Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Аз ще ти отговоря. Нашите инвеститори не местят производства тук. Нашите инвеститори идват с цел завземане на пазара и печалба, която в крайна сметка изнасят.

Примерно обясни ми каква ни е ползата от веригите магазини, като превъртат български пари и изнасят печалбата. Идват с 200 изнасят 1000. В крайна сметка в България има 800 по-малко. Това че са плащали данъци и заплати в България с българските пари, каква файда носи. В крайна сметка нетно тука има 800 по-малко. Това е логиката.


Повече конкуренция, по-голям избор и по-ниски цени за потребителите - това е моята полза.

За твоята полза, за на веригите ползата, за на производителите ползата, за на бай ... ползата - няма да ти казвам през къде ми е.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Това е то Бай Ганя, нищо няма значение, важното е той да си купи краставицата с 5 стотинки по-еФтино :p

Аз така или иначе не пазаря от веригите, щото не мога да им ям гадостите, така че не ми пука особено. Пак си пазаря само българска продукция, макар и по скъпа....


Повече конкуренция, по-голям избор и по-ниски цени за потребителите - това е моята полза.

За твоята полза, за на веригите ползата, за на производителите ползата, за на бай ... ползата - няма да ти казвам през къде ми е.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

България е номер 1 в света по залежи и добив на Германий, който и Дънди добиват, както и други подобни фирми. Защо никой не споменава този рядък и скъп минерал? Ами сребро, мед, олово, цинк и др. руди? Изводът е ясен: Крадат ни и ни клатят от всякъде, който както и колкото може, сигурно половината ми близки, приятели и познати емигрираха или са в процес на емигриране, предвид действителността и перспективите, това е напълно логично... :mad:
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Това е то Бай Ганя, нищо няма значение, важното е той да си купи краставицата с 5 стотинки по-еФтино :p

Аз така или иначе не пазаря от веригите, щото не мога да им ям гадостите, така че не ми пука особено. Пак си пазаря само българска продукция, макар и по скъпа....

Бай Ганя, не Бай Ганя - свиквай - просто така работи Света.

Конкуренцията е майка на прогреса.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Между впрочем говорейки за веригите, въпреки че темата не е.

В момента всички вериги за строителни материали са български. Практикер и БауМакс напуснаха, а Бриколажа си беше българска от край време.

Веригите за черна и бяла техника - Технополис, Техномаркет и Зора са български. Добре че се появи е-маг (румънци), че човек може да си купи нещо по-различно.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Не ми обяснявай за конкуренция точно на мене. Тука става въпрос за съвсем друго. Продажните ни политици пуснаха овца сред вълци, нормално ни изядат. Какво нормално виждаш недоразвитата ни икономика да я отвориш за света? Къде е конкуренцията тука? На това ли викаш конкуренция?


Бай Ганя, не Бай Ганя - свиквай - просто така работи Света.

Конкуренцията е майка на прогреса.
 
От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

България е номер 1 в света по залежи и добив на Германий, който и Дънди добиват, както и други подобни фирми. Защо никой не споменава този рядък и скъп минерал? Ами сребро, мед, олово, цинк и др. руди? Изводът е ясен: Крадат ни и ни клатят от всякъде, който както и колкото може, сигурно половината ми близки, приятели и познати емигрираха или са в процес на емигриране, предвид действителността и перспективите, това е напълно логично... :mad:

Какво пречи да се организирате, да вземете концесията, да добивате и да печелите.

Отговорът е много прост - не знаете как се прави.

И изобщо всички такива писатели и теоретици по форумите - вземете напишете една програма, кандидатствайте и направете БДЖ печелившо - тогава ще ви повярвам. Иначе във форума всеки може да пише, ама БДЖ си е на загуба от 25 години поне.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Не ми обяснявай за конкуренция точно на мене. Тука става въпрос за съвсем друго. Продажните ни политици пуснаха овца сред вълци, нормално ни изядат. Какво нормално виждаш недоразвитата ни икономика да я отвориш за света? Къде е конкуренцията тука? На това ли викаш конкуренция?

Как може да развиеш икономика, която не е в конкурента среда?

Първата чужда верига е Метро, което влиза в България през 1999 година.

10 години що не успяхме една кирлива верига да създадем?

Колко години още трябваше да чакаме, докато се създаде една кирлива верига български магазини?
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Аз ще ти отговоря. Нашите инвеститори не местят производства тук. Нашите инвеститори идват с цел завземане на пазара и печалба, която в крайна сметка изнасят.

Примерно обясни ми каква ни е ползата от веригите магазини, като превъртат български пари и изнасят печалбата. Идват с 200 изнасят 1000. В крайна сметка в България има 800 по-малко. Това че са плащали данъци и заплати в България с българските пари, каква файда носи. В крайна сметка нетно тука има 800 по-малко. Това е логиката.

Нали знаеш, че си в принципна заблуда и грешка?
Това, дали е западняк или нашенец и дали е чужда или нашенска няма абсолютно никакво, повтарям НИКАКВО, дори подчертавам и болдвам никакво, значение за печалба.
Печалбата е компенсацията на усилията, времето, капитала и т.н на собственика/ците на дадена компания. Как собственика се разпорежда с печалбата дали ще ги дава за кока, к*рви, скъпи коли, яхти, самолети, скъпи имоти по света и у нас или ще ги реинвестира в други бизнеси или ще ги вкара в офшорни зони - то ще прави каквото си поиска. Това е валидно както за БГ така и за чужди компании.

2-ро тук идват с 200 наливат и въртят стотици, после хиляди и десетки хиляди и накрая взимат 1000 като печалба - като в целият процес са създадели нова стойност. Нали ако ти беше валиден аргумента не само че БВП щеше да пада, ами и спестванията щяха да намаляват. Нали аргумента е те ни крадат, но уви депозитите растат.

Не забравяй, че имаш и БГ вериги или тях не ги броим?

Това, че някой е налял пари с цел грабеж то става защото има гарантиран монопол и защита от държавата. Ако имаше мега печалба то щеше да има и мега конкуренция, но само има мега монопол.

А иначе няма как инвестицията да води до обедняване като това се учи в 1-ви урок по марко икономика - инвестиции>по-висока производителност>по-голяма продукция>по-голям доход>повече спестявания>повече инвестиции и цикъла се затваря като това води до ръст на благосъстоянието. Няма значение местни и ли не инвестициите са това което създава дохода в една икономика няма значение капитала наш ли е или не.

Иначе ето какво мисли Буров по въпроса и виж колко е актуално:

Чуждият капиталист няма да дойде сам да направи фабрика, той няма да дойде сам да раздава кредит. Той ще търси известна българска група, солидна, с която ще влезе в известни отношения, в сътрудничеството на която ще повери свойте средства, която ще трябва да го гарантира във всяко отношение...Ако обаче българският капиталист стои в затвора, ако българското дружество е изложено да плаща 100% от своите печалби, ако цялата тази отровна атмосфера пълни парламента, пълни събранията, пълни редакциите на вестниците, ако ние се задушаваме в едно чувство на омраза и завист....кажете ми, за бога, кой разумен чужденец ще дойде спокойно в тая подивяла страна да хвърля своите милиони
Когато се изливаха десетки милиарди евра преди кризата работа, пари а у всички купува скъпи неща, нямаше някъв проблем с капитала, сега няма капитал но видиш ли лош е чуждият. Пита се като нямаш капитал и искаш да растеш то как ще стане?

Както и това което ти писах за растежа:

Капиталът, дори банков, не е нито спекулативен, нито производителен, нито кожодерски. Той е капитал, то е едно средство за производство. И същият този капитал, който в даден момент може да действува като спекулативен капитал, утре, ако има добри условия, ще се обърне в продуктивен капитал. Къде е резервоарът на този капитал, тъй да се каже? Това са спестяванията, които по-специално се намират в банките

Сега за платените от форума да са наясно Буров е роден преди Сорос и не е бачкал в НПО.
 
Последно редактирано:
От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

България е номер 1 в света по залежи и добив на Германий, който и Дънди добиват, както и други подобни фирми. Защо никой не споменава този рядък и скъп минерал? Ами сребро, мед, олово, цинк и др. руди? Изводът е ясен: Крадат ни и ни клатят от всякъде, който както и колкото може, сигурно половината ми близки, приятели и познати емигрираха или са в процес на емигриране, предвид действителността и перспективите, това е напълно логично... :mad:

И колко Германий има в 1 тон златна руда?
А за сребро, мед, олово и т.н си има качено инфо в сайта на Дънди ...
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Не ми обяснявай за конкуренция точно на мене. Тука става въпрос за съвсем друго. Продажните ни политици пуснаха овца сред вълци, нормално ни изядат. Какво нормално виждаш недоразвитата ни икономика да я отвориш за света? Къде е конкуренцията тука? На това ли викаш конкуренция?

Няма никакъв проблем да се отворим за големите за техният ноу хау и технологии. Няма как да придобиеш това по друг начин ако не се отвориш, е може и да и може но ако ти се чака стотици пъти.
Та както казах няма проблем, проблем има ако гарантираш само 1 да може си прави каквото иска.

Хайде сега дай да си говорим истините с теб какво стана във Варна когато влезе Метро? Свали цени, вдигна качество, добави асортимент и като цяло подобри услугата. До тогава да ти кажа право тарикатските работи в малките магазини не ме топлиха много много явно не съм бил сам, щом всички пазаряха там. Видя се стойността в този модел, какво стана после с Пикадили? И вече всичко е история фул с вериги и всичко стана още по-добре.

Ако ти е абстрактен примера ще ти дам примерн дайл ъпа и новото поколение нет - ти казваш дай да не се откриваме за новото поколение, че големите ще ни изядат ... Е кво стана в момента БГ е топ 10 в сфета по качество на нет и то на много достъпна цена.

Недей спира прогреса, само защото те е страх от него - не може да иска някой да има карети и да забранява вноса на коли щото видиш ли ще ни съсипе - да ще ви съсипе и това е идеяа на пазара съсипва всичко неефективно конкуренцията и пазара пет пари не дават колко си неефективен или как искаш да спреш прогреса.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Добре бе, Блеки, защо след като всичко се прави както трябва в България сме да дъното, че и по-надолу!? Моята логика е, че щом положението е такова, значи има нещо мега сбъркано и трябва да се стигне до причините. Как така 10 държави правим равен старт и след 20 години ние сме изостанали с 5 обиколки след последния? Даже старта не е бил равен, защото сме били по-напред от някои. КАК? До преди 10 години се смеехме на Румъния колко са назад, сега трябва да се учим от тях, на политика. Да ходят наще журналисти там да се излагат..... Доживяхме румънци да ни учат нас, срам. Даже четох, че се чували гласове да се развързвали от нас,че сме ги спирали за шенген. Констанца и Букурещ са светлинни години по добре от Варна и София, а до скоро не беше така.

Нито съм икономист, нито искам да бъда. Моите сметки се свеждат до това, да извадя приходи от разходи и накрая да съм на плюс. Не ги разбирам нещата. По професия съм корабен механик, нито макро икономика съм учил, нито микро :)
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Добре бе, Блеки, защо след като всичко се прави както трябва в България сме да дъното, че и по-надолу!? Моята логика е, че щом положението е такова, значи има нещо мега сбъркано и трябва да се стигне до причините. Как така 10 държави правим равен старт и след 20 години ние сме изостанали с 5 обиколки след последния? Даже старта не е бил равен, защото сме били по-напред от някои. КАК? До преди 10 години се смеехме на Румъния колко са назад, сега трябва да се учим от тях, на политика. Да ходят наще журналисти там да се излагат..... Доживяхме румънци да ни учат нас, срам. Даже четох, че се чували гласове да се развързвали от нас,че сме ги спирали за шенген. Констанца и Букурещ са светлинни години по добре от Варна и София, а до скоро не беше така.

Нито съм икономист, нито искам да бъда. Моите сметки се свеждат до това, да извадя приходи от разходи и накрая да съм на плюс. Не ги разбирам нещата. По професия съм корабен механик, нито макро икономика съм учил, нито микро :)

Не е нужно и да си - ти си предприемач. Ти следиш къде да са парите и на всеки проблем това е решението следи парите.
Ако в дадено нещо има много хляб и искаш да влезеш и ти говоря тук бизнес за възможност не тънките занаяти и не те допуснат и този, който не те допусна е държавата, но допуска други в повечето случай е в единствено число - то виждам къде е проблема.
Да имахме добър старт но монопола съсипва пазара защото няма конкуренция.
В добавка на това сложи и липсата на спазване на правилата.

Пак ще ти цитирам Буров:

...Ако обаче българският капиталист стои в затвора, ако българското дружество е изложено да плаща 100% от своите печалби, ако цялата тази отровна атмосфера пълни парламента, пълни събранията, пълни редакциите на вестниците, ако ние се задушаваме в едно чувство на омраза и завист....кажете ми, за бога, кой разумен чужденец ще дойде спокойно в тая подивяла страна да хвърля своите милиони

Просто това е аксиома пазарна икономика и конкуренция + правила = висок стандарт. Всеки, който е приложил този модел е прокопсал, всеки който върви срещу него загива.

Когато нямаш защита на частна собственост и върху себе си, когато не можеш да си търсиш правата и когато не можеш свободно и добровлно сам да отговаряш за себе си и да търсиш щастието си като цяло няма как да искаш да имаш това, което имат другите ... съзнанието е тотално закърняло - когато всички склоняват глава пред админстрацията когато някоя лелка в даден отдел се мисли за Господ след като ние ги издържаме, то нещо е сбъракно и точно ние сме лудите, а не те ...

Прост пример Венецуела от най-богата на петрол в света цоцализма на Чавес и Мадуро не само ги докара до продовлствена криза ами и да внасят нефт защото им е по евтино ...
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

очаквайте скоро една тема от мен - да видите в другите страни колко държавни компании има, да видите ШВЕЦИЯ какви комунисти са според математика и блекито както и други страни. Само ние сме едни от малкото страни балъци, които си дадоха всичко държавно.
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

очаквайте скоро една тема от мен - да видите в другите страни колко държавни компании има, да видите ШВЕЦИЯ какви комунисти са според математика и блекито както и други страни. Само ние сме едни от малкото страни балъци, които си дадоха всичко държавно.

За тази Швеция ли говорим:

ООН: Швеция може да стане страна от третия свят до 2030 г.
Или за онази Швеция от 1870 до 1950 когато е била подвластна на дерегулации, цоцална държава и най-вече пазарна икономика в най-чист вид та тази Швеция е правила най-големият растеж на глава на населението в СВЕТА?

Иначе Швеция е меката на цоца, който е стъпил на огромното боготаство на капитализма и вече парите свършват за тази държава, но пък гледай от към цоцална държава не може се оплачат - лелееният цоцализъм е очите на такива като алана, унито и още една дузина псевдо предприемачи(ужким предприемачи, а искат държавата да ги дондурка) ...

Само ние сме балъците, който дадохме под масата нещата, по абсолютно непрозрачен начин, за който говориха всички експерти и минаха повечето държави, но това не е проблема, проблема е че им гарантирахме монопол и протекция и от конкуренцията ни вест ни кост ...

@Биарро специално за теб:
Издръжката на държавната администрация струва на данъкоплатците средно около 3.5 млрд. евро на година, сочат данни на Министерство на финансите, цитирани от БГНЕС
Според справката, предоставена от министъра на финансите Владислав Горанов, разходите не включват заплатите на чиновниците.
http://offnews.bg/news/Политика_8/А...ишно-без-заплатите-на-чиновниците_515553.html

Когато имаш такива паразити на главата си, които да се разпореждат като феодали, а в другите страни такива ги режат по много не се чуди пак защо сме зле ...
 
Последно редактирано:
От: От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Къде съм казал, че искам държавна администрация с такива размери? Аз искам от държавата да си върши работата и да си защитава интересите, респективно нашите, по най-добрия начин. Това, както е видно и за слепия, не се прави и не се е правило никога.

Аз затова толкова го мразя Борисов, нищо не иска да прави и нищо не иска да променя. Тука трябва сеч с голямата брадва във всички сектори, ама тоя гъз не бара нищо, че да не си развали реномето. Все таях някаква надежда, ама не би.




@Биарро специално за теб:

http://offnews.bg/news/Политика_8/А...ишно-без-заплатите-на-чиновниците_515553.html

Когато имаш такива паразити на главата си, които да се разпореждат като феодали, а в другите страни такива ги режат по много не се чуди пак защо сме зле ...
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Аз затова толкова го мразя Борисов, нищо не иска да прави и нищо не иска да променя. Тука трябва сеч с голямата брадва във всички сектори, ама тоя гъз не бара нищо, че да не си развали реномето. Все таях някаква надежда, ама не би.
Уж щеше да реформира администрацията, ама...ко стана?
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Ко стана, ко стана, пак нищо, напротив, даже сигурно се е увеличила още с тая четворната коалиция, нали трябва да има места за всички :) По-голям измамник от тоя България не е виждала никога. Всички в правителството се правят, че правят нещо, ама всъщност нищо не правят, ходят в Брюксел и Азия да се молят за пари. Тоя мандат са по-зле и от предния, така 5 мандата ще изкарат. Дето се вика - безплодна слива, никой не я брули! Това им е стратегията, деба тяхното мами.

То може и да е по-добре, че каквото пипнаха предния мандат, съсипаха го. Положението е супер зле, според мен.

Уж щеше да реформира администрацията, ама...ко стана?
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Ко стана, ко стана, пак нищо, напротив, даже сигурно се е увеличила още с тая четворната коалиция, нали трябва да има места за всички :) По-голям измамник от тоя България не е виждала никога. Всички в правителството се правят, че правят нещо, ама всъщност нищо не правят, ходят в Брюксел и Азия да се молят за пари. Тоя мандат са по-зле и от предния, така 5 мандата ще изкарат. Дето се вика - безплодна слива, никой не я брули! Това им е стратегията, деба тяхното мами.

То може и да е по-добре, че каквото пипнаха предния мандат, съсипаха го. Положението е супер зле, според мен.

Колкото и да е зле , винаги и по-зле може да стане. Помним още експертите от ДПС и БСП какви следи оставиха за краткото си управление - 20 лева за пенсионерите по Великден и една банка по-малко в България :D
 
От: Вчера продажниците от парламента отказаха да развалят концесиите за злато

Това ли е оправданието да не се прави нищо?


Колкото и да е зле , винаги и по-зле може да стане. Помним още експертите от ДПС и БСП какви следи оставиха за краткото си управление - 20 лева за пенсионерите по Великден и една банка по-малко в България :D
 

Горе