Въпроси около сателити на сайт

От: Въпроси около сателити на сайт

Нов съм в правенето на сателити и искам да ви питам от къде намирате съдържание за всичките ви сателити? Аз по принцип не съм много по писането на статии а и не мисля да пиша всеки 1-2 седмици по 1 статия примерно за 15 сателитки.
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Просто:

Ако не ти се пишат, купуваш си
Ако не ти се и купуват - крайния метод - крадеш си (силно непрепоръчителен)
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Някой има ли наблюдения когато е на собствен домей дали има значение COM, NET или INFO?
 
От: Въпроси около сателити на сайт

ком се помни най-лесно, от гл т на сео не мисля, че има значение какъв е домейна. Ако имам възможност бих избрал в тази последователност ком, нет и накрая инфо но това е по-скоро мое лично предпочитание и няма връзка с оптимизацията на домейна в последствие.
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Аз съм твърдо против краденето и досега мога да кажа че не съм крал съдържание. Не че не ми се пишат но не съм компетентен по всички тематики. Явно ще трябва да купувам.
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Писал съм си съдържанието за сателитите няколко пъти, но тогава бях на такава вълна. В последно време ако има нещо да се прави вземам текста от английски и го метам през някой транслейтор и хоп - някакво съдържание...
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Писал съм си съдържанието за сателитите няколко пъти, но тогава бях на такава вълна. В последно време ако има нещо да се прави вземам текста от английски и го метам през някой транслейтор и хоп - някакво съдържание...

Нещо такова ли - http://celulit.blog.com/
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Да нещо такова но и това си има недостатъци поне според мен трябва да се пооправя текста защото съм почти сигурен че Г. тия неща ги усеща по високият боунс рейт който генерират
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Да попитам и аз нещо:

сега правя 3 сателитки на 1 сайт

имам няколко въпроса:

1. в хит.бг добре ли е ? сателитките са само хтмл
2. ключовите думи да ги правя на линкове, нали ? който да сочат към главните сайтове ? колко такива думи да ги правя на линк ?
3. на един път ли да ги пускам и трите сателита?
4. какви домейни да избирам за сателитките ? на ключова дума ли ?
5. Да слагам ли в сателитките линкове към останалите две ?
това е за сега. мерси предварително!
 
От: Въпроси около сателити на сайт

Не съм специалист но ето отговори от мен
1.Мисля че става но по добре ги направи на три различни места хит, блогър и уордпрес
2. Да, най добре е да правиш ключовите думи на линкове. Според мен не трябва да са повече от 3-4
3. Сигурно не е проблем да ги пуснеш на един път но по добре ги пусни да трупат възраст а след това последователно във времето ги линкни към основния.
4. Да, хубаво е да има ключови думи в домейна
5. Казват че е по добре да ги направиш в кръг линковете а не на размяна помежду им.
 
От: Въпроси около сателити на сайт

1 - в блогър и уордпрес мога ли да качвам файлове ? или ми предлагаш да направя сателитките от два блога и един сайт в хит.бг ?
2 - а ако някоя важна ключова дума се повтаря 3-4 пъти, колко от тях да направя на линк ?
3 - значи сега да не слагам линкове към моя сайт ?
4 - колко ключови думи да има ? защото сферата е обширна! две думи ? а сляти или с тире да бъдат?
5 - ок

Мерси отново :)
 
От: Въпроси около сателити на сайт

1.За какво ти е да качваш файлове в сателитка? според мен е излишно трябва ти само уникално садържание да има в тях
2. За една ключова дума или фраза мисля че няма нужда повече от един линк на статия
3. Може и сега да ги сложиш, но на Г може да му се види съмнително - хоп три нови сайта и хоп и трите към твоя
4. Казват че без тире е по добре - две до три сляти
 

Горе