Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Akademika

Active Member
Възрастните хора са по-щастливи, отколкото по-младите и причината е съвсем проста – те не обръщат толкова голямо внимание и не гледат чак толкова много на нещата, които може да ги разстроят. Tова показва изследване на Бостънския университет.

И се замислих, добре де мама му стара, трябва да одъртея окончателно ли, че да стана щастливец :lol:

Ако ви се чете повече за пенсионерското щастие - http://goo.gl/ZrsPh
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

И се замислих, добре де мама му стара, трябва да одъртея окончателно ли, че да стана щастливец

Не е задължително, просто трябва да си смениш начина на мислене.
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

1. Life means suffering.
2. The origin of suffering is attachment.
3. The cessation of suffering is attainable.
4. The path to the cessation of suffering.

P.S. What you think and what you feel and what manifests is always a match!
 
Лесно става. Точно това си говорех с приятелка преди няколко седмици. Едно време нашите и нашите на нашите (дано ми се разбира) градяха, печелеха, заделяха, влагаха и сега всеки от тях подсигури на поколението след себе си дом, спестявания и сигурност. Поне по-разумната и работещата част от населението. А сега какво? Всеки живее под наем или на кредит, чуди се къде да отиде да почива тънко, а даже няма да споменавам факта, че една кола има и толкова, най-много. Никакви вили, никакви къщи извън града, нищо. Моето поколение не може да се похвали с такова нещо. А ако питате родителите си, те освен апартамент са отделяли и са правили вили, гледали са ни и прочие. Сега си е геройство да изгледаш 2 деца, а тогава е било стандарт. Какво да си говорим. Ето това мисля, че е в основата. Но е само мое мнение. Може и да не съм прав, но лошото е, че го наблюдавам около себе си и това не ме кара да се чувствам добре, поне от тази гледна точка. А работим с много по-голяма икономика, че и даже извън нея и то от тук.

Позитивен съм и вярвам в положителното развитие на нещата, но ако ще търся причини, за да участвам в тази тема, то това бяха. :) Надявам се нещата да се подобрят, но стават все по-зле. Но какво толкова, и тези ще ги сменим с други и така до края на света. Вече са рядкост и хората с чиста съвест. Всичко гледа материалното, и не го обвинявам. Просто се стреми да оцелее, но и някой се освинват. Факт. :)
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Аз имам малко по-различна теория. Според мен. т.нар. революция на комуникации вместо да сближи хората ги отчуждава. От там идва и усещането за нещастие. Зашити ти Блинки говориш за родителите си и техните родители, но колко пъти годишно са ти спомените, че си се виждал с баба и дядо примерно и колко често го правят сега децата. Какво правеше като дете - мереше улиците по цял ден, а сега децата не може да ги вдигнеш от компютрите дето им кървясват очите да ги накараш да излязат навън. Всичко останало - за стандарта на живот е следствие на тази "революция".
 
Еми благодарение на комуникациите се чувам по-често с леля ми, с баба ми, а чрез интернет с братовчедите почти през 2-3 дни се засичаме я в скайп, а в някой социален сайт като facebook. Но си прав, не е като да имаш физически контакт. Този аспект на нещата е друга тема и не бях се замислял върху нея. При мен мисля, че комуникациите ми помагат, отколкото отдалечават. Ако не ни беше толкова забързан и динамичен живота (което и води до предишния ми пост), можеше и по-често да се виждахме и да изкарваме времето си заедно. Спор няма в това. ;)
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Нямаше да ти толкова забързан живота, ако нямаше комуникационния бум. А ако не ти беше забързан живота щеше да имаш време не да се чуваш и засичаш в социалните мрежи с братчедите си, а да пиеш по една ракия с тях.
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Там може и да е така, това за БГ не важи. Тук виждам озлобени бабички навсякъде, а повечето стари мъже са алкохолици. Има изключения, но болшинството са точно такива.
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Там може и да е така, това за БГ не важи. Тук виждам озлобени бабички навсякъде, а повечето стари мъже са алкохолици. Има изключения, но болшинството са точно такива.

Има нещо вярно в това. Причината са предимно малките пенсии и немотията. Родителите на майка ми ( който останаха живи и здрави все още и се надявам все така да е занапред ) също се оплакват от малките пенсии и често негодуват, но пък за сметка за това забелязах че двамата успяват изкуствено да си създадат един свой свят с положителни настроения и емоции. Единственото което може да им развали настроението е телевизора с повтарящите се новини като развалена плоча как цените щели да се вдигат и корумпираната политика на ГРОБ.

В сравнение с чужбина, другите пенсионери са къде по щастливи от нашите - с пенсията си той е в състояние да си купи самолетен билет, да отиде на море някъде, да ползва скъп хотел + всичките удобства в хотела и други развлечения, има пари и да си купи нещо от скъпите магазини в курорта които са предназначени за чужденци, и има пари да се върне със самолета, и като се върнат в родината си - пак им остават пари. А тука кога някой от нашите пенсионери с пенсийката си ще хванат самолета и ще отидат в Италия или Испания примерно ? Не знам колко правителства трябва да минат за да догонят стандарта нашите пенсии на връстниците си в другите държави. Еми и в другите европейски държави има криза, ама пенсиите пак идват и пълнят курортите. Държавите им са помисли за всичко. А за да забравих... тука им вдигат пенсиите в годината веднъж по 20 лв. :lol:
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

това изследване не е за БГ, бе Академик :D
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Възрастните хора са по-щастливи, отколкото по-младите и причината е съвсем проста – те не обръщат толкова голямо внимание и не гледат чак толкова много на нещата, които може да ги разстроят. Tова показва изследване на Бостънския университет.

И се замислих, добре де мама му стара, трябва да одъртея окончателно ли, че да стана щастливец :lol:

Ако ви се чете повече за пенсионерското щастие - http://goo.gl/ZrsPh


Прочетох статия на английски, която засяга тези изследвания. В нея се отбелязва, че са необходими допълнителни проучвания, за да бъдат потвърдени резултатите. Според други изследвания/теории хората са щастливи, когато имат социално-обусловени предимства - високи доходи, стабилна връзка и прочие. Според трети - хората се чувстват щастливи, когато могат да допринесат с нещо или към дадена кауза (когато са полезни по някакъв начин, когато това ги кара да се почувстват част от едно по-голямо цяло или актът на допринасяне им дава чувство за принадлежност, без което те самите не се чувстват пълноценни). Според четвърти теории са важни себеоценката (ниска, висока, реална, нереална), позитивното себевъзприятие, способността да се приспособяваме в различни ситуации и според контекста... Истината ще да е някъде по средата.
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Преди време четох за тъй нареченото щастие на възрастните. То е свързано с химията на мозъка. Когато човек мине 60 години там се случват разни процеси и започва да ти пука за много по-малко неща от преди. Няма го вече и инстинкта за размножаване, който на младите отнема 90% от вниманието. Включват се и разни защитни механизми, които пречат на възрастния човек да полудее от факта, че знае, че му остава още съвсем малко живот. Просто тялото произвежда някаква своя дрога домашно производство, която ти прави последните години малко по-щастливи.
 
От: От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

това изследване не е за БГ, бе Академик :D

Абе мерудия, ти видя ли да пише, че е за България. И вземи се научи как се пише държавата ти - не се пише БГ, ами България. Капиш?
 
От: От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Абе мерудия, ти видя ли да пише, че е за България. И вземи се научи как се пише държавата ти - не се пише БГ, ами България. Капиш?

ами не виждам смисъл да се коментира в сайт насочен към младите - защо старците в америка живеят по-добре от младите

и незнам какво се очудваш.. и да сравняваш тук със там

няма ли да напишеш и статия, че смъртността сред децата в Африка е най-голяма?
 
От: Re: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Сега си е геройство да изгледаш 2 деца

Що бе братле манго джери е с по 6-7 и няма проблеми.
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

Преди време четох за тъй нареченото щастие на възрастните. То е свързано с химията на мозъка. Когато човек мине 60 години там се случват разни процеси и започва да ти пука за много по-малко неща от преди. Няма го вече и инстинкта за размножаване, който на младите отнема 90% от вниманието. Включват се и разни защитни механизми, които пречат на възрастния човек да полудее от факта, че знае, че му остава още съвсем малко живот. Просто тялото произвежда някаква своя дрога домашно производство, която ти прави последните години малко по-щастливи.
В статията пишеше ли и "колко малко" аджеба живот остава?
Някой ако планира да умирга малко след 60-те, то ще да си е индивидуален случай.
 
От: Възрастните хора са по-щастливи от младите - е как става това...

То това и да го планираш и да не го планираш е все едно. Като му дойде времето се случва. Има средна продължителност на живота и за България например е 73 години. Кофти, но това е положението. Дори палестинците живеят по-дълго от нас, дето са във война от не знам колко време.
 

Горе