Въпрос за банкова сметка

От: Въпрос за банкова сметка

Ами данъчните ако те погнат ще те хванат дори и да нямаш данните на сайта пуснати. Иначе това ще ги улесни до някъде.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Аз да питам какъв е проблема да си направиш пейпал акаунт и с него да става всичко.

Иначе няма абсолютно никакви проблеми да си дадаш ИБАН и Имена - но аз винаги най-много съм давал Ибани. Реално погледанато, ако ще имам някакви бизнес отношения с Х контрагенти винаги ще има последащи разговори и всичко като е ясно, давам пълно инфо относно детайлите по тразнакцията. Ако не ти се занимава с такива неща пейпала мисля, че е алтернатива.
 
От: Въпрос за банкова сметка

harkon не те знам в коя банка си работил и за колко време ама тия справки по телефона с "познавам му гласа" са си твои приумици.
Работил съм в 5 банки и продължавам да го правя, малоумнико.
Движение на пари по сметката по ТЕЛЕФОНА ако не си кажеш тайната дума няма кой да ти даде.
Трябва да си рядко прост, за да го вярваш наистина, но в твоя случай няма да се учудя. Твоята дума "малоумник" ли е?
Какво остава за това по телефона някой да тръгне да ти превежда пари от сметката само по глас...
Е още не са въвели тази технология, но може да се пробваш. Ще ти пратят онези с белите престилки.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Аз не искам да споря с теб не съм работил просто предполагам.

Какво става ако се объркаш по гласа и даде лично инфо?!

Също така ако съзнателно се объркваш, по каква процедура проверяваш е ли е този човек истински или не?

Иначе има логика и сигурно е така да се улеснят големите клиенти, които искат всичко бързо да стане. Но това за мен е невероятно, заради едното ужким улеснение - 1 изречение по вече не можеш да кажеш здравейте обажда се Х г-н/г-ж с парола/код У, да се компромотира сигурността на титуляра, да не говорим това как яко бие по имиджа на банката - Четеш във вестника Х банка издала важно инфо по транзакцията на бай Минко от долно Узунчово, като банковия служител си мислил, че говори с шефа на Евроинс имиджа и отива по дяволите.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за банкова сметка

Това се прави с хора, които използват преференции в банката - те не са особено много и се знаят, звънят често и гласовете им се запомнят. На тебе като ти звънят едни и същи хора всеки ден, няма ли да им запомниш гласовете?
 
От: Въпрос за банкова сметка

Така си e съгласен, съм .Вярно че имах проблем с една Х банка и говорих с моята служителка, после говорих с подръжката, после пак с моята говорих и да позна ме и всичко точно мина, но пак ме пита да си дам паролата, не знам звучи логична теза, но с невероятни последици ако стане грешка - върху тънък лед се върви, ако се сбърка не ми се мисли :D
 
От: Въпрос за банкова сметка

Какво става ако се объркаш по гласа и даде лично инфо?!
Това е на твоя отговорност. Не ми се е случвало, но съм чувал за такива случаи.
Също така ако съзнателно се объркваш, по каква процедура проверяваш е ли е този човек истински или не?
Да се объркаш съзнателно не знам как ще стане.
За процедура при такава грешка не съм чувал.
 
От: Въпрос за банкова сметка

---- двоен пост - някой модератор да го изтрие
 
От: Въпрос за банкова сметка

Мисълта ми бе говореш с Х човек, мислиш че е той, но се осъмняваш нещо - по какъв начин ще разбереш дали този е иситнският титуляр
 
От: От: Въпрос за банкова сметка

Мисълта ми бе говореш с Х човек, мислиш че е той, но се осъмняваш нещо - по какъв начин ще разбереш дали този е иситнският титуляр
Ако се усъмняваш, не предоставяш информацията по телефон.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Ясно,

Аз за това си падам по онлайн банкиране, че да не се занимвам с банкови служители и да чакам ми свършат работа.
Нали знаете, защо на вълка врата му е голям :)
 
Ей момчета, дайте да запазим добрия тон и да се разминем без обиди и нападки, нали не искаме да приличаме на първата виртуална там нещо си? :)

По темата - да случва се да дават информация по телефона въз основа на IBAN и имена - случвало ми се е в 4 от 6 банки с които съм работил.
Да - не е правилно, но е факт. На моменти наистина може да бъде огромно преимущество и улеснение, но в други си е голям проблем.
Ако има заинтересувани мога да споделя имената на банките (клоновете им), но не мисля, че това ще промени картинката.
Истината е, че не трябва да се предоверявате на която и да е било институция, без значение какво ви обещава и обяснява. Впрочем без дори да ми познават гласа ми дадоха салдото на сметка, само защото се обаждам от телефон ползван преди това за получаването му - което е ГРЕШНО, но уви .. свиква се :)
 
От: Въпрос за банкова сметка

Харконен кажи си банката де. Специално за тебе ще отида да ги питам ама ще записвам да видя как ми се смеят в лицето :). Работил съм с 3 банки (ЦКБ, УББ и Райфайзен) през скромните ми 26 години, като в една от банките ми правиха "екстра услуги" (обаждам се на личния ГСМ на служителката и тя ми теглеше преводите от WU, като след седмица като се насъберат 2-3 превода ходих да ги взимам, НО това са си били лични уговорки с нея на кафе:) ). Имам и достатъчно познати които са работили И работят в банка та те чакам да кажеш коя е тая твоята банка с тия гласови разпознавания :). Щом е практика едва ли има за какво да я криеш. Баща ми има фирмена сметка в Уникредит с доста голям текущ баланс (в сферата на строителството е и от там се местят доста пари и излизат доста пари) и поради тази причина си има ЛИЧЕН СЛУЖИТЕЛ който му отговаря на исканията по ГСМ и то само ако звънне от един единствен ГСМ номер. Такива обаждания по телефона "Тва ми е сметката и така се казвам. Дай да видя колко пари имам вътре" ги няма като филм. Докато напиша мнението и са се изредили няколко мнения. Кажете кои са банките (не е нужно клоновете да споменавате за да не натопим някой служител) !!!
 
Никакъв проблем - на първо място Прокредит Банк, следвана от Пиреус, ПИ и ДСК.
И колкото и да не ти се вярва, а ме съмнява да ми е чак толкова симпатичен гласа, че да ми правят подобна услуга - никога не са ме питали за каквото и да е било друго освен ИБАН и имената на титуляра, което не влиза рамките на нормалното.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Имам и достатъчно познати които са работили И работят в банка та те чакам да кажеш коя е тая твоята банка с тия гласови разпознавания :). Щом е практика едва ли има за какво да я криеш. Баща ми има фирмена сметка в Уникредит с доста голям текущ баланс (в сферата на строителството е и от там се местят доста пари и излизат доста пари) и поради тази причина си има ЛИЧЕН СЛУЖИТЕЛ който му отговаря на исканията по ГСМ и то само ако звънне от един единствен ГСМ номер. Такива обаждания по телефона "Тва ми е сметката и така се казвам. Дай да видя колко пари имам вътре" ги няма като филм. Докато напиша мнението и са се изредили няколко мнения. Кажете кои са банките (не е нужно клоновете да споменавате за да не натопим някой служител) !!!
Глупако, това е практика в почти всички банки, особено в малки клонове, в които клиентите се знаят по име от служителите. Не ме интересува, че си бащино синче и колко са му големи сметките на спонсора ти.
 
Re: От: Въпрос за банкова сметка

Глупако, това е практика в почти всички банки, особено в малки клонове, в които клиентите се знаят по име от служителите. Не ме интересува, че си бащино синче и колко са му големи сметките на спонсора ти.

Е де :)
Разискваме сериозна тема, която касае не само Nortrant, а и всички нас. За да водим сериозна дискусия се иска сериозно отношение, дай да не стигаме до обиди ;) Всеки си има мнение, а и всеки си има случки.
За малките клонове наистина си прав, защото споменатите по-горе банки, наистина са регионални клонове.
 
От: Re: От: Въпрос за банкова сметка

Е де :)
Разискваме сериозна тема, която касае не само Nortrant, а и всички нас. За да водим сериозна дискусия се иска сериозно отношение, дай да не стигаме до обиди ;) Всеки си има мнение, а и всеки си има случки.
За малките клонове наистина си прав, защото споменатите по-горе банки, наистина са регионални клонове.
Спорете си. Аз имам достъп до всичките Ви данни, тъй като имам пълен достъп до базата на банката. Просто не ме интересуват.
 

Горе