Въпросите на незапочналия

roumen68

New Member
Привет!
Някои мои въпроси:
- има ли значително влияние на името на домейна и фирмата за онлайн магазина? Трябва ли непременно да са насочващи към продаваните изделия? Или чичо Г си върши работата, клиентът кликва на линка от търсенето, без ни най малко да го интересуват нито името на домейна, нито на фирмата? Заслужава ли си регистрирането на по скъп .bg домейн? Тоест .bg вдига ли престижа на магазина?
- ако се предлагат разнородни изделия като електроника и дрехи - дали не е по добре това да става в отделни магазини, съответно с различни домейни? Знам че този въпрос е нееднозначен и има примери и за добри "всичко в едно" магазини, както и за тясно специализирани. И все пак...?
- какво е по добре - бавно и почти без пари изграждане на магазин с OpenCart примерно, или плащане на фирма да го направи бързо и качествено и от мен да остане само вкарването на снимки и текстове?
- OpenCart позволява ли да бъдат вграждани (embedded) видеоклипове, които се намират на друг сайт, примерно в ютуб, както и такива, качени направо в магазина?
 
Последно редактирано:
От: Въпросите на незапочналия

Привет!
Някои мои отговори:

- "влияние" на името на домейна би имало значение след като името (респективно домейна) се е превърнал в добре утвърден бранд, изградил голямо доверие у потребителите. Често в имената на фирми/магазини собствениците целят да вкарат елемент от дейността на фирмата/продуктите в магазина, като по този начин името ще "говори" с какво се занимава фирмата/магазина. Има и много големи марки, който не значат нещо определено, а са измислени думи/имена, които са наложени като бранд. Не знам какво визираш с това, че "чичо Г си върши работата", но от известно време Google обръща все по-голямо внимание на брадовете, като им удря по едно рамо, тъй като те се ползват с повече доверие у негово величество потребителя. Така че ако мислиш да правиш нещо сериозно - то по-скоро си измисли домейн, който да превърнеш в бранд. Колкото до домейна - ако магазина е за БГ пазара, си заслужава .bg (лично мнение). Google обича практиката да се ползва домейн от областта от която са и потребителите на сайта (ако магазина е насочен за UK то ползвай co.uk)

- сам каза има - има добри примери и за двата случая, но имай предвид че ако създадеш два магазина - то всичко ти става x2 (brand, SEO...)

- ако имаш опит в изграждането на магазин - почвай! Но ако това ще ти е първия и искаш да създадеш нещо от което да изкарваш пари - то се обърни към специалисти за да ти го направят и да започнеш да го развиваш. В противен случай ще опиташ сам, ще се мъчиш и накрая ако не го зарежиш - пак ще се обърнеш към специалистите... :wink:

- тук не мога да отговоря... не съм от специалистите... :rolleyes:

Успех!
 
От: Въпросите на незапочналия

Здрасти
Възможное и става много лесно, има модули за това а и лесно се вграждат с HTML код аз лично най често ползвам:
CKEditor with Youtube

- OpenCart позволява ли да бъдат вграждани (embedded) видеоклипове, които се намират на друг сайт, примерно в ютуб, както и такива, качени направо в магазина?
 
От: Въпросите на незапочналия

Здравейте,
не знам дали това е най-подходящата тема за да попитам, но да пробвам.
Изработвам някои неща - плетива, искам да ги продавам на европейците, е, не само на тях, ако се явят кандидати от другаде:)
Пробвах тук в продавалника но никой нищо не си поръча.
Регистрирах се в ебай, да продавам оттам, но те ми искаха някаква такса да платя, за да бъде изложено изделието ми няколко дена (мисля беше за 3 дена, не помня точно)
И така се отказах от продажби чрез е-бай.

Въпросът ми е има ли някакъв чужд сайт, подобен на нашия продавалник, където да се продава оттам безплатно. Знам английски , с немския може и да се оправя с преводача.
 
От: От: Въпросите на незапочналия

Изработвам някои неща - плетива, искам да ги продавам на европейците, е, не само на тях, ако се явят кандидати от другаде:)

Въпросът ми е има ли някакъв чужд сайт, подобен на нашия продавалник, където да се продава оттам безплатно. Знам английски , с немския може и да се оправя с преводача.

Това е твоят сайт:
etsy.com

Не съм сигурна дали е безплатно, но от там се продават и купуват такива продукти.
 
От: Въпросите на незапочналия

Големите „онлайн площадки“, където се иска да се продаде нещо, обикновено монополисти - изискват такса за list-ване, такса при продажба, такса при транзакцията. Трябва да се свиква, гледам регистрацията е от 2007-ма.

Тези „такси“ могат да се преглътнат, все едно си казва човек „тези пари/% ги давам все едно за реклама на артикулът ми, SEO, маркетинг и оптимизация“. Обикновено тези площадки са адски оптимизирани и си я имат рекламата, хубавото е, че масово си е само от купувачи и продавачи, т.е. не browse-ват хора, които няма да купят.

Дали ще се направи сайт, ще се дадат купища пари за дизайн, програмисти, впоследствие и като е готов – за SEO оптимизатори (или директно с тях да се започне) и ежемесечно да се плаща сума ИЛИ ще се плаща подобна на нея сума в тези интернационални „площадки“ (тип еB, etsy и прочие) – не виждам голяма разлика.

1 / 2 / 3.
 
От: Въпросите на незапочналия

И големите си имат проблеми с бат'Г понякога. Аз се занимавам с ебей магазини и имам един клиент от Лос Анджелис, който има 3 ебей магазина и 2 сайта за калъфки за седалки. Тои ми се оплака , че Пингвина е убил 80% от трафика на ебей. Разбира се най-добре е да не си държиш яйцата в една кошница, но това е като дръпнеш малко. В началото каквото и да си говориме си трябва и късмет.
 
От: Въпросите на незапочналия

Благодаря,
регистрацията ми е от 2007, тук от вас научих и разбрах как се работи с adsense, между другото януари т.г. взех първите си 70 евро от тях, е не е много,
Имам два блога на български , единия с около 100-200 посещения дневно, другия с по-малко посещения, та оттам се събраха еврата, Когато започвах с адсенс дори беше в долари, после го направиха на евра, като влязохме в Евросъюза.
Истината е, че не се занимавам много сериозно да поставям статии често, горед долу се пада по 2 статии месечно, което си е малко. А пък за около 4-5 години направо ги бях зарязала блоговете, но те се въртяха из нета и имаха тук там по някой клик.

Тогава да питам и друго.
Направих и трети блог на английски, там си поставих всичките плетива, разделени по категории
обаче няма посещения
Има ли някакви платформи, където да си правя реклама на блога, та оттам да се закачи някой, който има магазин например, или еднократен купувач.
За този сайт, който ми дадохте ще го погледна, благодаря.
 
Последно редактирано:
От: Въпросите на незапочналия

It costs $0.20 to list an item for 4 months, or until it sells.

за този сайт, доколкото разбирам вземат 20 цента за да се листне един продукт за 4 месеца, или докато се продаде. Аз имам около 20 продукта изработени, не знам дали има толкова пари останали в пайпала ми. , трябва да проверя.

Once you sell your item (congrats!), we collect a 3.5% fee on the sale price.

това изглежда да е комисиона 3,5% от продажната цена, ако се продаде.

У нас има разни платформи, като дир.бг, гювеча и някои други, където се правят реклами на сайтове по категории
Как да намеря такива на английски, да си правя там реклама на блога с плетивата?
 
От: От: Въпросите на незапочналия

Това е твоят сайт:
etsy.com

Не съм сигурна дали е безплатно, но от там се продават и купуват такива продукти.
etsy не беше ли за САЩ и Канада основно?
Имам регистрация там, ама нещо се отказах.
Иначе имат такса за листване, и комисион при продажба, имаше и някаква врътка с листване на повече бройки.
 
Да, има, Изи Адс, еТаргет.бг, и други рекламни платфорими: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=49818 - за БГ става дума предимно, нищо, че някои могатт да се използват и за чуждестранния пазар. ;)

За анаглиския пазар има адски много и ето едно малко ревю на някой: Best Advertising Systems For Making Money Online.
 

Горе