Възможност за еврофинансиране по Плана за възстановяване и устойчивост, насочено към подобряване на ИКТ технологии в предприятията

За дигитален маркетинг ли? Сигурно и за смяна на гуми скоро ще пуснат, че си му е време. :) Това не е компания, специализираща в тези услуги и няма как да е топ, да, сигурно имат добри юристи, които ще ти подготвят документите, но аз лично за дигитализация не бих им се доверил. И най-вече в маркетинга.
Ползват външни фирми, а за дигитален маркетинг, сео и социални медии имат техни "специалисти".
Преди 2 години някъде имаха пакет сео за 30 лв на месец:)
Наскоро идваха да ми предлагат но вече за 1000лв. И то минимума им.
 
Почвам да чета утре и ако успея ще пусна кандидатура пък каквото стане. А дали ги класират после ро ред, че гледам чак до 22.12 е срока, не е за 1 2 седмици да приключи? В смисъл ако не пуснеш кандидатура първите дни или първата седмица дали има шанс да те одобрят?
 
Има оценка по два финансови показателя(EBITDA и печалба) за последните 3 финансови години. Вероятно и времето на подаване ще е от значение, но оценката е водеща.
Преди да подадеш си провери дали си допустим въобще и евентуално какви точки събиращ въобще.
Ако имаш някакви въпроси може да ми пишеш на лс.
 
И аз се пускам и ще ъпдейтвам какво се случва :)
Сам ли си движиш нещата или ползваш някоя фирма посредник?

Разгледах почти всички докумнети днес и изглежда доста добре обяснено всичко. Отговарям на всички критерии, но там критериите за качество не знам каква оценка ще получа, защото не съм ги сметнал формулите, предполагам там ще е ключа от палатката. Идеята е чрез тези две формули да изберат по-рентабилни компании с по-големи печалби ли? Или по-скоро с по-големи печалби спрямо разходите им в съотношение, а не като стойност?
 
Последно редактирано:
Пускам информация за възможност за еврофинансиране, която ще бъде отворена скоро и предпогам ще е интересна за доста предприемачи.
Накратко, ще се финансират дейности за пободряване на ИКТ технологиите в 3 направления:
1 - Киберсигурност
2 - Внедряване на системи за управление - ERP или отделни модули CRM, BI; POS терминални устройства и др.
3 - Дигитален маркетинг - Разработка на сайт или онлайн магазин, дигитален маркетинг, включващ управление на профили в социални мрежи и търсачки.

Финансирането е за фирми регистрирани преди 2020 г. и е до 20 000 лв.. Не се изисква собствено участие. Има и други специфични ограничения относно допустимостта, които може да прегледате в документацията от линка по-долу.

В момента процедурата е обявена за обществено обсъждане и може да се изращат коментари и предложения по нея. Индикативният срок за официалното и обявяване е началото на октомври.

Документацията може да намерите на този адрес: https://mig.gov.bg/naczionalen-plan-za-vazstanovyavane-i-ustojchivost/

Принципно знам как работи държавата и света на всякъде долу-горе и мислех да не пиша в темата, но това финансиране е реално, имаме вече 5-тима кандидати към този проект и това са реални малки бизнеси имащи реална нужда от тези пари, рядко срещам да има проекти и тези проекти да работят за нормалният предприемач който не е някой на някой човек, направо се чудя дали няма да завали някакъв червен сняг. Сега друг е въпроса, че малко уеб судия и агенции ще се хванат да се занимават да помагат на тези малки бизнеси, надали ще попаднат на добър човек като мен да втурка адвокати и всякакви проверки на фирми и куп документи, да може един малък бизнес да си направи магазин за 3к - 5к. Дори наскоро направихме сайт за един университет, напълно безплатно и преди това ни направиха проверки дали не сме направили някакви сдлеки под масата с университета, общо взето държавата репресира всячески нормално трудещият се човек, през годините съм видял много мизерия в България и зло.
 
Сам ли си движиш нещата или ползваш някоя фирма посредник?

Разгледах почти всички докумнети днес и изглежда доста добре обяснено всичко. Отговарям на всички критерии, но там критериите за качество не знам каква оценка ще получа, защото не съм ги сметнал формулите, предполагам там ще е ключа от палатката. Идеята е чрез тези две формули да изберат по-рентабилни компании с по-големи печалби ли? Или по-скоро с по-големи печалби спрямо разходите им в съотношение, а не като стойност?
С посредник. Да си калкулира коефициентите, да каже с коя фирма е най-удачно да се кандидадства и да движи всичко той. Нямам време аз да ги движа.
 
С посредник. Да си калкулира коефициентите, да каже с коя фирма е най-удачно да се кандидадства и да движи всичко той. Нямам време аз да ги движа.
Аз останах с впечатление, че коефициентите те си ги изчисляват и като цяло проверяват нещата, извличат данни от ТР и НСИ. Посредникът предполагам ти попълва формуляра и в случай, че си класиран съдейства после за документите, които ще изискат и отчитането на цялото нещо. В момента попълвам и аз формуляр и по-късно ще дам повечко инфо, но за сега ми изглежда че кандидатстването е лесно. Ако се класираш вече изискват документи за това, което си декларирал при кандидатстването.
 
Аз останах с впечатление, че коефициентите те си ги изчисляват и като цяло проверяват нещата, извличат данни от ТР и НСИ. Посредникът предполагам ти попълва формуляра и в случай, че си класиран съдейства после за документите, които ще изискат и отчитането на цялото нещо. В момента попълвам и аз формуляр и по-късно ще дам повечко инфо, но за сега ми изглежда че кандидатстването е лесно. Ако се класираш вече изискват документи за това, което си декларирал при кандидатстването.
Още преди да я бяха пуснали официално бях говорих с човека, който ще се занимава със всичко. Вчера ми звънна и каза че в последния момент са сменили параметрите за оценка и го чакам днес да каже дали ще има промяна в фирмата с която ще кандидадстваме. Наистина е далеч от мен целия процес. Много по-полезно ще е ти да ъпдейтваш форума със инфо, пречки и добри практики.
 
Да, аз лично се хванах сам да го правя, преди обед прочетох всичко, сега си попълвам нещата и предполагам до края на деня или най-късно утре ще съм подал формуляра.

Общо взето за 2 часа изчетох всичко и около 2 часа ми отне да го попълня като бих казал, че е не е супер трудно (но все пак бързо чета и хващам аз), даже си мисля, че ако не бях чел щях по-бързо да го направя, но е добрe обяснено, има и стъпка по стъпка всичко. Трудното беше само накрая с подписването на файл на компютъра, че не го бях правил и трябваше да тегля разни програмки. Сега доколкото разбирам, ако нещо съм пропуснал ще ми пишат в портала, а вече дали ще се класирам според критериите за качество е друга бира, поне съм пробвал. Аз и като съм с една фирма няма кой знае какво да го мисля каквито са коефицентите такива ще излязат, няма как да промениш данните. То всичко си е публично от декларациите в НАП и ГФО в ТР.

Ще ъпдейтвам после какво ще се случи :D
 
Последно редактирано:
Максимално точки които може да хванем са ~15 и казаха че по добре да не се занимаваме :). Маржът е много нисък, без значение от обема който правим.
Е какво логиката е да дават пари на компании с големи нетни печалби ли? Що за странно? Пише, че минимума е 5 точки оттам вече не е ясно колко ще кандидатстват и какво ще е класирането...
 
Основният проблем на процедурата е, че бюджета е малко, а кандидатите ще са адски много. Финансираните предприятия ще са към 1500, а подадените проекти ще са поне 3-4 пъти повече.
 
Вече има консултантски фирми, които се натискат да ви го напишат даже:

Screenshot from 2022-10-26 01-24-26.png

И реално ще си платите, като вие ще си платите, но пак е по-добре от това да си загубите вие времето, а като го правиш за пръв път, определено ще загубиш много време. :)
 

Горе