форми)''-може би ако се замени думата образуват с образуващи ще звучи по-логично или аз нещо се бъркам.
 
От: Време е за критика!

Повече зарибяващо инфо с картинки на идекса би било добре. Джумлата има много възможности за подредба на статиите, който се показват на заглавната страница поиграйси с настройките. Вътрешните страници също могат да се барникат....

Празното място между логото и бутоните също не ми харесва...

Припомням ти че мнението е като задника, всеки го има:) На някой му харесва едно, на друг друго. Според мен трябва да обърнеш внимание и на маркетинга в текстовете, не само на дизайна и структуриране на съдържанието. Никъде не видях с какви специалисти, с каква техника разполагате и колко опит имате в бранша. Тези работи са важни за ефективноста на сайта...
 
От: Време е за критика!

Повече на блог ми прилича на мен, от колкото на фирмен сайт.
 
От: Време е за критика!

Първо искам адски много да Ви благодаря за обективните мнения и съвети! (като стана лидер в озеленяването, ще почерпя... :p)

Ще коментирам всяко мнение, тъй като към някой предложения възникнаха въпроси у мен, кое би било по-добре. Затова ще Ви помоля ако е възможно да ми разясните малко повече...

@ThinkFast - ок, мацката 100 % ще бъде сменена... :)

@dekemvri - какво ще кажеш за Gardena? :)

@Caprice - пробвах с какви ли не цветове и не става и не става... зеленото седи някак си отровно зелено и грабва погледа, направо гони... имаш ли предложения за цвят?

@AlanFort - когато направя беграуна бял, а текста зелен изглежда много добре, но пък снимките в хедъра изглеждат някак си не на място без рамка... Искаш да кажеш да не публикувам статии в сайта, а да си направя блог? Това ли е по-добрия вариант? Така няма ли да ми се превърне в статичен сайта и по-трудно да се оптимизира?

@Noke - за кои разстояния става дума? а рамка на снимките е задължителна!

@Blinky - за цените не са готови затова не е пълна тази статия..., инфо тепърва ще се пълни, ама искаше ми се да пооправя и дизайна и да почвам да пиша...

@naix - галериите със снимките не са оправени, нещо модулчето което сложих не се съвместява с темата и ми сменя дизайна само, та ще мъча нещо друго...

@vampir - да вярно е че изглежда малко простичък...

@biaaro - ако както казва @AlanFort направя блог, пак ли да сложа линкове от индекса към статиите в блога?

@stuklen - а как да го превърна във фирмен сайт?

Май споменах всички до тук! :) Не се притеснявайте да отговаряте на всички възникнали въпроси, определено няма да ви се разсърдя! :)

Благодаря ви!
 
От: Време е за критика!

Свежо излежда. На контакти : http://butikgarden.com/svarjete-se-s-nas каката със слушалките не стои добре сякаш ...
 
От: Време е за критика!

според мен логото дава усещането на липса за нещо, ако стане по широко за да не остава в центъра на сайта една празно място ще заспи, иначе е добре семпло и изчистено сайтчето, като за фирмен сайт е уникално.
 
От: Време е за критика!

Ей сега вече действително заприлича на блог с тази трева! :(
 
От: Време е за критика!

Преди имаше стил, сега досущ на фрий тема мяза - от тия дето индийците ги бълват в пакет по 3 за $5 в ДП.

ПС: По принцип тъй става като искаш мнението на много хора.
 

Горе