Въпрос за Амазон

danko6

Well-Known Member
Здравейте решил съм да пусна едно магазинче за определени стоки от Амазон.Има ли обаче как аз да си слагам цените на стоките тоест някой поръчва и плаща през моя сайт, а аз след това поръчвам продуктите от амазон и в полето за доставка директно пиша адреса на купувача.Мисля че амазон имаха такава опция, но ако се бъркам моля някой да ме поправи.
И сега веднага на въпроса трябва ли да вписвам сайта към фирма за такъв тип дропшипинг или не е нужно ?
 
От: Въпрос за Амазон

Записвам се за темата,понеже също се интересувам за такава опция.
 
От: Въпрос за Амазон

Аз търсих информация, но нещо нищо не намирам точно за този въпрос...
 
От: Въпрос за Амазон

поръчва и плаща през моя сайт

Няма такъв вариант. Може да си слага продуктите в кошницата, но като последна стъпка трябва да го препратиш на Амазон и там да си плати.
 
Можеш да видиш какви са ти опциите за dropship на амазонски продукти, но във формата който описваш няма как да се получи - против условията им за ползване е...
 
От: Въпрос за Амазон

Много странно че е забранено, като при условие че съм забелязвал хора от ebay които нацелват правилната ниша с продукти, на които цената + доставката е по евтина от тази в ebay и си пускат продуктите, и при покупка през техния акаунт в paypal те правят поръчката през амазон и директно я пращат на купувача им от ebay... което е абсолютно същото, там те си слагат надценката която си искат и никой не ги закача.Как става тоя номер ?
 
От: Въпрос за Амазон

Когато добавиш продукт в кошницата или по време на поръчката, отбелязваш че пратката е подарък. Така кутията няма да е на amazon, нито пък ще има фактури и т.н.

П.С.: За предлагане на dropshipping не се изисква фирма.
 
Мога да ти препоръчам да се запознаеш с тънкостите:

https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/help/operating/participation/

И по точно:

29. You will not purchase any Product(s) through Special Links for use by you or for resale or commercial use of any kind. Similarly, you will not request or encourage any of your friends, relatives, or associates to purchase any Product(s) through Special Links for use by you or them or for resale or commercial use of any kind. Further, you will not offer any Products on your site for resale or commercial use of any kind.
 
От: Въпрос за Амазон

Да но това май става въпрос само за линкове през афилейт програмата, тоест аз реално няма да купувам продуктите си през такива линкове за да трупам някакви проценти печалба там а в моя си сайт ще си слагам лична надценка и от там вече ще поръчвам директно от сайта на Амазон без каквито и да било реферални линкове или нещо от сорта ?
 
Говоря ти от опит, ще видат че пращаш голям брой подаръци на различни адреси и ще пуснат една верификация, която ще иска едва ли не нова кредитна карта за всеки различен адрес. Не искам да спорим, пожелавам ти успех, но е хубаво да се подготвиш и да си прецениш дали си заслужава :)
 
От: Въпрос за Амазон

Да аз също не влизам в спор, защото просто не съм запознатс това как стоят нещата от тази гледна точка за това пуснах и темата.А случайно да знаете други магазини с продукти и безплатна доставка като amazon които биха ми свършили работа в моя случай.
 
От: Re: Въпрос за Амазон

Абсолютно същото съм си мислил да правя и аз. Не с Ebay ами със собствен магазин. Ще следя темата.
 
От: Re: Въпрос за Амазон

Няма да има никакъв проблем. Особено ако говорим за amazon.com.
Говоря ти от опит, ще видат че пращаш голям брой подаръци на различни адреси и ще пуснат една верификация, която ще иска едва ли не нова кредитна карта за всеки различен адрес. Не искам да спорим, пожелавам ти успех, но е хубаво да се подготвиш и да си прецениш дали си заслужава :)
 
От: Въпрос за Амазон

Аз съм срещал доста такива сайтове във FLIPPA-та да се продават и те са точно на този принцип.Онлайн магазини и с надценка на продукти от амазон в определена ниша плаща им се през сайта в paypal и те поръчват...Ще разгледам тезид ни за такъв сайт отново за да дам по конкретен пример :)
 
От: Въпрос за Амазон

Според мен е леко тъпа идея да дропшипваш от Амазон(нищо лично).
Обяснявам защо:
1.Цените в Амазон са ритейл т.е на дребно.Следователно е малко неуместно да препродаваш продукти купени при цена на дребно(продавачът вече им е сложил надценка),печалбата ще е малка и цената няма да е конкурентна.
2.Дропшипинга май е забранен в Амазон.
За да има смисъл тоя бизнес модел, трябва да купуваш на едро и да продаваш на дребно.
 
От: Въпрос за Амазон

Надявам се, че се прави разлика между „Dropshipping“ и „Wholesale“. При първото можеш да разполагаш практически с нула € и да започнеш от нулата, както и че рискът е доста нисък (риск да закупиш нещо и да остане непродадено), а при второто – рискът хем е прекалено висок, хем и трябва да разполагаш с четири и петцифрена сума поне, хем да си намерил вече нужните suppliers, от които да пазариш wholesale (на едро), но пък и доста неща ще останат непродадени (или в дългосрочен план ще се продадат, но на теб ти трябва кинтите сега, за да ги вложиш в други продукти и артикули; или въобще няма да се продадат, ако са „бързопремиерни“ стоки). Разликата разбира е в profit margit-а между 2-те. При първия е доста нисък и нищожен, при вторият е по-висок, което е естествено.

Всеки сам си преценява. Относно 2 – това е тотална глупост, която е написана. Много ясно, че подобни „дупки“ ще да са недоспустими, тъй като реално печелиш на техен гръб, но пък от своя страна идея си нямаш колко кинти ТЕ пък печелят на наш гръб, съответно да си въвеждат каквито правила искат.

Печелят от:

• Контракти и договори;
• Affiliates;
• Wholesale покупки отново, за да продават евтино, в доста случаи и най-евтино от цял свят;
• Търговците, продаващи през тяхната система/платформа, начислявайки им fees;
• Реклама, хайп, трафик;
• Борсата чрез акции покупки/продажба;
• Собствени продукти (Kindle, Fire Phone, etc.);
• Наеми, съкращения, оптимизация, наемане на най-добрият и „филтриран“ възможен персонал;
• …

И накрая обикновения човечец да не изкарва някой друг $ на техен гръб o,O, заради точка някъде си?

Борбата със световните/глобалните корпорации монополисти е жестока.
 
От: От: Въпрос за Амазон

Според мен е леко тъпа идея да дропшипваш от Амазон(нищо лично).
Обяснявам защо:
1.Цените в Амазон са ритейл т.е на дребно.Следователно е малко неуместно да препродаваш продукти купени при цена на дребно(продавачът вече им е сложил надценка),печалбата ще е малка и цената няма да е конкурентна.
2.Дропшипинга май е забранен в Амазон.
За да има смисъл тоя бизнес модел, трябва да купуваш на едро и да продаваш на дребно.

Описваш 2 съвсем различни неща в един пост просто, а и мога да ти кажа че доста неща зависят и от нишата ако знаеш какво и как да търсиш много лесно може да намериш правилната ниша с разлика в цената от 10-20 долара поне най малко примерно в зависимост от нишата и продукта които без проблем да продадеш в ebay и гарантирам че ще има купувачи все пак, но и това е с някакъв процент разлика от това което мен ме интересува.Все пак не веднъж през сайтовете ми са купувани доста продукти от amazon и то следкато съм предлагал доста удачни и качествени статии за дадения продукт и след това човека отива и го купува, което значи че го е купил заради написаното от мен за продукта до някаква степен щом го е взел през линк в моя сайт, и от тук ми идва въпроса защо подяволите да не пусна направо продуктите с определена надценка, а и amazon все пак не е единствения сайт за продукти за англичаните просто от него съм решил да тръгна :)

Стана баси кашата(на работа съм и не знам колко ми е права мисълта) :D
 
От: Въпрос за Амазон

Значи ти питаш специално за dropshipping. Това, че няма да спечелиш доста е ясно, но от първия път не може да се иска много. И все пак няма да си първия който продава амазон продукти в ибей.
 
От: Въпрос за Амазон

Оооо аз изобщо не смятам да продавам продуктите в ebay, а в собствен магазин като са предвидени поне едно 1000 долара за реклама в adwords за нишата дето съм си избрал ама явно няма да стане номера.....
 

Горе