Въздушно "оръжие"

Kelly

New Member
Някой знае ли какви са законните за притежание на въздушно оръжие ?
Трябва ли да го регистрирам и т.н
 
От: Re: Въздушно "оръжие"

Мисля, че ги задължиха и въздушните да се регистрират. Все пак може да се нарани човек с тях. НО някой експерт да каже също. Просто като човек, който е присъствал на разговор знам. :)

То и с вилица може да се нарани човек хаха.
А при газовите как седят нещата ?
 
От: Въздушно "оръжие"

Имам спомен, че навремето (преди 5-6 години) газовите пистолети се купуваха и ползваха свободно без разрешителни. Разрешителни се изискваха само за бойните.
Съвременна информация по темата нямам, но предполагам, че няма изисквания за различно от бойното оръжие.
 
От: Въздушно "оръжие"

Газовите пистолети и въздушните пушки се регистрират задължително в КОС по местоживеене.
 
От: Въздушно "оръжие"

Газовите пистолети и въздушните пушки се регистрират задължително в КОС по местоживеене.

Иххх, отиде ми въздушното узи хахаха.
Благодаря, колеги все пак !
 
От: Въздушно "оръжие"

Газовите пистолети и въздушните пушки се регистрират задължително в КОС по местоживеене.
Явно се оказвам неинформиран. Хубаво е да посочиш законовото основание, за да сме максимално наясно.
 
От: От: Въздушно "оръжие"

Явно се оказвам неинформиран. Хубаво е да посочиш законовото основание, за да сме максимално наясно.

Отиваш в РПУ-то, където се водиш или най-близкото. Попълваш една бланка и даваш едно талонче, което ти го издават при закупуване на оръжието. Всичко е безплатно, но процедурата е по-бавна и трябва да чакаш един месец горе/долу за документа. След пускане за одобрението в този месец, който ти се издава документа може да си ползваш оръжието само с талончето. Регистрирай се най-добре, защото глобата е 500 лева. :wink:
 
От: Въздушно "оръжие"

на регистрационен режим подлежат само огнестрелно оръжие, газ-сигнално оръжие и пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула. За ГСО и пневматичните имаш 14 дни след придобиването да подадеш писмено известие придружено с документите за покупката в РПУ по местоживеене. За оргнестрелното е по-голямо приключение, особенно в службата за Контрол по Общоопастните Средства.....
 
Последно редактирано:
От: Въздушно "оръжие"

на регистрационен режим подлежат само огнестрелно оръжие, газ-сигнално оръжие и пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула. За ГЗО и пневматичните имаш 14 дни след придобиването да подадеш писмено известие придружено с документите за покупката в РПУ по местоживеене. За оргнестрелното е по-голямо приключение, особенно в службата за Контрол по Общоопастните Средства.....

Колега, тези джаули не ги разбирам ама изобщо би ли ми казал дали за някое от тези двете дали му трябва регистрация
ЦЪК
и ЦЪК
 
От: Въздушно "оръжие"

При покупка на подобен тип оръжие има информация и технически характеристики в комплекта, там трябва да е описано. Този сайт, който ми цитираш може да е най-стария за оръже, но поддръжката му е най-олигофреничната и некомпетентна в тази област. Изобщо описанието на продуктите е пълна трагедия. И един съвет от мен, вземаш ли нещо подобно, отиваш на място , това не са парцалки от продавалника.
 
От: Въздушно "оръжие"

При покупка на подобен тип оръжие има информация и технически характеристики в комплекта, там трябва да е описано. Този сайт, който ми цитираш може да е най-стария за оръже, но поддръжката му е най-олигофреничната и некомпетентна в тази област. Изобщо описанието на продуктите е пълна трагедия. И един съвет от мен, вземаш ли нещо подобно, отиваш на място , това не са парцалки от продавалника.

Хахаххахахахха вярно е най-стария и най-зле направения хахах напомня ми на рефан много продукти ама нищо не можеш да намериш хахах
 
От: Въздушно "оръжие"

Ако си го купил последните няколко години от български магазин, продавачът би трябвало да е изпратил данните където трябва.
 
От: Въздушно "оръжие"

В момента на свободна продажба са само лъковете и арбалетите :) нито има изискване за години, нито за регситрация
 
От: Въздушно "оръжие"

В момента на свободна продажба са само лъковете и арбалетите :) нито има изискване за години, нито за регситрация

Ама, ако те хванат в гората с такова нещо, ще ти спука гъза горския....
 
От: От: Въздушно "оръжие"

Ама, ако те хванат в гората с такова нещо, ще ти спука гъза горския....

Нищо не може да ти направи никой ако не стреляш по животно или хора та ако ще и в гирата да си или ансред центъра на селото :). Стреляй си по мишени и ни горски ни полиция могат да ти го забранят или да го конфискуват. А вече ако си решил да се правиш на нинджа проблема си е изцяло твой
 
От: Въздушно "оръжие"

Аз мисля че гореспоменатия закон е тъп; и след като е такъв, не бих го следвал. Аз имам 2 такива "играчки" и последно ударих една мишка в къщи.
 
От: Въздушно "оръжие"

Аз мисля че гореспоменатия закон е тъп; и след като е такъв, не бих го следвал. Аз имам 2 такива "играчки" и последно ударих една мишка в къщи.

Същата логика следват и политиците по отношение на Конституцията на България. Само не знам дали закона е тъп или написаното от теб. Въпреки, че при всяко подновяване на разрешително за всяко отделно оръжие минавам през ебати приключението, съм с двете ръце "ЗА" строг регулационен режим.
 
От: Въздушно "оръжие"

Аз мисля че гореспоменатия закон е тъп; и след като е такъв, не бих го следвал. Аз имам 2 такива "играчки" и последно ударих една мишка в къщи.
Аз мисля, че е тъпо да имаш десет кинта и да не ми дадеш 50.
Та, бягай да вземеш на заем, и ми ги прати веднага!
 
От: От: Въздушно "оръжие"

Същата логика следват и политиците по отношение на Конституцията на България. Само не знам дали закона е тъп или написаното от теб. Въпреки, че при всяко подновяване на разрешително за всяко отделно оръжие минавам през ебати приключението, съм с двете ръце "ЗА" строг регулационен режим.

Аз не мога разбера кой според тебе го спазва тоя регулационен режим......... Бай мангал с 20 газови (присъствал съм в магазин по време на такава покупка) които след това ползва при обир на кварталния магазин? Той ли ще отиде да си регистрира газовия. Да не говорим, че ако престъпник реши да си купи боен има достатъчни начини да си го купи и няма да се регистрира никъде. Това с регистрацията на газови е за плашене на гаргите и налагане на глоби. Друга работа няма да свърши.
 

Горе