Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Blinky

Owner
Здравейте на всички.

Тъй като лятото дойде и жегите са вече неизбежни,а прането става все повече и повечв, реших да ви попитам за съвет. Търся си простор/простир за под прозореца. Ще е монтиран под него в двата му края, като ще имам достъп по цялата лу дължина.

Търся фирма или някой майстор, който може да се справи с това. Държа да е от масивно желязо, което да е покрито с бяла боя, издържаща на корозия и външната среда. Да има 3 или 4 въжета. Ще трябва да се хване от някой опитен с болтове/дюбели за стената. Знам, че някои от вас знаят за фирма, която вече са пробвали или са му я препоръчали. Ще се радвам да споделите. В интернет не намерих компоексна услуга. Реално това ми е нужно.

Ще продължа да търся, но вярвам, че форума е прекалено голям и лога да получа такава информация тук, без да експериментирам с някоя фирма, която да ме остави до момента тос "ето ти простира, сега някой да ти го монтира". Благодаря ви предварително.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Такова нещо ли искаш да слагаш? Нямаш ли възможност да си "скриеш" прането от всички погледнали към блока ти?
%u0025252525D0%u002525252592%u0025252525D1%u00252525258A%u0025252525D0%u0025252525BD%u0025252525.JPG
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Има едно такова чудо на техниката, казват му сушилня. Много го хвалят (нямало нужда да простираш пране), обаче не съм го пробвал. Не знам обаче дали дезинфекцира дрехите както Слънцето (светлината му избива успешно множество микроби, за които къпането в пералнята е удоволствие и никак не им вреди). И освен това сушилнята заема място.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

стига да имаш 800-1000 лева за сушилня ще се родиш, няма зима, няма лято, директно отива в гардероба
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

то добре изглежда ама ако някой като започне да готви и всичко отива в дрехите.

Такова нещо ли искаш да слагаш? Нямаш ли възможност да си "скриеш" прането от всички погледнали към блока ти?
Виж файлът 6715
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

@happyslacker, много добре съм запознат, но определено търся външен поради много причини. Едни от тях са: слънцето, задуха, който се образува в стаята, в която се суши, неприятното му заобикаляне и редица други, които го правят добър, но не и през летния период. :)

@pepo_999, и това не е опция. Не ми се бъчка нещо в гардероба. Имам 2 големи прозореца, които имат много хубаво пространство под тях. И направо се чудя как бих могъл да си позволя да трупам в нас, а на вън да не използвам слънцето и мястото. Няма проблем от това да ми гледат бельото, то е вътрешно и реално никой не излиза за да гледа гледката към съседната тераса или прозорец. Така де, никой нормален. :)

Няма ли фирма, която е и малко алпинисти или хора, които правят външни монтажи на конструкции? Ще поразгледам още малко, ако се спра на нещо ще пусна тук, за да може и други хора да се възползват от това. ;)
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

то добре изглежда ама ако някой като започне да готви и всичко отива в дрехите.
Здравей. Никой не готви от тази стана на кооперацията. Там са предимно климатици и има един такъв простир на долния етаж. ;) Няма да сложа нещо такова под някакви лумпели със скара и често в менюто им да присъства риба. :) Това си е чисто самоубийство. :)
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Помисли за момчетата, които слагат изолации. Не би трябвало да им е проблем. Друг е въпроса дали ще им се занимава. Комшиите с подобния простир как са го закачили?
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Blinky, защо не си сглобиш за 30мин един?
Ето схеми, елементарно е.
Нужна ти е една бормашина, 4 винкела, 2 болта, дюбели и винтове.
Другия вариант е да намериш някой железар да ти ги сглоби. За монтаж можеш да се обърнеш към някой занимаващ се с монтаж на климатици.
 
Последно редактирано:
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Помисли за момчетата, които слагат изолации. Не би трябвало да им е проблем. Друг е въпроса дали ще им се занимава. Комшиите с подобния простир как са го закачили?
Ще подпитам, но на един блок, на който видях питах съседите на моя приятел. Там се оказа, че майсторът е бил човек, който се занимава с осветление, но така или иначе бил инженер, та решил да го направи той. :) И аз имам до половината такова образование, та май ще се опитам, ама за монтажа реално, не ми се ходи на уроци по алпинизъм. :)

И държа да е прибран, а не така стърчащ, защото долу има 2 паркирани коли ще се хейтнат много. Не че нещо, но се видя за добър съсед, все още. :)

@g0g0, нужно му е малко повече - въже, седалка, каска и застраховка. :) Това с климатиците мисля да го направя. Сещам се за един познат. Мисля, че ще мога да поискам неговата помощ тук. Но все пак за фирма, ако някой се сеща. Много благодарско за доброто включване. ;)

И съм на мнение, че всеки трябва да работи от каквото разбира, защото ако днес аз си направя простира, не знам ако утре той тръгне да си прави онлайн рекламата до къде ще го докараме. :) Или не дай си Боже сайта. :)
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Ми аз навремето монтирах климатици, а единственото "въже" беше колегата да ме държи за гащите :).
При теб може да е по-сложно монтирането де.
Нещо от сорта на снимката по-горе, никакви алпинисти не трябват.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Аз мисля, че точно с това висене няма да се справя, тъй като не съм кинта и шейсет и не тежа 50 кила. :) Мога да се пробвам с изработката, тъй като имам къде да го сглобя, но не знам как ще стане с монтажа на този простир. Явно няма много фирми, които имат комплексна услуга - изработка (реално избор от моя страна) и поставяне. Имам едно приятелче, което прави външна изолация и се чудя дали ще му се занимава. Не е много като работа, но определено може и да има усложнения. За това и искам някой про да си намеря.

За снимката по-горе съм съгласен. Но реално си мислех да е в краищата, но под прозореца. Ако е така, мисля, че и аз ще се справя. ;) Все ще успя да се вържа с нещо. А етажа не е като 10ти или нещо от този род. :) А поне някой да е доволен от магазин, от който е купувал простир в този му вид. Аз ще си ги разпитам за приблежинадо тях фирма за монтаж, няма начин да нямат такава. Все пак са го отиграли при първите няколко такива клиента, като мен.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

трябва ти фирма за метални изделия по поръчка
но не всяка ще се навие да изработи такива елементарни неща (защото е работа за 30 мин) и ще ти излезе скъпо.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

То, както казах, повече ме притеснява момента, че даже и да го имам после никой няма да се навие да го направи, пак по същата причина - защото е работа за 10 мин. и реално не си струва. Абе нали сме уж криза. На никой не му се бачка. :)

Питах една компания, сега очаквам отговор от тях. Дано пишат.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Абе има хора, които и за една бира биха го направили, но въпроса е, би ли ги пуснал в дома си... :lol:
Другия момент е, че форума е за взаимопомощ, може да пробваш тук дали някой няма да се навие.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Да, ще черпя, само ми е нужно да ми каже добронамерия тип от какво има нужда. Не една, ами няколко ще пием. :) Ако трябва да взема само конструкция. ;)

Ако някой се сеща нещо, да пише. ;) Като ми отговорят фирмите, ще пиша коя как се е справила. ;)
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Абе нали сме уж криза. На никой не му се бачка. :)

твоето нещо е елементарно и всяка фирма може да го направи
но не може да очакваш фирма която се занимава примерно с изработка на самолетни хангари да дойде да се занимава с твоята задача
всъщност те ще дойдат, но няма да ти хареса цената :)

има си фирми за вскакъв тип дейност - елементарни, сложни
на служителите им се заплаща различно
и т.н.
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Хвани някой "по-сръчен" съсед да ти помогне - това, е елементарно - пробиват се няколко дупки в стени, слагат се дюбелите и ако трябва се заварява, но зависи от конструкцията. До колкото си спомням, наскоро баща ми прави подобно нещо и за няма и час го монтира..
 
От: Външен простор за стена - закупуване и монтаж

Да, ще поискам помоща на някой сръчен съсед. Но не знам такъв, на който ще му се виси през прозореца, за да пробие стената. Тук както и да го погледна, ще има нужда от специалист. Или Спиндарман. :)

Никой ли не е имал подобен проблем, така де казус, който е решил в последствие. ;)
 

Горе