Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Интересно ми е защо тези, които гласуваха ПРОТИВ / Въздържали се - не излязоха да кажат някакви аргументи защо аджаба гласуват така. Много здраво задкулисие, но то е лесно обяснимо - колониална територия сме, не може да ни се позволи да имаме богат златен резерв и ресурси. Всичко трябва да се изнася, целта е да отива в американския резерв и то чрез съмнителна фирма.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Интересно ми е защо тези, които гласуваха ПРОТИВ / Въздържали се - не излязоха да кажат някакви аргументи защо аджаба гласуват така. Много здраво задкулисие, но то е лесно обяснимо - колониална територия сме, не може да ни се позволи да имаме богат златен резерв и ресурси. Всичко трябва да се изнася, целта е да отива в американския резерв и то чрез съмнителна фирма.

Като си тръгнал да се бориш с колонизма питай бялата златка защо средно с 120-130 долара на 1к кубика ни е газта повече спрямо този в ЕС и защо са такива договорите и защо не иска и тях да ги променим - защото това са около 400 милиона лв. в нечии джоб, защото върху това стъпва цялата индустрия и после не се чуди защо няма конкурентно способност. Загуби и пропуснати ползи в икономиката сигурно са милиарди.

Иначе дори и да сложат и 5% комисионна такса на дънди(най-висока в света спрямо стандарта) при 200 милиона приходи ще вземем само едни 10 милиона лева - нищожно спрямо това, което губим от газа. Хайде после кажи, какво е казал и кога ще пуска нови законопроекти.

Пък ако белкем ако заработи после ще ти кажа да го питай за Лучко и още няколко колониални проекта.

ПП. Иначе си прав трябва да имаме право да питат защо се гласува ПРОТИВ - хайде иди до ди за въздръжание може да имаш смесени аргументи, но за против трябва да кажеш защо и какви са доводите.

ПП 2 Нашият резерв е толкова малък около 130 тон злато в земята имаме по отчети на МИЕ, а като цяло всичко което се изнесе от тук бива купувано от Китай и Индия, в САЩ няма почти нищо - така, че може да си спокоен.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Такива фирми не трябва да съществуват извън пределите си. Тест много вярно си го каза кое как точно е. Златото трябва да остава тук. Ти за приходите не се притеснявай - тая сенчеста фирма дънди - кой знае какво крият, то никога не са проверявани, те могат да кажат, че и 10 милиона на година печелят.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Ами сключва договор министерството договор и изкупува златото всичко отива към БНБ или обратно БНБ директно купува от пазара няма значение.
Добива на злато не е като да копаш с мотиката и да вадиш 400 унциеви кюлчета злато.

А иначе за газта какво ще кажеш, ще питаш ли бялата злата?
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Айде стига бе, златото сме си го добивали сами и можем да си го добиваме сами. Ти кой си мислиш, че работи в канадската фирма, ако не български геолози? Същите биха работили и в дръжавна фирма, за същите пари. Знаеш ли какви са им заплатите?
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Айде стига бе, златото сме си го добивали сами и можем да си го добиваме сами. Ти кой си мислиш, че работи в канадската фирма, ако не български геолози? Същите биха работили и в дръжавна фирма, за същите пари. Знаеш ли какви са им заплатите?

Като цяло в рудодобива са едни от най-високите заплати в БГ.
Ясно ми е всичко, но ако всичко беше толкова ок БДЖ нямаше да е фалирало, нямаше да им даваме 200 милиона лв отговре и нямаше да обърне на загуба бастиона на БДЖ - Товарни превози.
Това, че нещо работи на печалба в частника не значи, че ще работи на печалба при държавата - различни са стимулите чисто и просто.

Ей така за справка знаеш ли колко милиона пътници превозва БДЖ и автобусният бранш? После да си говорим за цоцална услуга - направо златна е.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Ала бала. БДЖ се източва умишлено. Няма по-евтин и предпочитан товарен транспорт от железопътния. Трябва да си слабоумен да имаш злато, да даваш на някой да го добива срещу смешна концесия и след това да му го изкупуваш по пазарни цени. Да ти давам ли примери с държави, които успешно въртят бизнес? Това да приемаш, че държавата по презумция е лош стопанин е глупаво и неистина. А частникът му знаем желанията - може да предизвика дори екологична катастрофа, за да вземе това, което иска. И после си тръгва.

А за заплатите в бранша, не ме карай да се смея. Имам приятели активни геолози, които бачкат по Асарел Медет и прочее, и са участвали в проучването на находището Ада Тепе, та знам колко пари взимат.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Не ме карай да сме смея Ред :)
Значи викаш, БДЖ се източва умишлено, но златните мини няма се източват :)? Щото новият държавен директор е пич и иска да прави мръсно на другите като не краде.
Викаш няма по евтин и предпочитан товарен транспорт от жп-то. Някой път виж навлото на един контейнер на БДЖ и някой спедитор да си говорим :)
За справка може да видиш че билета от софето до Варна с БДЖ е около 32 лв. за същият път с лев и нещо по малко с Ивкони го правиш.

Никой не е казал такава да е схемата - може компанията само да обработва мината и да се плаща за това всичко отива за държавата.

Но дай да се върнем викаш няма се краде ако е държавно. Я да си говорим в един хипотетичен примерен утре бялата злата печели да не дава господ и почва дейност по плана на златата и ударно национализираме важните секотри - няма да изкупуваме а ще сексиситраме. Та ще имаш една мина на печалба и сменяш с наши хора ръководстовото и почва работата - преподписване с нови доставичци на по високи цени щото някой трябва папа, занижаваме стандарта щото пак някой трябва папа, правим си каквото си знаем щото някой трябва да папа и да ще имаме няколко експерти и хоп после що така стане бе атансе? Една фирма има ли стимул някой да я краде не, няма стимул да краде, но виж държавата - най-любимият бизнес е кражба от държавата ...

Дори и да не стане така дай да си представим криво ляво държавата управляв няколко години и после става стил БДЖ - та ние като пичове вадим по няколко тона злато например 5 както е сега, но дотираме с някой друг милион мината щото няма как да фалира все пак златна мина държавата не може да я фалира, само частника. А и в добавка сме преебали цялата дейнсот щото наши фирми и хора ще ни снабдяват какво е това конкуренция при доставчика и в добавка няма да инвестираме в проучвания, че за какво ни е това ... като цяло дърпаш кесапа и си с милиони на зад - по добре или да вдигнеш концесията каквато е по стандарт и да дадеш на всеки който иска да проучва и да работи находища да го прави или ако не да си държиш златото в земята ...

А иначе в рудодобива е 4-та по големина заплата.

А БДЖ превозва 25 милиона пътиниц, срещу 500 милиона от автобусния бранш - сам си смятай кой краде и какви стимули има.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Да, те значи другите държави ДЕМОКРАТИЧНИТЕ, всички са идиоти, щом такива компании и в други сектори са държавни, само ние българите сме умни щот сме дали какво ли не на частниците , ЧЕЗ, ЕОН, софийска вода. Аз не знам друга държава освен някоя африканска република, където всичко е дадено на крадливи и сенчести фирми да ограбват както си знаят. Само ние сме най-умните да си даваме на други фирми ресурсите и водата и електроенергията.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Да, те значи другите държави ДЕМОКРАТИЧНИТЕ, всички са идиоти, щом такива компании и в други сектори са държавни, само ние българите сме умни щот сме дали какво ли не на частниците , ЧЕЗ, ЕОН, софийска вода. Аз не знам друга държава освен някоя африканска република, където всичко е дадено на крадливи и сенчести фирми да ограбват както си знаят. Само ние сме най-умните да си даваме на други фирми ресурсите и водата и електроенергията.

Много обичам да чета спуснати точки. Та хайде да си говорим - ще ти дам една безплатна лекция за златната индустрия в световен мащаб.
Кажи ми, кои са държавните компании в света в рудодобива и колко от тях са на печалба?
Хайде за спорта кажи ми от 10 най-големи минни в света, колко са държавно контролирани?
Ей така за спорта виж 10 най-големи мини и виж колко от тях са държавно контролирани и оперирани.
Само да не се учудиш че Barick Gold и Newmont Mining са все навсякъде - хамериканци и канадци, да не би щото са пионери в златодобива, на теб го оставям.
Сега да сме честни най-голямата мина в света има 10% участие на държавата и това Индонезия другите са за Freeport-McMoRan и управялва Грасберг.
Та тази от тази ти ми най-голяма златна мина в света се добиват над 70 милиона унции злато, като тази от Дънди едва чуква 160 хиляди унции. Всички останали мини правят десетки милиона унции на година демек стотици пъти това, което е тук.
А някой от тях плащат 1% комисионни такси ... какво да правиш .....

Та явно са идиоти тези държави.

А иначе за другите сектори това е оправено не когато държавата създава гарантирани монополи, а като либерализирали пазара и има десетки играчи.

Абе що не говориш за софийското топло - то нали е държавно нали има гарантиран бизнес и монопол що има загуби?
Явно не сме най-умните като сме гарантирали монополи в цялата енергетика, като всички на запад са либерализирали сектора си.
 
Последно редактирано:
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Абе какво ме интересува какво било в световен мащаб. Това злато е на всички нас, трябва да си го добиваме ние. Ако не можем сега, ще го добиваме когато можем. Това са милиарди, които веднъж бъдат ли извадени - КРАЙ. Това е актив, който ни е даден от Бога. За смешните суми, които получава държавата, тя лишава всички бъдещи поколения от нещо, което им принадлежи по право и за което дедите им са измирали.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Абе какво ме интересува какво било в световен мащаб. Това злато е на всички нас, трябва да си го добиваме ние. Ако не можем сега, ще го добиваме когато можем. Това са милиарди, които веднъж бъдат ли извадени - КРАЙ. Това е актив, който ни е даден от Бога. За смешните суми, които получава държавата, тя лишава всички бъдещи поколения от нещо, което им принадлежи по право и за което дедите им са измирали.

Малко по комунистически на всички нас :) По точно на държавата и тя ще си го източи както си пожелае.

Цялото ни злато по разчети на МИЕ е около 130 тона(ако приемем че имаме по 5 грам злато на тон златна руда, което е доста добра оценка, на някой места пише че в БГ златото е слабо 2-4 грама на тон) - ако оптимизираме разходната част на бюджета и намалим цоцалните придобивки и изрежем всичко неефективно и да отделям по 1 милиард лв за закупуване на злато след точно 5 години ще имаш цялото златото на страната и то пак няма да бъде твое или мое, а на държавата и тя ще прави каквато си реши по нейно усмотрение.

По добре да не бараме нищо, защото само ще се вътрим - който иска злато да си купува лично, всичко друго да приеме че е общо или иначе казано на някой чиновник ...
 
Последно редактирано:
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Това, че ни огабват нашите чиновници не означава, че трябва да даваме и на чужденците да ни грабят. Ако нещо е неефективно, трябва да се реформира и да стане ефективно, а не да продължи да бъде неефективно, но някой друг да почне да краде вместо досегашните.
 
От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Това, че ни огабват нашите чиновници не означава, че трябва да даваме и на чужденците да ни грабят. Ако нещо е неефективно, трябва да се реформира и да стане ефективно, а не да продължи да бъде неефективно, но някой друг да почне да краде вместо досегашните.

Това и казвам, държавата по дефиниция е неефективна просто защото ножа и маслото и хляба са в нея - имат силата да наложат с данъци всички и да изземват и да правят каквото си поискат, ако някой прави проблеми и не е съгласен с това, което прави държавата ... затова е създаден репресивният апарат, който е пак на разположение на държавата.

В икономически план ако държана фирма почне да губи и то жестоко то тя не се реформирана, а просто се дотира - т.е няма как да фалира, т.е. стимула от фалира не води до реформиране на структурата. Ако една частна фирма почне да губи или се реформира или фалира. А и в добавка една държавана компания няма смисъл да иновира и да се конкурира, защото просто загубите се прехвърлят на данъкоплатеца.
 
От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

А и в добавка една държавана компания няма смисъл да иновира и да се конкурира, защото просто загубите се прехвърлят на данъкоплатеца.
Това се случва само ако данъкоплатецът поставя на власт тези, които му взимат парите и ги наливат в продънени каци, от чиите дупки черпят сили. Каквото човек сам си направи, никой не може да му го направи. Проблемът не е в това, че дадено нещо е в държавни ръце, а в липсата на разум у болшинството, което подкрепя и одобрява кражбите.
 
От: От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Това се случва само ако данъкоплатецът поставя на власт тези, които му взимат парите и ги наливат в продънени каци, от чиите дупки черпят сили. Каквото човек сам си направи, никой не може да му го направи. Проблемът не е в това, че дадено нещо е в държавни ръце, а в липсата на разум у болшинството, което подкрепя и одобрява кражбите.

Когато дадена група има репресивният и императвияният орган на едно място дори и baby Jesus да сложиш там до 33 години и него ще го покварят.
Иначе, ако им съзнание в болшинството ще направи така, че държавата да се разпространира в най-добрият случай в няколко сфери и до там - ред и справедливост(като дори и това може да се поквари и именно осъзнатото общество ще е коректива).
 
От: От: От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за з

Когато дадена група има репресивният и императвияният орган на едно място дори и baby Jesus да сложиш там до 33 години и него ще го покварят.
Иначе, ако им съзнание в болшинството ще направи така, че държавата да се разпространира в най-добрият случай в няколко сфери и до там - ред и справедливост(като дори и това може да се поквари и именно осъзнатото общество ще е коректива).
Не мисля, че има една единствена правилна формула над какво само трябва да се разпростира държавата като планово управление и контрол. Ако има разум в обществото, според своите местни разбирания могат да решат кое да е с колективно държавно управление и кое да си го разделят помежду си хората, като трябва да решат и как да се регулира/облага тази разделена собственост. Варианта с чуждестранните "инвестиции" го пропускам, тъй като той води до ограбване на хората и бедност.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Има правилна посока намаляване изземване на повече и повече контрола на държавата.

А това за инвестициите, някой с тотални липси на познания може да го каже...

Би ли ми казал как чуждестранните инвестиции водят до ограбване и бедност?
А белкем ако успееш да измислиш някаква теза която е стъпила на някакъв процент логика ще ми кажеш ли как местните инвестиции не водят до същото?
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Аз ще ти отговоря. Нашите инвеститори не местят производства тук. Нашите инвеститори идват с цел завземане на пазара и печалба, която в крайна сметка изнасят.

Примерно обясни ми каква ни е ползата от веригите магазини, като превъртат български пари и изнасят печалбата. Идват с 200 изнасят 1000. В крайна сметка в България има 800 по-малко. Това че са плащали данъци и заплати в България с българските пари, каква файда носи. В крайна сметка нетно тука има 800 по-малко. Това е логиката.

А това за инвестициите, някой с тотални липси на познания може да го каже...

Би ли ми казал как чуждестранните инвестиции водят до ограбване и бедност?
А белкем ако успееш да измислиш някаква теза която е стъпила на някакъв процент логика ще ми кажеш ли как местните инвестиции не водят до същото?
 
От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Това, че ни огабват нашите чиновници не означава, че трябва да даваме и на чужденците да ни грабят. Ако нещо е неефективно, трябва да се реформира и да стане ефективно, а не да продължи да бъде неефективно, но някой друг да почне да краде вместо досегашните.

Тази картинка описва целия проблем на ефективното, неефективното, реформирането и пр.

safe_image.php



Ако е частник без държавни субсидии той няма друг начин освен да бъде ефективен, иначе ще фалира.

Обаче ако нещо е държавно то може да си позволи да бъде неефективно с десетилетия - справка БДЖ.

Десет човека да питаш за БДЖ ще събереш 15 мнения, а резултатът ще продължава да бъде трупане на загуби.
 

Горе