Въпрос за Данък върху доходите на физически лица

@Jivko86 само за схеми мислите, имам предвид да ти попълни декларацията...Защото аз смених 3 които не знаеха как да я попълнят ...Голямо приключение е...Аз я подадох защото ми звъняха ,те много добре знаят колко пратки и пари имам през куриерите...Имай впредвид, че искат осигуровки като СОЛ от 2019г. Сега който мине без тях може и да мине, но от догодина ще става по - сложно.
 
@Jivko86 само за схеми мислите, имам предвид да ти попълни декларацията...Защото аз смених 3 които не знаеха как да я попълнят ...Голямо приключение е...Аз я подадох защото ми звъняха ,те много добре знаят колко пратки и пари имам през куриерите...Имай впредвид, че искат осигуровки като СОЛ от 2019г. Сега който мине без тях може и да мине, но от догодина ще става по - сложно.
Извинявай, но как така 3ма не са успели да си попълнят данъчната декларация. Нали има образци или се бъркам.
 
Това не го вярвам, във всяко данъчно има фирми, които попълват всички видове декларации, няма тайни за тях в това, което правят. 3-ма бил сменил за една тъпа декларация. Не е възможно това....

Малко по-рано в тази тема пуснах шотове от исканите документи при данъчна проверка на еоод, то аз за тая проверка не знам как се оправих, щом е толкова трудно да си попълниш декларацията за доходите на физическите лица :)


Извинявай, но как така 3ма не са успели да си попълнят данъчната декларация. Нали има образци или се бъркам.
 
Това не го вярвам, във всяко данъчно има фирми, които попълват всички видове декларации, няма тайни за тях в това, което правят. 3-ма бил сменил за една тъпа декларация. Не е възможно това....

Малко по-рано в тази тема пуснах шотове от исканите документи при данъчна проверка на еоод, то аз за тая проверка не знам как се оправих, щом е толкова трудно да си попълниш декларацията за доходите на физическите лица :)
Разбира се, че не е възможно. Счетоводител да не може да попълни данъчна декларация е като куче да не може да лае и клеца. Представям си, ако им се изсипят от някоя данъчна агенция за проверка, ще им се стори като падане на астероид. Дай ще ти измислим някой читав счетоводител, да го разгадае това купче на Рубик, наречено данъчна декларация за физическо лице.

П.П. Я пусни пак къде си ги постнал нужните документи за проверка на ЕООД.
 
Въртиш надолу докато почнат моите постове, няколко са подред....




Разбира се, че не е възможно. Счетоводител да не може да попълни данъчна декларация е като куче да не може да лае и клеца. Представям си, ако им се изсипят от някоя данъчна агенция за проверка, ще им се стори като падане на астероид. Дай ще ти измислим някой читав счетоводител, да го разгадае това купче на Рубик, наречено данъчна декларация за физическо лице.

П.П. Я пусни пак къде си ги постнал нужните документи за проверка на ЕООД.
 
@biaaro Проблема са осигуровките, който е трябвало да се попълва за тях на всяко тримесечие през преходната година декларация Д1 и Д6 за всяка неподаденa получаваш акт. 27.80% са осигуровките на общият оборт, ако си се осигорявал, ако не си имаш още едни 8% за здравни и след това идва и данъка от 15%.Без фактури нямаш разход, за това става въпрос не кой може и кой не може да ти попълни декларацията.В нап ме върнаха заради осигуровките и подадахме с пик без тях....
 
Последно редактирано:
Скоро звънях на един познат на които също са му звънели и на него са му казали че има пратки за 2020 определен брой и трябва да ги плати до 20 септември . Но тук идва проблема как търсят данъци за събитие което още не е настъпило, данъците за тази година нали ще се събирта април месец 2021г ?? И пак по същата схема звъни някакъв и го пита дали той е еди си кой, и той като потвърди тогава тоя казва че е от НАП но без да се представи без нищо. След като е затворил е върнал обаждане на номера и се оказало че е някакъв кол център и че нямат представа той за какво звъни ха ха . Отделно като се прибрах си проверих пратките за тази година и до август месец имам реално 80 пратки, толкова колкото и на мен ми казаха като ми се обадиха, но по тази логика излиза че те искат да вземат парите по рано, което не е ли незаконно ?? За миналата година също имам пратки но не са тази бройка която ми казаха че имам . И тук идва объркването цялата работа легитимна ли е или са опитват да вземат парите на хората по рано от законовия срок . Звъни някакъв анонимен пита кой си , казваш му и почва аз съм от НАП няма имена на служител длъжност и т.н само трябва да си платите еди си какво и затваря.
 
Никой не търси за 2020г. всичко е за 2019г...И да звънят от виртуални телефони от вивакомски централи и след два дена не са активни,нооо има случаи в които не им обръщаш внимание и след половин година получаваш покана с 2 години назад и става по забавно с лихвите. Законовият срок беше 31 април....
 
Никой не търси за 2020г. всичко е за 2019г...И да звънят от виртуални телефони от вивакомски централи и след два дена не са активни,нооо има случаи в които не им обръщаш внимание и след половин година получаваш покана с 2 години назад и става по забавно с лихвите. Законовият срок беше 31 април....

Добре след като са за 2019 защо не съответства информацията , бройките наложени платежи с тези от 2019г, а имат съвпадение с тези от 2020 до момента ? След като те търсят за нещо не трябва ли то да съвпада 1:1 като данни ? И след като някой ти звъни от държавно учреждение не би ли трябва да се представи какъв е що е и т.н, да ти каже точно колко дължиш за еди си кой период и т.н с лихви глоби и т.н.
 
При мен има разлика 100-200лв., но нямам дублирани суми, кое как що нямам намерение да го разбирам на ревезия.На мен ми казаха От н@п София се обаждаме еди кой си ли е имате еди колко си наоложени като пари над 9к и т.н, с жена ми бяха по приветливи, но и на нея и пуснах декларация ....Да беше ги питал кой се обажда да ти се легитимита, но все пак теб хващат в крачка :))
 
При мен има разлика 100-200лв., но нямам дублирани суми, кое как що нямам намерение да го разбирам на ревезия.На мен ми казаха От н@п София се обаждаме еди кой си ли е имате еди колко си наоложени като пари над 9к и т.н, с жена ми бяха по приветливи, но и на нея и пуснах декларация ....Да беше ги питал кой се обажда да ти се легитимита, но все пак теб хващат в крачка :))
При мен започнаха с името дали съм аз, и когато казах да , казахa че са от Н@П ама не казаха от кой от всичките :) . Казаха ми че имам 80 наложени за 2019 уж (но те не са толкова). Питах ги Добре за каква сума става дума и те ми казаха че не могат да ми кажат няма ли такава информация . Питам е как така имате данни за наложени платежи а не знаете за колко става дума, и ми казаха еконт ще ви каже. Което е малко смешно след като те имат зор да ми вземат някакви пари излиза че не знаят колко искат да ми вземат. След като си пуснах разпечатка за 2019 ми излязоха повече наложени от колкото те ми казват. на обща стойност 4926 лв Отделно отидох до Н@п да се пробвам от там да поискам някаква справка за това което те виждат като наложени платежи и върху каква сума трябва да платя данък и колко. И те ми казаха че не могат да дадат такава информация, можело само след като колегите направят проверка или разследване. Значи аз нямам проблем да си платя но въпроса е че след като търсят такива дребни суми да си кажат, имате толкова трябва да платите толкова с глобата толкова и т.н. и да отидеш да си платиш като бял човек :) Искат да вършат работа ама не знаят как искат да вземат едни пари ама ги мързи да го направят както трябва така че да е удобно за всички страни , най вече за данъкоплатеца.
 
Последно редактирано:
Аз ми е чудно дали филтрират непълнолетни лица, които изпращат стоки с НП?
Непълнолетни не могат да пращат и да вземат наложен, трябва си пълнолетен :) Ако някъде са те пуснали са били в нарушение .
 
Непълнолетни не могат да пращат и да вземат наложен, трябва си пълнолетен :) Ако някъде са те пуснали са били в нарушение .
Според новите правила, ако нямаш 18 - не може да използваш услугите на Еконт.
Тогава имах декларация за родителско съгласие.
 
Здравейте, чета темата от часове, но не успях да я прегледам цялата.
Въпроса ми е като те проверяват в еконт дали гледат само 1 година назад или повече?
При евентуално искане от нап за плащане на данъци, дали ще е само за предходната година или ще те връщат години назад?
 
Телефоните обаждания са за 2019г.само след това какво става никой незнае , поканите от 2-до 5 години това зависи от проверяващия.
 
Предполагам, че по този начин ще прихващат трансферите от Ebay, Paypal, Amazon и т.н...


До 15 хил. лева глоба при укриване на доходи в чужбина

Това предвиждат приетите на първо четене от парламента промени в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс

Укриването на доходи в чужбина скоро може да стане доста по-скъпо начинание. Това става ясно от приетите на първо четене от парламента промени в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс (ДОПК).

С проекта се предлага въвеждането на санкция за хората и фирмите, които не внесат или внесат в по-малък размер дължимия данък съгласно Закона за корпоративното подоходно облагане и Закона за данъците върху доходите на физическите лица. Глоби ще бъдат налагани, когато основанията за прилагане на облекчение съгласно спогодба за избягване на двойното данъчно облагане не са доказани.

"Разпоредбата има за цел да се гарантира внасянето на данъка при източника върху трансгранични плащания и ефективност на данъчния контрол в хипотезата на извършване на такива плащания", пише в мотивите към законопроекта.

Глобите

За подобни нарушения на физическите лица ще бъде наложена глоба, а на фирмите и на едноличните търговци - имуществена санкция. Наказанието ще бъде в размер 5 на сто от размера на невнесения данък, но не повече от 15 000 лева. При повторно нарушение глобите ще се удвояват.
 
Здрваейте, аз съм физическо лице без фирма, но си плащам 15% върху тотала на изпратените неща по Еконт. Миналата година и 2018г плащах на нива 10000-12000 хил лв оборот за година, но тази година съм на 25000-30000лв оборот искам да попитам заради по-големия оборот трябва ли да плащам някакви други неща или си остава само 15% върху тотала ?
 
Здрваейте, аз съм физическо лице без фирма, но си плащам 15% върху тотала на изпратените неща по Еконт. Миналата година и 2018г плащах на нива 10000-12000 хил лв оборот за година, но тази година съм на 25000-30000лв оборот искам да попитам заради по-големия оборот трябва ли да плащам някакви други неща или си остава само 15% върху тотала ?
Защо 15%, ако се подава навреме е 10%. По другия въпрос НЕ
 

Горе