Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

bormanbg

Active Member
Здравейте,

Днес (преди 20-тина мин.) забелязах следното - публикувах в два мои сайта по една статия по 500-700 думи и след това само добавих линковете за индексация във вебмастер тоолса...проверих веднага (потърсих фрагменти от статията) и какво да видя - има го фрагмента в индекса на Гугъл...потърсих нов - отново го има, от любопитство търсих и от двете статии почти всичко - всичко е в индекса.

Може би за някои е нормално, но на мен не ми се бе случвало досега - възможно ли е, да публикуваш статия и до 4-5 минути цялата статия да е индексирана или това е нещо ново?
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

и по-бързо може :roll:
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

и по-бързо може :roll:

Стига де, аз тъкмо се зарадвах :wink:

Ама досега, като публикувам статия и чакам поне 20-30-50 часа да я "предъвче", пък сега...и преди съм пущал веднага във вебмастер тоолса, ама...
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Както каза nortrant - може да се индексира не за 4-5 мин., а много по-бързо. Възможно е да се индексира и за 1 минута след публикуване на статията, т.е. веднага. Но това не се постига лесно.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Колкото по често добавяш ново съдържание толкова по бързо започват да ти се индексират страниците - В сайтовете за новини понякога се индексират и за под минута
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

добавянето през WMT ускорява процеса по индексирането. на мен за около 30 минути ми индексира статиите за чисто нов сайт, първи публикации.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Колкото по често добавяш ново съдържание толкова по бързо започват да ти се индексират страниците - В сайтовете за новини понякога се индексират и за под минута

Това е едно от изискванията, но не е само това. Може с години да пускаш примерно по стотина статии на ден и пак да те индексира през един-два дни, че и по-рядко.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Пак си в орбита - и се опиташ да се изказваш неподготвен

Айде покажи ми сайт дето пуска уникални статии по стотина на ден и дето да не го индексира
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Случвало ми се е да се индексира статия за около 40-50 секунди. Ако всеки ден качваш по няколко нови уникални статии много бързо се индексират, oсобено на Wordpress.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Пак си в орбита - и се опиташ да се изказваш неподготвен

Май ти се изказваш неподготвен! Аз говоря от моя си опит и няма какво да доказвам, ти си доказвай колкото си искаш.

Пак казвам - едно от изискванията е да се качва редовно съдържание, но това не е единственото. Трябва да се съчетаят поне още минимум 2-3 неща, за да те индексира Гугъл за под минутка.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Е кои са тия 2-3 неща ? Издай тайната
Май ти се изказваш неподготвен! Аз говоря от моя си опит и няма какво да доказвам, ти си доказвай колкото си искаш.

Пак казвам - едно от изискванията е да се качва редовно съдържание, но това не е единственото. Трябва да се съчетаят поне още минимум 2-3 неща, за да те индексира Гугъл за под минутка.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Пак си в орбита - и се опиташ да се изказваш неподготвен

Айде покажи ми сайт дето пуска уникални статии по стотина на ден и дето да не го индексира

Ето пример http://bggdb.com/ Всеки ден се качва инфо - игри и новини. Под ден за индексиране не е падало
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Ето пример http://bggdb.com/ Всеки ден се качва инфо - игри и новини. Под ден за индексиране не е падало

Виж кода и кода на уърдпрес.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Е кои са тия 2-3 неща ? Издай тайната

Нима очакваш да издам тайната на конкурентите? :lol:

Ми чакай си ... . :wink:
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Особено ако е от блогспот :)
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Аз ше ви светна как става номера. :p
Качвате нова статия/новина/пост и т.н. пингвате си фийда през гугле и ей го робота е довтасал и сте в джаза. ;) При отделни мои сайтове индексирането е средно до няколко минути. При останалите /мой/ е до макс 1 час...
Забелязал съм обаче че при чистак нови сайтове бота се мота малко а не идва веднага, обаче ако сайта е с поне ПР1 идва бързичко. Не съм сигурен че самия ПР има нещо общо, но на база опита ми с доста сайтове /всякакви/ май има. :)
И накрая, не прекалявайте с пинга към Гошо за да не изядете теслата, аз лично повече от 2-3 на ден не правя.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Ето пример http://bggdb.com/ Всеки ден се качва инфо - игри и новини. Под ден за индексиране не е падало

Снукс първо става въпрос за публикуване на стотина уникални новини а в този сайт гледам че новините са 2-3 на ден - Второ аз ако съм бот в тоя сайт ще минавам само на високосна с тия изкачащи реклами едвам се задържах 1 минута за да преброя по колко новини пускате а и един господ знае колко са уникални.
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

Възможно е. Добавял съм и съм проверявал по заглавие в индекса веднага и е изписвало.. "отпреди 7 секунди" примерно. Ако се добавя често, бота няма да излезе и ще си рови постоянно.. Но преди изкарваше резултатите по новост, а вече не е така..
 
От: Възможно ли е Гугъл да индексира за 3 минути нова статия?

И?

Пък, ако гледаш соурс кода, или демек изходния код от пхп. То надали си чувала за компресия на html, и за кеширане с цел постигане на по-висока скорост на зареждане и още куп работки.

Ама по-доло се изказах достатъчно.

Виж кода и кода на уърдпрес.
 
Последно редактирано:

Горе