Време за имигриране -коя държава да избера?

leonssss

Well-Known Member
Явно в България няма да се родят швейцарчета и да станем Швейцария на балканите, та си мислим за мигриране към някоя европейска страна.Къде е най-добре според вас? Харесал съм Дания как ли е там?Вие коя бихте избрали и защо?
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Швеция - заради добрата социална система.
Белгия - заради многото българи.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Швеция - заради добрата социална система.
Белгия - заради многото българи.

Швеция са националисти, заразлика от датчаните, където е най-големият стандарт в Европата
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

В която и да е скандинавска държава няма да сбъркаш според мен.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Скандинавските страни не са оферта според мен - Студено - Тъмно и Много далечен език - който и да го научиш не можеш да го ползваш почти никъде по света.

Същото важи и за някои по малки държави в ЕС само дето там не е толкова тъмно и студено.

От тази гледна точка най добре е да се мисли в посока Англия - Франция - Испания - Италия - Германия

Също си погледнете цените на билетите щото като ви сервират по 1000лв отиване и връщане и сте 4 членно семейство ще забравите за БГ за много дълго време.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Нова Зеландия, е горе долу климат и природа като БГ - бизнес и пазар в топ 5 в света. Вярно, че е на майната си, но ...
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Как пък никой не предложи Русия? Според много съфорумци, там е раят на земята :D
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Австрия - всичко е уредено
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Испания - най- либерален режим за работа, положителни хора и добър социален климат. Да не говорим колко хора говорят испански. Аз я избрах още преди 8 години.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Аз съм живял 1 година в Швеция. Езика е много приятен и лесен, в момента говоря средно ниво, като за още до 1г мога да го развия до много добро. Граматиката е лесна, много по-лесна от немския. Зимата е снежна и по-дълга от БГ, но пак зависи къде точно си. В южната част на страната зимата е много мека, в средната и северна част е малко по-студено. Обаче пролетта и лятото за божествени, особено за човек който не понася адски жеги...всичко е зелено и чисто. А по-малкото светлина през зимата се компенсира през лятото, като е светло до 23-24ч вечер.
Откъм работа, изискването е задължително владеене на поне средно ниво шведски. Само с английски почти не може да се намери нищо.
А като съвет къде да се емигрира, аз бих избрал държава където има по-малко българи. Аз може и да забия пак на север тази година, че тука нещо почна да не ме свърта.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Най-омразната държава в Европа за мен е Англия, но тук уви има бизнес, има и пари.... ако сте лицемер, двуличник и изтънчен мошенник ще просперирате тук.

Испания и Италия към момента не са добра перспектива и не съветвам никой да ходи там - Лондон е пълен с испанци и италянци
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Aвстралия, забрави Англии Франции и темподобни гета пълни с мюслита, освен ако не искаш детето ти да слага челмата скоро време... а като се качваш на самолета да се чудиш за Европа ли пътуваш или са Сирия :D

Ако искаш да си близко - България :)
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Като изключим Скандинавските държави в Европа, за мен единствените други подходящи са Нова Зеландия и Австралия, но там емиграцията е много по-трудна, докато за Европа само стягаш една раница и на самолета.
 
От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

Аз съм живял 1 година в Швеция. Езика е много приятен и лесен, в момента говоря средно ниво, като за още до 1г мога да го развия до много добро. Граматиката е лесна, много по-лесна от немския. Зимата е снежна и по-дълга от БГ, но пак зависи къде точно си. В южната част на страната зимата е много мека, в средната и северна част е малко по-студено. Обаче пролетта и лятото за божествени, особено за човек който не понася адски жеги...всичко е зелено и чисто. А по-малкото светлина през зимата се компенсира през лятото, като е светло до 23-24ч вечер.
Откъм работа, изискването е задължително владеене на поне средно ниво шведски. Само с английски почти не може да се намери нищо.
А като съвет къде да се емигрира, аз бих избрал държава където има по-малко българи. Аз може и да забия пак на север тази година, че тука нещо почна да не ме свърта.

защо не остана в швеция?осгируряваше ли се?скъпо ли е?пенсията им колко е минималната?
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

у Норвегията е много добро, ама много студ :|
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

за мен единствените други подходящи са Нова Зеландия и Австралия, но там емиграцията е много по-трудна, докато за Европа само стягаш една раница и на самолета.

Аз също смятам така. Според мен в Австралия може да се постигне много.
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

На 99% съм сигурен, че няма да го направиш :)
ако все пак го направиш, то поработи над неграмотността си или избери страна в която населението е по-неграмотно от теб (Зимбабве примерно)

А, да.. щях да забравя: научи и каква е разликата между Имигрант и Емигрант... да знам! само една буква си объркал, но пак е много :D
 
От: Време за имигриране -коя държава да избера?

За мен топ 3:

1. Норвегия
2. Нова Зеландия
3. Австралия
 
От: От: Време за имигриране -коя държава да избера?

защо не остана в швеция?осгируряваше ли се?скъпо ли е?пенсията им колко е минималната?

Бях по друга схема - учение съчетано с почасова работа + моите интернет неща. В последствие се наложи да се прибера ... но вече обмислям завръщане. Осигуровките ти ги плаща работодателя ако си на договор, Там няма установена долна граница на заплащане , но мисля че вече няма под 120крони на час, което е към 15 евро. Има минимална граница за годината от 19000kr които са необлагаеми то това може да е надника за 1-2 месеца. Ако е повече за годината грубо 30% данък
Не бих казал, че е прекалено скъпо. Аз бях на 200км от Норвегия и колкото пъти преминех границата се шокирах от цените там ...хем Швеция е в топ 5 на Европа по скъпотия. Така че Норвежците в пограничните райони палят колата на пазар до Швеция за евтин алкохол - най-евтината водка е 25 евро. Прилична бира - 1 евро. Алкохола е сравнително скъп заради големите данъци, но храната а почти колкото в БГ.
 

Горе